Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2014., 22:11   #21
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Pozdrav autore,
godinu sam stariji od tebe i iako nisam imao tako uzasnu proslost kao ti znam predobro kako se osjecas i kako je to zaliti za upropastenim zivotom.
Mene nisu upropastili roditelji, ni alkohol vec majka priroda.
Ukratko tesko mi je gledati druge ljude okolo kako zive svoje koliko-toliko sretne zivote, rasturen sam do te mjere da ne mogu naci ni bilo kakav posao jer vise nisam sposoban za rad (jako ozbiljni problemi s ocima a tu su i drugi zdravstveni problemi).
Ipak, molim te da se ne predajes, kako su ti drugi vec napisali, makni se iz te sredine, i kreni izpocetka. Ja vjerujem da ti to mozes, iz tvojih postova se vidi da si pametan zreo covjek koji zna sto hoce.
Necu ti lagati da za neke stvari nije kasno, rana mladost je ipak prosla i ne mozes zivjeti 20-te u 30im,
medjutim to ne znaci da ne mozes krenuti iz pocetka i osjetiti srecu i zadovoljstvo prije nego napustis ovaj svijet,
Cvrsto vjerujem da ti to mozes, samo ako sebi das sansu i vjerujes sam u sebe.
Ono sto sam naucio iz vlastitih iskustava u zadnjih 10 godina, jest d s u ljudi generalno jako sebicni i prokleti i misle samo na sebe i svoju korist i smao gledaju kako ce te preveslati i iskoristiti i onda odbaciti kao staru krpu, i zato slusaj ove moje rijeci:VJERUJ SEBI I UZDAJ SE U SEBE DRUGI TI NITKO IONAKO NE TREBA! KADA nesto napravis od sebe zahvaljujuci samo sebi i samopouzdanje i sreca ce doca s vremenom bez d aih dozivas.

Sretno i ne predaj se i zapamti da uvijek ima drugih kojima je lose kao i tebi pa se ne predaju!
Kad se jednom oslonis na svoje noge, drugo sve ce doci smao od sebe.
To! Tako je! To!
isprika is offline  
Old 14.04.2014., 22:49   #22
Zato zivi u sadasnjosti ma kako ona crna bila , jer to je jedino sto imas.
Proslost nemozes promjenit, buducnost nemozes stvorit, ako ne zivis sada i ovdje.
U tebi postoji vise bice koje ti uvjek moze pomoc ako nekako naucis cut njegov glas.
Ono sto se neradja niti umire nakon tvoje smrti. Prati Sinhronicitete koji ti uvijek "nude" pomoc.
Malo izadji iz rutine, jer lakse je cut poruke kad nisi u konstantnoj nekoj Hebenoj rutini.
Nadam se nda razumijes sto sam htio rec

Pozdrav i sve naj ti zelim
Svjetlosni is offline  
Old 14.04.2014., 23:35   #23
ovo je strašno, strašna priča, i podsjetnik koliko smo krhki.
samo bih voljela da si svjestan da ima trilion sretnih ljudi koji nemaju upola tvojih znanja i vještina. moraš, moraš to sve moći izdržati i ništa nije gotovo.
yamunche is offline  
Old 15.04.2014., 14:53   #24
Mene jedino još drži mašta i sanjarenje o prošlosti, mladosti kakva je rijetko bila i kakva je mogla bit.
Jer iako je ta mladost bila teška, tad sam bar imala nadu i mogućnost da nešto promijenim.

Moraxella is offline  
Old 15.04.2014., 15:27   #25
Quote:
Moraxella kaže: Pogledaj post
Mene jedino još drži mašta i sanjarenje o prošlosti, mladosti kakva je rijetko bila i kakva je mogla bit.
Jer iako je ta mladost bila teška, tad sam bar imala nadu i mogućnost da nešto promijenim.

