Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2014., 14:45   #1
Potpuna prehrana za 340kn mjesečno

Napravio sam nutricionistički profil u odnosu na preporuku Američke vlade koliko proteina, ugljikohidrata, vitamina, minerala, vlakana i ostalih nutrijenata treba odrasli ljudski organizam svaki dan.

Pa ako nekoga zanima, skoro sve je iz konzuma a obavezno pročitajte "notes".

Samo imajte na umu da ovakvu cjelovitu prehranu 80% ljudi ne jede svaki dan premda plaća nekoliko puta više mjesečno za hranu, zbog jednostavnog razloga što ljudi nemaju naviku istraživati nutrijente te stvarati tablice u odnosu na cijenu/nutricionistički učinak.
Filicro is offline  
Old 20.04.2014., 15:19   #2
-brašno od cjelovitog zrna
-jodirana kuhinjska sol
-suhi kvasac
-voda
-rižino brašno
-sunockretovo ulje
-sojino brašno

Ovo su čisto pekraski sastojci iz tablice, a Hrvati se ionako šopaju prekomjerno u pekarama
homosapiens is offline  
Old 20.04.2014., 15:29   #3
Ja od toga ne bi mogla živjeti, nema ni zelenjave, ni voća...
Begemotica is offline  
Old 20.04.2014., 15:38   #4
Autoru teme - napravio si goli qrac , a ne potpunu prehranu. Da obrazložim pojam goli kurac, što ovo i jest. 1. ljudsko tijelo ne može ispravno funkcionirat od tih prahova "powder" form milk, soya itd. Da bi probavni sustav funkcionirao ispravno i da bi se metabolički procesi odvijali u pravom smijeru počevši od usta pa do debelog crijeva, covjeku je potreban unos krute hrane. 2. kalorijska vrijednost navedenoga iznosi 2242kcal, target zone - 2000kcal ? to je cifra za ljudsko biće od 60-ak kilograma za odrzavanje bazalnog metabolizma,
evo sad ću is offline  
Old 20.04.2014., 15:47   #5
bez ikakve dodatne fizičke aktivnosti čime daleko premašuje navedenu brojku. U mom slučaju , za odrzavanje tjelesne tezine, grade i funkcije i u krajnjoj liniji zdravog tijela , potreban je dnevni kalorijski unos od 3600+ kcal što skoro pa dvostruko premašuje tvoju računicu od 2000 +/- kcal. Dalje, količina proteina iz tih prahova u tebe na listi jedva dostiže 100g , što je opet primjereno nekoj curici ili muskarcu od 60 kg sto je ispodprosječna tjelesna tezina. Neaktivnoj osobi je potrebno bar 1g proteina na kg tjelesne tezine, aktivnom 2 i više. Unos ugljikohidrata, mast, vitamina i minerala nije potrebno komentirati.
evo sad ću is offline  
Old 20.04.2014., 15:57   #6
Ovdje bi te dobro oprali.

www.forum.hr/forumdisplay.php?f=44
City is offline  
Old 20.04.2014., 16:04   #7
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja od toga ne bi mogla živjeti, nema ni zelenjave, ni voća...
Kakve to ima veze s bilo čim, da li si imala kemiju i biologiju u osnovnoj školi?
Filicro is offline  
Old 20.04.2014., 16:13   #8
Quote:
evo sad ću kaže: Pogledaj post
Autoru teme - napravio si goli qrac , a ne potpunu prehranu. Da obrazložim pojam goli kurac, što ovo i jest. 1. ljudsko tijelo ne može ispravno funkcionirat od tih prahova "powder" form milk, soya itd. Da bi probavni sustav funkcionirao ispravno i da bi se metabolički procesi odvijali u pravom smijeru počevši od usta pa do debelog crijeva, covjeku je potreban unos krute hrane. 2. kalorijska vrijednost navedenoga iznosi 2242kcal, target zone - 2000kcal ? to je cifra za ljudsko biće od 60-ak kilograma za odrzavanje bazalnog metabolizma,
Nisi pročitala "notes", ovo je alternativa Soylentu u obliku prekrasnog kruha koji ne postoji u dućanima a može se lako napraviti zahvaljujući ovom aparatu, bez ikakvog znanja kuhanja i bez gubitka vremena na odlaženje u dućane budući da se kupnja vrši mjesečno online a dostava se Konzumu plaća 10kn(iznad 300kn).

