Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2009., 01:48   #1
hyundai i30 cw vs peugeot 207 touring vs ford fokus

Bok svima!

Planiram kupnju novog auta pa se ne mogu odluciti izmedju gore navedenih, svi su dieseli i svi sa 1.6 motorima, konkretno hyundai i30 cw 1.6 CRDi VGT 16V iThink vs peugeot cw 1.6 HDI Trendy vs forf fokus 1.6 TDCi Trend, procitao sam hrpu testova i misljenja i ukratko hyundai ima najbolju opremu, peugeot exterior a ford vozna svojstva, najbolje bi bilo kupiti mix toga svega.
Ako je moguce zanima me misljenje forumasa i vlasnika navedeniha auta i razlozi pro at contra.
Nadam se da cete mi pomoci u odabiru.

Hvala svima unapred.

Zadnje uređivanje fremantle.wa : 30.05.2009. at 02:13.
fremantle.wa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 04:08   #2
Za početak, odakle ideja "miješati" 207 sa kompaktima kao i30 i Focusom?

Isto tako, mislim da za iste novce mozes dobiti Focus 1.6 TDCi i 1.8TDCi (o kojima ćeš naći par topika na forumu ukoliko malo prelistaš nekoliko zadnjih stranica)

Također, nisam provjeravao zadnjih dana, no mislim da u kombinaciju ulazi i Kia Ceed koji bi trebao biti bolje opremljen od i30...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 07:32   #3
[QUOTE=STINGer;20840556]Za početak, odakle ideja "miješati" 207 sa kompaktima kao i30 i Focusom?

Prvo da se zahvalim na odgovoru, ocito preferiras forda, sto imogu razumijeti , ali kad sam vidio kako mu je jadna unutrasnjost osobito kvaliteta plastike, i to da je radjen u Juznoj Africi , razocarao sam se, ipak su Francuska i J. Korea automobilistickije zemlje u proizvodjackom smislu.
Sto se tice 207, ja trazim disel 1.6 karavan a 207 cw je karavan , osim toga unutar je moga financijskog limita.
Kia je ok ali nije dostupna za mene jer nije na trzistu tu gdje zivim(izvan hr) osim toga ona je kcer hyundaya a to samo govori za sebe.
Srdacan pozdrav
fremantle.wa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 09:34   #4
Kupi Fiat Lineu. Imaš veliki auto za male pare.
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 09:55   #5
onda u svakom slučaju hyundai, klasa iznad 207...

imaš threadova o i30 pa si pogledaj malo
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 10:00   #6
Quote:
fremantle.wa kaže: Pogledaj post
Prvo da se zahvalim na odgovoru, ocito preferiras forda, sto imogu razumijeti , ali kad sam vidio kako mu je jadna unutrasnjost osobito kvaliteta plastike, i to da je radjen u Juznoj Africi , razocarao sam se, ipak su Francuska i J. Korea automobilistickije zemlje u proizvodjackom smislu.
Sto se tice 207, ja trazim disel 1.6 karavan a 207 cw je karavan , osim toga unutar je moga financijskog limita.
Kia je ok ali nije dostupna za mene jer nije na trzistu tu gdje zivim(izvan hr) osim toga ona je kcer hyundaya a to samo govori za sebe.
Srdacan pozdrav
Ne vjerujem da focus za europsko trziste dolazi iz juzne afrike kad se sklapa i u njemackoj, spanjolskoj i portugalu. 207 se osim u francuskoj sklapa u slovackoj i spanjolskoj, hyundai za europu u ceskoj, ceed u slovackoj.

Hocu ti reci da bi to o cemu ti govoris imalo veze tek ako imas statistike kvarova za odredjenu tvornicu i to samo ako imas broj sasije konkretnog primjerka kojeg bi dobio (odatle vidis iz koje je tvornice).

No, najprije se odluci sto ti tocno treba i koliko mislis potrosit na to. 207 je klasa ispod od ostala dva, a to znaci da je manji, tehnicki njezniji, ali bi i odrzavanje trebalo biti nesto jeftinije (ovo shvati samo uvjetno, treba to provjeriti).

Stinger ti je lipo reko, kod nas za tu cjenovnu kategoriju dobijes focusa 1.8 cdti. To bi bio neki best buy.

