Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2014., 21:51   #481
prodaju u Pitchu i popratnu opremu u stilu igle i to ili su samo ploče u điru?
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 08:50   #482
Samo ploce
Vlasnik ide po principu, prodam jednu plocu kupim jednu plocu.
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 14:57   #483
Quote:
LucasF kaže: Pogledaj post
Ova dva predhodna posta su klasika viniloljupca. Puno rijeci a nista nije receno a kamoli demantirano, osim izljeva emocija. I opet vrijedjanje cda sa wav, flac, mp3 itd.... Mozda ce netko ako si nabavi Picassa nabavit ga na kompjuteru JPEG a ne u fizickom obliku. Pa sta? Kvaliteta slike je ista, rezolucija ista, pa to je sve svejedno. To je usporedba viniloljupca kad usporedjuje cd s wav, flac, mp3... Njima je to isto, osim naravno kad se radi o vinilu, onda je fizicki format drugacije dozivljavan. Onda naravno opet lampasi, opet govori o "prirodi" itd.... Nista, samo sarafljenje po jednom te istom, ali drugo nisam ni ocekivao. Nego bitno da sam ja napisao pravu istinu i da to ljudi citaju, ostalo nije bitno. Cilj je izvrsen.
Jesu po tebi možda snimili onaj film "Her"?
Pogledaj si ga. Čovjek se zamisli kuda nas vodi (kako nas zaglupljuje) sva tehnologija.
karamazovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 18:20   #484
Quote:
GMan kaže: Pogledaj post
Samo ploce
Vlasnik ide po principu, prodam jednu plocu kupim jednu plocu.
ehhh jebiga realno to je jedini princip po kojem takav biznis može opstat kod nas tak da kužim
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 20:18   #485
E jbg i sam mi je rekao da mu je dosta da zaradi za plaćanje računa.
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 03:48   #486
Trazim ploce od Prljavca, javite mi se
UrbanLaufer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 01:57   #487
Quote:
karamazovi kaže: Pogledaj post
Jesu po tebi možda snimili onaj film "Her"?
Pogledaj si ga. Čovjek se zamisli kuda nas vodi (kako nas zaglupljuje) sva tehnologija.
Lik ima zanimljive stavove, malo arogantan stil, ali rekao je uglavnom istinu ovdje. Ja volim cd-e. Sumnjam da si mislio da sad cd player zaglupljuje a ploča ne?
Bluevelvet1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 08:56   #488
20. MOČVARIN SAJAM PLOČA I STRIPOVA
NEDJELJA 13.04 •

Sajam ploča, stripova, ali i drugih zanimljivosti vezanih uz kulturu glazbe i stripa. Trajanje: 11:00 - 18:00.

Da, i CD-a
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 14:06   #489
Quote:
Bluevelvet1 kaže: Pogledaj post
Lik ima zanimljive stavove, malo arogantan stil, ali rekao je uglavnom istinu ovdje. Ja volim cd-e. Sumnjam da si mislio da sad cd player zaglupljuje a ploča ne?
Nisam mislio na nijedan komad tehnologije konkretno, nego na tehnologiju općenito (mobitele, playstatione, DVD-ove, facebookove i sl.).
Zapitajte si djecu kad su zadnji put pročitali neku knjigu, a da im nije bila za lektiru. Kada sam ja išao u školu, bilo je normalno pročitati barem 20-ak knjiga godišnje.
Kad su zadnji put izmislili neku novu igru, samo sjede ispred kompjutera ili televizora i onda se svi čudimo kad nisu normalni.
Mi nismo imali pojaseve u atima, kacige na glavi kada smo vozili bicikl, pili smo vodu iz crijeva za zalijevanje, a ne iz plastičnih flaša, pa smo opet preživjeli. Pili smo Coca colu i jeli sladoled, ali skoro nitko od nas nije bio debel, jer smo se igrali VANI.
Nismo imali imaginarne prijatelje, nisu nas liječili zbog hiperaktivnosti, niti zbog pomanjkanja koncentracije u školi, pa je ipak dosta nas završilo fakultet (čak i doktoriralo). Nismo imali nintendo, X-box, playstation, igre smo smišljali sami. Mi smo imali prijatelje i išli smo se VAN družiti s nima.
I što je najvažnije, NITKO nije prodavao drogu ispred škole.

