Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2013., 21:23   #81
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
i ja sam , naravno, tražio novce natrag, ali nažalost, jadni kinezi plaćaju za kretenluk HPa. jer što treba jednom velikom prodavaču iz HK da me prevari za pišljivih 10 dolara i obori si rejting koji mu je ionako sve.
Danas mi je stigao 1 od 2 paketića.
Možda ima nade da mi i drugi stigne ovih dana

Ona pisma, koja su bila par dana kao da je samo predano,napokon se pojavilo da su otišla iz Hrvatske,nemam pojma jel to bilo na carini toliko dugo ili što već...
bond007 is offline  
Old 09.10.2013., 09:03   #82
Quote:
split1999 kaže: Pogledaj post
Kako si siguran da baš netko u Pošti ili na carini krade?
Nisi se probao zapitat da ti pošiljatelj nije stavio treću stvar u paket umjesto dogovorene?
zašto misliš da bih se morao probat zapitati ?
a ti se nisi probao zapitati da pročitaš još jednom moj post radi boljeg razumijevanja ? otkad je to "drpili" isto što i "zamijenili", ili "napunili kartonom kutiju za mp3", prije svega ?!

džaba pisanja
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Old 09.10.2013., 21:24   #83
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
zašto misliš da bih se morao probat zapitati ?
a ti se nisi probao zapitati da pročitaš još jednom moj post radi boljeg razumijevanja ? otkad je to "drpili" isto što i "zamijenili", ili "napunili kartonom kutiju za mp3", prije svega ?!

džaba pisanja
Moraš definitivno biti spreman na krađu, oštećenje sadržaja ili sličnog, kad naručuješ sa interneta
stBoni10 is offline  
Old 11.10.2013., 00:05   #84
Quote:
split1999 kaže: Pogledaj post
Kako si siguran da baš netko u Pošti ili na carini krade?
Nisi se probao zapitat da ti pošiljatelj nije stavio treću stvar u paket umjesto dogovorene?
jer je valjda bolje vjerovat tamo nekom Kinezu nego lokalcu. baš me čudi ova tema.

Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Ona pisma, koja su bila par dana kao da je samo predano,napokon se pojavilo da su otišla iz Hrvatske,nemam pojma jel to bilo na carini toliko dugo ili što već...
garant su ih otvorili, zamjenili sadržaj i onda opet poslali. jer eto nemaju pametnijeg posla nego prtljat oko pisama.
dire Dawn is offline  
Old 11.10.2013., 00:23   #85
meni su dosad 2 paketa nestala, oba sad preko ljeta, oba kozmetika - prvi od 30 eura, drugi 110 eura....sva sreća pa mi je stranica s koje narucujem poslala nove pakete....

al zato su tisak paketi usluga stigla su mi 2 paketa nedavno za 4 dana iz os u zg....oba vrijednosti 350kn, težine 2 kg i dosta veliki...sve za 10 kn + možeš pratiti status paketa..
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 11.10.2013., 22:05   #86
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
meni su dosad 2 paketa nestala, oba sad preko ljeta, oba kozmetika - prvi od 30 eura, drugi 110 eura....sva sreća pa mi je stranica s koje narucujem poslala nove pakete....

al zato su tisak paketi usluga stigla su mi 2 paketa nedavno za 4 dana iz os u zg....oba vrijednosti 350kn, težine 2 kg i dosta veliki...sve za 10 kn + možeš pratiti status paketa..
Neznam baš za to Tisak slanje pakete jer se puno ljudi žali na Fejs stranici Tiska kako im paketi još nisu stigli na odredište, čak i nakon više tjedana, da mijenjaju sadržaj i sl.
svakako pogledaj
stBoni10 is offline  
Old 12.10.2013., 08:13   #87
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post



garant su ih otvorili, zamjenili sadržaj i onda opet poslali. jer eto nemaju pametnijeg posla nego prtljat oko pisama.
javili mi primatelji da su primili i sadržaj je onaj koji je poslan.
samo neznam što mi je trebalo tako dugo da to pošalju van
bond007 is offline  
Old 15.10.2013., 13:18   #88
Quote:
split1999 kaže: Pogledaj post
Moraš definitivno biti spreman na krađu, oštećenje sadržaja ili sličnog, kad naručuješ sa interneta
kad roba ide preko slavne HP ne bi pomogla ni osobna prodaja.

inače je sigurnost plaćanja i pošiljaka robe "s intereta" fama za one koji ne znaju ni kompjuter upaliti.
koliko se ljudi boji letjeti u avionu, dok kod cestovnog prometa ni ne pomisle o riziku. jer su navikli biti na zemlji a ne u zraku, dakle dok si na zemlji siguran si . a avionski promet je najsigurniji oblik prometa (Croatia Airlines se ne broji )

slično bi se moglo reći za kupnju s interneta vs regularne. HP može zajebavati ljude jer je neuređena, niti se možeš kome žaliti, kako smo vidjeli, niti postoje mehanizmi praćenja i nadoknađivanja štete, na milost i nemilost
dok je "na internetu" sigurnost kupca dovedena do maksimuma.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.