Sto se tice ceed-a, to je isti auto kao i i30, samo ima drugu znacku. Razumno bi izmedju ta dva bilo izabrat najopremnjeniji i najjeftiniji. No, uzmes onaj koji ti se vise svidja. U svakom slucaju.
__________________
Y Ddraig Goch Ddyry Cychwyn
mrachni hajduk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 10:03   #7
Ford je najbolji izbor.A kad već govoriš o zemlji porijekla znaj da su motori za Peugeot 206 bili iz Južne Amerike.(barem oni hdi).Pogledaj i chevrolet cruze.On je tu negdje što se financija tiče.
Velebni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 10:10   #8
Focus ili i30 bi bio moj izbor. i30 i ceed u SW izvedbi NISU isti auti. Šta više preferiraš, prtljažnik ili mjesto za putnike?!
Pošto vidim da ni ne možeš nabavit kiu, i30 ili focus 1.8tdci.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 10:31   #9
Moj glas ide i30-ici, udoban, pouzdan, i odlicno stoji na cesti... Vozim jednog vec vise od 52 tisa km... i sta se tice lezanja na cesti mozes pratit svakog fokusa sa slicnim motorom... Meni jedino smeta lupkavi volan, prije kupnje odi na probnu voznju, obavezno na makadam 50-ak m, malom brzinom i poslusaj... Ako ti ne smeta kupuj bez razmisljanja i30...
__________________
SVE JE TO RELATIVNO
54321012345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 11:01   #10
i30, kvalitetniji i meni osobno bolji od fokusa i 207-ice.. sretno s kupnjom
__________________
batman24
Ico24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 13:59   #11
Hvala svima na odgovorima, sto se tice Forda, ovdje kod mene, on je iz J. Afrike (wa u mom nicku je Western Australia) Ovdje je auto trziste potpuno drugacije tj. neeuropsko i tako se i razmislja, da ima disel motora recimo u toyoti ili subaru vec bi se naslo rjesenje ali nema i moram se opredjeliti za mogucnost koju imam.
Sto se tice europslih vozila vrlo su skupa, a oprema im je skoro nikakva, bar ovdje, tako da su u moj izbor usla tri navedena i to sve u cijeni do $30000.
Imam peteroclanu obitelj tako da trazim nemoguce, prostor za putnike i prostor u prtljazniku.Da je nesto vise para imao sam mogucnost za kupiti Ford mondea 2.0 diesel sa potpunom opremom za $36000 ali to je u ovom casu previse.
Jos jednom hvala svima i srdacan pozdrav.
fremantle.wa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 14:23   #12
Ma hyundai ti je odlican,neces pogrijesiti osim ako imas peh
yoshimura-nipon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 22:21   #13
Quote:
fremantle.wa kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima, sto se tice Forda, ovdje kod mene, on je iz J. Afrike (wa u mom nicku je Western Australia)


e, onda pitas na krivom mistu

sigurno postoje i neki australski forumi o autima. kao sto si sam rekao, tamo je trziste poprilicno drukcije, oni ce ti vise znati reci i o vasim japancima, koreancima, holdenima i fordovima

subaru 2.0 diesel se jos ne prodaje u australiji? toyota tamo isto nema diesela? cudno.
__________________
Y Ddraig Goch Ddyry Cychwyn
mrachni hajduk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 02:40   #14
Quote:
mrachni hajduk! kaže: Pogledaj post


e, onda pitas na krivom mistu

sigurno postoje i neki australski forumi o autima. kao sto si sam rekao, tamo je trziste poprilicno drukcije, oni ce ti vise znati reci i o vasim japancima, koreancima, holdenima i fordovima

subaru 2.0 diesel se jos ne prodaje u australiji? toyota tamo isto nema diesela? cudno.
Ma bio na forumima i citao, ali njihovo misljenje o tom tipu auta, posebno diselima, je isto kao pitati arape o snjegu, ukratko oni su u drugom filmu, a sto se tice diesela oni ih odkrivaju tek u nekoliko zadnjih godina posebno zahvaljujuci europskim proizvodjacima, cist za informaciju otidji na www.toyota.com.au ili na subaru.com.au pa vidi sta nude.
Mislim da sam na pravoj mjestu jer trazim sugestiju ljudi koji voze te aute i svakodnevno se srecu sa njima, a ne nekoga tko nema pojma o tome .
Cisto za informaciju pogledaj sta im je vrlo popularan i cool auto.

http://www.holden.com.au/vehicles/Commodore/SS

Srdacan pozdrav
fremantle.wa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 08:55   #15
Commodore SS je stvarno super, jedino šta puno troši. A jel Mazda 3 ima dizelsku verziju ?
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.