Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2008., 21:07   #3261
evo ja je danas završila terapije u naftalanu,vlasište je super a koža glatka
__________________
20.06.2009
ljutka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 21:40   #3262
Quote:
ljutka kaže: Pogledaj post
evo ja je danas završila terapije u naftalanu,vlasište je super a koža glatka
Molim te budi malo određenija,koža je glatka i bez psorijaze ili je glatka a psorijaza je još tu (mislim na točkice i crvenilo naravno)?????
Hvala!
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 21:46   #3263
Quote:
ljutka kaže: Pogledaj post
evo ja je danas završila terapije u naftalanu,vlasište je super a koža glatka
Meni takodjer Naftalan puno pomogne.Jednom bih želio otići na Mrtvo more da vidim kako će mi koža reagirati,više iz neke radoznalosti...
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 09:56   #3264
Quote:
dalmatinac28 kaže: Pogledaj post
Molim te budi malo određenija,koža je glatka i bez psorijaze ili je glatka a psorijaza je još tu (mislim na točkice i crvenilo naravno)?????
Hvala!
kada sam u 5mj bila prvi puta na terapijama bila sam kao bubamara,sve se povuklo osim na laktovima i vlasištu( povuklo se i tamo ali ne skroz). što se tiče nogu,trbuha i ne znam gdje sve ne to se sve povuklo i evo 6mj nikakve točkice. sada sam išla na terapije zbog laktova i vlasišta-nema crvenila koje je bilo iza uha i takozvane prhuti. a koža na laktovima je glatka bez ljuskica i crvenila.ostalo mi je par sada kao smeđih flekica koje će s vremenom nestati.ponovno idem na terapije u 5mjesecu 2009 .
__________________
20.06.2009
ljutka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 19:52   #3265
Opet ja s pitanjima... U zadnjih 7 dana djetetu su se krastice povukle 90 % sa trupa, ledja i ruku, ali dobio je nove na nogama ( koje uopce ne izgledaju kao gutata ). Ona fleka od koje je sve pocelo sada je nestala ( tj. nestala je krastica ), ostao je veliki crveni krug sa svjetlijom unutrasnjosti. Onako, bas cudno izgleda, a posto smo jos novi u ovome, molim info je li to normalno. Tj. kako izgleda psorijaza u povlacenju? Pretpsotavljam da se sa tog mjesta trenutno povlaci jer eto, krastice vise nema, ne ljusti se nista, samo je taj crveni krug ostao. Hvala unaprijed.
Baloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 22:01   #3266
Quote:
Baloo kaže: Pogledaj post
Opet ja s pitanjima... U zadnjih 7 dana djetetu su se krastice povukle 90 % sa trupa, ledja i ruku, ali dobio je nove na nogama ( koje uopce ne izgledaju kao gutata ). Ona fleka od koje je sve pocelo sada je nestala ( tj. nestala je krastica ), ostao je veliki crveni krug sa svjetlijom unutrasnjosti. Onako, bas cudno izgleda, a posto smo jos novi u ovome, molim info je li to normalno. Tj. kako izgleda psorijaza u povlacenju? Pretpsotavljam da se sa tog mjesta trenutno povlaci jer eto, krastice vise nema, ne ljusti se nista, samo je taj crveni krug ostao. Hvala unaprijed.
Sve to što ste opisali karakteristično je za psorijazu.Na jednom mjestu se povlači na drugom izbija van.Zato što dolazi iznutra.Veliki crveni krug sa svjetlijom unutrašnjosti takodjer.Za svaki slučaj savjetujte se sa dermatologom.Psorijaza ima mnogo vrsta i tijekom bolesti se mogu mijenjati iz jednog oblika u drugi.Npr:Psoriasis vulgaris u Psoriasis vulgaris generalisata u Psoriasis generalisata geographica itd.Takodjer bi bilo dobro biti u kontaktu sa drugim oboljelima i razmjenjivati iskustva,ponekad potražiti mišljenje drugog dermatologa.
Srdačan pozdrav
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 23:23   #3267
Quote:
ljutka kaže: Pogledaj post
evo ja je danas završila terapije u naftalanu,vlasište je super a koža glatka
koji terapiju si imala za vlasiste??

samo UVB cesalj ili jos nesto??
lotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 21:45   #3268
Quote:
lotty kaže: Pogledaj post
koji terapiju si imala za vlasiste??

