Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Zabavna glazba

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2011., 16:29   #1001
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
Cajke i turbo folk su sinonimi. Rambo Amadeus je prvi uveo termin turbo folk.
Najtipicni predstavnici su Stoja, Mile Kitic, u zadnje vrijeme Dzani sa svojim hitom: "...ostajem Balkanac i provincijalac, putuj Evropo srecu zelim ti ja..." Ili nesto tako
I mnogi drugi naravno
Narodna muzika je upravo ovo sto je Doctor X naveo. I Tozovac naravno, poslusajte pjesmu "Jesen u mome sokaku". To je kvalitet, volio to neko ili ne.
Pravi tvorac tog "žanra" je Lepa Brena...sjećam se kad se pojavila, i za njom su nastale sve ostale lepe i gadne...a teren za pojavu cajki, za širenje istih, napravio je najveći plagijator ovijeh prostora Goran Bregović, sa onom Islamović-Tifa fazom Bijelog Dugmeta...isprao je mozak labilnijem dijelu rock publike i ufurao ih je u svoja nedjela...tada je bilo lako zamisliti Brenu kao fenomen, sve danas do Rozge i Karleuše...
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 16:39   #1002
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Pravi tvorac tog "žanra" je Lepa Brena...sjećam se kad se pojavila, i za njom su nastale sve ostale lepe i gadne...a teren za pojavu cajki, za širenje istih, napravio je najveći plagijator ovijeh prostora Goran Bregović, sa onom Islamović-Tifa fazom Bijelog Dugmeta...isprao je mozak labilnijem dijelu rock publike i ufurao ih je u svoja nedjela...tada je bilo lako zamisliti Brenu kao fenomen, sve danas do Rozge i Karleuše...
Apsolutno. Rambo je samo uveo termin "turbo folk". Brena je osamdesetih usla u sve pore zivota, otvoris novine i citas o Breni, upalis televiziju i gledas Brenu, otvoris frizider kad tamo... Pojavila se u gomili komedija sa svojom estetikom kica , od Sojica i "Tesne koze", preko njenih "Hajde da se volimo", pa i do Zikine Dinastije...

Bregovic je u to vrijeme jugoslavisao po Balkanu, ispirajuci mozak ionako glupom stanovnistvu, i pripremajuci teren za dogadjaje koji su usljedili. Pojava te vrste muzike savrseno se uklopila u nestanak Jugoslavije. I ne samo Bregovic, potkacio bi ja tu jos neke likove "sarajevske pop rock skole".
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 16:42   #1003
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
Apsolutno. Rambo je samo uveo termin "turbo folk". Brena je osamdesetih usla u sve pore zivota, otvoris novine i citas o Breni, upalis televiziju i gledas Brenu, otvoris frizider kad tamo... Pojavila se u gomili komedija sa svojom estetikom kica , od Sojica i "Tesne koze", preko njenih "Hajde da se volimo", pa i do Zikine Dinastije...