Zadnje uređivanje cici mici : 15.10.2013. at 13:29.
cici mici is offline  
Old 15.10.2013., 14:43   #89
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
kad roba ide preko slavne HP ne bi pomogla ni osobna prodaja.

inače je sigurnost plaćanja i pošiljaka robe "s intereta" fama za one koji ne znaju ni kompjuter upaliti.
koliko se ljudi boji letjeti u avionu, dok kod cestovnog prometa ni ne pomisle o riziku. jer su navikli biti na zemlji a ne u zraku, dakle dok si na zemlji siguran si . a avionski promet je najsigurniji oblik prometa (Croatia Airlines se ne broji )

slično bi se moglo reći za kupnju s interneta vs regularne. HP može zajebavati ljude jer je neuređena, niti se možeš kome žaliti, kako smo vidjeli, niti postoje mehanizmi praćenja i nadoknađivanja štete, na milost i nemilost
dok je "na internetu" sigurnost kupca dovedena do maksimuma.
Za ovo ostalo si u pravu, no, kako ne postoje mehanizmi praćenja (boldano) u Hrvaskoj pošti, postoje preko njihove stranice - track and trace. Nadoknađuje se šteta i kad šalješ kao vrijednosno pismo ili paket, te ako šalješ preporučeno ili sličnu pošiljku!
stBoni10 is offline  
Old 16.10.2013., 16:31   #90
Pridružujem se pritužbama... 3 paketa poslana 28. i 29.8.2013. od različitih pošiljatelja iz inozemstva (i različitih zemalja) nikad nisu stigla. Ako ima nekoga sa sličnim iskustvom ili da je slao pritužbu Pošti (Branimirova u ovom slučaju), molim da se javi na PM ...
Blu11 is offline  
Old 19.10.2013., 08:05   #91
I ja imam loše iskustvo. Žalila sam se zbog nestanka paketa njihovom Sektoru za upravljanje kvalitetom. Kad to učinite, dobijete niz kopipejstanih, šablonskih odgovora kojima citiraju zakone - regulative koje im očito omogućuju dopustiti da se masa paketa "izgubi".
Drugim riječima, strašno im je žao, ali eto, što se može.

Što dalje? Može li se tome stati na kraj?
SunnySky is offline  
Old 20.10.2013., 12:38   #92
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Ako je pismo preporučeno a ti ga šalješ nemože se izgubiti, a ako se i izgubi imaš pravo na naknadu.

Pošto govoriš o paketu iz UK oni ga nisu poslali preporučeno ako se nemože pratiti na IPS-u zato ne trkeljaj gluposti i ne optužuj bez potrebe.

Šalji ubuduće preporučeno( ne budi škrta) i neće biti problema.

Ako si slala van zemlje-kako znaš da je to netko u Hrvatskoj ukrao?
Umjesto da se bavis mojom financijskom situacijom i profiliranjem, procitaj drugi post pa ce ti biti jasniji odgovori na tvoja pitanja.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 20.10.2013., 18:54   #93
U HP djeluje Povjerenstvo za pritužbe potrošača.

To povjerenstvo nije osobito korisno jer razmatra vašu pritužbu i na zadnji dan zakonskog roka vam pošalje pisani odgovor, isti onaj koji će vam poslati i u prvom mailu pritužbe.

Ali, nada umire posljednja
SunnySky is offline  
Old 20.10.2013., 19:01   #94
Quote:
SunnySky kaže: Pogledaj post
I ja imam loše iskustvo. Žalila sam se zbog nestanka paketa njihovom Sektoru za upravljanje kvalitetom. Kad to učinite, dobijete niz kopipejstanih, šablonskih odgovora kojima citiraju zakone - regulative koje im očito omogućuju dopustiti da se masa paketa "izgubi".
Drugim riječima, strašno im je žao, ali eto, što se može.

