Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2014., 09:08   #221
Da dodam i ja svoja iskustva s HR poštom…
Prošle godina paket iz SAD: nikad nije stigao.
Ove godine naručen paket iz UK s Ebaya: nisam dobila obavijest, ali kad sam otišla u centralu provjeriti, moj paket tamo čeka već 5 dana, još sam i ležarinu platila!
Još jedan paket s Ebaya: nikad nije stigao
Ja pošaljem paket u UK preporučeno, s tracking brojem, zapeo već 3 tjedna negdje u ZG… daljnjih obavijesti nema...

Od 10 paketa u 2 godine stiglo 6… Krasan omjer...
kakoko is offline  
Old 08.10.2014., 02:17   #222
I ja imam sličnih iskustava sa našom poštom. Uglavnom kod mene ne kradu pakete ali naplate od 10 do 50kn više poštarine nego što treba biti. Sa overseasom imam polovično dobra iskustva. Paketi stižu, ne koštaju ekstra, ali ako vozaču nije usput, a ti inzistiraš na hitnoj dostavi, dobit ćeš oštećen paket.
Gorštak is offline  
Old 29.01.2015., 13:44   #223
Ja sam zadovoljan kupac s iherba zadnjih 5 godina. Svaki paket je uredno došao u roku 2 tjedna, sve do prije par mjeseci. Prošle godine u 10 mjesecu naručio sam dva paketa, svaki u vrijednosti od 35$ (onda ne plaćam carinu), jedan me čekao uredno ispred ulaza drugi je naravno ''izgubljen''. Pošto sam koristio shipp. od 4$, nema tracking n. ali svejedno sam otišao u poštu, žaliti se. Stara baba na šalteru mi se počela smijati kad sam rekao da nemam tracking n. Da skratim dva paketa sam naručio prije mj. i pol jedan stigao drugi nije. Poslao sam prigovor pošti iako znam da to neće uroditi plodom, pa me zanima ima još netko neku ideju. I od sada kupujem u vrijednosti od 40-50$, platim carinu cca 80 kn, ali barem znam da ce mi paket stici.
ReceptX01 is offline  
Old 01.02.2015., 17:28   #224
stalno mi kradu postu. to je nenormalno. od 20 paketa 10 mi ukradu iako koristim broj za pracenje.

mislim da bi netko uskoro mogao slati ricin, antrax ili eksploziv... pa da vidimo onda prste u medu.
toruser is offline  
Old 15.02.2015., 10:23   #225
stigla cestitka iz hrvatske, ali ne i novci(simbolicni poklon djetetu) stavljeni unutra. koverta uredno zatvorena, pokidana na jednom mjestu.

ima li tko pametan savjet, kome pisati, koga zvati?
putovnica is offline  
Old 15.02.2015., 11:22   #226
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
stigla cestitka iz hrvatske, ali ne i novci(simbolicni poklon djetetu) stavljeni unutra. koverta uredno zatvorena, pokidana na jednom mjestu.

ima li tko pametan savjet, kome pisati, koga zvati?
Novac se ne šalje poštom.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Old 15.02.2015., 11:29   #227
Sudecu po iskustvima, nista se ne salje hr postom.
Osima ako ne zelis cekanje, razocaranje i nerviranje.
putovnica is offline  
Old 15.02.2015., 14:42   #228
Quote:
GlupiNick kaže: Pogledaj post
Novac se ne šalje poštom.
šalje, ali ne kao obično pismo.

Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
stigla cestitka iz hrvatske, ali ne i novci(simbolicni poklon djetetu) stavljeni unutra. koverta uredno zatvorena, pokidana na jednom mjestu.

ima li tko pametan savjet, kome pisati, koga zvati?
ako imaš preporučeno i vrijednosno:
http://www.posta.hr/pomo-i-informaci...ada-stete-4835

ako si slala obično, zaboravi.

iako rijetko da će ti nestati lova i u običnom, osim ako ti sused nije primio poštu, otvorio pismo i maznuo, pa vratio u kaslić.
vspec is offline  
Old 16.02.2015., 07:59   #229
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
iako rijetko da će ti nestati lova i u običnom, osim ako ti sused nije primio poštu, otvorio pismo i maznuo, pa vratio u kaslić.

A za ovu tvrdnju, suprotni iskustvima opisanim na ovom topiku imas neka saznanja?
Kaslic nam ne napravljen tako da se iz njega ne da izvuci nista.
putovnica is offline  
Old 17.02.2015., 16:20   #230
Čitam malo vaša iskustva i ne mogu vjerovat. Jel živimo u istoj zemlji?

