Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2015., 00:56   #2621
Ooooo hvala ti puno na infosima,zaista će mi dobro doći.

Hvala još jednom
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 15:25   #2622
Quote:
GlupiNick kaže: Pogledaj post
Jedino nema papuča u sobi

Parkirali smo na P+R (park and ride) pored Heiligenstadt U-bahn stanice (2 stanice od hotela). Cijena je 3€ po danu. Jednu stanicu bliže je P+R Spittelau, ali trenutno se preuređuje, pa se ne može koristiti.
Mislim da papuče ne možeš očekivati od hotela te kategorije, ali bitno je da je sve bilo čisto (i toplo). Staromodnost u uređenju je tipična bečka priča, oni sve održavaju dok je funkcionalno i ne brine ih moderni izgled, pa kad jednom prestane biti demodirano, postane vintage.

Nisam znala da preuređuju garažu na Spittelau, tako da je ovo korisna informacija za ljude koji odsjedaju u tom dijelu grada.

Inače, ako misliš dolaziti u Beč po ljepšem vremenu, lokacija hotela ti je prekrasna za šetnju do centra - samo se spustiš do Kanala i hodaš šetnicom paralelno uz liniju U4. Za desetak minuta si na Schwedenplatzu.
kulerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 16:24   #2623
Quote:
GlupiNick kaže: Pogledaj post
Kao što je kulerica rekla, lokacija i povezanost su super.

Hotel vrišti za renoviranjem, u rangu je hotela za maturalac od prije 10-ak godina. No čisto je i sve je funkcionalno,a madrac mi se toliko svidio da sam išao gledati koji je. Jedino nema papuča u sobi Osoblje priča li-la engleski, no može se sporazumiti. Doručak je klasičan švedski stol sa narescima i tim pi*darijicama iz Metroa. U foajeu je i neki šank, no nisam nikoga nikad tamo vidio.

Odmah pored hotela je japanski restoran, malo dalje neki talijanski pizza&špageti, kebabi i još neki japanski fast food, Spar trgovina, DM, bla bla. U sklopu bahnhofa je i Billa koja radi svaki dan do 22h (i nedjeljom).

Parkirali smo na P+R (park and ride) pored Heiligenstadt U-bahn stanice (2 stanice od hotela). Cijena je 3€ po danu. Jednu stanicu bliže je P+R Spittelau, ali trenutno se preuređuje, pa se ne može koristiti.
Jel to ovaj hotel?

http://www.booking.com/hotel/at/moza...tml#map_closed
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 21:20   #2624
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Da.
kulerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 18:34   #2625
Pozdrav dobrim ljudima. Trebam informaciju o hotelu Austrian Trend hotel Ananas, Sonnenhofgasse 4, zahvaljujem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
cMaltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 18:45   #2626
MELIA VIENA HOTEL

Donau-City-Straße 7
Beč 1220
Austrija

nalazi se na najvišem neboderu, Danube City Tower

pliz,putuje za mjesec dana u Bec..imam smjestaj u ovom hotelu..ima li netko kakva iskustva sa istim...hvala
matealuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 00:38   #2627
Quote:
cMaltese kaže: Pogledaj post
Pozdrav dobrim ljudima. Trebam informaciju o hotelu Austrian Trend hotel Ananas, Sonnenhofgasse 4, zahvaljujem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Lokacija je ok - dosta prometna, pa računaj na moguću noćnu buku, ali zato možeš dosta toga obići pješice, a i prometna povezanost je stvarno dobra. Od ljudi koji su bili u tom hotelu čula sam da je sasvim ok.

Quote:
matealuka kaže: Pogledaj post
MELIA VIENA HOTEL

Donau-City-Straße 7
Beč 1220
Austrija

nalazi se na najvišem neboderu, Danube City Tower

pliz,putuje za mjesec dana u Bec..imam smjestaj u ovom hotelu..ima li netko kakva iskustva sa istim...hvala
Što se tiče lokacije, dosta je izvan centra, u kvartu koji je supermoderan i novoizgrađen, po mom mišljenju prilično bezličan. Međutim, stanica podzemne željeznice ti je doslovce na minutu-dvije hoda, a tom linijom si za desetak minuta u najstrožem centru. Ako odsjedaš preko vikenda, imat ćeš javni prijevoz cijelu noć, pa se možeš mirno otisnuti u noćni život.
kulerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 11:39   #2628
Quote:
kulerica kaže: Pogledaj post
oni sve održavaju dok je funkcionalno i ne brine ih moderni izgled, pa kad jednom prestane biti demodirano, postane vintage.
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 15:52   #2629
Zahvaljujem