Što dalje? Može li se tome stati na kraj?
Postoji mogucnost da su ti dali lazne citate, tj da su ti dali papire na kojima pise fikcija, a ne stvarne regulative. Ili su ti dali netpotpune informacije. Ipak je to polu-odgovor. Pitaj odvjetnika.
Lyanna Stark is offline  
Old 20.10.2013., 19:04   #95
Quote:
Blu11 kaže: Pogledaj post
Pridružujem se pritužbama... 3 paketa poslana 28. i 29.8.2013. od različitih pošiljatelja iz inozemstva (i različitih zemalja) nikad nisu stigla. Ako ima nekoga sa sličnim iskustvom ili da je slao pritužbu Pošti (Branimirova u ovom slučaju), molim da se javi na PM ...
samo da napomenem: pošljke koje sam slala, a da su nestale, slala sam iz branimirove pošte.

isto tako hrpa problema s njima kad bi stizale pošiljke iz inozemstva.

kad npr. pošaljem nešto iz pošte u gundulićevoj nikad se ništa ne zagubi (i djelatnici su vrlo ljubazni i uslužni), dok je u branimirovoj osjetno da se ne zna tko pije, a tko plaća, djelatnici bezobrazni i konfuzni. nekolko puta mi se desilo da pošiljku iz inozemstva, za koju je evidentirano da je stigla u poštu u branimirovoj, traže po svim sobama i katovima i kažu da je ne mogu pronaći.

tako da jako sumnjam upravo na poštu u branimirovoj, da se upravo tamo nešto čudno dešava.
aryna is offline  
Old 20.10.2013., 19:30   #96
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Postoji mogucnost da su ti dali lazne citate, tj da su ti dali papire na kojima pise fikcija, a ne stvarne regulative. Ili su ti dali netpotpune informacije. Ipak je to polu-odgovor. Pitaj odvjetnika.
Njihov odgovor se svodi na to da su neregistrirane pošiljke prepuštene na milost i nemilost poštanskim službenicima, okolnostima, atmosferilijama, crnim rupama i tko zna čemu još. Drugim riječima, ako si nešto poslao obično, bez preporuke, kao da i nisi poslao.

Zapravo je žalosno da je sasvim u redu javno to priznati.

Doista misliš da bih se s time trebala javiti odvjetniku?
SunnySky is offline  
Old 20.10.2013., 20:17   #97
Mislim da te lazu. Ma u biti, potrazi negdje neki savjet od nekog pravnika ili odvjetnika, jer je malo cudno da im se dopusta gubiti pakete i posiljke.
Lyanna Stark is offline  
Old 20.10.2013., 23:27   #98
Da, po svemu tome ispada da se npr. svako pismo treba slati preporučeno.
I ja sudjelujem u nekim nagradnim igrama tipa Dukat, Vegeta, Bez računa se ne računa i sl. i isto znam (ili bar pretpostavljam) da će mi netko drpit pošiljku - a ne pada mi na pamet plaćati 9.50 kn za svako pismo!
Jednom mi samo nije stiglo pismo (obično) od 3.10kn na frendovu adresu, i zovem Poštu (call centar, besp. tel.), i kažu mi da na obična pisma, i sve ostalo obično ne mogu djelovati, tj. reagirati, i samo su se ispričali i priznali da je došlo najvjerojatnije do njihove greške, tj. greške poštara, te po njenoj ljubaznosti se sve svelo na to "Koji se k.... ja žalim"...
stBoni10 is offline  
Old 21.10.2013., 09:55   #99
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Jesi li ga barem poslala preporučenom poštom?

Najsigurnije ti je u buduće slati kao vrijednosni paket/pismo. Na paket i potvrdu o slanju napišeš vrijednost i u slučaju da se izgubi pošta ti mora vratiti taj iznos.
Upravo to.
I to 'osiguranje' ne košta nešto jako puno, a opet si siguran da će ti u slučaju nestanka biti vraćen iznos koliko paket zbilja i dođe.
Dyma is offline  
Old 21.10.2013., 10:23   #100
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Upravo to.
I to 'osiguranje' ne košta nešto jako puno, a opet si siguran da će ti u slučaju nestanka biti vraćen iznos koliko paket zbilja i dođe.
Istina je da kod nas to "osiguranje" ne košta jako puno, ali, koji je, u tom slučaju, smisao neregistriranih pošiljaka - možda ćemo ih isporučiti, a možda i nećemo?

S druge strane, kad kupuješ na ebayu i drugim web-shopovima, to "osiguranje" košta puno.

S treće strane, puno nas košta i to što svako malo tražimo refundove i što "gubljenje" paketa u pošti plaćaju drugi, ni krivi ni dužni, i to nije fer prema njima. Ako se to nastavi, postat ćemo nacija lopova i više nitko neće htjeti slati k nama.

Zadnje uređivanje SunnySky : 21.10.2013. at 11:10.
SunnySky is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.