Dugo godina naručujem prek neta s svih strana svijeta i još mi se nije desilo da mi paket ne dođe il da je oštećen, a u većini slučajeva ne naručujem s trackingom. Isto vrijedi za HP, uvijek bi sve stiglo kad pošaljem nekom, i obratno.
Otac mi isto šalje svakodnevno poslovne spise u Njemačku preporučeno,
i sve uvijek stiže uredno. Baš sam u čudu, sad me počinje lovit strah....

A novce slati u kuverti def. nije pametna ideja.
MrsSunshine is offline  
Old 18.02.2015., 05:43   #231
ako šalješ novac onda putem poštanske uputnice.... a pošiljke unutar RH koje su vrijednije isključivo preporučeno.
u inozemstvo netreba preporučeno, dolazi i običnom poštom osim u rizičnije države svijeta,tamo treba preporučeno,ali sve stiže u najkraćem roku.
evo neki dan iz i do Danske 2 dana putovalo
a kaj se tiče paketića ,pogotovo sa ebaya, desilo mi se par puta da nije stiglo, evo baš i prije 3 mj naručila nije stiglo, ali mala je vrijednost.
bond007 is offline  
Old 19.02.2015., 00:29   #232
meni se desilo da je frendica iz samobora poslala nesto,i to je uredno ostalo u samoboru,izgubljeno :/
bila je rijec o kozmetici, parsto kn me je to izaslo, a znan da sa sugavon kozmetikon to bas cesto se zagubi.

a sta se slanja para tice, ja san slala iz norveske, bas me zanimalo oce stici, i stiglo je, u sarenu razglednicu tako da kad otvore vide novce. mislin malo mi je i navjerojatno da otvaraju svu postu,bez da se to ne primijeti.
a i u hr san provala istu stvar,obavezno ih u nesto zakamufliran, i doslo bi.

za iherb nisan bas citala neg kritike, ima na kozmetici bas tema o iherbu.
a mislin mogu sta oce.
ja san kod slanja prisla na tisak,znan da ce sto posto doci i dodje za dva dana.
__________________
Nije sve u rukama sudbine.
lorena-ny is offline  
Old 19.02.2015., 09:59   #233
Evo i ja ostao u čudu danas došlo mi 6 komada pinceta šta sam uzeo 20kn i još mi poštar uzeo 4.50kn nisam ga ni stigo pitat zašto kako jer mi na tako mali iznos nikad nisu uzimali ništa, a sad 4.50kn koji lopovi jbt paket je iz čajne.

Postoji kakva metoda da se to izbjegne ?

Zadnje uređivanje Thermaltake868 : 19.02.2015. at 10:47.
Thermaltake868 is offline  
Old 19.02.2015., 20:33   #234
Quote:
Thermaltake868 kaže: Pogledaj post
Evo i ja ostao u čudu danas došlo mi 6 komada pinceta šta sam uzeo 20kn i još mi poštar uzeo 4.50kn nisam ga ni stigo pitat zašto kako jer mi na tako mali iznos nikad nisu uzimali ništa, a sad 4.50kn koji lopovi jbt paket je iz čajne.

Postoji kakva metoda da se to izbjegne ?
Da. Preuzmeš paket u pošti. Drugim riječima, kad ti poštar donese paket doma, odbiješ preuzet ili mu ne otvoriš. On će ti ostaviti onaj žuti papirić s kojim odeš u poštu i digneš paket. Nisam iz prve ruke probao, no prije nekog vremena je bila rasprava na njuzama o tome i tamo je netko napisao da mu to prolazi. Ili se poštaru ne zaje**** pa mu ostavi paket gratis.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Old 21.02.2015., 01:44   #235
Thumbs up Lopovcine

