Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2020., 00:09   #1
Otežano gutanje/refleks gutanja

Pred 2 tjedna mi se desilo da odjednom nisam mogla progutati tekućinu.
Zapravo, kako nisam imala ništa protiv želučane kiseline, htjela sam rastopiti malo sode-bikarbone s limunovim sokom. Ali sam nekako zaboravila limun. Pa sam odjurila i iscjedila limun i to u brzini popila ( bilo je 3 ujutro, pospana )... u biti gutnula čisti limunov sok i u tom trenu izgubila refleks gutanja... kao da je taj čisti limunov sok blokirao gutanje... iskašljala sam... nekako se smirila.
Bilo je zastrašujuće.

Imam sistemski lupus i suhe sluznice.
I stalno mi se cijedi sluz iz sinusa, i imam potrebu gutati a sve mi je suho u grlu i nemam šta... ali to toliko iritira... događa mi se da me mišići bole ...kad forsiram a nema ničeg... par puta mi se već desilo da kao da bi me uhvatio grč od tog pokušavanja da progutam sluz.

Ali ovo je bilo šokantno.

Nekako sam se trudila što je više moguće ovlažiti grlo, jer mi se čini da mi jako smeta to što je suho, i što zapravo nemam baš sline... ali i kad imam sline, usna šupljina mi je ok, no samo grlo... suho suho suho... čudno da je grlo suho a usna šupljina ne.
I onda nekako imam potrebu progutati slinu ali je nemam puno i to počne štekati kao da oslabi refleks gutanja, onaj dio kad se napnete da progutate.

Doslovno osjećam zrak koji udišem da mi suši grlo... kao da fenom puše i suši ga i onda pokušavam progutati slinu i naprežem se par puta za redom i tu nastane taj problem, kao da mišić zablokira.


Moram otići doktoru zbog tog.
Sad mi se to opet dogodilo, ne onako jako, ali sam se uspaničila...
Naravno, u petak navečer.
Tako da sam totalno nervozna i prestrašena.

Ima li netko neki sličan problem?
Da li može biti povezan sa sindromom suhih sluznica?
Samim lupusom?
Ima li netko nešto slično ponekad?
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.