Dakle, da rezimiramo:

-potpuna prehrana, ova je prehrana bolja i uravnoteženija od bilo čega što većina ljudi sada jede a plaća 3-5 puta više mjesečno
-mala cijena
-eliminiranje gubitka vremena odlaženja u dućan kao i cijena goriva
-eliminiranje potrebe za pranjem posuđa i stvaranjem otpada
-nije potrebno nikakvo znanje kuhanja

P.S.
Što se tiče tvog komentara o kalorijama ja se uzdajem u nekoliko stotinjak znanstvenika Američke vlade koji su to istraživali preko više desetljeća.
Filicro is offline  
Old 20.04.2014., 16:20   #9
Quote:
City kaže: Pogledaj post
Ovdje bi te dobro oprali.

www.forum.hr/forumdisplay.php?f=44

već jesu

https://www.forum.hr/showthread.php?t=807379
Pepica is offline  
Old 20.04.2014., 16:23   #10
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
Zatvoriše.
I još za 90 kn manje!
City is offline  
Old 20.04.2014., 16:36   #11
to ne bi jeo ni mrtav, a pogotvo ne svaki dan jedno te iste praške i prašine u obliku kruha.
odvratno.
kako netko može svaki dan jesti isto govno, sami kruh i onda sretno živjeti do kraja života?
gdje je tu voće, gdje je tu povrće, gdje je tu svježina, sve sami prahovi.
NMT is offline  
Old 20.04.2014., 16:44   #12
To vam je, ljudi moji, nasa nova prehrana pod "kukulele koalicijom", koja nam svima ide zbog fin stanja. Prahovi za sve, troska nema za vladu jer do penzije ni necemo doci Haha....
fiksi is offline  
Old 20.04.2014., 16:52   #13
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
to ne bi jeo ni mrtav, a pogotvo ne svaki dan jedno te iste praške i prašine u obliku kruha.
odvratno.
kako netko može svaki dan jesti isto govno, sami kruh i onda sretno živjeti do kraja života?
gdje je tu voće, gdje je tu povrće, gdje je tu svježina, sve sami prahovi.
Ja pričam o stvaranju svježeg kruha svaki dan koji ne postoji u dućanu niti ima aditiva a ovaj priča o svježini i prahu...



Zar stvarno nitko ovdje ne zna engleski?

Zadnje uređivanje Filicro : 20.04.2014. at 17:22.
Filicro is offline  
Old 20.04.2014., 16:58   #14
Quote:
City kaže: Pogledaj post
Zatvoriše.
I još za 90 kn manje!
Ovo je konačna verzija ali možeš i jeftinije proći ako kupuješ u većim pakiranjima.

Meni je ovo samo izazov da vidim kako se može poboljšati efikasnost cjelokupnog procesa prehrane, od cijene do hranjivosti i izbacivanju svega ostalog vezanog uz prehranu što je nepotrebno.
Filicro is offline  
Old 20.04.2014., 17:05   #15
dobro i što sad, naišao si na jeftinu namirnicu koja zadovoljava potrebe ljudskog organizma da preživi. Isto kao i suhi obroci za vojsku koji su specijalno dizajnirani da zadovolje potrebe ljudskog organizma u ekstremnim uvjetima kao što je rat.

I što sad ćeš to jesti do kraja života jer je jeftino i ne moraš prati suđe?
_Mystical_ is offline  
Old 20.04.2014., 17:13   #16
Da sam bar prije znao za to...
Ovako sam se nakrko šunke, jaja i mladog luka, a mogao sam uživat u robošrotu i bit ko robokap...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 20.04.2014., 17:18   #17
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
dobro i što sad, naišao si na jeftinu namirnicu koja zadovoljava potrebe ljudskog organizma da preživi. Isto kao i suhi obroci za vojsku koji su specijalno dizajnirani da zadovolje potrebe ljudskog organizma u ekstremnim uvjetima kao što je rat.

I što sad ćeš to jesti do kraja života jer je jeftino i ne moraš prati suđe?
Pa ustvari da, za one koji:

-žele potpunu i zdravu organsku prehranu
-ne žele ikad više otići u dućan, sve lijepo naručiš preko interneta mjesečno za 10kn dostave
-ne žele ikad naučiti kuhati
-ne žele pospremati poslije jela
-ne žele spremati samo jelo, ovo sve mašina napravi, treba ti nekoliko minuta da samo izmjeriš masu i staviš unutra
-ne žele gubiti puno vremena na sam čin jedenja

U čemu je problem?

Zadnje uređivanje Filicro : 20.04.2014. at 17:25.
Filicro is offline  
Old 20.04.2014., 18:09   #18
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Da sam bar prije znao za to...
Ovako sam se nakrko šunke, jaja i mladog luka, a mogao sam uživat u robošrotu i bit ko robokap...


A sad ozbiljno, autoru, ako je ovo preporuka americke vlade, onda moja histerija da nas ista zeli desetkovat stoji 100%
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Old 20.04.2014., 18:10   #19
Koliko dode infuzija po litri...to bi mogla biti naj jeftinija prehrana

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk 2
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Old 20.04.2014., 18:20   #20
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
Koliko dode infuzija po litri...to bi mogla biti naj jeftinija prehrana

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk 2
A jos bi bila jeftinija da malo ubace cijanida Zamsili kad bi se reducirao broj gradjana za 50, 60%, ova vlada bi skakala od srice
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:20.