Malo sam otišao daleko od teme, ali me muči kada vidim što mi djeca rade po cijeli dan, i ne mogu se oteti dojmu da sve ovo ne ide u dobrom smjeru.
karamazovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 16:04   #490
Quote:
karamazovi kaže: Pogledaj post
Nisam mislio na nijedan komad tehnologije konkretno, nego na tehnologiju općenito (mobitele, playstatione, DVD-ove, facebookove i sl.).
Zapitajte si djecu kad su zadnji put pročitali neku knjigu, a da im nije bila za lektiru. Kada sam ja išao u školu, bilo je normalno pročitati barem 20-ak knjiga godišnje.
Kad su zadnji put izmislili neku novu igru, samo sjede ispred kompjutera ili televizora i onda se svi čudimo kad nisu normalni.
Mi nismo imali pojaseve u atima, kacige na glavi kada smo vozili bicikl, pili smo vodu iz crijeva za zalijevanje, a ne iz plastičnih flaša, pa smo opet preživjeli. Pili smo Coca colu i jeli sladoled, ali skoro nitko od nas nije bio debel, jer smo se igrali VANI.
Nismo imali imaginarne prijatelje, nisu nas liječili zbog hiperaktivnosti, niti zbog pomanjkanja koncentracije u školi, pa je ipak dosta nas završilo fakultet (čak i doktoriralo). Nismo imali nintendo, X-box, playstation, igre smo smišljali sami. Mi smo imali prijatelje i išli smo se VAN družiti s nima.
I što je najvažnije, NITKO nije prodavao drogu ispred škole.

Malo sam otišao daleko od teme, ali me muči kada vidim što mi djeca rade po cijeli dan, i ne mogu se oteti dojmu da sve ovo ne ide u dobrom smjeru.
Aha, da dobro, to stoji. Ja sjecam tog doba, valjda jedna od zadnjih generacija, posto imam 34 godine. Al pogle, i sama muzika se drugacije dozivljavala, to je bio lifestyle, nacin razmisljanja i ponasanja itd... Danas je samo neka bezživotna konzumacija, kao da nista nema smisla, nema intelektulanosti. I kad to kazes jos ti se smiju, ali zato sto uopce ne kuze sta to znaci. Svaka takva kultura je imala i svoje neke svjetonazorske vrijednosti sto je bilo neodvojivo od muzike, mladima mozda ovo zvuci kao SF, ne mogu si oni to predociti. Ali i obrazovanje je nula danas. Recimo moja generacija (Ja sam iz Zagreba) je normalno znala Slovenski, normalno u trecem osnovne ucila cirilicu recimo itd... Danas umjesto da se zna i jos vise od toga, da nas mladi pregaze po znanju, oni nemaju pojma o ni cemu. Pita na jednom komentaru jedan "Sta znaci Punčke?", lik ne zna sta znaci rijec Punčke?!!! A da ne govorim o nekakvoj cirilici itd... Jedna mene pita u Karmi cd shopu prije vise godina "Sta too pise na omotu Discipline Kičme?"... Horor! Men su ovi mladi totalno egzoticni i smislu kao da je nas ili njih netko dofurao sa marsa. Toliko su mi razliciti od nas kao da ne pripadaju tu. Razumijem te uglavnom...
Bluevelvet1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 18:58   #491
Valjda sam ja jedan od rijethik tinejđera koji pokazuju zanimanje za vinyl ploče a još i najbitnije, kvalitetnu glazbu...
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 21:59   #492
u hr da, vani je to već ima koju godinu u điru, da se već u dosta ranom teen periodu osjeti gušt otkrivanja razne underground glazbe, ali i kupovanje vinila.