Sent from my iPhone using Tapatalk
cMaltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 17:01   #2630
Quote:
cMaltese kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nema na čemu.
kulerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 19:05   #2631
Nekakva preporuka bar, klub, mozda jazz svirka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
cMaltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 00:04   #2632
Meni je dragi jazz lokal Porgy & Bess.

Živahna scena manjih lokala, svirki i DJ-eva ti je u Museumsquartieru, tamo se stalno nešto događa, što po lokalima, a što na otvorenom (recimo, ovo je program kafića muzeja Leopold).

Ako voliš pubove, meni je super Charlie P's - u prizemlju se jede i pije, a u podrumu je tulum.

Kad ideš? Početkom srpnja se održava Jazz Fest Wien, velikim dijelom u Operi, ali i po drugim lokalima. Zna biti izvrsnih koncerata.

Super mjesto ti je i Freiraum.
kulerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 20:39   #2633
Mozda se vec o ovome pisalo,ali sta posjetit u schonbrunnu sa djecom...6 i 11 g osim zoo...??
matealuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 20:41   #2634
Što se tiče lokacije, dosta je izvan centra, u kvartu koji je supermoderan i novoizgrađen, po mom mišljenju prilično bezličan. Međutim, stanica podzemne željeznice ti je doslovce na minutu-dvije hoda, a tom linijom si za desetak minuta u najstrožem centru. Ako odsjedaš preko vikenda, imat ćeš javni prijevoz cijelu noć, pa se možeš mirno otisnuti u noćni život. [/QUOTE]

da li je tesko doći do ovog hotela...citam po forumima da ga je komplicirano naci??
matealuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 20:44   #2635
I JOŠ NEŠTO...Panorama train U Schonbrunnu? kako to funkcionira
matealuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 21:23   #2636
Quote:
matealuka kaže: Pogledaj post
Mozda se vec o ovome pisalo,ali sta posjetit u schonbrunnu sa djecom...6 i 11 g osim zoo...??
Ako idete u Zoo, dovoljno je karte kupiti isti dan na blagajni. (Ako vrijeme ne bude lijepo, bolje da ne idete, jer će životinje uglavnom biti u svojim nastambama.)

Ako želite posjetiti dvorac, preporučila bih vam da karte rezervirate online. Na taj način birate vrstu ture i točan termin.

Ono što bih svakako preporučila za djecu te dobi, kad ste već tamo, je Dječji muzej u dvorcu, desno od glavnog ulaza. To je mjesto na kojem je na djeci zabavan način prikazan nekadašnji život djece u dvorcu - sve smiju dirati, gledati, isprobavati... Smiju se šminkati, češljati perike i stavljati ih na glavu, igrati se za svečano postavljenim stolom (naravno, tanjuri & co su plastični), i da sad ne nabrajam. Stvarno bih to toplo preporučila.

Quote:
matealuka kaže: Pogledaj post
da li je tesko doći do ovog hotela...citam po forumima da ga je komplicirano naci??
Ne znam, u taj dio grada uvijek idem podzemnom, ali ne kužim zašto bi bilo komplicirano. Imaš navigaciju?

Quote:
matealuka kaže: Pogledaj post
I JOŠ NEŠTO...Panorama train U Schonbrunnu? kako to funkcionira
To je vlakić koji ima određeni broj stanica (ne znam točno... desetak), možeš ući i izaći na bilo kojoj, ako ti se neka stanica svidi, siđeš i prošetaš, a kad se poželiš voziti dalje, vratiš se na stanicu, dočekaš sljedeći vlak i nastaviš se voziti. Ako se ne varam, bilo koja stanica može biti i prva i posljednja. To je zgodan način za obići cijeli Schönbrunn (osim Zoološkog vrta, za njega morate platiti posebnu ulaznicu; postoji, doduše, stanica Tirolergarten, koja se nalazi točno iznad Zoo vrta). Jedino nisam sigurna da će vam vlakić za mjesec dana već voziti , čini mi se da ne vozi prije svibnja.

