Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2007., 14:07   #201
Imam difenbahiju i u posljednje vrijeme mi oko nje niču male žute gljive koje rastu nadnaravnom brzinom, jutros niknu i sutradan je već uvenula...
ima ko pojma o čemu bi tu mogla bit riječ jer sam very confused!!!!
octobus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 17:55   #202
Ako baš želiš pokušati s"nekemijskim"sredstvom namoči 10-15 cigareta u hladnoj vodi,pola litre,ostavi preko noći,ujutro procijedi i prskaj.Ne znam za limune ,ali ja to koristi za uši na drugim biljkama i pomaže,možda ćeš trebati ponoviti 2-3 dana zaredom.
jagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 00:32   #203
Unhappy help - fikus mi umire

po naslovu temu se sve vidi.... moj najljepsi je postao odvratan

lisce mu opada, zuti i visi prema dole
od ceg mu je to?
stoji na istom mjestu s dracenom i ona je nikad bolje, a on se upropastio..
kad je sunce, stavim ih na balkon malo - postoji li mogucnost da ga je prejako sunce ''isusilo''? ili ga previse zaljevam? skoro ce mu sve lisce otpasti, pa kako da mu pomognem? koliko puta tjedno da ga zalijevam? postoji li nesto da otopim i vodi i da ga time regeneriram? gdje da to kupim? i tak to..

ajd mi molim vas pomozite, drag mi je taj fikus
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 01:29   #204
Ne znam kako da mu pomogneš, jedino znam da fikus ne smije na sunce. Ako ga stavljaš van, stavi ga u hladovinu.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 08:56   #205
evo.. zove se ficus esther i pise da ga treba drzati na svjetlu! sto sad?

jel ima u cvjecarama za kupiti nesto sto se otopi pa se time zalijeva da dobije minerale il sto vec?
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 10:48   #206
Sada kad znam da se radi o fikusu Benjaminu, lakše je da te savjetujem. Voli svjetlo, ali to ne znači i sunce. To kaj gubi lišće nije tragedija jer se on obnavlja. Nemoj ga trenutno s ničim gnojiti, već ga stavi van u hladovinu gdje nema propuha. Može ostati i u kući na svjetlom mjestu također zaštičenom od propuha, ali pazi da ga ne sprži sunce (kroz prozor). Ako su se neke grane posušile možeš ga lagano porezati. Ako grana na rezu ispušta "mlijeko", živ je i obnovit će se. Zalijevaj ga normalno. Ni previše, ni premalo.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 11:14   #207
u potpunosti se slažem s ovim gore napisanim.

I one koje vole biti izloene suncu, a ne samo suncevoj svijetlosti, ne valja ih izložiti odjednom na žarko sunce, pogotovo ne u ovakvim danima kada je vani 37*C, nego postepeno.


opširnije o ficusu....
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 13:10   #208
joj hvala vam

sad sam sretnija cim znam da ce se oporaviti
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 01:38   #209
hm, oprala sam ga u octu, istusirala i presadila.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 12:12   #210
Nametnici na Menti

Moja balkonska menta ima neke bestije po sebi. Milioni malih bijelih bubica koje poslje izrastu u velike zelene bubice nalik mini-skakavcima. Ne bih ju htjela baciti jer raste a sva je izjedena i pojedena, ne znam kako da se rijesim tih nametnika. Nisam htjela korisitit one kemije jer sam ju kanila upotrebljavati kao zacin (sto ocito necu ) a primjetila sam da bubice imaju tendenciju prelazenja i na lavandu koja je do mente

Svi savjeti su i vise nego dobrodosli
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 12:21   #211
prema tvom opisu, vjerovatno se radi o lisnim usima.
Ja ih obicno tretiram sprejem Aphicid, koji je na prirodnoj bazi (od biljke buhac) i moze se kupiti u sjemenarnama.
Ako ne zelis ni time spricat, za lisne usi je dobar i cesnjak. Ili stavi u zemlju par onih malih cesnova, ili narezi cesnjak na komadice, stavi u vodu par dana i time spricaj. Posebno treba spricati listove s donje strane jer se tamo najvise zavuku. Mozes ih odstranjivati i rucno, ako se nisu previse prosirili.
alice in wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 12:23   #212
Nametnici na sobnim biljkama

