Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2013., 12:58   #61
Quote:
Gerry Conlon kaže: Pogledaj post
Da, krajem 1980-ih on je bio doslovno na vrhuncu i tad je stvarno prodavao na stotine tisuca ploca, pa i na milijune. Sto se tice tiraze to se tada vrlo lako moglo provjeriti jer nije bilo kopija, piratstva i slicno. Dakle tiraza je tolika, od toga je prodano toliko i bok. Nema muljanja. Siguran sam da on ne prica napamet, dakle to je podatak koji se sigurno moze provjeriti u Croatia Recordsu, nekadasnjem Jugotonu.
Inace, zanimljiv podatak sto se tice njegove popularnosti je da je on 1989. bio proglasen za osobu godine u Jugoslaviji, pored svih popularnih sportasa, politicara i ostalih pjevaca, upravo je on dobio tu titulu.
A to sto stalno sebe uzdize, ma to je pomalo i simpaticno, sta ces, on je vec stariji i moze mu se tolerirati.
Osoba godina se pretpostavljam dijelila svake godine, Mišina popularnost je počela 80-tih onda kad je on otišao više u komercijalu, Malo mi je jedan život s tobom se prodao u 450.000 primjeraka, mislim da su singlice Čemu da živim, Proplakat će zora i Ostala si uvijek ista prodane u pola milijuna primjeraka.
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 13:03   #62
Dobro pitanje...
Nikad nisam shvacala zasto je on tako nešto posebno,kad čovjek očito nema neke vokalne sposobnosti,o pjesmama neću jer nove generacije nova glazba itd. , ali ne kužim.... Sjećam se i u srednjoj su neki bili ludi za njim (2002/2006).... A meni je vječito stajao upitnik iznad glave... Ni danas ne shvacam.
Free M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 13:26   #63
Quote:
Free M. kaže: Pogledaj post
Dobro pitanje...
Nikad nisam shvacala zasto je on tako nešto posebno,kad čovjek očito nema neke vokalne sposobnosti,o pjesmama neću jer nove generacije nova glazba itd. , ali ne kužim.... Sjećam se i u srednjoj su neki bili ludi za njim (2002/2006).... A meni je vječito stajao upitnik iznad glave... Ni danas ne shvacam.
Jer je bio iskren. Ljudi se mogu poistovjetit s tim. Recimo,

http://www.youtube.com/watch?v=YLe7o2eV0Gg

jel sad imaš osječaj da sam ti ovo stvarno rekao?
Bethnal Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 23:32   #64
Quote:
Free M. kaže: Pogledaj post
Dobro pitanje...
Nikad nisam shvacala zasto je on tako nešto posebno,kad čovjek očito nema neke vokalne sposobnosti,o pjesmama neću jer nove generacije nova glazba itd. , ali ne kužim.... Sjećam se i u srednjoj su neki bili ludi za njim (2002/2006).... A meni je vječito stajao upitnik iznad glave... Ni danas ne shvacam.
jer je bio pun karizme i ljudi su to osjetili..sama njegova pojava bila je dovoljna za delirij
ultramusic1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 23:38   #65
Quote:
Škugor kaže: Pogledaj post
Zanima me jel ga većina stvarno smatra legendarnim i vrhunskim pjevačem ili je to zajebancija? Shvaćam da je legenda onima koji ionako slušaju takav melos, ali problem je u tome što ga i mnogi koji inače slušaju uvjetno rečeno urbaniju ili alternativniju glazbu smatraju legendom.
http://www.youtube.com/watch?v=TP7g4Hbl--s



Obožavam ovu pjesmu. I sigurna sam da se nitko ne može ovako ufurati u taj tekst.

Čovjek jednostavno zvuči uvjerljivo, pjeva strastveno, voli pjevati, ljudi dobro reagiraju na njega, pjesme mu je pisao Novković, dobri aražmani, melodije koje ulaze u uho bez beda, oženio misicu, imao životnu priču dostojnu sapunice, prodavao albume u milijunskim nakladama. Da, onak, legenda je. Što bi drugo bio?

