Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2016., 19:46   #1
Question Elektrofiziološko ispitivanje srca s ablacijom

Ništa novijeg datuma na ovu temu nisam mogla pronaći na forumima.

Za manje od deset dana imam zakazano na Rebru kod dr. Puljevića ovu pretragu.

Zbog tahikardije 200 puls.

Ima li neko iskustva s ovim, puno bi mi pomoglo.

dunjamraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 22:34   #2
Quote:
dunjamraz kaže: Pogledaj post
Ništa novijeg datuma na ovu temu nisam mogla pronaći na forumima.
Za manje od deset dana imam zakazano na Rebru kod dr. Puljevića ovu pretragu.
Zbog tahikardije 200 puls.
Ima li neko iskustva s ovim, puno bi mi pomoglo.
ja sam prije skoro 3 mjeseca imao (za sada) uspješnu ablaciju u austriji.
(nadam se da je moj hrvatski razumljiv... )
postoje 2 vrste ablacije; hladna (kryo-ablacija) i vruća (radiofrequenc-ablacija).
skoro uvijek se prije ablacije radi angiografija (srčani kateter), kod vruće se mora raditi kod hladne ne mora. to je ta pretraga koja očigledno tebe čeka. tu doktor ustanovi situaciju u srcu i postovalja po potrebi stente etc...
doktor ti onda može dati prognozu o uspješnosti zahvata.
do 3 mjeseca nakon zahvata se tahikardija može povremeno ili često pojavit, ako se u ta 3 mjeseca ništa ne pojavi onda je ablacija bila uspješna. često se ablacija radi 2 ili 3 puta i uspijeh nije garantiran.
ja sam imao kryoablaciju (bez angiofrajije prije zahvata) i prognoza uspješnosti je bila 30% - 40%. poslije su mi rekli da je uspijelo ali da je radi konfiguracije moga srca drugi zavhvat vjerojatan. kako sada stvari stoje izgleda da je sve u redu moj puls je bio 120 - 140
ne postoji nikakav standard koja metoda se mora primjeniti, ovdje bolnice same odlučuju koju ablaciju provode.
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 22:53   #3
Hvala :-)

želim da vam dobro stanje potraje trajno :-)
dunjamraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 21:57   #4
ima li tko (ili je imao) implantiran loop recorder radi kontrole pulsa?
ja ga imam sada 3 mjeseca i za deset dana idem na prvu kontrolu.
inače moj može ostati i do 3 godine implantiran, onda mu je baterija fertig
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2019., 00:05   #5
Ja sam imala ablaciju Avnrt tahikardije u ST.Nakon 2 dana počela je moja agonija.Preskoci 8000 Ves.Pa žarenje u prsima nemoć.Kratak dah.Concor 2.5.koji mi je dodatno spuštao tlak.Svako 2 3 dana na hitnoj.I tako stigla u Magdalenu 18.01.Tamo su mi dali neki aparatić s kojim mogu uhvatiti tahikardiju.I tako početkom 2.mj uhvatim 205 otkucaja avnrt se vratila u punom sjaju.Reablacija 18.02Evo brzo će bit 4 mj.U prsima uvijek imam neku vrućinu.I suinusne tahikardije od 108 do130 najviše.One se javljaju svako 5 dana u mirovanju.Dr kaže da je to sve normalno i da će se smiriti.Terapija je helex 2.5 po potrebi.A te potrebe su svaki dan sve veće. Znaci zbog niskog tlaka ništa od betablokatora.Uf.Sorry ako sam vas upilala.Muce me ove sinusne tahikatdije.Dali netko ima slična iskustva.
sweet 38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2021., 15:32   #6
Sweet38 prošlo je dosta vremena pa me zanima kakvo je stanje kod vas sa tahikardijom? Ja sam prije 4 dana bila na reablaciji u Magdaleni, ista priča kao i Vaša. Pijem neki beta blokator od 1.25mg, ali kod bilo kakve fizičke aktivnosti otkucaji rastu do 160(sinus tahikardija). AVNRT se za sad nije pokazala, nadam se da ni neće. A i preskoke osjetim dosta često, oko 30 dnevno. No tko zna koliko ih još ima koje ne skužim. Ima li nas još sa pričama o oporavku nakon ablacije?
Martina c is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.