Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2008., 13:23   #81
"Ne usuđujemo se ,doista,izjednaciti ili usporediti s nekim koji sami sebe preporucuju,ali nisu razumni jer sami sebe sobom mjere i sami sebe sa sobom uspoređuju".(Biblija) Jednostavno receno "U svom tom uspoređivanju,ocjenjivanju i natjecanju posve su promasili cilj".
__________________
"Što god ste učinili jednome od onih najmanjih meni ste ucinili."
meritag is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 14:30   #82
Quote:
meritag kaže: Pogledaj post
Bavljenje okultnim sigurno da osobu otvara demonskim utjecajima.Dali si ti stvarno naivan pa mislis da su sotonske zamke predvidljive?Dali ti stvarno mislis da on hoda svijetom na kopitima sa repom i rogovima da ga svi vide?:lol
pitanje je što ti podrazumijevaš pod bavljenje okultnim...dal se i čitanjem magijskih knjiga i okultnog otvara osoba demonskom utjecaju......ja nikad nisam rekao da vrag hoda sa rogovima i kopitima po Zemlji,prije bih rekao da ga ti takvog smatraš,zato jer u svakodnevnim stvarima i događajima vidiš utjecaje demonskih sila i sotone...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 15:32   #83
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
pitanje je što ti podrazumijevaš pod bavljenje okultnim...dal se i čitanjem magijskih knjiga i okultnog otvara osoba demonskom utjecaju......ja nikad nisam rekao da vrag hoda sa rogovima i kopitima po Zemlji,prije bih rekao da ga ti takvog smatraš,zato jer u svakodnevnim stvarima i događajima vidiš utjecaje demonskih sila i sotone...
Slusaj,ti mora da Veliki Mag,vidovnjak ili sta vec "vidis uticaje demonskih sila i Sotone" izvodeci neke djetinjaste zakljucke i misleci da si strucnjak za analiziranje ljudi.Cega se ti to bojis u zivotu,i sta te kopka na ovoj temi?Citala sam tvoje posteve i na drugim temama,ne znam zbog cega se stjece dojam da te pomalo grize savijest.Mislim da si se negdje izgubio (u svemu tome nadnaravnom) ,zelio bi puno toga znati, i uza sve nikako stici do cilja-nikako sloziti kocku.Bez osobno dozivljenih iskustava nikada neces saznati nista i mnogo toga ce ti ostati nepoznato.Posto nismo kod Tarika na kvizu ,umjesto da stalno nesto propitkujes napisi neko svoje iskustvo vezano za ovu temu i dosta vise igrica misa i macke.Show your cards.
__________________
"Što god ste učinili jednome od onih najmanjih meni ste ucinili."
meritag is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 19:00   #84
Quote:
meritag kaže: Pogledaj post
Slusaj,ti mora da Veliki Mag,vidovnjak ili sta vec "vidis uticaje demonskih sila i Sotone" izvodeci neke djetinjaste zakljucke i misleci da si strucnjak za analiziranje ljudi.Cega se ti to bojis u zivotu,i sta te kopka na ovoj temi?Citala sam tvoje posteve i na drugim temama,ne znam zbog cega se stjece dojam da te pomalo grize savijest.Mislim da si se negdje izgubio (u svemu tome nadnaravnom) ,zelio bi puno toga znati, i uza sve nikako stici do cilja-nikako sloziti kocku.Bez osobno dozivljenih iskustava nikada neces saznati nista i mnogo toga ce ti ostati nepoznato.Posto nismo kod Tarika na kvizu ,umjesto da stalno nesto propitkujes napisi neko svoje iskustvo vezano za ovu temu i dosta vise igrica misa i macke.Show your cards.