Znaci poceo sam prodavati stvari na ebayu i saljem dosta u inozemstvo u zadnje vrijeme , uglavnom oprema za racunala i videoigre . I znaci pouzdano mogu tvrditi da svaki paket koji sam slao samo kao prioritetno pismo je stigao u roku od 7 dana najkasnije u evropi . A sve sta sam slao preporueno radi vece vrijednosti od 50 eura mi se izgubilo u zadnjih mjesec dana . Znaci faking jebena katastrofa , uvjeren sam da ovi cigani u posti kradu moje pakete i nitko me ne moze uvjeriti da nije tako . Pricamo o doslovno 10 paketa sa ukupnom vrijednoscu od minimalno 1000 eura da sad ne racunam bezveze . Zadnji primjer ovaj tjedan sam u ponedjeljak slao 2 paketa u austriju za dvojicu razlicitih kupaca , u cetvrtak mi se javlja covke da je dobio paket koji sam slao kao pismo ( vrijednost 20 eura ) doka ovaj drugi koji je iso preporuceno nema ga ni na trackingu nit je je dosao kupcu , znaci mogao ga je samo netko u nsaoj jebenoj posti popalit i nigdje drugdje , LOPOVI JEDNI PREVARANTSKI USRANI , a da ne pricamo o tome kako se grbavi prave kad ih nesto pitas jos su puni sebi , isto tako mi treba govori kako oni nemaju nista sa paketima kad udu u UK , rekoh gospodo pa nisam ja od jebene engleske kraljice kupio uslugu vec od hrvatkse poste , koji je vama kurac da prodajete usluge koje ne postoje ja vas placam radi sigurnosti koju mi vi ne pruzate , znaci svi mucaju od ove na posti do svakog kog sam dobio na telefon , znaci za sve preporuceno idite po medunarodnu potraznicu jer ovi kretnni ne mogu ni jedan paket vise manje nac bez obzira sto vi znate da je isporucen , ja sam im vec uzeo preko 1500 kuna prije dva mjeseca , a sad kad sam ustanovio da se radi o klasicnoj kradi paketa idem sutra u postu trazit potraznicu za prek 30 paketa , jebo mi pas mater od iduceg tjedna cu slat kamenje nasumicno po adresama po svijetu i ispunjavat potraznice samo da im pare uzimam jer su hrpa nesposobnih prevarantskih govana koja se samo znaju pametni pravit a kurca o svom poslu ne znaju .
IMbAMedo is offline  
Old 22.02.2015., 15:29   #236
Sumnjam da preporučeno nebi stiglo.....ali u svakom slučaju radi potražnicu i imaš pravo na naknadu štete
xyzxyzyyy is offline  
Old 05.03.2015., 13:38   #237
Evo, i ja se nažalost pridružujem okradenima. Tracking gadovima ništa ne znači. DHL je napravio svoj dio potražnice (zaključili su da su isporučili paket u RH) a ovdje naravno ne znaju ništa i "nije došao paket", te sada dhl čeka službeni odgovor od naše pošte. Zanimljivo je da je hrv pošta poslala obavijest dhl-u još 17.1. da paket nije stigao u RH (tako su mi rekli već dva put preko telefona). Danas sam zvala čovjeka čiji sam broj jučer dobila od nekog iz carinarnice koji me odmah pitao jel se radi o mobitelu (ili je taj tip vidovit ili se već nagledao i naslušao o krađama), da znaju da se to sve događa i da su odavno postrožili mjere osiguranja, ali da se i dalje to "događa". Događa se jer nitko nije dobio otkaz i završio u zatvoru!!!

Paket je bio osiguran tako da ću kad-tad dobiti novce nazad (tj. pošiljatelj), ali nije u redu da DHL plaća poštarovoj djeci ili kome već mobitele. Povraća mi se od vas, hrvatska pošto! Ovo je prvi put da sam naručivala išta skuplje, do sad su mi došli deseci paketa ali sve vrijednosti do sto kuna, izgleda da kad vide nešto vrijednije odmah prorade prstići...

Evo link na tracking gdje možete vidjeti kako je paket ispario baš pri ulasku u RH: http://nolp.dhl.de/nextt-online-publ...132.964+7&rfn=
zastonaskradu is offline  
Old 30.03.2015., 00:49   #238
I ja sam čitajući ovaj forum neopravdano paničarila, jer mi se isto tako kao nekima od vas paketi nije pomakao nekoliko dana od Zagreba, a slala sam u UK. Problem je što tracking na stranici od Pošte ne surađuje valjda s UK trackingom pa se paket može pratiti samo u RH. Ali ako odete na stranicu tipa www.17track.net, točno mi je izbacilo da je paket dostavljen i to u samo 3 dana.

Kako se radi o povratu odjeće kupljene preko neta, treba neko vrijeme da se to obradi, nije da možete nekoga pitati je li to stiglo...

