Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2018., 20:41   #1
Epilepsija i trudnoca

Pozdrav cure, zanima me.ima li ovdje koja mama ili trudnica da ima i epilepsiju da mi kaze kako je bilo u trudnoci, da li je sve proslo uredi, beba rodena sa poteskocom ili poremecaj kromosama, terapija i sve vezano u vezi naslova.
Trenutno sam trudna 10tj i kao sto pise u naslovu imam epilepsiju, terapija mi je keppra 1000/500/1000, lamal 150/0/125, i jos pijem za migrene i blagu aritmiju propanolol 80/0/80. Neurolog mi je popodnevnu keppru povecao sa 250 na 500, imam kontrolu za 2tj opet uz koncentraciju lijekova u krvi, i krvnu sliku (moram ponoviti kks jer mi krv koagulirala ali zeljezo, urea, kalij, natrij, secer mi je ispod granice)
Imam i hipoglikemiju (nizak secer - ali za to nema terapije, vec se secer mora odrzavat sa hranom -za one koji neznaju)
Zadnji napad je bio prije mjesec dana kada nisam ni znala da sam trudna.


Uzasnoo sam zabrinuta da nebi djete se rodilo bolesno ili imalo zdravstvenih poteskoca pa vas molim sve informacije i kako je vama bilo u trudnoci te najbitnije kako je djete?

Ps.imam na hipofizi i pinealne zlijezde (ali ne stvaraju probleme za sada nikakve) i alergijsku astmu (ne koristim terapiju od kada sam trudna)

Hvalaa
matea.os is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 00:58   #2
Možda bi bilo dobro da postaviš temu i na trudnice.
Tamo su trudnice više aktivne, na da je stvar zdravlja...

P. S.
Koliko dugo uzimas propranolol? Imaš kakve nuspojave?
(pitam, jer sam ga ja nekada uzimala)
Dita Von Teese is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 10:40   #3
Na propanololu sam od 8mj prosle godine... imala sam prvo 3 x 20mg, sada sam na 2x 80mg od kraja 9mj ove godine.
Nisam jos imala nikakve jake nuspojave sa njime, znalo mi je prilikom povecanja doze biti muka par dana dok mi se organizam navikne ali to je sve oko toga nisam dizala paniku ni nista jer alergicna sam na vise lijekova pa sam imala velike nuspojave nakon 1 ili vise tableta tako da znam razlikovati.
Radi cega si pila propanolol? Dali si ga dugo pila?
Ja kao djete jedva cekam skidanje sa terapije ili smanjenje makar i to me usreci jer se rijetko kada dogodi ako se i dogodi.
Hvala ti pitala sam i tamo ali nema jedna trudnica ima poznanicu sa epi i trudnoca prosla uredu.
matea.os is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 23:20   #4
Meni su dali propranolol zbog jakih migrena.
Imala sam jake nuspojave. Pogotovo preko noći, bilo je gadno.
Pila sam ih godinu dana, nisu mi pomogli, mislim, da su mi dali skroz krivu terapiju, ali to je bila grozna godina zbog tih tableta. Nisu bile za mene.

Čitala sam, da nekima su ok, nekima ne. Sad ih predpisuju kao jednokratnu terapiju nakon traumaticnog događaja.

Tražila sam na slo forumu oko tvoje diagnoze i trudnoće, žene rekle, da je sve ok prošlo, da nije bilo nekih komplikacija.