nisam niti veliki mag niti vidovnjak,niti analiziram ljude,neznam gdje si to vidjela kod mene...izvodim djetinjaste zaključke......možda za tebe jesu,al ja jednostavno nemogu slijepo pratiti bibliju i vidjeti sotonu u horoskopu i svakodnevnom životu,možeš me nazvati sljepim......čega se bojim u životu?....iskreno rečeno neznam...možda neuspjeha...neznam gdje si to vidjela da me grize savjest i koje si to moje postove čitala...meni govoriš da mislim da sam stručnjak u analiziranju ljudi,a kaj je to kaj ti upravo meni radiš nego analiza......kažeš da nemam osobno doživljenih iskustva,dal si to sama zaključila ili isto prema mojim postovima....sama si prije rekla da se nesmije mješati u magiju jer su tamo "demonske sile",sad si sama sebi kontradiktorna...al moram priznati da nemam iskustva u egzorcizmu,zato jer ga nikad nisam vršio nad nekim,a niti ga je itko vršio nad menom,možda bi trebao postati "laik" egzorcist pa se početi baviti time...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 20:21   #85
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
nisam niti veliki mag niti vidovnjak,niti analiziram ljude,neznam gdje si to vidjela kod mene...izvodim djetinjaste zaključke......možda za tebe jesu,al ja jednostavno nemogu slijepo pratiti bibliju i vidjeti sotonu u horoskopu i svakodnevnom životu,možeš me nazvati sljepim......čega se bojim u životu?....iskreno rečeno neznam...možda neuspjeha...neznam gdje si to vidjela da me grize savjest i koje si to moje postove čitala...meni govoriš da mislim da sam stručnjak u analiziranju ljudi,a kaj je to kaj ti upravo meni radiš nego analiza......kažeš da nemam osobno doživljenih iskustva,dal si to sama zaključila ili isto prema mojim postovima....sama si prije rekla da se nesmije mješati u magiju jer su tamo "demonske sile",sad si sama sebi kontradiktorna...al moram priznati da nemam iskustva u egzorcizmu,zato jer ga nikad nisam vršio nad nekim,a niti ga je itko vršio nad menom,možda bi trebao postati "laik" egzorcist pa se početi baviti time...
Egzorcizam je samo jedna od mnogih tema i stvarno ne znam zasto si toliko fasciniram tim stvarima.Nema tu nikakve kontradikcije ,jer ako si se ti bavio kakvim stvarima onda napisi svoje iskustvo .Ja ne zivim "slijepo pratiti Bibliju" i ne odobravam okultne prakse.I dalje mislim da tebe nesto kopka. U zivotu ti je stvar vrlo jednostavna ili Boga volis cijelim srcem ili nikako.I u Svetom Pismu pise "da se ne moze sluziti dvojici gospodara" ,dakle izaberi.To su principi na kojima svijet funkcionira".
__________________
"Što god ste učinili jednome od onih najmanjih meni ste ucinili."
meritag is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 10:30   #86
Quote:
meritag kaže: Pogledaj post
Egzorcizam je samo jedna od mnogih tema i stvarno ne znam zasto si toliko fasciniram tim stvarima.