Uglavnom, uspaničih se bez razloga, i to upravo jer sam čitala po forumu! hahah

Iako uvijek mislim da su glasniji oni nezadovoljni, a one zadovoljne boli briga, iako, mi Hrvati tipični smo po šutnji i prešućivanju svega i svačega.

Iako sam uslugom slanja paketa zadovoljna, zadnji put kad sam slala obični paketić unutar Hrvatske kao preporučenu pošiljku jako me nasekirala službenica. Prvo joj je smetalo jer pošiljka nije bila standardnih dimenzija (okej, znam da sam kriva, zapakiram u vrećicu i umotam u papir samo da ne moram kupovati ona pisma, ali opet, bilo je to dobro upakirano)... A nakon toga, dok je odrađivala to oko slanja, CIJELO VRIJEME je pričala s mužem ili nekim na mobitel... Ne samo da je nekulturno, nego to ne bi ni trebalo biti dozvoljeno na radnom mjestu, na niti jednom radnom mjestu, a ne u Pošti za vrijeme razgovora s mušterijom...
lolavie23 is offline  
Old 30.03.2015., 10:44   #239
Quote:
zastonaskradu kaže: Pogledaj post
Evo, i ja se nažalost pridružujem okradenima. Tracking gadovima ništa ne znači. DHL je napravio svoj dio potražnice (zaključili su da su isporučili paket u RH) a ovdje naravno ne znaju ništa i "nije došao paket", te sada dhl čeka službeni odgovor od naše pošte. Zanimljivo je da je hrv pošta poslala obavijest dhl-u još 17.1. da paket nije stigao u RH (tako su mi rekli već dva put preko telefona). Danas sam zvala čovjeka čiji sam broj jučer dobila od nekog iz carinarnice koji me odmah pitao jel se radi o mobitelu (ili je taj tip vidovit ili se već nagledao i naslušao o krađama), da znaju da se to sve događa i da su odavno postrožili mjere osiguranja, ali da se i dalje to "događa". Događa se jer nitko nije dobio otkaz i završio u zatvoru!!!

Paket je bio osiguran tako da ću kad-tad dobiti novce nazad (tj. pošiljatelj), ali nije u redu da DHL plaća poštarovoj djeci ili kome već mobitele. Povraća mi se od vas, hrvatska pošto! Ovo je prvi put da sam naručivala išta skuplje, do sad su mi došli deseci paketa ali sve vrijednosti do sto kuna, izgleda da kad vide nešto vrijednije odmah prorade prstići...

Evo link na tracking gdje možete vidjeti kako je paket ispario baš pri ulasku u RH: http://nolp.dhl.de/nextt-online-publ...132.964+7&rfn=
tvoj paket nije napustija njemačku i nestao je u NURNBERG-FEUCHT IFS
šta hrvatska pošta ima s tim.i nije ti paket ispario pri ulasku u RH nego pri ulasku u kamion za RH.koji rumunj sad uživa tvoj paket
more is online now  
Old 10.04.2015., 02:34   #240
Mora vam bit jasno da se u paketu mora navesti sta saljes i neke stvari su zabranjene slati , ako saljes sminku kad placas paket postar te pita sta je u paketu i koliko kosta ta sminka .
Ja sam slala lijekove jedan dobar paketic i morala sam reci sta je u paketu , rekla sam lijekovi za brata ,ja sam njih jako puno platila ali rekla sam da kostaju nesto malo tako mi je peket bio jeftiniji .
Kad je paket stiga i pitali su ga sta je u paketu , on je rekao lijekovi ,onda su prednjim otvorili paket da se uvijere ,kao morao je on da plati pdv na carini ,ali nije platio on im dao 100 kuna na kavu

Dva puta sam slala lijekove i oba puta su stigli , mali paketic je stigao na kucnu adresu a drugi put je bio veci paketic i on je zaustavljen u posti i da brat mora doc po paket itd...

Nikad nisam slala robu i tako slicno , dok oni dolje plate pdv na carini izadje me skulje 3 puta , .

Ako ti paket nije nikad stigao na tu i tu adresu, mozda si slala u paketu stvari koje su zabranjene nemores slat sta ti padne na pamet.


Quote:
GlupiNick kaže: Pogledaj post
Novac se ne šalje poštom.
Ususkala sam $200 dolara i stiglo je ali to je samo moja puka sreca .
Ali vi to nemojte pokusavat .

Zadnje uređivanje Anja : 10.04.2015. at 03:30.
Anja is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.