Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2006., 02:55   #21
sto je bilo da su te za ruke i noge nosili u bolnicu?
Harley Quinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 13:12   #22
Quote:
Harley Quinn kaže:
sto je bilo da su te za ruke i noge nosili u bolnicu?
Pa prvo nisam htjela ići sama, sotonjarska sestro to mi je najbolje,
izgubila sam se dvaput u kvartu, po noći imala disco show u kući tjedan dana,
u ono vrijeme nas je bilo 5 u kući, oko 4 ujutro se palio video ionako nisam spavala. Evo citirat ću ti otpusno pismo:

Pacijentica se hospitalizira kao hitan prijem zbog psihotične dekompenzacije, u vidu nemira, nesanice, neadekvatnog ponašanja, dezorganiziranosti, logoreje verbalne agresivnosti i dalje otpusno pismo i naravno F 20.0
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 16:21   #23
BAs si interesantna...ovako na daljinu...mora da ti je aura dobrano razje****. Ajd (on the bright side) barem se oni igraju sa tobom.Vole se igrati. Ako im dopustis.
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 17:00   #24
Quote:
outoftheblue kaže:
Pa prvo nisam htjela ići sama, sotonjarska sestro to mi je najbolje,
izgubila sam se dvaput u kvartu, po noći imala disco show u kući tjedan dana,
u ono vrijeme nas je bilo 5 u kući, oko 4 ujutro se palio video ionako nisam spavala. Evo citirat ću ti otpusno pismo:

Pacijentica se hospitalizira kao hitan prijem zbog psihotične dekompenzacije, u vidu nemira, nesanice, neadekvatnog ponašanja, dezorganiziranosti, logoreje verbalne agresivnosti i dalje otpusno pismo i naravno F 20.0
shizofrenija je zapravo vrlo zanimljiva (necu reci bolest) pojava ili možda bolje stanje svijesti... da sam psihijatar uzeo bi grupu shizofrenicara i dao im da citaju ovu knjigu .... zašto? Samo zato što me zanima kako bi oni to prihvatili odnosno koliko bi razumjeli i jel bi to utjecalo na njih...

Inace knjigu je napisao jedan tip koji je i sam psiholog ali se je zaredio i živo ostatak života kao Isusovac ... u svijetu je vrlo poznat a kod nas slabo...

Ako nađeš vremena procitaj...
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 17:28   #25
Quote:
emnasut462 kaže:
BAs si interesantna...ovako na daljinu...mora da ti je aura dobrano razje****. Ajd (on the bright side) barem se oni igraju sa tobom.Vole se igrati. Ako im dopustis.

Pa uvjerili su me da ne mogu bez lijekova, a ja nakon 10 pokušaja nemam volje prestajat pit lijekove

Nadam se da mi aura nije siva, ako je u bojama s rupama mogu podnijet.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 17:31   #26
Quote:
beebop kaže:
shizofrenija je zapravo vrlo zanimljiva (necu reci bolest) pojava ili možda bolje stanje svijesti... da sam psihijatar uzeo bi grupu shizofrenicara i dao im da citaju ovu knjigu .... zašto? Samo zato što me zanima kako bi oni to prihvatili odnosno koliko bi razumjeli i jel bi to utjecalo na njih...

Inace knjigu je napisao jedan tip koji je i sam psiholog ali se je zaredio i živo ostatak života kao Isusovac ... u svijetu je vrlo poznat a kod nas slabo...

Ako nađeš vremena procitaj...
Baš ti hvala. Jako je zanimljiva. Jedan dan si dobar, drugi u kurcu, treći se ubijaš, četvrti spremaš na Novu godinu
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 17:47   #27
Quote:
beebop kaže:
shizofrenija je zapravo vrlo zanimljiva (necu reci bolest) pojava ili možda bolje stanje svijesti... da sam psihijatar uzeo bi grupu shizofrenicara i dao im da citaju ovu knjigu .... zašto? Samo zato što me zanima kako bi oni to prihvatili odnosno koliko bi razumjeli i jel bi to utjecalo na njih...

Inace knjigu je napisao jedan tip koji je i sam psiholog ali se je zaredio i živo ostatak života kao Isusovac ... u svijetu je vrlo poznat a kod nas slabo...

