Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Pogledaj rezultate ankete: Kupujete li čaj u čajoteci?
Da 52 42.62%
Ne 42 34.43%
Ako su cijene pristupačne 28 22.95%
Ne pijem čajeve 0 0%
Glasovatelji: 122. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2004., 11:58   #201
e sad ...

volim ne volim .....kad dođeš u škripac eh (možda i je placebo efekt ali autosugestija opet ostade)
i šta kaže frend u farmaciji od čega je taj čaj , ajde provjeri ukoliko se to da provjeriti ,jebi ga nekad davno počeci farmacije su i bili mix trava ,drveća ..plodova istih .Danas ako nema labosa od par tisuća kvadrata i 5,6 magistara kemije ..nevalja .
E i to je prirodno samo šta ne raste kod nas nemoj biti takav lokalpatriota mada se slažem da i naše bilje i drveće umnogome mogu biti blagodat za zdravlje i uživanje u okusima (tahebo zasigurno nema okus za poželiti posebice ako se pije bez sladila)
zakov is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 12:03   #202
Nisam ja lokalpatriota nego vjerujem u Prirodu i njene Moci


Onome u gruziji pomoci ce gruzijski chaj...koji u onoj klimi i podneblju sadrzhi sve shto bi pomoglo chovjeku u onoj klimi i podneblju.

Pa tako i kod nas nashe ljekovito bilje

Da se razumijemo, ni ja ne nosim sa sobom listice bosiljka i mente po dzhepovima i naruchujem samo vrucu vodu, kad sam vani a pozhelim chaj.

Ali u vecim kolichinama i kad god mogu pijem chajeve pripremljene iskljuchivo od biljaka nasheg podneblja. Sama aroma vec mi djeluje 'ozdravljujuce'
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 12:20   #203
pa meni je bio fin taheebo.
al sam pila pol litre dnevno pa me prosao gust.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 20:10   #204
Quote:
magic kaže:
Nekako smatram da je Priroda mislila da nam treba taheebo, to bi raslo uz cestu, ko dracha.

Ponavljam se, znam, ali iskushajte ljekovito bilje nasheg podneblja, necete se pokajati
Pa daj mi onda odgovori na pitanje. Pristojno sam pitala jel' se kuzis u nase ljekovite biljke. Naklon.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 20:21   #205
oprosti, sad sam vidjela

pishem pm
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 20:27   #206
Quote:
magic kaže:
oprosti, sad sam vidjela

pishem pm
ajd nemoj ne pm, daj i tu ima nas jos koje nas zanima
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 20:42   #207
Quote:
magic kaže:
Onome u gruziji pomoci ce gruzijski chaj...koji u onoj klimi i podneblju sadrzhi sve shto bi pomoglo chovjeku u onoj klimi i podneblju.
u ovo vjerujem i ja. tvoji i moji preci stotinama godina žive na ovom području i više će mu (nam) odgovarati biljke koje rastu ovdje nego na Tahitiju sad mi na pamet pada i famozna Noni biljka. ok, kažu da je pomagala oboljelima od raka, ali kod takvih stvari gdje je placebo efekt ono što je jače od same ljekovitosti, i čaj stolisnik uz 40 dana gladovanja bi pomogao vjerovatno jednako. e sad, tu se radi o prioritetima. da sam nedajbože jako bolesna probala bih sve da se izliječim. ali ne bih bila pokusni kunić za nove biljke s Tahitija kad sasvim lijepe biljčice imam i ovdje, pred nosom.

no, ja u farmac. industriju vjerujem. jer znam kakvi stručnjaci rade u istoj. tu baš nema labosa veličine gradova u kojoj se kuhaju kemikalije nove generacije, samo gomila stručnjaka i novih ideja-kako od već stare, poznate biljke, napraviti neki novi lijek, a da mu je temelj ista ta biljka. no to nije tema. poanta je da ni za bazgin čaj kao ni za Taheebo nisi siguran kakav efekt po zdravlje ima dok ga ne uočiš. e ja onda tu radije vjerujem našim stručnjacima nego tahićanskim, indijskim ili američkim. sve dok se ne dokaže da je bazga, kadulja, stolisnik, menta i sl. loše za moje zdravlje.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 20:51   #208
Quote:
magic kaže:
oprosti, sad sam vidjela

pishem pm
Oprosteno ti je. Hvala.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 10:36   #209
Čaj

počeo sam se trovati s previše kava, i odlučio preći na čaj
nakupovao sam jedno desetak vrsta čaja i pokušao piti to umjesto kave, ali nekak mi bez veze
Ima li neka posebna tajna?
ili neki poseban čaj?
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 10:51   #210
crni cajevi (s mlijekom). isto imaju kafeina. ali to ti nece rijesiti problem. mijenjas jednu ovisnost drugom
(a i zubi tamne)
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 10:56   #211
crni s mlijekom i medom (ima kofeina)
menta s mlijekom (zacudjujuce ali fino)
zeleni s naramcom i medom
roibos s cedevitom
...

i ja sam prvo jednu kavu zamijenila crnim... pa sam pocela i zeleni ubacivat i sad pijem svasta
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 11:00   #212
me too.
sad sam otkrila bijeli caj. odlican ali ako pazim da ne ostane duze od 30-60 sek.
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 11:12   #213
Pijem samo od mente s limunom.
 
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 11:34   #214
pa za crne i zelene vrijedi pravilo da voda ne smije proključat.
ostavljaju se kraće nego voćni čajevi. oko 3. min dakle.

posebno su mi grozni zeleni i crni iz filtar vrećica, kupujem u rinfuzi i stavljam ih u one bombice.
crne i zelene pijem s mrvicom mlijeka i medom.


ne loše su mi višnja i banana kombinacija, naranča i cimet.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 11:58   #215
Nekidan sam pročitao da ako ne želimo puno kofeina u crnome, nakon prve minute procjedimo (to bacimo, mislim taj čaj), pa dodamo vrelu vodu ponovo.Taj drugi čaj ima znatno manje kofeina.
Inače, naaaajbolji crni mi je gunpowder.Taj čaj se radi tako da se svježi listići čaja rolaju u pikulice, pa tek onda fermentiraju.
Inače, znate li da crni čaj ima više kofeina nego kava. Ali ga stavljamo manje u omjeru prema vodi, nego kave, pa nam šalica završi sa manje kofeina nego šalica kave.
d
tridi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 12:56   #216
Quote:
tridi kaže:

Inače, naaaajbolji crni mi je gunpowder.Taj čaj se radi tako da se svježi listići čaja rolaju u pikulice, pa tek onda fermentiraju.
meni je zeleni gunpowder
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 13:21   #217
nema drugog do twining's earl gray
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 13:37   #218
Mrzim čaj, pijem ga sam kad sam jakooo bolesna
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 14:51   #219
Bijeli caj je savrsenstvo Puno blazi okus od crnog (nije fermentiran), i nije gorak kao zeleni. U biti ima najmanje kofeina i najvise antioxidanata ( ako je vjerovati) i obicno skuplji od druga dva jer se pravi od cvjetova caja, a druga dva od listova.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 15:13   #220
Quote:
Karmela kaže:
Bijeli caj je savrsenstvo Puno blazi okus od crnog (nije fermentiran), i nije gorak kao zeleni. U biti ima najmanje kofeina i najvise antioxidanata ( ako je vjerovati) i obicno skuplji od druga dva jer se pravi od cvjetova caja, a druga dva od listova.
Pai mu tan
nego, da vas pitam: kak vi znate da je voda na 80 stupnjeva kad kuhate zelene čajeve?
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.