Bregovic je u to vrijeme jugoslavisao po Balkanu, ispirajuci mozak ionako glupom stanovnistvu, i pripremajuci teren za dogadjaje koji su usljedili. Pojava te vrste muzike savrseno se uklopila u nestanak Jugoslavije. I ne samo Bregovic, potkacio bi ja tu jos neke likove "sarajevske pop rock skole".
Da, ispravno rezoniranje, nije samo Bregović, al on je bio prvi. Cijela sarajevska rock scena, barem ona na mainstreamu, bila je rijetko viđeno smeće kvaziurbanog, ali zapravo Bjelašnica-Zavidovići-Čekrčići tipa.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 18:05   #1004
sta uopce znaci urban, ja do rata nisam pravo ni znao za narodnjake, a opet, taj house i sl, toj muzika za lift, na narodnjacima kad bi zaluto bi uvijek bila festa, je da nisam cesto, al kao da ima nekog sadrzaja kod kvazi intelektualne glazbe, sramota me rec da sam "urban", radije rednek.
kktz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 18:09   #1005
Quote:
kktz kaže: Pogledaj post
sta uopce znaci urban, ja do rata nisam pravo ni znao za narodnjake, a opet, taj house i sl, toj muzika za lift, na narodnjacima kad bi zaluto bi uvijek bila festa, je da nisam cesto, al kao da ima nekog sadrzaja kod kvazi intelektualne glazbe, sramota me rec da sam "urban", radije rednek.
Ma to je jako zloupotrebljen pojam, slažem se. Sve ostalo je preširoka diskusija za ovdje.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 10:05   #1006
ajd sad vi meni recite tko s imalo soli u glavi moze ovako nesto slusati i uzivati u tome http://www.youtube.com/watch?v=pBM7kIxBDAw
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 11:09   #1007
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
ajd sad vi meni recite tko s imalo soli u glavi moze ovako nesto slusati i uzivati u tome http://www.youtube.com/watch?v=pBM7kIxBDAw
ja ne vidim neke puste razloge zašto bi ovo nazvao narodnjakom, cajkom ili na kraju turbo folkom...
__________________
"Sad kad živim u tuđini moje srce samo vene, pa mi dođe da te pitam da li sliči bar na mene..."
Camestres is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 11:11   #1008
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
ajd sad vi meni recite tko s imalo soli u glavi moze ovako nesto slusati i uzivati u tome http://www.youtube.com/watch?v=pBM7kIxBDAw
e to, baš sam na Death metal topicu raspravljal o ovome (post se odnosi na metal pjesme):

Quote:
kpt. Willard kaže: Pogledaj post
Još kad bi te sve pjesme bile instrumentali, jer su tekstovi (skoro sav metal ima krajnje debilne tekstove) katastrofa

Mislim...


Evil night of an evil death
Epitome of illusion
Sacrifice of the unborn child
Enter the kingdom of darkness
Sodomized for the ritual
For there is nowhere to run
Open the gates to the manifestation
And grant me the powers of darkness

Infernal majesty, take this dead offering
Feeding the demon seed, evil bestowed on me

Exorcise the power of dead
Invert my cross of time
The real of Satan anarchy
Inside my scared sign

Lucifer bring me the legions of deaths
Abbadon kill until nothing is left
Celtic god of a Satan fate...
Bog te jeba al za ovo triba puno soli u glavi
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 11:14   #1009
Quote:
Camestres kaže: Pogledaj post
ja ne vidim neke puste razloge zašto bi ovo nazvao narodnjakom, cajkom ili na kraju turbo folkom...
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 11:18   #1010
Quote:
kktz kaže: Pogledaj post
sta uopce znaci urban, ja do rata nisam pravo ni znao za narodnjake, a opet, taj house i sl, toj muzika za lift, na narodnjacima kad bi zaluto bi uvijek bila festa, je da nisam cesto, al kao da ima nekog sadrzaja kod kvazi intelektualne glazbe, sramota me rec da sam "urban", radije rednek.




aj ne seri...znao si

Pa ljudi su zeljni sve vise tih fasta i zabava,znaci da se odmore od radnih dana,subotom odlaze u nocne klubove ili gdje vec,stariji idu na feste.Pa je toga danas sve vise...

Pa pogledaj koliko se svijet u zadnjih 20 godina razvio....mislim tesko je povjerovat al tak si glazba razvijala.
Doctor_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 17:55   #1011
Quote:
kpt. Willard kaže: Pogledaj post
e to, baš sam na Death metal topicu raspravljal o ovome (post se odnosi na metal pjesme):