samo UVB cesalj ili jos nesto??
UVB češalj, naftalansko ulje i krema, perem kosu crnim šamponom DR.TEMT
__________________
20.06.2009
ljutka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 15:25   #3269
Pozdrav svima,
nazalost nisam mogla doc na predavanje a cula sam da se uglavnom govorilo o vitiligu pa dal je netko bio i moze rec sto se govorilo vezano za psorijazu?
Malo ste zaposavili pisanje, hehehe, kako ste mi svi?
Meni se zbog ovih vremenskih promjena malo pogorsava al nastojim drzat pod kontrolom.
Svima velika pusa
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 17:19   #3270
Quote:
mariah-zgb kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
nazalost nisam mogla doc na predavanje a cula sam da se uglavnom govorilo o vitiligu pa dal je netko bio i moze rec sto se govorilo vezano za psorijazu?
Malo ste zaposavili pisanje, hehehe, kako ste mi svi?
Meni se zbog ovih vremenskih promjena malo pogorsava al nastojim drzat pod kontrolom.
Svima velika pusa
Pozdrav!
Otprilike 90% predavanja je bilo o vitiligu, o ostalim bolestima koje se liječe na Mrtvom moru vrlo malo. Psorijaze se doktor Harari dotakao samo okvirno, ali je par pacijenata reklo svoje dojmove i iskustva s terapijama. Uglavnom, ništa novog nisam saznao, jedino što sam upoznao dr Stanimirovića i dobio upute o načinu odlaska na terapije (o čemu si ti već pisala).
Na predavanju je rečeno da je prosječno vrijeme remisije 9 mjeseci, a redovnim odlascima na Mrtvo more se produžuje rok vraćanja bolesti na duže vrijeme.
Uglavnom, odlučio sam dogodine u vrijeme korizme otići u Izrael na 4 tjedna i vidjeti kako će moja koža reagirati. Kad bih se očistio makar na kratko, vjerojatno bih to ponavljao svake godine (ako mi financije budu dozvoljavale). Ukupni troškovi iznose oko 2000€, što i nije malo, ali kad bih znao da ću se vratiti čist, dao bih i puno više.
Ako je tko zainteresiran za zajednički smještaj u dvokrevetnoj sobi, neka se javi (naravno, samo zbog podjele troškova, ništa drugo, obećajem)!
Btw, nakon dva tjedna uzimanja homeopatske terapije dr Soltyšika, vidim pomake nabolje, ljuskanje i crvenilo se počelo smanjivati!
Sunce ćaćino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 17:38   #3271
Quote:
Sunce ćaćino kaže: Pogledaj post
Btw, nakon dva tjedna uzimanja homeopatske terapije dr Soltyšika, vidim pomake nabolje, ljuskanje i crvenilo se počelo smanjivati!
i ja sam na homeopatskoj terapiji i čini mi se da sam malo bolje... (sad mi je treći tjedan...) - daj Bože da nam se nastavi poboljšanje!
Malko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 18:52   #3272
Quote:
Sunce ćaćino kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Otprilike 90% predavanja je bilo o vitiligu, o ostalim bolestima koje se liječe na Mrtvom moru vrlo malo. Psorijaze se doktor Harari dotakao samo okvirno, ali je par pacijenata reklo svoje dojmove i iskustva s terapijama. Uglavnom, ništa novog nisam saznao, jedino što sam upoznao dr Stanimirovića i dobio upute o načinu odlaska na terapije (o čemu si ti već pisala).
Na predavanju je rečeno da je prosječno vrijeme remisije 9 mjeseci, a redovnim odlascima na Mrtvo more se produžuje rok vraćanja bolesti na duže vrijeme.
Uglavnom, odlučio sam dogodine u vrijeme korizme otići u Izrael na 4 tjedna i vidjeti kako će moja koža reagirati. Kad bih se očistio makar na kratko, vjerojatno bih to ponavljao svake godine (ako mi financije budu dozvoljavale). Ukupni troškovi iznose oko 2000€, što i nije malo, ali kad bih znao da ću se vratiti čist, dao bih i puno više.
Ako je tko zainteresiran za zajednički smještaj u dvokrevetnoj sobi, neka se javi (naravno, samo zbog podjele troškova, ništa drugo, obećajem)!
Btw, nakon dva tjedna uzimanja homeopatske terapije dr Soltyšika, vidim pomake nabolje, ljuskanje i crvenilo se počelo smanjivati!
hvala na iscrpnom izvještaju

drago mi je kaj ti je bolje.
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 12:30   #3273
Quote:
kruno59 kaže: Pogledaj post
Drage kolegice i kolege po muci !