Tako i ja razmišljam!..To sam i rekla jednoj prijateljici.
To i sanjarija da će se uskoro nešto desit,neko nasljedstvo,dobitak na lotu,da
neću morati više ići na šugavi job,te ću posljednje dane života provest u neradu,šetajući uz more,meditirajući..
KrystiBarcelona is offline  
Old 15.04.2014., 15:34   #26
Iskreno žao mi je zbog svega ovoga što si prošao, ali se i pronalazim u tvojoj priči. i do ove godine mi je bilo ok se nositi s ntim nekako, ali od pocetka ove god se sve progorsalo. Početkom godine prekinem vezu s osobom za koju sam mislila da mi je ono..sudjena do kraja zivota, pa saznam da ću na operaciju srca te dobijem otkaz,.. Da ne pricam da su i moji starci slični tvojima.. otac ima puno zutih minuta , a mama se u svemu tome pogubila...i jednostavno..nisam nikad ni imala neki prisni odnos s njima iam dva buraza koji su ko kraljevi dok ja rintam okolo...

Tako da se osjecam jako usamljenom. No ajde svjetla tocka je to sto ipak ne moram na operaciju.. I znas sto...nadam se poslu u ZG-u ( za koji stalno saljem molbe) i nadam se da ću nači dečka s kojim ću uživati i napokon se smijati kao nikada do sada

Samo hrabro. Svi mi imamo probleme, samo jednostavno moramo naci neki izlaz iz njih
Roisin Murphy is offline  
Old 16.04.2014., 06:27   #27
Quote:
Moraxella kaže: Pogledaj post
Mene jedino još drži mašta i sanjarenje o prošlosti, mladosti kakva je rijetko bila i kakva je mogla bit.
Jer iako je ta mladost bila teška, tad sam bar imala nadu i mogućnost da nešto promijenim.
Nema smisla žaliti za onim što je prošlo, jer tako propuštaš sadašnjost i stvaraš nove razloge za žaljenje. Dokle god živiš, imaš mogućnosti. Možeš promijeniti svoj život u godinu do dvije, te živjeti sasvim drugačije. Samo trebaš znati što zaista želiš, te odlučno krenuti prema tome. Prepreke se uvijek pojavljuju, ali one su samo prilika da učiš iz pogrešaka i tako postaneš jača i mudrija, što te još brže vodi do cilja.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Old 17.04.2014., 22:52   #28
Dečko, a radi čega si pokušao samoubojstvo?
Radi životne "bilance" ili zato jer je cura otišla a potom te otkantala?

Pitam zato jer ako je ovo prvo , onda to nije razlog za ikakvu dijagnozu, a posebno ako se uračunaju životni uvjeti, okolnosti, neperspektiva, nemoćnost i sve ostale realne negativnosti kojima si pritisnut.
Ako je to prvo, onda je to jednostavno BILANCA poput onih koje izračunaju ljudi koji duguju kamatarima, osobe suočene sa bolnom a terminalnom bolešću , ljudi kojima prijeti bankrot i slično.
bandijera rosa is offline  
Old 20.04.2014., 12:26   #29
Quote:
bandijera rosa kaže: Pogledaj post
Dečko, a radi čega si pokušao samoubojstvo?
Radi životne "bilance" ili zato jer je cura otišla a potom te otkantala?

Pitam zato jer ako je ovo prvo , onda to nije razlog za ikakvu dijagnozu, a posebno ako se uračunaju životni uvjeti, okolnosti, neperspektiva, nemoćnost i sve ostale realne negativnosti kojima si pritisnut.
Ako je to prvo, onda je to jednostavno BILANCA poput onih koje izračunaju ljudi koji duguju kamatarima, osobe suočene sa bolnom a terminalnom bolešću , ljudi kojima prijeti bankrot i slično.
naravno da je sve skupa ali prekid je bio kap koja je prelila casu.to je bila jedina ljubav i toplina koju sam ikad osjetio u zivotu.
Saroor is offline  
Old 22.04.2014., 19:33   #30
sve sam jos jednom procitao.da,nemoze mi niko i nista pomoci.every man for himself.moze i lock kaj se mene tice,sve mi je sad kristalno jasno.
Saroor is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:48.