Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2012., 17:11   #201
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post

Ne, svakoj ženi treba "čvrsta ruka" u smislu da je oslonac, membrana obitelji, podrška i "mač" koji će ju braniti u nevolji...!

samo da to ne predje u obranu od nje same i slicne stvari
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 18:02   #202
Jedno upozorenje ste već dobili, a nakon njega nisam kartonirala samo zato jer vidim da su mnogi jako emotivno i donekle osobno shvatili temu pa mi je jasno da je rasprava žustra i imate potrebu nešto reći iako nije ontopično. Međutim, to ne znači da to i smijete činiti.

Nije dozvoljeno raspravljati o moralnosti pobačaja.

Nije dozvoljeno propovijedati ni moralizirati.

Ne bavimo se zakonima ni pravima koji nisu uvršteni u Zakon RH.

Zabranjeno je glorificirati nasilje i poticati druge na njega.

Ne analiziramo razlike između psihoterapija, psihologa, psihijatara i ostalih srodnih djelatnosti.

Ne komentiramo zašto nam se nešto briše niti kome bi što bilo kartonirano da je autor tih redaka, odnosno moderiranje na bilo koji način - imate opciju slanja privatnih poruka.

Osim ovih, nije dozvoljeno kršenje nijednih drugih pravila koji su već dugo na snazi ovog foruma i ovog pdf-a, ali iz nekog razloga vam se svako malo treba skrenuti pažnja na njih. Molim da ih još jednom detaljno pročitate i proučite, ako je potrebno.

Svaki post napisan iza ovog upozorenja koji krši ta pravila bit će propisno sankcioniran. Obrisala sam sve skupa preko četvrtinu postova do sada, ali to očito ne pali pa ćemo pokušati na drugi način.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 18:04   #203
Quote:
Zelenogorac kaže: Pogledaj post
Biti smiren, ali iz svakoga tvoga pokreta, geste, tona glasa, intonacije mora zračiti dominacija.

Zašto bi itko htio dominirati osobom koju voli?

I kako se to dominira osobom koju se voli?

To nije izraz ljubavi. Dominacija se uvijek veže uz neprijateljstvo, ljutnju, želju da se drugu osobu podvrgne svojim željama...

To radiš jedino ako imaš nezrelog partnera ili si i sam nezreo jer zrela osoba se zaljubljuje u zrelu osobu i ne radi zatvor od veze nego im je veza prilika da rastu i da budu slobodni.

Zašto bi nekoga koga voli tjerao da bude ovisna o njegovom mišljenje kao što je o majčinom, to nije ljubav-to je patologija.

Treba joj sad dati podršku i biti smiren ako ikako može i izreći svoju istinu da on vidi njihov brak kao dobru stvari a njihovo dijete kao logičnu posljedicu dobrog spoja i pustiti ženu da dođe na svoje. I da on želi da se njihovo dijete rodi i da misli da bi to bilo ispravno s obzirom da su ga planirali i začeli.

Kakva god njena odluka bila morati će je prihvatiti a i ona će morati prihvatiti njegove odluke ako odluči pobaciti. I nije problem ako se to kaže. Ali za sve postoji način, bez ljutnje, krike vike i pritiska.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 18:12   #204
Ne treba njegovoj ženi čvrsta ruka, nego punici.

Autor i njegova žena trebaju imati ravnopravan odnos.

A i u svakom braku dolaze nekad razdoblja kad jedan partner mora preuzeti malo zaštitničku ulogu prema onom drugom.
Nekome sa strane to može izgledati svakako. Ali ako se jedan partner nađe u poziciji da je, iz nekog razloga, nemoćan, u redu je da drugi odigra malo dominantnu/zaštitničku ulogu.
Ali to je dobro samo u nekim iznimnim situacijama. I takva razdoblja ne smiju trajati dugo.
Na duge staze, to može uništiti odnos. Ali kratkoročno, može ga čak i produbiti.

Tko zna, možda se dogodi situacija u kojoj će autor biti nemoćan pa će žena 'podmetnuti leđa' za njega.
Pa to neće značiti odmah da mu ona glumi mamu.

Sve u svemu, oni moraju biti ravnopravni.
A i u toj ravnopravnosti, obostrano biti spremni 'potegnut' za onog drugog.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 18:13   #205
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
pa ne mogu shvatiti kakva osoba moras biti da stajes na stranu njene mame...
Jesi ti uopće sposoban shvatiti napisano prije nego se latiš svojih ofucanih parola "dom, čvrsta ruka, dom" ?
Jer da jesi sumnjam da bi ovo napisao. To što su u tvojoj glavi žene nezaštićene djevojčice koje treba čuvati od njih samih i brinuti se da ni slučajno ne donesu vlastitu odluku ne znači da je to tvoje evanđelje istinito i primjenjivo na sve. Nije li malo perverzno tretirati ženu kao tulavo dijete, prvo joj napraviti dijete, a onda brinuti da "curica" ne pobaci?
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 18:28   #206
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
pruzanje strukture je nesto sto bih ja pozeljela da autor teme pruzi svojoj zeni.
Pokušavam reći sljedeće: nije ni najmanje nemoguće da, osokoljen forumskom podrškom (zapravo, onim što je wishful pročitao kao podršku), junak kaže ženi "e sa'š vidit štaje strutkura, nema više zajebamcije!!!" i onak' ju malo strukturira.

Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
I opet ću reći, "NE DAJ JOJ da pobaci ni pod koju cijenu!"... Happy?
Što sve uključuje svaka cijena? Uključuje li i primjenu fizičke sile?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 18:39   #207
Žena ti je odvratno glupa. Mora da imaš dobre leptiriće u želucu kad si slijep na to. I da se dobro hraniš, uzimaš puno vitamina, jer za trpljenje svega toga treba imat puno energije. Vježbaj svaki dan, trči svako jutro, vodi zdrav život, jer inače nećeš uspjet održat mentalno zdravlje.
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 18:47   #208
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Pokušavam reći sljedeće: nije ni najmanje nemoguće da, osokoljen forumskom podrškom (zapravo, onim što je wishful pročitao kao podršku), junak kaže ženi "e sa'š vidit štaje strutkura, nema više zajebamcije!!!" i onak' ju malo strukturira.


Što sve uključuje svaka cijena? Uključuje li i primjenu fizičke sile?
Ti ovdje podrazumijevaš zloupotrebu preuzimanja zaštitničke uloge.
Ja ću biti precizna pa ću reči da je to sklizak teren i da može doći do zlooupotrebe.
Zapravo ta roditelj - dijete situacija može obojiti cijeli odnos.

Međutim, do toga ne mora doći. A tu je ključ - povjerenje i poštovanje.
Ljubav, povjerenje i poštovanje će regulirati i čuvati taj odnos.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 18:48   #209
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Ljubav, povjerenje i poštovanje će regulirati i čuvati taj odnos.
A gdje ti to vidiš u tom braku? Ne kažem da nema, samo me zanimalo, na temelju napisanog, iz čega se to vidi?
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 18:48   #210
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Ljubav, povjerenje i poštovanje će regulirati i čuvati taj odnos.
Njegove rečenice meni pršte ljubavlju, povjerenjem i - ponajviše - poštovanjem.

Not.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 19:01   #211
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Međutim, do toga ne mora doći.
Naravno da do toga ne mora doći. Do toga je već došlo. No, dobro da se autor divi kako im je lijepo u tom roditelj-dijete odnosu.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 19:07   #212
na tvome mjestu bi bila jako ljuta na suprugu , ne tužna.. svaka čast razumjevanju , razgovoru i svemu ostalom! ali ovo što ona radi je krajnje degutantno i sebično... na tvome mjestu bi joj rekla : " Draga zajedno smo odlučili raditi na bebi i sada kad je beba postala, ti meni predlažeš da je sada lijepo ubijemo jer ti nisi posve sigurna?? nije li bilo vremena za razmišljanje prije nego smo počeli raditi na bebi??? ovo što ti sad izvodiš mi pokazuje da za zadovoljavanjem svoje sebičnosti ne prezaš ni pred ovakvim djelima! pa draga moja ako ti odlučiš pobaciti NAŠE dijete jer ti eto naš blesavi zakon to dopušta a ne tiče te se što ja dijete želim i što sam presretan od trenutka kad sam saznao za njega , ti pobaci , ali nakon toga nemoj se vratiti u ovaj dom ! moj dom! ni na dan , ni na sat vremena samo da pokupiš stvari.. nego ćeš otići da te ni ne vidim ni ne čujem osim po pitanju brakorazvodne parnice! "

moram priznat da me tema malko i uzrujala, ne mogu vjerovat da se takve stvari događaju! mrzim kenjkave ljude opčinjene samima sobom!
dijanamay is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 19:08   #213
bah, da i ja ubacim svoja dva centa.

freak, mislim da si preozbiljno shvatio svoju ženu. ne da pobačaj nije ozbiljna stvar, nego mislim da to njoj zapravo uopće nije namjera.

nju jest strah. ostati trudan je kao ukrcati se na expresni vlak iz kojeg se ne možeš izvući idućih 9 mjeseci. peru te hormoni itd.

ali, ova cijela priča je drama queen potreba da pokaže KOLIKO se uvrijedila na izjavu svoje mame. sada si se apsolutno izbezumio oko toga, i dugo ćeš je uvjeravati kako ti je ona na prvom mjestu u životu i kako ćeš uvijek biti uz nju itd (sve same dobre stvari). i trebaš je uvjeravati, makar bi bilo bolje da si takav i bez toga da te se ovako plaši. jest to samoživo i egocentrično od nje, ali vjerojatno si već uočio tu jednu crtu nesigurnosti u njenom karakteru. ona to može prevazići, s godinama.

ne bi se trebao toliko bojati. pokaži i ti malo povjerenja u nju, da nije ni luda ni glupa i da i ona zna što je ispravna stvar u ovoj situaciji. nemoj se bojati, neće pobaciti.

