Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2015., 13:44   #1
Židovska formula uspjeha

Imam jedno pitanje.......
davno sam negdje pročitao da su židovski trgovci ima svoju formulu po kojoj su poslovali i zato su obično bili bogati.
Može li mi netko reći gdje se to može pronaći, taj odnos od profita su navodno 70% ulagali dalje, 20% je trošeno u tekuće održavanje, a samo 10% trošili na ostale užitke i gušteve.
Zna li netko tu čarobnu formulu uspjeha?
Tenči-Renči is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 14:04   #2
krediti
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 14:54   #3
židovska
"bolje prodati više komada po manjoj cijeni nego manje komada po višoj cijeni"
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 15:55   #4
"hallo bing, kako brat ?"
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 23:03   #5
Moje mišljenje je da se kod Židova nekakav posao (npr pituravanje tunela) naplati rad + potrošni materijal pri čemu je marža 10 do 20% dok je kod nas "slično" samo je marža 500%!
E tu ti je formula uspjeha.

Mi "zajebemo" samo jedan put a Židov dere konstantno.
foghat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 23:43   #6
Quote:
Tenči-Renči kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje.......
davno sam negdje pročitao da su židovski trgovci ima svoju formulu po kojoj su poslovali i zato su obično bili bogati.
Može li mi netko reći gdje se to može pronaći, taj odnos od profita su navodno 70% ulagali dalje, 20% je trošeno u tekuće održavanje, a samo 10% trošili na ostale užitke i gušteve.
Zna li netko tu čarobnu formulu uspjeha?
U hrvatskoj,izraelu,kini,njemačkoj,rusiji itd ti je osnova imati profit i to je to.posao koji u 2-3 godine ne donese profit mora se ugasiti i ići u novi projekt.
u svijetu je trenutno veoma mali profit u bilo kojoj branši osim finaciskoj.ko ima 5-10 % godišnje je sretan.A ulagati sav profit ako nosi više od oročenih kamata i ako imaš u što uložiti
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 09:01   #7
Quote:
Tenči-Renči kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje.......
davno sam negdje pročitao da su židovski trgovci ima svoju formulu po kojoj su poslovali i zato su obično bili bogati.
Može li mi netko reći gdje se to može pronaći, taj odnos od profita su navodno 70% ulagali dalje, 20% je trošeno u tekuće održavanje, a samo 10% trošili na ostale užitke i gušteve.
Zna li netko tu čarobnu formulu uspjeha?
Mislim da nije u formuli nego nacinu poslovanja.. oni su ko sipci samo da diplomama i trguju sa dionicama i losim kreditima umjesto bureka i droge...

Uostalom oni funkcioniraju kao mreza.. znaci nece ici po kredit da otvore obrt nego ce ici mu "njegovi" dati..
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 09:07   #8
Moje iskustvo je da su daleko pošteniji nego balkanci, iako se po tome ne razlikuju ni od ostatka razvijenog svijeta. Balkan je nešto sasvim drugo i čovjek mora imati posebno dobre živce za poslovati ovdje. U 6+ godina poslovanja sa inozemstvom problem sa naplatom sam imao samo sa jednom firmom iz UAE i jednom iz Finske, ali sam u oba slučaja uspio naplatiti puni iznos. S druge strane u Hrvatskoj je čini mi se pravilo, a ne iznimka da sa naplatom imaš natezanje.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 11:24   #9
međusobna umreženost i pomaganje. Moglo bi se nazvati i nekom vrstom nepotizma - na stereoidima
__________________
OORAH
usmcfidelis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 14:44   #10
hehe, he, interesantna tema

evo čitati, https://www.forum.hr/showthread.php?t=225822 , pa onda guglati...
azraeel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 16:05   #11
E da,sjetih se sada.. jedna moderatorica je bila preporucila knjigu pod naslovom Start up nacija : Tajna Izraelskog uspjeha... lagano je stivo i vise je kombinacija prica povezanih zajedno... malo ekonomija,malo zivotne situacije itd.Ali treba dodat na popis knjiga sa tom temom definitivno.
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 16:12   #12
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
E da,sjetih se sada.. jedna moderatorica je bila preporucila knjigu pod naslovom Start up nacija : Tajna Izraelskog uspjeha... lagano je stivo i vise je kombinacija prica povezanih zajedno... malo ekonomija,malo zivotne situacije itd.Ali treba dodat na popis knjiga sa tom temom definitivno.
Oni su složni i koherentni. I pomažu jedni drugima.
A najviše su im u usponu pomogli kršćani !!!????!!!!
Naime kršćani su u srednjem vijeku smatrali da je trgovina i bankarstvo nečasno zanimanje jer se temelji na zaradi bez rada. Pa su taj nečasni posao preuzimali židovi
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 17:02   #13
lool, http://www.vecernji.hr/knjige/o-izra...a-kovac-969782

kad se vide sugovornici daljnji komentari nisu potrebni. potkupi, potkradi, zavadi. to je bit.

da, i u stvari uopće nije smiješno...
šliper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 20:15   #14
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Oni su složni i koherentni. I pomažu jedni drugima.
A najviše su im u usponu pomogli kršćani !!!????!!!!
Naime kršćani su u srednjem vijeku smatrali da je trgovina i bankarstvo nečasno zanimanje jer se temelji na zaradi bez rada. Pa su taj nečasni posao preuzimali židovi
Pa dobro najvise profitiraju zbog tog sta si naveo.. sta jest jest

I naravno sad bi mogao netko kazat da nisu oni sami odlucili to nego europljani i ostali ani su natjerali ih na takve poslove jer nisu imali ista prava kao doticni... bla bla bla.. ali ne briga me iskreno.

