Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2020., 00:14   #1
Landi renzo problem

Toyota rav4 1.8 motor 2002g landi renzo je sistem nemam pojma koji model morao bi u papire pogledati plin ugrađen prije 15g nikad problema uredno servisiran potrošnja ista kao nakon ugradnje uz neznatna variranja
Problem:
Auto upali na benzin ugrije se prabaci se uredno na plin auto normalno ide nema cukanja ili na leru da se smanje okretaji
Ali nakon cca 20min vožnje (toliko mi treba do posla) na onom prekidaču se čuje zvuk prebaci se na benzin bez cukanja ili gašenja auto i dalje ide a zvuk se čuje dok ne pritisnem tipku za prebacivanje na benzin
Stanem pred firmom na parkingu ugasim auto ponovno ga upalim pritisnem tipku auto se opet uredno prebaci na plin ali sad se brže opet prebaci na benzin i počne zvuk
Idem doma sa posla opet kao ujutro sve normalno radi i taman negdje nego što dođem doma opet se gasi plin???

Naravno idem u servis da pogledaju ali me zanima kak to da se nešto pokvari taman nakon 20min vožnje i kad se auto malo ohladi sve najnormalnije radi
Ovak na prvu ja mislim da krepava neki senzor ili sličan dio koji se vjerovatno ugrije od motora pošto je sve to blizu i počne zaj...

Prijedlozi,rešenja,ideje sve prihvačam
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2020., 07:41   #2
Kod mene je bila slična situacija, a uzrok je bio prljav filter tekuće faze u isparivaču.
Desilo se to par tisuća km od redovnog servisa i nekoliko uzastopnih točenja na određenoj pumpi koju od tada izbjegavam.
Dakle, odi u servis da pogledaju..
roxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2020., 11:18   #3
Ili se začepio neki od filtara pa stvarno nema tlaka ili je popizdio senzor tlaka pa plinski ECU misli da je boca prazna i vraća te na benzin.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2020., 17:17   #4
Ako 15 g nisi mjenjao senzor tlaka, ja bacam okladu na njega. Dugo ti je i trajao.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2020., 17:44   #5
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ako 15 g nisi mjenjao senzor tlaka, ja bacam okladu na njega. Dugo ti je i trajao.
Mjenjao sam filtere na servisu i to je bilo to od održavanja jer sve je radilo ok do prije par dana
Nek se dečki zabavljaju u servisu
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2020., 23:25   #6
Nastavak priće
Nije bio filter niti senzor tlaka nego je stvar otišla totalno u k.rac
Kod prve ugradnje prije 15g onaj komp koji sve to kontrolira svoje je mjesto našao pokraj akumulatora i naravno akumulator se isparava i od tog sranja nagrizlo je konektor tu se napravio kratki spoj kad se sve to ugrije zato auto radi cca 15min i ugasi se plin preventivno
Naravno to je majstor skužio čim je spojio auto na komp
I eto imam novo računalo i nove injektore jer su stari nespojivi sa novim računalom
dečki odradili super posao sad još kroz koji dan doletim da još pogleda mape na kompu ako slučajno kakvu grešku baci ili sl a veliki plus je da imam osječaj da auto bolje vuče
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2020., 23:39   #7
Da majstor nije mogao nači LR Ecu negonišao zamjeniti cijelu instalaciju???

Poslano sa mog STK-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2020., 21:26   #8
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Da majstor nije mogao nači LR Ecu negonišao zamjeniti cijelu instalaciju???

Poslano sa mog STK-L21 koristeći Tapatalk
Komp star 15g? onaj konektor se stopio sa računalom i kad su samo stavili računalo injektiri nisu bili spojivi sa njime
Kužiš win 95 i win 10 ili u mom poslu kombi bojler iz 1999 koji ima doslovno dvije žice na el ploći spojiti sa npr novim aparatom koji ima iste dijelove kao 99% ˝pametnih telefona˝ spaja se sam na mrežu ili traži wifi ili 4g i ja doslovno mogu sa druge strane planeta tebi ugasiti grijanje jer mi nisi uplatio ratu kredita

Ni meni se nije dalo izbrojiti 2000+kn ali jebemu mater 15g bez ikakvog kvara to je u mojoj branši nekaj za reči
A to kaj smo mi naučeni da nešto radi vječno to je naš glupi mentalitet zato moja firma mjenja vozni park svake tri godine ide novi lizing pušing i svi sretni a ne da kad ti najviše treba kombi ti stojiš pred servisom dok ovi vječaju i gataj od kuda da krenu sa popravcima
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2020., 21:41   #9
Ja ti i dalje kažem da ako nema šanse da nije mogao pronaći ecu kompatibilan s LR omegas sistemom. Pa nova verzija Landirenzo omegasa je kompatibilna sa prethodnom verzijom, a na webshopovima ima još svih djelova pa i ecua i za starije modele. Ali ajd, sad je gotovo. Nego što ti je sad utrapio?

Poslano sa mog STK-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2020., 11:21   #10
Lando renzi evo je ecu i injektori
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.