Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2015., 09:13   #1
HBOR vs Crane (Buisness Andjeli) vs Halal banke

Znatizelja me da li HBOR funkcionira po pitanju davanja kredita tj zasto HBOR nebi funkcionira poput Crane modela.. tj da umjesto kredita dobiva udio u vlasnickoj strukturi poduzeca i onda postepeno ili u komadu proda taj isti nazat vlasniku...? Tj da li bi HBOR mogao ugovorno natjerat vlasnika da otkupi taj svoj dio nazat i istovremeno uzet marzu u obliku prodaje tog istog?

Zasto HBOR ne financira start up poduzeca generalno ili bar inkubatore za ta start up poduzeca?

Za koji k sluzi HBOR?
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 11:01   #2
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Znatizelja me da li HBOR funkcionira po pitanju davanja kredita tj zasto HBOR nebi funkcionira poput Crane modela.. tj da umjesto kredita dobiva udio u vlasnickoj strukturi poduzeca i onda postepeno ili u komadu proda taj isti nazat vlasniku...? Tj da li bi HBOR mogao ugovorno natjerat vlasnika da otkupi taj svoj dio nazat i istovremeno uzet marzu u obliku prodaje tog istog?

Zasto HBOR ne financira start up poduzeca generalno ili bar inkubatore za ta start up poduzeca?

Za koji k sluzi HBOR?
zbog zakona.
inače voljan sam ja investirati u inkubator, poslovni objekt za informatičare i sl.branše. 2800 m2 uredskih prostora od toga 600 m2 zajedničkih prostora tipa google igraonice,dječeg vrtića,bazena restorana itd.
naravno da mi EU to fer nadoknadi.Lokacija Solin-kaštela magistrala.
ako ima koji program nek se neko javi.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 11:28   #3
što nije Mark Cuban neki dan pisao / najavio novi tech bubble i to upravo zbog ejnđl investitora kojima je zapravo full teško/nemoguće dobiti bilo kakvu likvidnost iz onog što su uložili, tako da...ne bih hvala (investirao na ovaj način)
__________________
OORAH
usmcfidelis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 12:07   #4
HBOR vs Crane, moje iskustvo sa oboje je loše.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 20:43   #5
Zaposlenici HBOR-a nisu educirani niti motivirani raditi ulaganja u tvrtke niti to kasnije pratiti. HBOR je imao takav program kao pilot prije 5-6 godina, sada ga kriju kao zmija noge jer je većina investicija završila gubitkom. I da se razumijemo, tako prema teoriji i po praksi ulaganje u rizične investicije treba završiti, samo ljudi kod nas to ne prihvaćaju baš najbolje kad vide rezultat. Zato je skoro pa nemoguće prikupiti sredstva za VC fond u HR, mada je u HR na štednji 300 milijardi (da milijardi) kuna, a jedna milijarda bi za to bila dovoljna. JOš se moramo učiti kapitalizma nekih 50-100 godina.
miho70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 04:17   #6
Quote:
usmcfidelis kaže: Pogledaj post
što nije Mark Cuban neki dan pisao / najavio novi tech bubble i to upravo zbog ejnđl investitora kojima je zapravo full teško/nemoguće dobiti bilo kakvu likvidnost iz onog što su uložili, tako da...ne bih hvala (investirao na ovaj način)
Možda si u pravu boje da ovo nastavi dalje ležati iako je uloženo 2.mil kuna ali barem ne donosi negativne kamate.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 05:48   #7
Quote:
miho70 kaže: Pogledaj post
.... I da se razumijemo, tako prema teoriji i po praksi ulaganje u rizične investicije treba završiti, samo ljudi kod nas to ne prihvaćaju baš najbolje kad vide rezultat...............
Nazalost toga ima svuda, Hrvatska nije izuzetak, pohlepe i gluposti ima svuda.
A ako se pokusa regulirati zakonom onda vicu da se gusi ekonomija i inovacije.
Russophile is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 22:29   #8
HBOR je tajkunsko maslo.
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 19:35   #9
Quote:
usmcfidelis kaže: Pogledaj post
što nije Mark Cuban neki dan pisao / najavio novi tech bubble i to upravo zbog ejnđl investitora kojima je zapravo full teško/nemoguće dobiti bilo kakvu likvidnost iz onog što su uložili, tako da...ne bih hvala (investirao na ovaj način)
Kao što je Peter Thiel uložio u FB 500.000 USD a sada mu udio vrijedi par milijardi 10.000 x uvećan prinos na investiciju
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.