uz sav internet ovde to nije baš došlo. u zg možda u nekoj maloj mjeri. dalmacija brate nema šanse. na dosta niskim granama je đir kopanja muzike, a da ne kažem kupovanje vinila.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 23:58   #493
Možda nemam još love za vinile ali dosta kopam po muzici i nađem svašta.
A slušam sve, house, techno, dubstep, garage, onda malo noviji post-dubstep stilovi npr. Sampha, SBTRKT, slušam i ambient, hip-hop, i još puno toga, trip-hop etc.. a i ne slušam sam elektroniku, mogu poslupšat kvalitetan psihodeličan rock, jazz...
Uglavnom sa malo ljudi dijelim glazbeni ukus.. hvala bogu da ga dijelim sa najboljim frendom hehe...
Ali da, u hr je situacija užasna. Svim ljudima je elektronička glazba "tehno" a drugi slušaju cajke ili znaju samo za Skrillexa. Blargh.
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 00:10   #494
ima ljudi šta prate kvalitetnu elektroniku, skužit ćeš kroz neko vrijeme.
u zagrebu je posebno sad dobra faza za to.
ja kako sam u st nesvjesno ispratim stanje na sceni u zg šta se tiče ljudi i glazbe baš u ovom aspektu, čini mi se da nikad nije bilo bolje. šta je i normalno.
od nekog pravovremenog branja aktualnih izdanja do samog čina izlaska u klub.
ljudi se žale da se treba odmorit neki vikend. a toliko dobro ide da se velika imena najavljuju tjedan dana prije, šta je dobar indikator koliko se računa na samu publiku.

dobro sad smo malo zastranili s teme o vinilima, ja moram kupit gramofon neki.
a ploče uzmem samo kad idem negdi pa kao za suvenir. bojim se počnem li naručivat da neće bit dobro nikako.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 00:18   #495
Ja sam stao na par ploca. Zasad nemam love ni za njih a ni za gramofon, ali cim neki posao pocnem raditi i neka ova dodje, to ce se promjeniti.
Ot, da, u ZGuima tolko puno novih stvari. Meni se svidja Frendova soba jako.
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 18:50   #496
Vrijedi pogledati, 33 centa po LP-u, skoro sam zaplakao :P : https://www.youtube.com/watch?v=zhqJozvA6_c
Seba D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 15:19   #497
Kod mene nije skoro, već je suza kanula.
Ima se šta naučiti iz ovog i sličnih videa na tu temu,
iako i tu naravno ima laganja i vađenja masti poznanicima
koji obilaze ista mjesta al "navodno" nisu nikad te sreće.
Neslanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 15:08   #498
Ma pogledao sam hrpu takvih videa, svega se nađe za neke iznose u centima i to hrpa NM-ova, nevjerojatno...nego imam pitanje, ploče slušam na ovom očajnom gramofonu sa starom iglom kojeg sam naslijedio od tate (nema se za nešto novo) pa me zanima koliko je to opasno za ploče, tj. u kojoj mjeri može oštetiti ploče, gdje nabavit novu iglu za to i bi li ona uopće pomogla i može li se naći nešto isplativo i dobro za tisućinjak kuna http://static.kupindoslike.com/Gramo..._O_9368165.jpg
Seba D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 22:21   #499
sada znam da, ako ikada budes prodavao ploce, od tebe necu kupovati

gramofon ne ulijeva povjerenje. cak i ako kupis novu iglu trebao bi gram dati nekom proficu da ti je nastima kako bog zapovjeda jer inace ce ti unistiti sve ploce. ako zelis potrositi soma kuna na bolji gram sa iglom baci oko na neki oglasnik. naci ces nesto sigurno bolje od ovog kojeg sada imas.
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 22:34   #500
Hahah a dobro nije sad baš tako valjda, šta bi onda sve ploče koje sam naslijedio i koje su na njemu slušane 100 puta trebale biti uništene, a nisu :P Ali svakako onda neću više na njemu slušati, hvala na savjetu Znam da je sve bolje od ovoga, ali ako ću potrošit novce, onda bi htio nešto za sva vremena, jel milja kuna premalo za to ili se može nešto iskombinirati ?
Seba D. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:03.