Bit će sve ok, i doktori će se pobrinuti, da će biti lijepa trudnoća. 😊
Dita Von Teese is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 07:13   #5
dita vonteese hvala ti puno. Bas sam jucer bila na kontroli od iduceg tjedna me bolnica preuzima radi sigurnosti, znala sam da postoji ta mogucnosti ali mi je bio sok pa su me cure utjesile i smirila sam se pa sada kada razmislim je i bolje tako.
Ja sam propanolol isto radi migrena dobila prvo sam pila 2x20mg jao sto mi je grozno bilo jer sam prije njega pila zaracet 3x dnevno i jos neke jake 2x dnevno uz to normabel 5mg 3x dnevno i od toga svega sam doslovno bila urokana i vecinu vremena spavala ali i dalje imala migrene i glavobolje pa kada su me prebacili sa toga jer je prejako, mi je trebalo dugo da se naviknem pogotovo sto napadi nisu prestajali (ja sam trpila 3mj migrene mislila sam da su glavobolje radi promjene vremena pa sam isla na razna testiranja i onda je da se izrazim to sve uzokovalo da mi je u glavi opet puklo i pokrenili se napadi to je bilo prosle godine i jos se oporavljam. 1g i sada 3mj sam na propanololu ali da mi nesto extra pomaze nebi rekla, ja moram mjeriti tlak svaki dan jer mi divlja iz niskog u visoki i kada sam ostala trudna glavobolje i migrene su se smanjile tj nestale (imam mozda 1 tjedno jaku glavobolju, a ovo ak me zaboli glava to mi je nesto mini naspram toga kako je bilo i meni je super) e sada ja neznam dal je mozda od trudnoce ili jer su mi nepuni 1mj prije nego sam saznala da sam trudna povecali terapiju sta god da je razlog migrene koje su se bile tjedno 3-4 puna dana i glavobolje 2-3 puna dana se smanjilo i tlak se vratio u normalu kao i otkucaji srca. Tako da ja neznam da li propanolol djeluje napokom hahahah a do negdje 3mj ove godine sam imala 5-6 dana u tjednu migrene, a ovih 1-2 ak nisu bile migrene je vecinom bila glavobolja znaci ludila sam i bila sretna kada je glavobolja jer bi mi bilo lakse, a ako me niie bolila glava bila sam u soku dal je to moguce hahah...vidit cemo stanje migrena i glavobolja nakon trudnoce...premda ja mislim da je trudnoca tu prije popravila situaciju jer takvi nagli preokret u zivotu uz sve bolesti nikada nisam dozivljela

Da li si bez terapije sada ili pijes nesto drugo?

Mene su mislili makniti sa njega pocetkom godine i uvest nesto drugo a kako mi je mozak bio jako iziritiran svim sta je prosao 2017-e nisu se usudili eksperimentirat pa su povecavali njega jer on djeluje i na tlak i otkucaje pa da pijem 3u1 a ne jos dodatne tablete pa su ga mislili povecavati do doze koju smijem piti.

Meni je krajem 9mj povecan, a 24.10 saznala da sam trudna. Nadam se samo da poslije trudnoce necu imati bolove opet.

Nadam se i samo zelim upravo to da trudnoca bude lijepa i dobro prode, i beba bude zdrava. Uspjela sam naci 3 zene sa epilepsijom trudnoca im je prosla uredno, neznam zasto nema vise ocito se stide jer sam u dosta grupa na fb i na 2 foruma pitala nemoguce da ima malo epilepticara koji su rodili ili su trudni.
matea.os is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 09:25   #6
Meni propranolol nije pomogao. Bila sam umorna, izgleda ko da me zgazio tenk.
Ja sam preko noći hodala na tim tabletama. Pobjegla u noć. Bilo je grozno. Jednom sam se zabila u zid, i slomila nos. Onda u prozor, stalno sam htjela izaći.
Pa smo ustanovili, da preko noći ne smijem biti sama. Ako je dečko nekud išao, išla sam kod mojih... I tamo odlutala van.
Bilo je pre pre grozno.

Imala sam prije napade migrene svaki tjedan. Jednom me držalo 21 dana.

U onoj knjižici sam proučila malo oko ishrane, i bilo malo bolje.

Prošle godine sam zbog crijeva išla se testirati krv na intolerancu hrane.
Izbacila sam sve sa popisa, i od prošle godine do danas, mislim, da sam imala 3 napade migrene.

Mene je gadno zezao sir, mlijeko, pšenica i kvasac.
Sad mi super. Ponekad me boli glava, ali to je glavobolja ne migrena. I najčešće, ako nisam dovoljno popila tekućine.
Za migrenu imam relpax, a trebam uloviti prije aure.
No, tako kako je sad, mogu živjet.
Dita Von Teese is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2018., 13:11   #7
Ajooj bas mi je zao, totalno svi drugacije reagiramo. Dobro je da su te makli bas jer nuspojave koje si imala su uzas.
matea.os is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:26.