Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2004., 11:42   #1
Question Uzdržavani član obitelji

Molim za pomoć,

1. kaj formalno pravno znači uzdržavani član obitelji

2. Kako se to pravno provede

Hvala
__________________
Qui bene bibit, bene dormit,
qui bene dormit, non pecat
qui non pecat, venit in coelum
Ergo: qui bene bibit, venit in coelum!
nenek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 02:05   #2
uzdrzavani clanovi obitelju su u prvom redu bracni drug i djeca, no mogu biti i roditelji bracnog duga.
u poreznom pravu to znaci pravo odbitka odredjenih iznosa pri izracunavanju porezne osnovice i to u visini umnoska odredjenog fakotora (zakonom odredjen) i osnovnog osobnog odbitka (1500 kn, za umirovljenike 2550 kn).
nadam se da sam pomogla.
pantomima is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2004., 18:40   #3
Pantomima H V A L A
__________________
Qui bene bibit, bene dormit,
qui bene dormit, non pecat
qui non pecat, venit in coelum
Ergo: qui bene bibit, venit in coelum!
nenek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 09:40   #4
Da li uzdržavani član obitelji mora stanovati u istom kućanstvu (znači i biti prijavljen na istoj adresi) i da li se uzdržavanim članom obitelji može smatrati umirovljnek koji prima mirovinu ali koja mu nije dostatna za život ? Kako prijaviti novog uzdržavanog člana obitelji (radi se o majci) ?
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 22:50   #5
nije bitno da li uzdrzavani clan zivi u kucanstvu osobe koja ga uzdrzava. moze se uzdrzavat i umirovljenik ako mu visina mirovine nije dovoljna za podmirenje osnovnih zivotnih potreba.
novog uzdrzavanog clana obitelji se prijavljuje prilikom podnasanja porezne prijave poreznom tijelu. tada se prilikom izracuna osobnog odbitka primjenjuju veci faktori. o detaljima ce vas upoznati porezno tiijelo.
inace na www.ijf.hr ima podosta brosura koje na jednostavan nacin objasnjavaju postupak.
pantomima is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 14:30   #6
Zna li netko može li mom mužu njegova sestra biti uzdržavani član obitelji? Ona je neudana i trenutno nezaposlena. Ili to mogu biti samo supružnik, djeca i roditelji?
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 12:23   #7
Ne znam dali je ovo pravo mjesto za dobiti odgovor ali evo supruga mi je nezaposlena ali se ne javlja na hzz već više od godinu dana.Rekli su mi da imam olakšicu na plaću za uzdržavanog člana obitelji ali da je potrebna potvrda od zavoda,da li ja mogu dobivati tu potvrdu iako ona više nije u evidenciji zavoda?Ili se mora ponovo prijaviti,imati redovna mjesečna javljanja itd...
Zahvaljujem

Zadnje uređivanje torente33 : 04.02.2013. at 12:29.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 20:46   #8
Pozdrav !
Da li porezni obveznik može staviti oba roditelja u poreznu prijavu kao uzdržavane članove?
__________________
Hataitla
Hataitla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 22:05   #9
Da. ako su svakom od njih primici u 2015 manji od 13.000,00 kuna.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.