"Rugala se sova sjenici da ima veliku glavu".
(Općenarodne, 6.peron, 7.kolosjek )
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 10:56   #87
Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post


"Rugala se sova sjenici da ima veliku glavu".
(Općenarodne, 6.peron, 7.kolosjek )
Da nebi bilo da se netko pravi vazan sa stranim jezikom kao napr. ti "wise one",trideset godina vani i sada povremeno pa cu ti odgovoriti.You can lead a horse to water but you cant make him drink.Happy trails (ali sumnjam ).
__________________
"Što god ste učinili jednome od onih najmanjih meni ste ucinili."
meritag is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 14:03   #88
Quote:
meritag kaže: Pogledaj post
Da nebi bilo da se netko pravi vazan sa stranim jezikom kao napr. ti "wise one"
naravno, umišljenka sam do srži i Pravimsevažna mi je "second name"

Quote:
meritag kaže: Pogledaj post
,trideset godina vani i sada povremeno pa cu ti odgovoriti
a sa čime to ima veze što si povremeno "vani"? Egzorcizmom, iskustvom, znanjem, prosudbom, šta??? Neodgovaranjem na konkretno??

Quote:
meritag kaže: Pogledaj post
You can lead a horse to water but you cant make him drink.Happy trails (ali sumnjam ).
to je zbog pretpostavke da nije žedan ili da je opsjednut??
U svakom slučaju ako i nakon dvosatne propovijedi i dalje siroti "konjić" bude neposlušan uvijek možeš nad njim provoditi egzorcizam a ako i to ne upali nož je neizbježan.
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 16:18   #89
Quote:
meritag kaže: Pogledaj post
Egzorcizam je samo jedna od mnogih tema i stvarno ne znam zasto si toliko fasciniram tim stvarima.Nema tu nikakve kontradikcije ,jer ako si se ti bavio kakvim stvarima onda napisi svoje iskustvo .Ja ne zivim "slijepo pratiti Bibliju" i ne odobravam okultne prakse.I dalje mislim da tebe nesto kopka. U zivotu ti je stvar vrlo jednostavna ili Boga volis cijelim srcem ili nikako.I u Svetom Pismu pise "da se ne moze sluziti dvojici gospodara" ,dakle izaberi.To su principi na kojima svijet funkcionira".
...nemam godine i godine prakse u okultnom,ali i s onim čime sam se bavio nebih pisao ovdje...kao što sam već napisao da ne vjerujem u takvu striktnu podjelu "dobra i zla" i ne mislim da je baš tak jednostavno da "ili Boga voliš cijelim srcem ili nikako",mislim da život ni u jednom pogledu nije jednostavan bila to vjera ili nešto drugo...mene ne kopka ništa,osim možda zlih demonskih sila...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 18:03   #90
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
...nemam godine i godine prakse u okultnom,ali i s onim čime sam se bavio nebih pisao ovdje...kao što sam već napisao da ne vjerujem u takvu striktnu podjelu "dobra i zla" i ne mislim da je baš tak jednostavno da "ili Boga voliš cijelim srcem ili nikako",mislim da život ni u jednom pogledu nije jednostavan bila to vjera ili nešto drugo...mene ne kopka ništa,osim možda zlih demonskih sila...
Eto hvala Bogu da nisi bio u tim praksama jer u konacnoj analizi bi to samo tebi smetalo.Ok. razumljivo da ovo nije mjesto za pisanje nekih stvari i u tome se sa tobom slazem.I egzorcizam i sve vezano za tu tematiku je jedan dio velke cjeline(obuhvaca to mnogo sire podrucje),od raznih okultnih praksi ,do vrlo osobnih stvari gdje zlo moze biti ucahureno npr.(obiteljsko stablo,dusevne rane,osobni grijesi itd).Zar bi tebi bilo zanimljivo da je u zivotu sve jednostavno , iskrena vjera je :trpljenje,prastanje,padanje pa podizanje i opet padanje itd.Znas svak nosi svoj kriz,nitko nije bez toga ali vjerniku je lakse (npr. u Americi vjernici Adventisti utvrđeno je zive 12 god. duze od ljudi koji nisu vjernici),tako i ostali vjernici ali to je osobna stvar svakog pojedinca.
__________________
"Što god ste učinili jednome od onih najmanjih meni ste ucinili."
meritag is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 19:19   #91
Quote:
meritag kaže: Pogledaj post
Eto hvala Bogu da nisi bio u tim praksama jer u konacnoj analizi bi to samo tebi smetalo.Ok. razumljivo da ovo nije mjesto za pisanje nekih stvari i u tome se sa tobom slazem.I egzorcizam i sve vezano za tu tematiku je jedan dio velke cjeline(obuhvaca to mnogo sire podrucje),od raznih okultnih praksi ,do vrlo osobnih stvari gdje zlo moze biti ucahureno npr.(obiteljsko stablo,dusevne rane,osobni grijesi itd).Zar bi tebi bilo zanimljivo da je u zivotu sve jednostavno , iskrena vjera je :trpljenje,prastanje,padanje pa podizanje i opet padanje itd.Znas svak nosi svoj kriz,nitko nije bez toga ali vjerniku je lakse (npr. u Americi vjernici Adventisti utvrđeno je zive 12 god. duze od ljudi koji nisu vjernici),tako i ostali vjernici ali to je osobna stvar svakog pojedinca.
opet mi izvlačiš riječi iz konteksta i zaokružuješ onak kak tebi paše,rekao sam da nisam u tome godinama kao neki koje znam,ali imam prakse u tome,koje ne bih ovdje pisao...nisam baš siguran kaj si mislila pod tim da "meni to samo smetalo"...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 20:02   #92
Quote:
THEM kaže: Pogledaj post
U fazi smo kad više ništa nije normalno i kad više nemaš volje reagirati na svu tu izopačenost i sav taj šljam tzv "društva", a da će bit bolje-NEĆE. Već samo gore na žalost
a ok ajmo kaj je prije bilo normalno...
hmm da vidimo bilo bi normalno spaliti vas jer ste vjestice bilo bi normalno pobiti vas jer ste druge vjere i bilo bi sasvim normalno da ubijate pogane ..wtf ?? nekaznjeno i bilo bi normalno da tucete zenu i maltrate dijecu a da vam nitko ne moze pomoc je je svasta je bilo onda normalno ..Uvijek je bilo sranja i uvijek ce biti !!!