Ako nađeš vremena procitaj...
OK malo sam bacila i pogled i oduvjek sam to mislila mora biti razlog
zašto mi se to događa, nije mi slučajno to Bog stavio na put.
Da li ja dobro radim ne znam.
Znam da me ni jedna država neće primiti na useljenje ni Zimbabve,
Bar nemam skrbnika.
Recimo da znam da sam orao ali ne znam letjeti.


Super su mi svi ti ljudi: Ma glumi, to se može pobjediti snagom volje.
Ja nakon 10 godina znam da se ne može.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 17:49   #28
Quote:
outoftheblue kaže:
Baš ti hvala. Jako je zanimljiva. Jedan dan si dobar, drugi u kurcu, treći se ubijaš, četvrti spremaš na Novu godinu
ma zanimljiva u smislu da bi mene zanimala kao podrucje rada a ne da je zanimljiva onima koji se moraju s shizofrenijom nositi ....
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 17:58   #29
Quote:
outoftheblue kaže:
Pa uvjerili su me da ne mogu bez lijekova, a ja nakon 10 pokušaja nemam volje prestajat pit lijekove

Nadam se da mi aura nije siva, ako je u bojama s rupama mogu podnijet.
ja sam sigurna da ti je aura cijeli spektar boja.možda zvuči čudno, ali daj mi reci da li se nešto u tebi promjenilo, odnosno, u smislu pojačavanja osjetila i sl.?mislim, kad si svjesna i nemaš epizode?
lina aja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 18:10   #30
Quote:
lina aja kaže:
ja sam sigurna da ti je aura cijeli spektar boja.možda zvuči čudno, ali daj mi reci da li se nešto u tebi promjenilo, odnosno, u smislu pojačavanja osjetila i sl.?mislim, kad si svjesna i nemaš epizode?
Pa da je osjetljiva sam recimo nisam znala da sestrična ima dijafragmu i rekla sam joj da mi tu nešto hladi i onda mi je rekla da ju ima.

Ima to i negativnih osobina; ne mogu biti 5 minuta s osobom s negativnom energijom.
Ako moram provesti večer s nekim tak oporavljam se dva dana.

To je poremećeno. Ja volim ljude, ali ko da su mi društvena pravila čudna.
Posebno kad treba šutit
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 18:18   #31
uvijek sam vjerovala, a i sama se uvjerila na drugim ljudima, da oni koji boluju od shizofrenije, imaju razvijenija osjetila i osjećaju više i drugačije od drugih, a da to nije "halucinacija" ili nešto slično...vjerujem da ti je nekad teško, ali barem razumiješ i osjećaš svijet više od drugih...to je barem jedna pozitivna strana
lina aja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 18:39   #32
Quote:
lina aja kaže:
uvijek sam vjerovala, a i sama se uvjerila na drugim ljudima, da oni koji boluju od shizofrenije, imaju razvijenija osjetila i osjećaju više i drugačije od drugih, a da to nije "halucinacija" ili nešto slično...vjerujem da ti je nekad teško, ali barem razumiješ i osjećaš svijet više od drugih...to je barem jedna pozitivna strana

Hvala.

Zašto se ni jedan shizofreničar ne usudi javiti?

Npr. Sin od Einsteina jedan je imao Shizofreniju,
zatim žena od Abrahama Lincolna, pa John Forbes Nash.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 18:55   #33
Quote:
outoftheblue kaže:
Zašto se ni jedan shizofreničar ne usudi javiti?
Meni je jedan psihić puknio tu dijagnozu F20 nakon jedne psihotične epizode 1999 godine i mislio sam da ju stvarno imam, a onda mi je FFE tu na forumu rekla da ona misli da ju nemam pa sam onda sa svom medicinskom dokumentacijom od 1996 godine išao kod privatnog psihića da čujem njegovo mišljenje i o mi je nakon sat i pol razgovora i pregledavanja cijele dokumentacije od početka liječenja rekao da nemam shizofreniju i da je terapija koju sam pio pičkin dim i da bi uz tu terapiju imao sigurno više psihotičnih epizoda, a ne samo jednu 1999 godine koju sam imao.