Čuo sam neki dan, sasvim slučajno, da se pojavio neki biljni pripravak pod nazivom KROVITAL ili tako nekako, i da ima fantastične učinke kod liječenja psorijaze, pa me zanima da li je netko od Vas išta čuo o tome, ili ima kakvih iskustava.

Srdačan pozdrav !
BOK! GDJE SE MOZE NABAVITI ?HVALA
DORICHKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 13:22   #3274
Quote:
Sunce ćaćino kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Otprilike 90% predavanja je bilo o vitiligu, o ostalim bolestima koje se liječe na Mrtvom moru vrlo malo. Psorijaze se doktor Harari dotakao samo okvirno, ali je par pacijenata reklo svoje dojmove i iskustva s terapijama. Uglavnom, ništa novog nisam saznao, jedino što sam upoznao dr Stanimirovića i dobio upute o načinu odlaska na terapije (o čemu si ti već pisala).
Na predavanju je rečeno da je prosječno vrijeme remisije 9 mjeseci, a redovnim odlascima na Mrtvo more se produžuje rok vraćanja bolesti na duže vrijeme.
Uglavnom, odlučio sam dogodine u vrijeme korizme otići u Izrael na 4 tjedna i vidjeti kako će moja koža reagirati. Kad bih se očistio makar na kratko, vjerojatno bih to ponavljao svake godine (ako mi financije budu dozvoljavale). Ukupni troškovi iznose oko 2000€, što i nije malo, ali kad bih znao da ću se vratiti čist, dao bih i puno više.
Ako je tko zainteresiran za zajednički smještaj u dvokrevetnoj sobi, neka se javi (naravno, samo zbog podjele troškova, ništa drugo, obećajem)!
Btw, nakon dva tjedna uzimanja homeopatske terapije dr Soltyšika, vidim pomake nabolje, ljuskanje i crvenilo se počelo smanjivati!
Puno ti hvala, mozda mi je samo malo zao sto nisam Hararija vidjela al ako sve bude po planu vidjet cu ga uskoro, vec iduce ljeto, nadam se.
Drago mi je da ti je bolje, evo ja bas sada idem na kontrolu, veliki pozdrav
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 18:21   #3275
NISAM IMALA VREMENA,POĆI NA PREDAVANJE,A I BILO JE LOŠE VRIJEME,KIŠA JE LIJEVALA,OKISLA SAM KO MIŠ.SUNCE ČAČINO,DA SAM ZNALA,DA ČEŠ IZOSTATI ,S ROĐENDANA PUNICE MOGLI SMO POPITI PIĆE.
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 18:54   #3276
Smile

Bog, svima! Osobito pozdravljam masleničku ekipu
Nije me bilo neko vrijeme. Vidim da ima novih saznanja i iskustava, što mi je drago. Mene zanima homeopatija: kako izgleda ta terapija, je li skupa, ima li neželjenih nuspojava....
Pozdrav
__________________


Ne čini drugome što ne želiš da drugi čini tebi.
lida2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 20:32   #3277
Dobro, tetovaza je pala . . .
Ali sad imam jedno pitanje: Da li je netko koristio Dermacel kremu?