Crtica vezana uz Mišu, iz vremena kad sam bila curica. Ljetovali smo u Krilu Jesenice, u odmaralištu, Mišo je negdje blizu imao koncert (Omiš? ), vozili smo se u stojadinu po nekom kozjem putiću, prilična padina s jedne stane, mislim da smo čak i došli vrlo blizu lokacije gdje je nastupao ali brat i ja smo počeli vrištati kad smo vidjeli pored kakve provalije se vozikamo, pa se stari vratio nazad. I tako nisam vidjela Matu Mišu Kovača uživo.

SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 01:13   #66
Quote:
ultramusic1234 kaže: Pogledaj post
jer je bio pun karizme i ljudi su to osjetili..sama njegova pojava bila je dovoljna za delirij
meni će pak ta njegova karizma ostati vječiti misterij. u biti, pretpostavljam da su masu privukle lako pamtljive himnične pjesme i voklani talent s kojim se većina može poistovijetiti. nije to daleko od tajne uspjeha cajki (makar je, ruku na srce, Mišo svjetska klasa za njih i dobro je da ga imamo )
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 01:37   #67
Quote:
ultramusic1234 kaže: Pogledaj post
jer je bio pun karizme i ljudi su to osjetili..sama njegova pojava bila je dovoljna za delirij
Očito ni ne znaš šta je ista kad je spominješ u kontekstu Miše
Koja je to luda propaganda da ljudi popuše Mišinu karizmu. Mislim da je jednaka amebi. Karizmatični Mišo je, zelena leteča mačka na bele točke
M. Laševska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 14:46   #68
Bio sam na koncertu jednog našeg rock/metal benda i u repertoar obrada ubacili su i jednu Mišinu.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 00:04   #69
Quote:
M. Laševska kaže: Pogledaj post
Koja je to luda propaganda da ljudi popuše Mišinu karizmu. Mislim da je jednaka amebi.
Misliti je, naravno, drek znati .

Mišo jest fenomen, i to je činjenica koja ne ovisi o nečijem (ne)voljenju njegove glazbe. Ovakvi preserans-ja sam iznad svega toga-postovi poput tvoga puno više govore o tebi, nego o temi topica.

Da se sad ne ponavljam, neke rečenice o njegovom fenomenu sam napisao ovdje.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 00:19   #70
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Mišo jest fenomen, i to je činjenica koja ne ovisi o nečijem (ne)voljenju njegove glazbe. Ovakvi preserans-ja sam iznad svega toga-postovi poput tvoga puno više govore o tebi, nego o temi topica.

Da se sad ne ponavljam, neke rečenice o njegovom fenomenu sam napisao ovdje.
Slažem se, fenomen preko kojeg na zanimljiv način možemo promatrati kolektivnu svijest.
Drugo, ja nisam govorila o njegovoj muzici i (ne)skolnosti istoj ali je vjerojatno vrlo očito. Jedina je caka što me ne poznaješ pa ne možeš reći da li mogu racionalno razlučiti osobu kao stvaraoca od njegovog djela. Mogu.

No, da skatimo priču, i ljudima podarim par minuta vremena do onog bitnog dijela s kojim si me ulovio da malo opet promoviraš svoj blog. C/p "..Međutim, ne dijelim vrlo česti von oben smiješak onih nas koji smo, jel’te, iznad toga – a pogotovo smo bolji od onih koji iskreno vole Mišu – praćen ironičnim nedovršenim komentarom “Ah, pusti, on/a ti voli Mišu…“."
M. Laševska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 20:48   #71
Za mene je Mišo Kovač jednostavno legenda. I ne samo za mene, smatram da je on stvarno jedna veličina na našoj estradi. Njegove pjesme se pjevaju čak i dan danas. Ako me ostaviš, ostala si uvijek ista, dalmacija u mom oku..hit do hita

Iako, mislim da je nakon svih bolesti koje su ga zadesile u životu, to sve ostavilo traga, te mi se sve više čini kad slušam njegove intervjue da je 'prolupao' čovjek.. Ne jako, al ono..
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 04:26   #72
Mišin status legende danas jednak je statusu legende The Beatlesa - ljudima se lopatom niz grlo od rođenja trpa njihov mitski status i većina njih bez prevelikog propitkivanja prihvaća taj status, pogotovo zato jer pjesme ipak nisu toliko loše da bi sad išli protiv većine. Volio bih vidjeti ostale glazbene ukuse njegovih najtvrdokornijih štovatelja - kladim se da na toj listi mahom prevladavaju Grdovići, Zečići, Huljići i slični umjetnici.