ps .. dali je normalno da crkva koja sljedi isusa koji je propovjedao jednakost i siromastvo da se ista ta institucija bogati i da ima hierarhiju ???

i da prije je bilo i normalno da se kamenuje zene .. pa kaj ?? vi bi radije da se vrate ta vremena .. ?? lol Covjek se nije pomakno od svoje primitivnosti vec 3000 godina pa mi je glupa podjela na prije i u buduce a pogotovo kad se stavlja u odnos sa sotonom... dragi moji to vam se zove priroda
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 05:43   #93
Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post
....
i šteta što su rijetki "pravi, jaki i postojani vjernici" sa kojima se može izmjenjivati misli i koji se baš zbog vjerovanja u ovo: "U moje ćete ime izgoniti đavle"(Mk 16,17) ne boje ničeg pa ni svoje sjene.

ukoliko imas znanje, tad ti ne treba vjerovanje.

Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
....
ps .. dali je normalno da crkva koja sljedi isusa koji je propovjedao jednakost i siromastvo da se ista ta institucija bogati i da ima hierarhiju ???
da li hijerarhija postoji samo u krscanstvu?
__________________
endless

Zadnje uređivanje luiz : 11.10.2008. at 05:49.
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 19:05   #94
Quote:
meritag kaže: Pogledaj post
Kao prvo povremeno citiram Sveto Pismo,kao drugo evo kratkog odgovora na tvoje pitanje:"U moje ćete ime izgoniti đavle"(Mk 16,17).Dakle svaki pravi vjernik jak i postojan u vjeri moze u ime Isusovo izgoniti đavle tj.snaga je u Imenu Isusovom.Trece ,ne moze neka osoba određivati svoj zivot prema horoskopu a istovremeno govoriti da vjeruje u Boga jer to jedno drugo iskljucuje.Bavljenje okultnim sigurno da osobu otvara demonskim utjecajima.Dali si ti stvarno naivan pa mislis da su sotonske zamke predvidljive?Dali ti stvarno mislis da on hoda svijetom na kopitima sa repom i rogovima da ga svi vide?
inace ti je horoskop potekao iz istog dijela svijeta kao i krscanstvo.da si malo vise digla glavu sa poda,mozda bi upsjela pohvatati dobar dio price.inace,citiras bibliju koja je u mnogo cemu prepisana iz babilonskih svetih knjiga i cak je prica o rajskom vrtu,adamu i evi te spasitelju preuzeta iz babilona.kriz kao sveti znak potjece iz babilona,prica o slobodnom zidarstvu,kuli babilonskoj,blablabla...

Quote:
meritag kaže: Pogledaj post
"Ne usuđujemo se ,doista,izjednaciti ili usporediti s nekim koji sami sebe preporucuju,ali nisu razumni jer sami sebe sobom mjere i sami sebe sa sobom uspoređuju".(Biblija) Jednostavno receno "U svom tom uspoređivanju,ocjenjivanju i natjecanju posve su promasili cilj".
ja se sjecam jedne price o ljudima koji su okolo hodali sa biblijom u rukama citirajuci dijelove biblije,klanjali se Bogu,molili se i velicali Isusa a onda su sravnili Zadar sa zemljom na putu do Jeruzalema da bi isti grad potpuno sravnili sa zemljom,spalili,opljackali,poubijali tisuce palestinaca i silovali tisuce palestinki.takvi,"hodajuci-citati" su najgore sto se vjeri moglo dogoditi,da ljudi koji mrze,razaraju,ubijaju bez razloga(ili zbog novca) citiraju svete knjige i klanjaju se Bogu promicuci vjeru.ostavi se vjere "kceri",samo joj stetis...

