Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2013., 23:40   #41
Quote:
ccarrie kaže: Pogledaj post
evo imam i osobno iskustvo.. moj sadašnji dečko, doduše nije bio teški ovisnik, ali je bio konzument teških droga, al ama baš svakakvih ( bomboncici, ekstazi, speed, kokain pa čak i heroin) dan danas čist ko suza.. skinio se prije nego sto smo se upoznali, krenio zivit punim plucima, shvatio sta znaci bit sretan, imat prave ljude oko sebe, radit, posteno zaradivat i slicno..
i da napomenem, ja sam teški protivnik droga i mislim da sam imala tu veliki utjecaj
Svaka čast ako je stvarno tako
Mene zanima je li bio agresivan u razdoblju odvikavanja?
I zna li itko (sličan) slučaj nazovimo izliječenog ovisnika o lakim drogama, gdje se radilo o u nekim periodima svakodnevnom konzumiranju, u razdoblju od nekih 15 g najmanje i da se uspješno makla od toga i kako je prolazio taj proces?
kukurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 23:54   #42
Quote:
kukurice kaže: Pogledaj post
I zna li itko (sličan) slučaj nazovimo izliječenog ovisnika o lakim drogama, gdje se radilo o u nekim periodima svakodnevnom konzumiranju, u razdoblju od nekih 15 g najmanje i da se uspješno makla od toga i kako je prolazio taj proces?
nije baš 15, al nije ni puno manje.
bliska osoba (krvni rod).
u procesu odvikavanja je bio miran, vjerojatno zato što se sam ustvari i odlučio odviknuti. njemu je samom došlo iz dupeta u glavu šta si radi i kak to djeluje na njega i na odnose s ljudima oko njega. problem je bio što su se javili razni psihički problemi tipa derealizacije i depersonalizacije, pogotovo nakon cca 7-10 dana - kad je tijelo valjda shvatilo da stvarno nema više droge.

nakon nekih mjesec dana je bio već dobro, uz manje smetnje na koje se već navikao, a sad (nekih 5-6 mjeseci nakon) funkcionira sasvim normalno.

on je (kak se kaže) karakter, tako da se i nakon što je par godina pušio dvije kutije cigareta dnevno ostavio istih u roku jednog dana i više nikad nije zapalio cigaretu. vjerujem da oni koji su "labilniji" ili "povodljiviji" se teže odviknu i teže društvu objasne da su stvarno, ali stvarno prestali s drogama.

(da me se nebi krivo shvatilo, ovo za cigarete sam samo navela kao primjer karaktera, a ne onoga čega se on sad ostavio )
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 00:06   #43
Hm da znam i ja slučaj sa cigaretama, nakon godina pušenja jedan dan odlučio da je gotovo i više nikada nije zapalio. Ustvari to me zanimalo radi te iste osobe. Ne mogu shvatiti ozbiljno nekoga od 30 godina tko se još napušava (bez uvrede ikome), a očito je to nešto čega se ne želi ostaviti, jer sa cigaretama nije imao problema. Mislim očito se ne radi samo o zloupotrebi. A i jedan je od onih "bolje trava nego cigarete", "mi" imamo šire vidike(ostalu drogu bolje da ne spominjem) i ostale pozitivne priče vezano za istu, ali nakon nekih žešćih promjena raspoloženja nakon smanjenja konzumacije, možda onda nije stvar u drogi nego nečemu drugome u glavi.. (?)
kukurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 00:27   #44
gledo sam onaj vice-of film o krokodilu, joj nedaj nam bog takva zla, kak mislite da to ima kod nas ?? mislim s obzirom da sve kaj ti treba za to mos kupit u apoteci znaci da nije ilegalno cudi me da se to nije kod nas proculo ??
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 00:51   #45
Arrow

Moj prijatelj koji se evo polako bliži pedesetoj, nedavno je bio primoran prekinuti konzumaciju na neodređeno.
Zadnjih dvadesetak godina imao je "ritual" skoro svaku većer zapaliti joint, malo za opuštanje tijela i uma.
A prije godinu i pol je uhvaćen pri zalijevanju dvije biljke koje je imao u vrtu za vlastite potrebe; otud potreba za prestankom konzumacije.
Prvih tjedan dana nakon prestanka jedina nuspojava koja se njemu manifestirala je bio problem sa spavanjem, točnije veoma lagan san tokom čitave noći.
Budio bi se na svaki šum i škripu prozora i slično, stanje se postupno poboljšavalo i to je sve skupa trajalo otprilike desetak dana. Nakon toga sve "normalno"; jel, koliko može biti za jednog "pedesetogodišnjaka".

Prije par mjeseci mu je stigla presuda; optužnica odbačena i slučaj okarakteriziran kao beznačajno djelo.
Što je naravno proslavljeno ritualnim jointom i ponovnim angažmanom u cvjećarskom hobiju.