Trenutno pijem 1mg rispolepta ujutro i ništa više i čini mi se da ću i to prestati piti u dogovoru sa ovim novim privatnim psihićem jer kod onoga kod kojega sam išao od 1999 godine do sada više ne idem jer me uopće ne sluša šta mu pričam.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 19:18   #34
Quote:
No123 kaže:
Meni je jedan psihić puknio tu dijagnozu F20 nakon jedne psihotične epizode 1999 godine i mislio sam da ju stvarno imam, a onda mi je FFE tu na forumu rekla da ona misli da ju nemam pa sam onda sa svom medicinskom dokumentacijom od 1996 godine išao kod privatnog psihića da čujem njegovo mišljenje i o mi je nakon sat i pol razgovora i pregledavanja cijele dokumentacije od početka liječenja rekao da nemam shizofreniju i da je terapija koju sam pio pičkin dim i da bi uz tu terapiju imao sigurno više psihotičnih epizoda, a ne samo jednu 1999 godine koju sam imao.

Trenutno pijem 1mg rispolepta ujutro i ništa više i čini mi se da ću i to prestati piti u dogovoru sa ovim novim privatnim psihićem jer kod onoga kod kojega sam išao od 1999 godine do sada više ne idem jer me uopće ne sluša šta mu pričam.

Moja frendica je pila 2 mg Rispolepta ali iako je lijek najnovije generacije
nije joj bilo niš bolje, sad je presla na Haldol.


Ja pijem litij i cipralex (antidepresiv)
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 19:41   #35
Quote:
outoftheblue kaže:
Pa prvo nisam htjela ići sama, sotonjarska sestro to mi je najbolje,
izgubila sam se dvaput u kvartu, po noći imala disco show u kući tjedan dana,
u ono vrijeme nas je bilo 5 u kući, oko 4 ujutro se palio video ionako nisam spavala. Evo citirat ću ti otpusno pismo:

Pacijentica se hospitalizira kao hitan prijem zbog psihotične dekompenzacije, u vidu nemira, nesanice, neadekvatnog ponašanja, dezorganiziranosti, logoreje verbalne agresivnosti i dalje otpusno pismo i naravno F 20.0
izgubis se u kvartu? kakvo ti onda bude stanje "u glavi"?
ili kad ne mozes spavat?
tj kak se tocno osjecas onda (kao npr taj put prilikom prisilne hospitalizacije) a kak sad gledas na to (na sebe u toj situaciji)?
bojis li se cega u vezi svoje "bolesti"?
Harley Quinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 19:43   #36
Quote:
outoftheblue kaže:
To je poremećeno. Ja volim ljude, ali ko da su mi društvena pravila čudna.
Posebno kad treba šutit
nije to nis poremeceno
Harley Quinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 20:46   #37
Quote:
Harley Quinn kaže:
izgubis se u kvartu? kakvo ti onda bude stanje "u glavi"?
ili kad ne mozes spavat?
tj kak se tocno osjecas onda (kao npr taj put prilikom prisilne hospitalizacije) a kak sad gledas na to (na sebe u toj situaciji)?
bojis li se cega u vezi svoje "bolesti"?

Kad sam se izgubila strah me smoto, ne spavanje je samo simptom nije bolest,
pa najbolje uzet 1pill za spavanje više.

Prvu put kod prisilne hospitalizacije sam bila jebeno ljuta marširala po hodniku, a kad su me zatvorili iza staklenih-žičanih vrata razbila sam ih.
Onda su mi vadili staklo, a kad su vratili nazad sama sam si izvadila još komadić.

Naredne hospitalizacije ah Bože moj uvijek me onaj narančasti krevet u hitnoj
podsjećao na stolice koje su letile po stadionu Dinamovom.
Ipak kad ti spiče injekciju kad dođeš uvijek je teško.

Bojim se da ne završim u bolnici na par godina i ako se to desi da se neću imati s čim ubiti.
Baš je sad umrla jedna takva teta, a jedna se ubila.

SADA gledam na to ne mogu vjerovat da sam još ovak dobro nakon svih teških sranja
u mom malom životu.A u toj situaciji...nema tu pomoći. Proguta te Matrix, ne možeš sam protiv svih. Ipak moja omiljena uzrečica ostaje: sotonjarska sestro.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 20:49   #38
A koliko si ti imala tih psihotičnih epizoda i koliko dugo se liječiš??
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 20:57   #39
Quote:
No123 kaže:
A koliko si ti imala tih psihotičnih epizoda i koliko dugo se liječiš??
Liječim se od 1996. od 18 godina.
Psihotičnih epizoda 15-ak.
U ludnici-11 puta; najduže 3 mjeseca, najkraće 2 tjedna, prosječno 1 mjesec.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 21:05   #40
a kak se ti osjecas? jesi sretna?
......mislim da si spomenula da imas muza? kak se on nosi s tim?
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.