Bog te jeba al za ovo triba puno soli u glavi

Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 18:02   #1012
Quote:
Doctor_X kaže: Pogledaj post
aj ne seri...znao si
u gradu, iako malom, ih nije bilo, dosli kao posljedica rata i seljenja stanovnistva.
kktz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 18:52   #1013
Quote:
kktz kaže: Pogledaj post
u gradu, iako malom, ih nije bilo, dosli kao posljedica rata i seljenja stanovnistva.
I HRT-ovog (i tadašnjih ostalih medija) udaranja po urbanom, urbanom i samo oh-tako-urbanom. Nije se samo guralo sa playlista sve (ne)hrvatsko, nego općenito zabavnjaci. I onda mora poslije to negdje 'puknut', ljudi se jednostavno zaželjeli tog voća. Nije se samo dogodio boom narodnjaka, već revivali ex-yu grupa, zabavnjaci, klape itd. I sad opet svi kenjkaju kao što su tada kenjkali po cro-dance-u. Jbg-a retardiranih tekstova će uvijek bit. Dalo bi se o tome raspravljat na dugo i na široko, ali to je neka druga tema.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 19:02   #1014
ma da, nek ljudi uzivaju
kktz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 19:21   #1015
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
I HRT-ovog (i tadašnjih ostalih medija) udaranja po urbanom, urbanom i samo oh-tako-urbanom. Nije se samo guralo sa playlista sve (ne)hrvatsko, nego općenito zabavnjaci. I onda mora poslije to negdje 'puknut', ljudi se jednostavno zaželjeli tog voća. Nije se samo dogodio boom narodnjaka, već revivali ex-yu grupa, zabavnjaci, klape itd. I sad opet svi kenjkaju kao što su tada kenjkali po cro-dance-u. Jbg-a retardiranih tekstova će uvijek bit. Dalo bi se o tome raspravljat na dugo i na široko, ali to je neka druga tema.
75% glazbe (sve, ne samo određeni žanr) ima glupe tekstova u tih 75% ima barem +25% krajnje debilnih tekstova, tak da su nekakvi elitistički/snobovski stavovi i napadi na eikpu koja sluša drugi žanr potpuno glupi, štovie sam taj koji krene s takvim stavom dokazuje da je glup ko kurac.

Nema veće sprdnje od metalaca koji vrijeđaju cajkaše, jer da budemo iskreni, metal pjesme imaju daleko imbecilnije pjesme od najgorih cajki (ovo govorim ko netko ko 20g sluša metal ali i poslušam i cajke, par godina sam redaril po narodnjačkim birtijama ).

A od tog "urbanog" mi se povraća....
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 19:35   #1016
Quote:
kpt. Willard kaže: Pogledaj post
75% glazbe (sve, ne samo određeni žanr) ima glupe tekstova u tih 75% ima barem +25% krajnje debilnih tekstova.
Pa da, o tome se i radi. Glupih i još glupljih tekstova ima u svim mogućim žanrovima od rocka do cajki.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 19:40   #1017
Quote:
kpt. Willard kaže: Pogledaj post
A od tog "urbanog" mi se povraća....
ti si moj idol
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 20:45   #1018
Quote:
Wicked Messenger kaže: Pogledaj post
ti si moj idol
101-icu sam prestal slušat kad su počeli stalno u eteru ponavljat kak su oni "urbani radio".

organski ne podnosim taj izraz, jebem ih u urbanu guzicu s konjskim zaletom
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 21:01   #1019
ista stvar kod mene. ja dobijem osip kad čujem taj izraz
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 21:06   #1020
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
ajd sad vi meni recite tko s imalo soli u glavi moze ovako nesto slusati i uzivati u tome http://www.youtube.com/watch?v=pBM7kIxBDAw
Ali to je MC Stojan Pa nije decko kriv sto je glup

Elem, evo malo mojih omiljenih:

Adidas dimije
Mica stupila u brak
Rdjavome kurcu i dlake smetaju
Mate i narodno veselje
Mile-cile
Do jaja



Ojhaaaa, hop cupppp

edit:
Umalo da zaboravim dva kralja:
Malo viski malo koka kola
Lete pare
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:57.