Samo da napomenem da je s cigaretama prestao u mladosti kada se "prebacio" na kanabis, a od alkohola jedino pije vino tu i tamo na određenim prigodama i uz jelo. Isto tako u joint ne miješa duhan već ih puši "čiste".


Dok je "na drugom kraju" priče mamin stric koji je s 78 godina odlučio ostaviti cigarete nakon više od 50 godina trovanja;
malo su krenuli poznanici umirati od raznih rakova pa se i on zabrinuo.
Znači skoro slično iskustvo kao i kod dire Dawn ali bez depersonalizacije i sl., on je bio prilično lucidan ali psiha je zafrkana stvar.
Pa je taman uhvatio neku prehladu i morao ležati radi blage temperature i općeg osjećaja nemoći. Naravno uz onaj starački tok misli i razmišljanja o sve bližem kraju, "nek me uzme Bog odmah sutra" i sl.. Vjerovatno bi tu bilo još nekih simptoma ali je on prilično zatvorena osoba pa ga nismo detaljno ispitivali. Trebalo mu je tako nekih mjesec dana dok dođe sebi od prestanka a i od prehlade koja radi koje se nije mrdao iz kreveta čitav tjedan.

kukurice sve je stvar u glavi i karakteru, posebno u slučaju kanabisa koji ne izaziva praktički nikakvu fizičku ovisnost
Stručnjaci nikotinsku ovisnost rangiraju uz bok s heroinskom, a vidimo da ju je sasvim moguće prebroditi ako za to postoji želja i volja.
__________________
Comprehension would blow your mind!
r1chard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 00:53   #46
Quote:
kukurice kaže: Pogledaj post
Svaka čast ako je stvarno tako
Mene zanima je li bio agresivan u razdoblju odvikavanja?
I zna li itko (sličan) slučaj nazovimo izliječenog ovisnika o lakim drogama, gdje se radilo o u nekim periodima svakodnevnom konzumiranju, u razdoblju od nekih 15 g najmanje i da se uspješno makla od toga i kako je prolazio taj proces?

a čuj, ne mogu sa sigurnošću reći da je on bio potpuni fizički ovisnik jer kao što i sam kaže, heroin je probao par puta, ali nije išao na odvikavanja ( kao i masa njegovih frendova), sve je to išlo ''na suho'', tako da sumnjam da je bio agresivan ( upoznala sam ga dosta kasnije ), a i mislim da tu veliku ulogu igra lova. ko ima drogira se, ko nema, jbg.. a sudeći po njemu danas, sumnjam da je bio agresivan, duša je od bića
ccarrie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 01:00   #47
Quote:
r1chard kaže: Pogledaj post
Moj prijatelj koji se evo polako bliži pedesetoj, nedavno je bio primoran prekinuti konzumaciju na neodređeno.
Zadnjih dvadesetak godina imao je "ritual" skoro svaku većer zapaliti joint, malo za opuštanje tijela i uma.
A prije godinu i pol je uhvaćen pri zalijevanju dvije biljke koje je imao u vrtu za vlastite potrebe; otud potreba za prestankom konzumacije.
Prvih tjedan dana nakon prestanka jedina nuspojava koja se njemu manifestirala je bio problem sa spavanjem, točnije veoma lagan san tokom čitave noći.
Budio bi se na svaki šum i škripu prozora i slično, stanje se postupno poboljšavalo i to je sve skupa trajalo otprilike desetak dana. Nakon toga sve "normalno"; jel, koliko može biti za jednog "pedesetogodišnjaka".

Prije par mjeseci mu je stigla presuda; optužnica odbačena i slučaj okarakteriziran kao beznačajno djelo.
Što je naravno proslavljeno ritualnim jointom i ponovnim angažmanom u cvjećarskom hobiju.

Samo da napomenem da je s cigaretama prestao u mladosti kada se "prebacio" na kanabis, a od alkohola jedino pije vino tu i tamo na određenim prigodama i uz jelo. Isto tako u joint ne miješa duhan već ih puši "čiste".


Dok je "na drugom kraju" priče mamin stric koji je s 78 godina odlučio ostaviti cigarete nakon više od 50 godina trovanja;
malo su krenuli poznanici umirati od raznih rakova pa se i on zabrinuo.
Znači skoro slično iskustvo kao i kod dire Dawn ali bez depersonalizacije i sl., on je bio prilično lucidan ali psiha je zafrkana stvar.
Pa je taman uhvatio neku prehladu i morao ležati radi blage temperature i općeg osjećaja nemoći. Naravno uz onaj starački tok misli i razmišljanja o sve bližem kraju, "nek me uzme Bog odmah sutra" i sl.. Vjerovatno bi tu bilo još nekih simptoma ali je on prilično zatvorena osoba pa ga nismo detaljno ispitivali. Trebalo mu je tako nekih mjesec dana dok dođe sebi od prestanka a i od prehlade koja radi koje se nije mrdao iz kreveta čitav tjedan.

kukurice sve je stvar u glavi i karakteru, posebno u slučaju kanabisa koji ne izaziva praktički nikakvu fizičku ovisnost
Stručnjaci nikotinsku ovisnost rangiraju uz bok s heroinskom, a vidimo da ju je sasvim moguće prebroditi ako za to postoji želja i volja.



