Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Chat teme

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2006., 12:14   #2141
Quote:
ciganka kaže:
Pa isla sam vaditi krv prije nekoliko mjeseci da se iskljuci utjecaj stitnjace na moje stanje, nalaz je bio uredan. Trebam li mozda neki dodatni pregled?
Ako je sa stitnjacom sve u redu, a kosa ti znacajnije opada, onda ostaje provjeriti da li je s ginekoloske strane sve OK. Koristis li oralnu kontracepciju? Ides li redovno na ginekoloske preglede? Ponekad problemi s jajnicima i spolnim hormonima mogu uvjetovati opadanje kose. Ako je organski sve u redu, a opadanje je znacajno, zasto ne posjetis dermatologa? Do sada nisam cula za povezanost izmedju anksioznosti i opadanja kose.
Donata is offline  
Old 28.10.2006., 19:57   #2142
Quote:
Donata kaže:
Do sada nisam cula za povezanost izmedju anksioznosti i opadanja kose.
Alopecia Areata oliti kružno opadanje kose ti je 95% psihosomatski uzrokovan poremećaj.
Ostalih 5% ti otpada na hormonske, bakterijske,zubne,poremećaji rada jetre-povišene transaminaze itd.

Stres je čudo od bolesti. Mogli bi ga staviti kao temu Na rubu znanosti.

Bez zeke...zafrknut je taj stres
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Old 28.10.2006., 22:32   #2143
Quote:
normall kaže:
Alopecia Areata oliti kružno opadanje kose ti je 95% psihosomatski uzrokovan poremećaj.
Za to si u pravu, ali ja sam shvatila da njoj pojacano opada kosa, ne da se radi o areati.
Donata is offline  
Old 28.10.2006., 23:25   #2144
Quote:
normall kaže:
Alopecia Areata oliti kružno opadanje kose ti je 95% psihosomatski uzrokovan poremećaj.
Ostalih 5% ti otpada na hormonske, bakterijske,zubne,poremećaji rada jetre-povišene transaminaze itd.

Stres je čudo od bolesti. Mogli bi ga staviti kao temu Na rubu znanosti.

Bez zeke...zafrknut je taj stres
Alopecia areata is a form of hair loss from areas of the body, usually from the scalp. Because it causes bald spots on the head especially in the first stages, it is sometimes called spot baldness. In 1–2% of cases, the condition can spread to the entire scalp (Alopecia totalis) or to the entire epidermis (Alopecia universalis).

Ovo nije moj slucaj, ali da mi kosa opada kao luda, istina je. Ja sam to sve pripisala A&D, ali vidim da to nije tako i kod vas. Svakako cu posjetiti dermatologa, sad sam se eto jos vise zabrinula. Inace me muci i hipohondrija, blago meni......
ciganka is offline  
Old 29.10.2006., 00:01   #2145
meni isto jako pada kosa, iako nisam anksiozna.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 29.10.2006., 00:03   #2146
A u kojoj količini?
Astrice is offline  
Old 29.10.2006., 00:06   #2147
Quote:
Astrice kaže:
A u kojoj količini?
pa svaki put kad ju perem, ispadne mi barem 50 dlaka.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 29.10.2006., 00:09   #2148
Quote:
Astrice kaže:
A u kojoj količini?
Mislim da je normalno da na dan opadne oko 80 vlasi. Ja svoje nisam brojala, ali izgleda mi kao puno vise, i to u posljednjih 2 mjeseca pogotovo. Moze li biti zbog smjene sezona, jer cini mi se kao da mi je i prije opadala tako u proljece, jesen, kao lisce (nadam se ne bas doslovno).....
ciganka is offline  
Old 29.10.2006., 00:13   #2149
Zato sam je i pitala. Mislim znam ja to. Al ako imaš slabu kosu je malo problematičnije.
Astrice is offline  
Old 29.10.2006., 00:14   #2150
ja mislim da je to sezonsko linjanje.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 29.10.2006., 00:15   #2151
Kaj stavljaš je među dlakave životinje kao što su psi?
Astrice is offline  
Old 29.10.2006., 00:16   #2152
govorim o sebi.
sve zivotinje se linjaju, pa i ljudi.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 29.10.2006., 00:18   #2153
Ti se linjaj ja neću odnosno ja to neću tako zvati.
Astrice is offline  
Old 29.10.2006., 08:54   #2154
Quote:
ciganka kaže:
Mislim da je normalno da na dan opadne oko 80 vlasi. Ja svoje nisam brojala, ali izgleda mi kao puno vise, i to u posljednjih 2 mjeseca pogotovo. Moze li biti zbog smjene sezona, jer cini mi se kao da mi je i prije opadala tako u proljece, jesen, kao lisce (nadam se ne bas doslovno).....

u pozljednjih nekoliko godina jednom do dva puta godišnje mi jako opada kosa. toliko jako da sam se bila najozbiljnije zabrinula. kosa bi mi se stanjila i slijepila.

no nedugo nakon takvih opadanja imala sam osjećaj da mi se kosa utrostručava i svaki put je tako !
impoSIBILA is offline  
Old 29.10.2006., 15:18   #2155
Quote:
impoSIBILA kaže:
u pozljednjih nekoliko godina jednom do dva puta godišnje mi jako opada kosa. toliko jako da sam se bila najozbiljnije zabrinula. kosa bi mi se stanjila i slijepila.

no nedugo nakon takvih opadanja imala sam osjećaj da mi se kosa utrostručava i svaki put je tako !
Ma rekla bih da je tako i kod mene, jer da nije, pa ja bih vec skroz ocelavila. Ali nesto mi ove jeseni bas exstremno opada kosa, ili mozda pretjerujem? Vrag ce ga znati, svega se vec bojim...