Osobno mi većina njegovih pjesama spada u one "čuo sam ih jedanput previše" pjesme (zajedno sa A Šta Da Radim, Fridom, Ružom Hrvatskom i sl.) kojima dozlaboga dosadna rulja pokušava začiniti svaku pijanku i roštilj.
rabbit in the moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 13:58   #73
Kad umre Mišo, umrijet ću i ja. Ozbiljno. Prerezat ću si vrat škafom za veš. Mišo, volim te.
Tkivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 15:23   #74
Quote:
rabbit in the moon kaže: Pogledaj post
Mišin status legende danas jednak je statusu legende The Beatlesa - ljudima se lopatom niz grlo od rođenja trpa njihov mitski status i većina njih bez prevelikog propitkivanja prihvaća taj status, pogotovo zato jer pjesme ipak nisu toliko loše da bi sad išli protiv većine. Volio bih vidjeti ostale glazbene ukuse njegovih najtvrdokornijih štovatelja - kladim se da na toj listi mahom prevladavaju Grdovići, Zečići, Huljići i slični umjetnici.
Nisam baš najtvrdokorniji obožavatelj, no mnoge Mišine stvari iz 60ih i 70ih su mi srcu drage. Nabrajanje baš svega što moj ukus obuhvaća bi bilo predugo, pa evo samo onoga što sam si puštao u zadnjih par dana, čisto da potvrdimo gornju tezu jel: Curtis Mayfield, Gori Ussi Winettou, Derek and the Dominos, Tom Waits, Allman Brothers Band, Sharon Jones and the Dap-Kings, King Crimson, Howlin' Rain, Sonny Boy Williamson, Tame Impala, Willie Nelson, Dengue Fever, Toma Bebić, Funkadelic...

Ko razumi tu karizmu razumi, ko ne - puši! - rekao bi jedan drugi karizmatični brko
Vukozec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 19:49   #75
Mišo Kovač?
Istinska glazbena pojava s pomalo specifični načinom pjevanja pa opet normalan čovjek se pronađe u tim pjesmama i možeš se poistovjetiti-Mišo 60,70 i 80-tih.
Istina danas više nije to to i trebao je stati dok je bio na vrhuncu.
Dodao bih još Arsena Dedića i Olivera.
Mogu se pronaći u njihovim pjesmama za razliku od ovih današnjih lakrdijaških kvazizvjezdica bez karizme i pokrića koje se furaju na nepamtljivi kvaziintelektualni glazbeni snobizam koji si umisle da su netko i nešto.

Kad primjerice preslušam album Zajedno smo iz 84 ili Ovo je naša noć iz 77 a pogotovo album Ostala si uvijek ista iz 85 s moderniziranim verzijama starijih pjesama od početka do kraju prolaze me trnci i naježiš se koliko je to moćno.

Zadnje uređivanje Hardcore F1 fan : 31.07.2013. at 20:34.
Hardcore F1 fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 22:04   #76
Quote:
rabbit in the moon kaže: Pogledaj post
Volio bih vidjeti ostale glazbene ukuse njegovih najtvrdokornijih štovatelja - kladim se da na toj listi mahom prevladavaju Grdovići, Zečići, Huljići i slični umjetnici.
Nema smisla generalizirati...

Evo kod mene favoriti-Mišo Kovač,Arsen,Oliver,Novi Fosili, ITD,Tomislav Ivčić,Prljavci i tako to a od stranih broj jedan prije svih je Queen, od ostalih ZZ TOP,AC/DC,Springsteen,Foo Fightersa.

Nađe se tu i jazz....