E i da.. moj momak je isto imao problema s nesanicom.. kad smo se upoznali još uvijek je pušio marihuanu, i kad se ostavio i tog znala sam prek noći dobit šakom uglavu zbog njegovih tikova i trzavica dok spava.. sad spava ko top
ccarrie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 11:28   #48
bonboncici i speed nisu teske droge, jednostavno nisu u istoj klasi ko heroin, jer se nemozes navuc na to, nemres se predozirat ako probas vjerovatno ce ti bit slabo i to nemres konzimirat vise od 2 dana za redom i nema fizicke ovisnosti kao kod heroina recimo.
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 13:52   #49
kukurice je pitao za lake droge.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 14:21   #50
Znam par ljudi koji su se skinuli s lakih droga nakon duze svakodnevne zloupotrebe. Nisu se skinuli isti dan, nego kroz period od par tjedana. Bili su nervozniji nego inace, ali nikako nebih rekao da su bili nasilni.
Zeggrez is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 23:36   #51
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
znaš koja je glavna razlika između tebe i mene? ja Helex moram piti i on je meni prepisan, dok ti nemaš pametnijih stvari u životu pa ideš iskušavat granice podnošljivosti vlastitog mozga.
Za početak, ne želim znat zašto moraš pit Helex, ali koliko ja znam samo se umrijet mora.

Quote:
jedno je uporaba, drugo je zlouporaba. jedno je prepisano, drugo nije. jedno je legalno, drugo nije.
Apsolutno je sve točno što si rekla. I jako paradoksalno. Nemoj me sad navlačit za jezik da sam došao ovdje propagirat marihuanu, jer nisam. Ali mi je smiješan tvoj svjetonazor. Ne razumijem kako ljudi danas mogu vjerovati farmaceutskim industrijama kad se zna zašto i zbog čega postoje.
Samo igrom logike, upitaj se, što je štetnije - tableta proizvedena u laboratoriju ili biljka koja je plod prirode?

I još nešto, da ne bi bilo da glumim odvjetnika korisniku s kojim si započela diskusiju, uključio sam se iz razloga što osobno smatram da je jedan legalni Helex puno štetniji od kanabisa, a tvoj posprdni i uzvišen ton me natjerao da ti odgovorim.

Zadnje uređivanje The Foggy Dew : 05.02.2013. at 23:41.
The Foggy Dew is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 23:48   #52
Quote:
The Foggy Dew kaže: Pogledaj post
Samo igrom logike, upitaj se, što je štetnije - tableta proizvedena u laboratoriju ili biljka koja je plod prirode?
Da ne idem u off previše, samo ću komentirati: plod prirode je i, recimo, gljiva muhara, pa je nećeš baš poželjeti konzumirati. Dok ćeš vjerojatno poželjeti dozu laboratorijski sintetizirane askorbinske kiseline uhvati li te kakva prehlada. Iščašena ti logika.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 23:58   #53
Quote:
The Foggy Dew kaže: Pogledaj post

I još nešto, da ne bi bilo da glumim odvjetnika korisniku s kojim si započela diskusiju, uključio sam se iz razloga što osobno smatram da je jedan legalni Helex puno štetniji od kanabisa, a tvoj posprdni i uzvišen ton me natjerao da ti odgovorim.
kao korisnik helexa, ne marihuane, slažem se djelomično s tobom. smatram da bi potonje trebalo i kod nas dopustiti za liječenje određenih stanja i bolesti, kao što je to već praksa u nekim zemljama. (iako je vrlo diskutabilno što bi recimo konkretno sa mnom bilo da zapalim jedan - bila bih vrlo, vrlo...)

također, imam averziju prema farmaceutima, no lijekovi tipa helex i prozac su me spasili. ne, ne želim hraniti farmaceute, ali su mi pomogli u datom trenutku.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 23:59   #54
Apsolutno da mi je logika iščašena kad si uzela za primjer gljivu muharu. Ja sam govorio o kanabisu.

Kad me uhvati prehlada, ja pijem čaj s medom i limunom.
The Foggy Dew is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 00:12   #55
Quote:
The Foggy Dew kaže: Pogledaj post
Apsolutno da mi je logika iščašena kad si uzela za primjer gljivu muharu. Ja sam govorio o kanabisu.