Pozdrav svima
ciganka is offline  
Old 29.10.2006., 16:00   #2156
Ima dana kada mi je bas tesko boriti se sa A&D. Od trenutka kada se probudim, osjetim uznemirenost (pa cak i kad razmisljam sto djeci pripremiti za dorucak), mucnina, nervoza, po milijunti puta ono pitanje:"Hocu li izdrzati da dodje kraj ovome danu?" I tako vec mjesecima. Istina ima dana kada sve nekako izgleda normalnije i ja se ponadam, evo, polako sve krece pravim putem, a onda me opet spuca. Jucer sam plakala po prvi puta nakon mozda i mjesec dana (nije da nije bilo dana kada sam htjela, ali suzdrzala se), nije mi bilo dobro. Da bude jos gorije, ne samo sto sam razocarala sebe, nego i muza. Poslije te epizode mi je rekao da se vec umorio od ponavljanja i ohrabrivanja (istina, od prvog dana, bio je totalno uz mene, iako mu je to sve ispocetka izgledalo vise kao zajebancija) i da moram sa sobom rascistiti sto zelim i drzati se toga, uciniti nesto pozitivno. Ima pravo, jer ja u stvari nista ni ne radim, samo cekam da mi vrijeme pomogne. Evo vec 4 mjeseca ne radim, jedva nesto skuham i pocistim povrsno po kuci, sa djecom se ne igram i prilicno sam nervozna, samo bih visila na Forumu i pricala o sebi. Da li se stvarno radi o depresiji ili je kod mene u pitanju neka ekstremna lijenost, vec se i sama pitam. Sutra idem kod psihologa, vidjeti cemo kako cu se osjecati poslije toga, i hocu li otkriti nesto novo. Opet dugacki post.....
ciganka is offline  
Old 29.10.2006., 17:02   #2157
Quote:
Donata kaže:
Za to si u pravu, ali ja sam shvatila da njoj pojacano opada kosa, ne da se radi o areati.
Ma i ja sam shvatio, samo sam naveo primjer A.A ,gdje je osnovni uzročnik stres, a ti reče da do sada nisi čula za povezanosti anksioznosti i opadanja kose

Quote:
Natch kaže:
pa svaki put kad ju perem, ispadne mi barem 50 dlaka.
Rooaarrrrr ti si punokrvna ženka
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Old 29.10.2006., 17:08   #2158
Quote:
ciganka kaže:
Ima dana kada mi je bas tesko boriti se sa A&D. Od trenutka kada se probudim, osjetim uznemirenost (pa cak i kad razmisljam sto djeci pripremiti za dorucak), mucnina, nervoza, po milijunti puta ono pitanje:"Hocu li li otkriti nesto novo. Opet dugacki post.....
Nemoj se bojati antidepresiva i slušati bajke o tome kako su jako štetni.

Imaj povjerenja u svoga psihijatra i biti će ti bolje već za mjesec dana.

Sretno i javi kako napreduješ
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Old 29.10.2006., 17:27   #2159
Quote:
normall kaže:
Nemoj se bojati antidepresiva i slušati bajke o tome kako su jako štetni.

Imaj povjerenja u svoga psihijatra i biti će ti bolje već za mjesec dana.

Sretno i javi kako napreduješ
Ma znam ja da AD nisu stetni, ne stvaraju ovisnost, samo se bojim nuspojava. Bila sam probala Effexor SR i kada sam se presiftala na snazniju dozu (po preporuci doktora) bila sam kao na iglama, najgoriji dan moga zivota. Citam vase postove i gotovo svi imaju pozitivno iskustvo sa kombinacijom AD i psihologom, samo kada se pronadje ona prava. Strah me experimentirati, jer rekli su mi, moze se pobijediti, samo bez AD traje duze i teze je.
S druge strane, depresija se pojavljuje usljed smanjenog serotonina u mozgu ili tako nekako, a AD bi trebao pomoci da se taj level podigne. Postoji li neki drugi tretman? Bas cu upitati mog psihologa sutra. Ako netko od vas nesto zna o tome, molim vas, javite se
ciganka is offline  
Old 29.10.2006., 21:54   #2160
Quote:
ciganka kaže:
Mislim da je normalno da na dan opadne oko 80 vlasi. Ja svoje nisam brojala, ali izgleda mi kao puno vise, i to u posljednjih 2 mjeseca pogotovo. Moze li biti zbog smjene sezona, jer cini mi se kao da mi je i prije opadala tako u proljece, jesen, kao lisce (nadam se ne bas doslovno).....
- normalno je da kosa pojačano opada promjenom godišnjih doba ( ravnnomjerno, ne samo na pojedinim mjestima )

- ako je duža, može se (prividno ) činiti da je jako puno, ali to je zbog dužine,(pa izgleda da je otpalo više nego što zaista jest )

- ako zaista otpada u pramenima, na odvojenim mjestima, ili se jako prorjeđuje - jedan od uzroka, na žalost, može biti genetika, stres... ( ali svakako onda posjetiti liječnika - da se isključe neke druge stvari )

Pozdrav, i nadam se da nije ništa neuobičajeno
Neli is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.