Quote:
meritag kaže: Pogledaj post
Eto hvala Bogu da nisi bio u tim praksama jer u konacnoj analizi bi to samo tebi smetalo.Ok. razumljivo da ovo nije mjesto za pisanje nekih stvari i u tome se sa tobom slazem.I egzorcizam i sve vezano za tu tematiku je jedan dio velke cjeline(obuhvaca to mnogo sire podrucje),od raznih okultnih praksi ,do vrlo osobnih stvari gdje zlo moze biti ucahureno npr.(obiteljsko stablo,dusevne rane,osobni grijesi itd).Zar bi tebi bilo zanimljivo da je u zivotu sve jednostavno , iskrena vjera je :trpljenje,prastanje,padanje pa podizanje i opet padanje itd.Znas svak nosi svoj kriz,nitko nije bez toga ali vjerniku je lakse (npr. u Americi vjernici Adventisti utvrđeno je zive 12 god. duze od ljudi koji nisu vjernici),tako i ostali vjernici ali to je osobna stvar svakog pojedinca.
zlo je ucahureno u izopacenim umovima ljudi koji propovjedaju vjeru sa jedne strane,a s druge rade kontra svojih nacela.
ucahureno je u svecenicima pedofilima i papama koji su palili zene,u silovateljima,ubojicama i licemjerima...
a sto se tice duzeg zivota,krace zive oni koji se manje seksaju tak da samo se ti drzi striktnih uputa crkve...
jedino mi je zao sto zaokupljena autoritetima neces nikad iskusiti pravu slobodu i neovisnost.
potreba da covjek bude voden dolazi iz nemogucnosti da svoj zivot prozivi sam.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...

Zadnje uređivanje Leonida : 11.10.2008. at 19:11.
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 20:21   #95
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
inace ti je horoskop potekao iz istog dijela svijeta kao i krscanstvo.da si malo vise digla glavu sa poda,mozda bi upsjela pohvatati dobar dio price.inace,citiras bibliju koja je u mnogo cemu prepisana iz babilonskih svetih knjiga i cak je prica o rajskom vrtu,adamu i evi te spasitelju preuzeta iz babilona.kriz kao sveti znak potjece iz babilona,prica o slobodnom zidarstvu,kuli babilonskoj,blablabla...



ja se sjecam jedne price o ljudima koji su okolo hodali sa biblijom u rukama citirajuci dijelove biblije,klanjali se Bogu,molili se i velicali Isusa a onda su sravnili Zadar sa zemljom na putu do Jeruzalema da bi isti grad potpuno sravnili sa zemljom,spalili,opljackali,poubijali tisuce palestinaca i silovali tisuce palestinki.takvi,"hodajuci-citati" su najgore sto se vjeri moglo dogoditi,da ljudi koji mrze,razaraju,ubijaju bez razloga(ili zbog novca) citiraju svete knjige i klanjaju se Bogu promicuci vjeru.ostavi se vjere "kceri",samo joj stetis...



zlo je ucahureno u izopacenim umovima ljudi koji propovjedaju vjeru sa jedne strane,a s druge rade kontra svojih nacela.
ucahureno je u svecenicima pedofilima i papama koji su palili zene,u silovateljima,ubojicama i licemjerima...
a sto se tice duzeg zivota,krace zive oni koji se manje seksaju tak da samo se ti drzi striktnih uputa crkve...
jedino mi je zao sto zaokupljena autoritetima neces nikad iskusiti pravu slobodu i neovisnost.
potreba da covjek bude voden dolazi iz nemogucnosti da svoj zivot prozivi sam.
Ovakvi osim ostaloga krajnje povijesno nepismeni komentari ne zasluzuju nikakav odgovo a kamoli nesto ozbiljnije.Za tebe se stvarno moze reci:"Past hope,past help,past care".
__________________
"Što god ste učinili jednome od onih najmanjih meni ste ucinili."
meritag is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 21:45   #96
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post



zlo je ucahureno u izopacenim umovima ljudi koji propovjedaju vjeru sa jedne strane,a s druge rade kontra svojih nacela.
ucahureno je u svecenicima pedofilima i papama koji su palili zene,u silovateljima,ubojicama i licemjerima...
a sto se tice duzeg zivota,krace zive oni koji se manje seksaju tak da samo se ti drzi striktnih uputa crkve...
jedino mi je zao sto zaokupljena autoritetima neces nikad iskusiti pravu slobodu i neovisnost.
potreba da covjek bude voden dolazi iz nemogucnosti da svoj zivot prozivi sam.
Potpisujem ovaj dio...
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 02:21   #97
Quote:
meritag kaže: Pogledaj post
Ovakvi osim ostaloga krajnje povijesno nepismeni komentari ne zasluzuju nikakav odgovo a kamoli nesto ozbiljnije.Za tebe se stvarno moze reci:"Past hope,past help,past care".