Kad me uhvati prehlada, ja pijem čaj s medom i limunom.
Da, ali si kao argument za to da je trava manje stetna od Helexa naveo cinjenicu da je prirodna. Dakle, definitivno se radi o gresci u logickom zakljucivanju (iako nije da se sa zakljuckom ne slazem dobrim dijelom ).
Opća opasnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 01:12   #56
Arrow

Zar je bitno potezati se kroz topic o neuspješnim primjerima kada većina osoba na ovoj temi zna* koji je LD(50) u slučaju kanabisa. Te općenito o svim psihofizičkim nuspojavama a od koji je većina opovrgnuta tokom posljednjih 30 godina.

*Ili ne zna, ukoliko su dragovoljno gutali propagandu koja im je servirana kroz dobar dio proteklog stoljeća,
bez uključivanja vlastitog mozga i aktivacije dijelova zaduženih za kritičko razmišljanje.
__________________
Comprehension would blow your mind!
r1chard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 12:17   #57
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
kao korisnik helexa, ne marihuane, slažem se djelomično s tobom. smatram da bi potonje trebalo i kod nas dopustiti za liječenje određenih stanja i bolesti, kao što je to već praksa u nekim zemljama. (iako je vrlo diskutabilno što bi recimo konkretno sa mnom bilo da zapalim jedan - bila bih vrlo, vrlo...)

također, imam averziju prema farmaceutima, no lijekovi tipa helex i prozac su me spasili. ne, ne želim hraniti farmaceute, ali su mi pomogli u datom trenutku.
Ima jedna izreka koja mi pada na pamet...
Mislim da nitko ne "voli" farmaceutske tvrtke ali ljekove
ipak svi uzimamo.
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 10:47   #58
Poštovani, da li je moguće da se sa nekom drogom određena osoba "natjera" da se zaljubi u drugoga i da potpuno "skrene" sa svojeg puta, da odbaci roditelje, okolinu, prijatelje radi nekoga?

Primjer, ženska osoba je potajno dobila drogu, i onda se muška osoba namjerno nabacivala toj ženskoj - što je rezultiralo da se žena "zaludi" u tog muškoga.

Jel postoje takve droge, a da žena nije niti svjesna?

Imam problem u jednoj obitelji, osobno poznajem tu ženu, bila je pametna i normalna žena, sve poštivala, u braku je već 5 godina, imaju ljepog sina - sad odbacuje sve, svoje roditelje, muža, čak i dijete nekako zapušta.
A postoji mogućnost da je tu prste imala majka od tog muškog radi jedne prijašnje osvete.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 21:23   #59
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Poštovani, da li je moguće da se sa nekom drogom određena osoba "natjera" da se zaljubi u drugoga i da potpuno "skrene" sa svojeg puta, da odbaci roditelje, okolinu, prijatelje radi nekoga?

Primjer, ženska osoba je potajno dobila drogu, i onda se muška osoba namjerno nabacivala toj ženskoj - što je rezultiralo da se žena "zaludi" u tog muškoga.

Jel postoje takve droge, a da žena nije niti svjesna?

Imam problem u jednoj obitelji, osobno poznajem tu ženu, bila je pametna i normalna žena, sve poštivala, u braku je već 5 godina, imaju ljepog sina - sad odbacuje sve, svoje roditelje, muža, čak i dijete nekako zapušta.
A postoji mogućnost da je tu prste imala majka od tog muškog radi jedne prijašnje osvete.
Hmm, pa ta droga je ljubav. Kada si zaljubljen sve ces napraviti. Otici na drugi kraj svijeta ako treba. Skakat iz aviona bez padobrana. I slicno.
Osobno sam bio najvise high od ljubavi, neusporedivo s bilo cime drugime.
A bio sam na cijelom nizu antipsihotika i slicnih lijekova.
Ovak usput, ne vjerujem da mozes nekoga na nesto natjerati drogom i slicnim glupostima. Pranje mozga, ne postoji (osim u rijetkim uvijetima koje ovdje nisu slucaj prema tome sto si napisao). Iz iskustva znam da kada ti se sve oko tebe cini ludo, ipak postoje vrlo mali dijelovi svijesti koje te drze koliko toliko na Zemlji. Cak i ako se ne mozes dignuti od lijekova i spavas po cijele dane, mozes znati da si ziv i da zivot nije lezanje u polu nesvijesti.
SamoZaTebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 13:11   #60
Možda si u pravu, jer evo danas sam opet načitao se o tim drogama za silovanje i seks, to su u biti samo droge koje služe da omamiš partnera i odvedeš u krevet - a ovaj nije u stanju vladati sobom i poslje se ništa ne sjeća.

Tako da sama droga tipa da nekog zaludiš u drugu osobu ne postoji - osim te usrane ljubavi.

Jer po tome bi ta osoba koja je pod utjecajem droge spavala sa bilo kojom osobom, a ne točno određenom.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.