Zadnje uređivanje Hardcore F1 fan : 31.07.2013. at 22:19.
Hardcore F1 fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 23:49   #77
Quote:
rabbit in the moon kaže: Pogledaj post
Mišin status legende danas jednak je statusu legende The Beatlesa - ljudima se lopatom niz grlo od rođenja trpa njihov mitski status i većina njih bez prevelikog propitkivanja prihvaća taj status, pogotovo zato jer pjesme ipak nisu toliko loše da bi sad išli protiv većine. Volio bih vidjeti ostale glazbene ukuse njegovih najtvrdokornijih štovatelja - kladim se da na toj listi mahom prevladavaju Grdovići, Zečići, Huljići i slični umjetnici.

Osobno mi većina njegovih pjesama spada u one "čuo sam ih jedanput previše" pjesme (zajedno sa A Šta Da Radim, Fridom, Ružom Hrvatskom i sl.) kojima dozlaboga dosadna rulja pokušava začiniti svaku pijanku i roštilj.
Pa ne baš. Nikad u životu nisam odslušao klasičnu Huljićevu pjesmu do kraja, a Zečić mi je uvijek bio pomalo smiješan sa svim tim pokušajima imitiranja Miše Kovača, ali to je i ujedno još jedna potvrda veličine velikog Mate. Jebote njegovih wanabe dvojnika od 70-ih na ovamo ima ko dvojnika Elvisa Presleya u Sad-u. Po uzoru na njih valjalo bi organizirat i neko natjecanje ko je bolji i to baš u vrijeme turističke sezone. Jebote iden odma Ostojiću pismo napisat, pa da učinimo nešto za taj naš turizam, jebalo ih suvo sunce i more. A uberite samo našeg dobrog, vrlog Milu (Hrnića). Dobija bi nagradu baranko za fotogeničnost. Grdović je bija dobar, pričali su mi naši stariji (porijeklom sam okolica zd) da je ko klinac dok je tek uz Ivčića počinjao dolazio u varoš sa gitarom i svi su se dobro zabavljali, a o njemu na estradi i o njemu sa ferarijima neću, o tom ne znam ništa. Uz Mišu sam se napio sto puta, nije me sram to priznat jer Mišo je punk usuđujem se reći, iskren je, jebiga, manga dalmatinac, a neke njegove ranije pjesme (60-te i 70-te) su jebeni vrh za sve ovo danas u Hrvatskoj. A o tome što ja slušam inače: Gene Pitney, Bert Jansch, Anne Briggs, Pentangle, John Renbourn. Čuo? Svatko ima svoje. E da, Beatlesi. Tko može bilo što usporedit s njima. To se jednostavno ne radi. Nitko nikad neće imati toliko dugotrajan utjecaj na glazbu, općenito na povijest glazbe kao četiri dečka iz Liverpoola. Utjecali su čak i na ljutu generaciju Ramonesa. Čak i na samo ime. I daj dođi na koji roštilj i pijanku, ja te zovem, bit će i žena. Ti biraj muziku.

Zadnje uređivanje Bethnal Green : 01.08.2013. at 00:30.
Bethnal Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 09:24   #78
Svugdi ga ima...

Dalmatinci razoružali pirate
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 16:12   #79
Quote:
M. Laševska kaže: Pogledaj post
Slažem se, fenomen preko kojeg na zanimljiv način možemo promatrati kolektivnu svijest.

"[/I]
ma kakva kolektivna svijest, kakav fenomen

miso je pjevao pjesme koje prolaze i kod "urbane i "neurbane"skvadre, miso je imao splet losih okolnosti, zena, dijete, srce, bolest, koje su mu bile vjetar u ledja popularnosti, i na koncu, miso ima dobar pr"" i zato je miso legenda. miso nije popularan zbog pjesama nego zbog nacina da se vec 30 ili koliko godina nalazi nezaboravljen, iako aktivno ne pjeva.
nista vise od tga.

imho
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 16:28   #80
Navijači Dinama i Hajduka ne treba da se mrze- reče Mišo u nedjelju.

U srijedu se dogodilo http://www.vecernji.hr/crna-kronika/...avijaca-933334
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.