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 19:41   #214
Quote:
Zelenogorac kaže: Pogledaj post
Ovo ti je najpametniji ženski savjet. Nikakvi dugi razgovori. Njezin pobačaj nije opcija. I ona mora znati što sve dovodi u pitanje (zapravo ne što dovodi u pitanje nego što će se sigurno dogoditi) ako to učini. Kakvi razgovori. Batali to.
...hehe, mislim da nisi razumio moj savjet o netrošenju previše riječi nije značio "šakom o stol jer pobačaj ne dolazi u obzir" nego iznošenje svog jasnog stava i želje, a dalje prepuštanje odluke ženi...
...i koliko god muž teoretski ima pravo na dijete isto koliko i ona, činjenica da je dijete ipak u njenom tijelu joj donosi 50+1 glas

...na kraju, muž je također slobodan odlučiti sam za sebe šta će i kako će dalje...zamisli da netko savjetuje ženi da udre šakom o stol i njega jadnog labilnog protrese i naredi "ajd ne budi plačljivko, pa bit će još djece, kakva rastava zbog pobačaja, kakvi bakrači"
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 21:02   #215
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
A gdje ti to vidiš u tom braku? Ne kažem da nema, samo me zanimalo, na temelju napisanog, iz čega se to vidi?
A gdje ti vidiš da toga nema?
Stvarno ne znam zašto ste se obrušili na njega...
Čovjek zbilja nije ništa kriv.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 21:10   #216
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Njegove rečenice meni pršte ljubavlju, povjerenjem i - ponajviše - poštovanjem.

Not.
A kako ti 'pršte'?

Meni, između ostalog, 'pršte' i naivnošću nekoga koga i žena i punica zajedno jebu u zdrav mozak.

Ušao je u njihovu patologiju. Sad njhova patologija počinje ulaziti u njegov dom.
On to mora spriječiti. Zdravom i normalnom čovjeku je jasno da tu nema kompromisa.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 21:12   #217
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Naravno da do toga ne mora doći. Do toga je već došlo. No, dobro da se autor divi kako im je lijepo u tom roditelj-dijete odnosu.
Gdje vidiš da je došlo do 'roditelj - dijete' odnosa?
I pogotovo, gdje vidiš da je došlo do zloupotrebe?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 21:23   #218
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post


ali, ova cijela priča je drama queen potreba da pokaže...

...
Da, meni se isto čini da njegova žena naginje tim drama queen cirkusima.
Možda je zato i rekao da je 'malo razmažena'.
A to znači da je i manipulatorica.
Možda ne kao i njezina majka, ali svakako bar kao njezina učenica - početnica.

Autoru: molim te, nemoj joj dozvoliti da ti dramatizira i radi cirkuse. To joj odmah hladno reci - da to nećeš tolerirati i da je to čisti idiotizam.

Jer ako sad to ne prerežeš u korijenu, mogla bi ti prirediti neka sranja.
Zamisli koliko bi joj tek trudnoća mogla poslužiti...

Pa sijede bi dobio!
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 21:35   #219
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Da, meni se isto čini da njegova žena naginje tim drama queen cirkusima.
Možda je zato i rekao da je 'malo razmažena'.
A to znači da je i manipulatorica.
Možda ne kao i njezina majka, ali svakako bar kao njezina učenica - početnica.

Autoru: molim te, nemoj joj dozvoliti da ti dramatizira i radi cirkuse. To joj odmah hladno reci - da to nećeš tolerirati i da je to čisti idiotizam.

Jer ako sad to ne prerežeš u korijenu, mogla bi ti prirediti neka sranja.
Zamisli koliko bi joj tek trudnoća mogla poslužiti...

Pa sijede bi dobio!
ne znam. možda jest drama queen, nesigurna, razmažena. ali možda ipak nije sve tako crno, i ima ta žena i nekih vrlina zbog kojih ju je freak zavolio.

ja ne mislim da čovjek treba biti hladan i agresivan prema ženi koju voli. ako je ova moja pretpostavka točna, da ona samo traži pažnje i reassurance, i možda čak i potvrdu od njega da ima svoju slobodu, onda će se ona prestati tako ponašati istog trena kad i on prestane dramatizirati oko toga.

ne znam. freak ce morati razmisliti pa odgovoriti na to. kod nekih ljudi postoji i prkos, inat koji se budi kad imaju dojam da im netko naredjuje... ne bi bilo dobro da se to sad ovdje aktivira.

Zadnje uređivanje tanveer : 20.03.2012. at 21:42.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 21:45   #220
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
A gdje ti vidiš da toga nema?
O jebanju majke njenoj majki? U činjenici da ju je na brak morao nagovarati. Ja ne branim ni nju ni majku, nemam ništa bolje mišljenje o njima nego o njemu. Ali ako ovako izgleda brak pun ljubavi onda se bojim zamisliti što ti predstavlja brak pun neljubavi.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.