Ako vrijeme bude loše, a djeca vole životinje, posjetite Haus des Meeres. Moja mlađa kći je baš danas bila tamo, tisućiti put i nikad dosta.
kulerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 14:39   #2637
Hvala Kulerice..samo u Schonbrunnu ima dosta atrakcija..isto tako dosta kombiniranih karata...tajni vrtovi,labirinti,gloriette,orangery vrt,maze,obilazak dvorca mala i velika tura..pa nisam pametna sta uzet?sta se isplati vidjet? Mi smo u Becu 11.04. dolazimo na maraton..valjda ce nas vrijeme posluzit
matealuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 14:41   #2638
ako nije problem jos malo detalja oko pratera..na sta se vozit,sta vidjet,ima li negdje u blizini dobr klopa...hvala...dosadna sam ali bih htjela sve imat donekle isplanirano da sto vise vidimo u tri dana..
matealuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 18:46   #2639
Quote:
matealuka kaže: Pogledaj post
Hvala Kulerice..samo u Schonbrunnu ima dosta atrakcija..isto tako dosta kombiniranih karata...tajni vrtovi,labirinti,gloriette,orangery vrt,maze,obilazak dvorca mala i velika tura..pa nisam pametna sta uzet?sta se isplati vidjet? Mi smo u Becu 11.04. dolazimo na maraton..valjda ce nas vrijeme posluzit
Nema na čemu.

Na ovo ti stvarno ne mogu odgovoriti, jer ne znam što vas zanima i veseli. Mislim da je najbolje da sami procijenite koliko bi hodanja (i slušanja) djeci bilo ok, pa prema tome odlučite koju ćete turu uzeti.

Recimo, vrtovi i Gloriette su besplatni, labirint ne znam koliko vam se isplati ako imate samo tri dana , jer će vam samo na Zoološki vrt otići skoro cijeli dan. Vlatkićem možete napraviti stvarno lijep obilazak cijelog Schönbrunna i dobra je stvar što ćete sami odlučiti koliko ćete na kojoj stanici provesti vremena (i hoćete li uopće sići), tako da taj obilazak može trajati sat vremena, a može i cijeli dan, doslovce ovisi o vama. Ako ćete ga raditi, preporučila bih vam ručak u Tirolergartenu.

Ako ćete ići u Zoo, možete jesti na par mjesta. Najelegantniji je svakako Kaiserpavillon (carski paviljon), a meni najdraži je Biergarten (pivski vrt). U Zoološkom vrtu postoji i veliko dječje igralište, tako da obucite djeci odjeću koja se smije zaprljati.

Quote:
matealuka kaže: Pogledaj post
ako nije problem jos malo detalja oko pratera..na sta se vozit,sta vidjet,ima li negdje u blizini dobr klopa...hvala...dosadna sam ali bih htjela sve imat donekle isplanirano da sto vise vidimo u tri dana..
Prater će u travnju već biti otvoren, pa bi sve vožnje trebale biti u funkciji. Na čemu se voziti, to ti stvarno ne mogu odgovoriti. Ja imam dvije kćeri i svaka voli druge stvari. Prošetajte i vidite što vam se čini zgodno.

Ljudi obično odu na Riesenrad, s njega se pruža lijep pogled na grad.

U Prateru se nalazi Mme Tussauds (voštane figure) i što se tiče kave, taj muzej ima stvarno odličnu terasu na koju mi sjednemo svaki put kad odemo u Prater (ako nađemo mjesta ), jer se s nje pruža divan pogled.

Što se jela tiče, Prater je prepun raznih štandova i restorančića, tako da možete jesti na svakom koraku. Međutim, tu je i prava bečka institucija, restoran Schweizerhaus, posebno poznat po buncekima. Dakle, ako ste mesojedi, svakako bih vam preporučila ručak tamo. Restoran je ogroman, a poznat je i po velikoj i stvarno lijepoj terasi.
kulerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 23:54   #2640
Kuca leptira? Muzej satova? Kulerice hvala )))) viena pass?
matealuka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.