Quote:
šliper kaže: Pogledaj post
lool, http://www.vecernji.hr/knjige/o-izra...a-kovac-969782

kad se vide sugovornici daljnji komentari nisu potrebni. potkupi, potkradi, zavadi. to je bit.

da, i u stvari uopće nije smiješno...
Da stanem u obranu knjige... ovo je malo atipicna knjiga.. ustvari uopce ne govori o njihovim internim vjersko-plemensko-tradicijskim pravilima i vezama i slicnim kurc...

Govori poprilicno puno o utjecaju njihove nove vojske tj hirearhije unutra vojkske i samog djelovanja na ljude nakon sukoba.. tj kad su u civilnom zivotu.

Nesto kao JNA koja sluzila kao socijalni katalizator i izgradjivac karaktera...

Ima i po pitanju odgoja,konrektni problemi njihovi tada i sada i rijesenja koja su dobili....itd itd.

Ok je knjiga.. neam pojma sta bi Rohatinski i slicni imali stime veze koji k iskreno.
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 21:51   #15
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
.
ma sve ok, nemam ništa protiv knjige i vjerujem da si je čitao da bi bolje upoznao neprijatelja koji se ne opušta po pitanju ciljanog uspjeha.

da, zanimljivo je kako su se u priči našli komentirati ovi gore, al netko je povezao da bi oni mogli biti kompetentni o tome na finjaka razglabati.

kak bi bilo da su za ostvrt na knjigu pozvali Mladena Schwartza?
šliper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 00:26   #16
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Ok je knjiga.. neam pojma sta bi Rohatinski i slicni imali stime veze koji k iskreno.
prouči centralno bankarstvo i židove.
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 18:22   #17
Svašta ste vi tu napisali, ali to nije to.
Znam da se radilo o načinu raspolaganja novca iz trgovine......80-90 posto je išlo ponovno u ulaganja, a samo desetak posto se smjelo potrošiti ili tako nekako.
Tenči-Renči is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 18:35   #18
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
E da,sjetih se sada.. jedna moderatorica je bila preporucila knjigu pod naslovom Start up nacija : Tajna Izraelskog uspjeha... lagano je stivo i vise je kombinacija prica povezanih zajedno... malo ekonomija,malo zivotne situacije itd.Ali treba dodat na popis knjiga sa tom temom definitivno.
Odlična knjiga

Iako je pisana od Židova, pa je ipak treba sagledati iz tog kuta. Ali donosi neke fascinantne brojke i poglede. Uglavnom Židovi su jedinstven narod, imati svoju državu usred arapskog svijeta, koji ih odreda želi sravniti sa zemljom je poprilično nevjerojatno. I onda kad izbije neki rat svakih 15-20 godina Židovi pometu 4-5 arapskih država i povećaju teritorij

I tu se jasno vidi da je jedna mala dobro organizirana država jača nego 5-6 večih, brojnijih, neorganiziranih, primitivnih država zajedno. Kad bi Hrvatska ostvarila 10% onog što je Izrael uspio ovo bi bila jedna vrlo ugodna sredina za život.

Židovima je trgovanje u krvi ali ipak mislim da je ključ njihovog uspjeha po cijelom svijetu njihova povezanost i solidarnost. Još jedna stvar koju bi Hrvati mogli naučiti od Židova.
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 19:37   #19
Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post
Odlična knjiga

Iako je pisana od Židova, pa je ipak treba sagledati iz tog kuta. Ali donosi neke fascinantne brojke i poglede. Uglavnom Židovi su jedinstven narod, imati svoju državu usred arapskog svijeta, koji ih odreda želi sravniti sa zemljom je poprilično nevjerojatno. I onda kad izbije neki rat svakih 15-20 godina Židovi pometu 4-5 arapskih država i povećaju teritorij

I tu se jasno vidi da je jedna mala dobro organizirana država jača nego 5-6 večih, brojnijih, neorganiziranih, primitivnih država zajedno. Kad bi Hrvatska ostvarila 10% onog što je Izrael uspio ovo bi bila jedna vrlo ugodna sredina za život.

Židovima je trgovanje u krvi ali ipak mislim da je ključ njihovog uspjeha po cijelom svijetu njihova povezanost i solidarnost. Još jedna stvar koju bi Hrvati mogli naučiti od Židova.
I ne baš, s obzirom da iza toga stoji USA.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 19:54   #20
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
I ne baš, s obzirom da iza toga stoji USA.
Stoji logistički a i ne moraju stajati jer Židovi imaju para da si priušte najmoderniju tehnologiju.
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.