moram se ispricati ali ne poznajem povijesnu "nepismenost" vec si valjda mislila na povijesnu netocnost informacija...
na tvoju zalost,nije niti to u "igri" jer,vjerovala ti ili ne,krizari su stvarno do temelja srusili Jeruzalem,silovali su i palili,crkva je spaljivala zene,knjige je prepisala iz babilona i djed mraz ne postoji.znam da ce te ovo zadnje jako sokirati ali Uskrsnji zec i Zubic vila su mi to rekli u jednom od nasih razgovora.

ako u obzir uzmem tvoj fundamentalisticki katolicizam kojim na "kolac" nabijas sve sto ti ne priznaje knjiga stara 2000 godina,ne mozemo ozbiljno razgovarati.
tvoje poznavanje Boga svodi se na citiranje prastare knjige a svi pokusaji da se priblizis Bogu zavrsavaju tvojim vitoperenjem pred sarolikom masom foruma,komentarima kojima je mjesto u dosadnim nedjeljnim emisijama a ne na pdf-u Misterije.
ponekad licemjerstvo zaista nema granica a najocitije je kod "crkvenih miseva" poput tebe...
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...

Zadnje uređivanje Leonida : 12.10.2008. at 02:37.
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 02:54   #98
Quote:
meritag kaže: Pogledaj post
Ja ne zivim "slijepo pratiti Bibliju" i ne odobravam okultne prakse.I dalje mislim da tebe nesto kopka. U zivotu ti je stvar vrlo jednostavna ili Boga volis cijelim srcem ili nikako.I u Svetom Pismu pise "da se ne moze sluziti dvojici gospodara" ,dakle izaberi.To su principi na kojima svijet funkcionira".

to sto zoves "okultne prakse" su samo obredi kojima se ne sluzi crkva i zato ih ne priznaje.mislim da pretvaranje vode u vino nije nista bolje od kanaliziranja energije u svrhu neke zastite.
ili mozda mislis se netko ima pravo baviti tim obredima a netko ne?

sto se tice funkcioniranja svijeta,imas malo drugaciju predodbu o svemu tome.mislim da svijet funkcionira na temelju balansa a ne "jednog kraja vage" koji te prvo povuce dolje,a onda te onaj laksi kraj mazne posred cela...


kazes,Boga volis cijelim srcem...vec tom recenicom se dotices "okultnog" jer srce sa ljubavlju povezuju orijentalni narodi i povezuje se sa srcanom cakrom koje crkva ne priznaje,a simbol srca je srce aligatora koje su isfurali "pogani" egipcani pa ostani dosljedna svojoj vjeri i biraj rijeci jer bi mogle povrijediti "tvoga" Boga.
ponavljam,iako ti je to tesko shvatiti,Boga se ne voli preko knjige,osim ako ti svoje srce dozivljavas preko papira...
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 22:32   #99
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
ukoliko imas znanje, tad ti ne treba vjerovanje.



da li hijerarhija postoji samo u krscanstvu?
kakvo je to sad pitanje ?? koja retorika ne kuzim ???
ako zelis izjednacit krscanstvo sa ostalima onda u cemu je smisao krscanstva dakle mogu zakljuciti po tome da je normalno onda da u krscanskoj religiji ili medju sljedbenicima ima preljuba,ubojstava,pohlepe itd mislim ima ..ali ako se sljedi isusa kakav onda vatikan daje primjer koji rusi jednakost i siromastvo i hedonizam ..Mislim da oni zlatom u vatikanu i hierarhijom i dobrim autima i pedofilijom dost dobro pokazuju primjer kako se trebaju ponasati uzorni katolici..
i sry na generaliziranju svaka cast svima ipak su oni iznimke ali opet ..

__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 00:19   #100
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
potreba da covjek bude voden dolazi iz nemogucnosti da svoj zivot prozivi sam.


al' nemoguće je njoj to uopće "čuti" jer joj je ukorijenjena marginalnost oduzela osjetilo "sluha".
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.