Bilo je i prije postavljeno pitanje, ali nitko nije odgovorio . .
Zanima me jer bi je rado narucio, ako pomaze . .
jubito74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 21:52   #3278
dobro vece,duuuugo me nije bilo iako sam radovno koliko sam mogla citala postove.
Ljep pozdrav svim novim a isto tako i starim korisnicima ovog foruma.
Sin i svi skupa se borimo,i borimo i tako unedogled,u terapiji imamo vec svasta,belogent,elocom i losion i mast,sad zadnji put smo dobili betrion(iako nevidim svrhu),protopic,i savjet da sami vidimo sto mu najbolje odgovara i da to koristimo,ludnica,a sve su to kortici osim ovog protopica.
Danas smo kontaktirali sa jednim gospodinom iz zagreba koji pravi kremu i caj koji pomazu pri ljecenju ove napasti,u ponedjeljak idemo k njemu,po kremu da pokusamo i to.Po preporuci i pozitivnim iskustvima smo se njemu obratili tako da vjerujem da bi moglo biti djelotvorno.
Imam jedno pitanje sto se tice Naftalana,ide li se tamo na uputnicu ili slobodno,kakva su Vasa iskustva!?
slatkicamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 22:08   #3279
Quote:
Baloo kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Mislila sam da vam se nikad necu pridruziti, ali eto me .
Moj sin, 7,5 godina, nakon mjesec dana hodocascenja po doktorima, od sinoc ima dijagnozu psoriasis gutatta.
Preporuka: fototerapija plus psorcutan.
Za fototerapiju cemo se nacekati ( termin na Salati smo dobili tek 09.12. - za pregled njihovog lijcnika jer smo dijagnozu dobili privatno kod dr. Pavicica ), a psorcutan stize iduci tjedan.
Iskreno, uplasena sam jer sam do sad imala zdravo dijete bez ikakvih tegoba, a sad se moram pomiriti s tim da lijeka zapravo nema.

Nisam uspjela procitati cijeli topic, krenula sam citati tek sinoc, pa tako niti ne znam ima li ovdje jos oboljele djece.

Eto... od sad cemo se druziti cesce!
Zelim Vas pozdraviti
Ja imam sina 12,5god,kojem se prije nepune godine pojavila psorijaza,iako sam ja od pocetka znala sto je dermatolog nas je ubjedivao da je seboreja,i ljecio krivim terapijama cca.dva mjeseca,dok ovdje na forumu nisam puno toga procitala i dok sami nismo odlucili otici na Salatu.Tamo nam nisu odmah postavili dijagnozu,vec poslije druge kontrole Psoriasis vulgaris,nisu radili biopsiju jer ja na mjestima sa kojih kazu nerade biopsiju.ne siri se za sad,uvjek izbije na istim mjestima samo sto je nekad manje nekad vise agresivna.
I nama je upocetku bilo grozno,puno su nam pomogli savjeti svih ljudi na ovom forumu,sad vec manje stresno dozivljavamo njezino ponovno pojavljivanje,lakse se nosimo s njom,vec otprilike znamo i kad ce izbiti,ovo zimsko vrijeme mala viroza i evo je hop iskoci.najgorije sto je sin ima na predjelu genitalija,tu puno cesce izbija,i kompliciranije je.
Ako Vam ikako mogu pomoci tu sam,ljep pzdrav.
slatkicamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 22:30   #3280
Quote:
slatkicamala kaže: Pogledaj post
dobro vece,duuuugo me nije bilo iako sam radovno koliko sam mogla citala postove.
Ljep pozdrav svim novim a isto tako i starim korisnicima ovog foruma.
Sin i svi skupa se borimo,i borimo i tako unedogled,u terapiji imamo vec svasta,belogent,elocom i losion i mast,sad zadnji put smo dobili betrion(iako nevidim svrhu),protopic,i savjet da sami vidimo sto mu najbolje odgovara i da to koristimo,ludnica,a sve su to kortici osim ovog protopica.
Danas smo kontaktirali sa jednim gospodinom iz zagreba koji pravi kremu i caj koji pomazu pri ljecenju ove napasti,u ponedjeljak idemo k njemu,po kremu da pokusamo i to.Po preporuci i pozitivnim iskustvima smo se njemu obratili tako da vjerujem da bi moglo biti djelotvorno.
Imam jedno pitanje sto se tice Naftalana,ide li se tamo na uputnicu ili slobodno,kakva su Vasa iskustva!?
Ako se ide na uputnicu to je jeftinije.Može se ići preko uputnice doktora opće prakse,ali najbolje je nazvati direktno i raspitati se.Evo brojeva:01-2834555,
01-2834560.
Kad je dijagnoza u pitanju dobro je potražiti drugo mišljenje,iako ima slučajeva kada se iz aviona vidi da pacijent ima tu i tu bolest.Npr. moj doktor je uradio test na gljivice koji je bio negativan(sumnjao je na njih),dijagnosticirao je bez razmišljanja psorijazu i pogodio je.Ako ima neka sumnja uvijek je dobro učiniti pretrage.
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.