Zvuči kao da su ti došle ove bijele muhe.
Ako je biljka jako napadnuta, možda ti je ipak bolje riješiti se da ti druge ne stradaju.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 12:27   #213
moguce, ili to ili lisne usi iako ni jedan ni druga ne odgovaraju u potpunosti ovome sto ja imam.

a inace, biljku sam kupila u bauhausu i to nije prva koju sam od tamo donjela doma zarazenu

pokusat cu sa cesnjakom i sprejem. sjemenarna? ima jedna u Pod Zidom? u zrinjevcu nemaju nista od insekticida. rucno sam pokusala ali ima ih jednostavno previse. ove velike mogu tamaniti dlanovima ali i dalje ostaju male. maknut cu ju sastrane na neko vrijeme dok to ne prodje onda.

hvala
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 12:30   #214
Probaj ju otuširati i tako skinuti dio nametnika.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 19:15   #215
Limun u idealnim uvjetima - vene

Prošle godine sam kupio malo veće drvo limuna i rastao je u Zagrebu i donio oko 60 plodova. Međutim, zbog hladnoće, premjestio sam ga na Brač (inače, na Braču vladaju idealni uvjeti za sve agrume, tu rastu i naranče, i mandarine i limunovi).
Bez obzira na te idealne uvjete, limun se prilično čudno ponaša; nema nijednog razvijenog ploda (tek nekoliko zakržljalih), a listovi mu se počinju savijati...
Najljepše molim odgovor u čemu je problem, da li su ga napali nekakvi napasnici, da li ce mu pomoci željezni sulfid, da li treba gnojivo za agrume?
Inače, ovdje nitko ne tretira takvim preparatima svoje agrume, a rastu besprijekorno... Zaista ne znam u cemu je problem...
Dario007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 00:17   #216
Pokusaj nabrati kopriva, oko kilu, potopi je u vodu, neka ostoji 24 sata , procijedi i polijevaj biljke ( ili stavi u špric bocu pa prskaj)
Treba biti uporan
Ako je bolest uzela maha, bolja je eutanazija
Novu sadnicu je onda uputno tretirati koprivom preventivno.
kompost is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 20:20   #217
Pretpostavljam da mu se možda dogodilo isto što i mandarini mog oca. Naime prvu godinu bi se agrum trebao poštedjeti dok biljka ne ojača i zato mu se skidaju cvjetovi kako ne bi rodio, bar ne toliko obilno kako se biljka ne bi iscrpila. Moj otac je pustio da rode i dobro su rodili, a nakon toga godinu iza ništa, i godinu iza ništa opet. I to je bilo to.

Druga stvar može biti da mu fali hrane, tipa ako je oko njega neko drugo bilje koje bi mu moglo krasti hranjive tvari iz tla, treba ih maknuti. I ja bih na tvom mjestu kupila nešto za prihranu tek toliko da malo ojača, a kasnije ćeš vidjeti. Možda mu promjena vrste tla, također, nije odgovarala.

To je ono što mi trenutno kao laiku pada na pamet.
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:34   #218
Zahvaljujem ti na odgovoru!
Već danima gledam hoće li mi netko odgovoriti, jer limun zaista vene, a nemam koga ovdje pitati za savjet.
Da, moguće je da mu fali gnojivo, ali i listovi su mu napadnuti od strane nekih buba. Da li trebam insekticid kupiti? Kako se s time radi? Zaista ne znam.
Znam da se biljka moze iscrpiti, i kidao sam cvjetove, al bez obzira na to, imao je jako puno plodova. I ovog proljeca je bilo puno cvjetova, i pocelo je rasti oko 30ak limunova, al odjednom su stali s rastom.
Al zanimljivo mi je da je limun u ZG cijelo ljeto, od svibnja do rujna imao cvjetove, a ovdje samo par dana u svibnju.
Nema ničega pored njega u zemlji što bi mu crpilo snagu...
Dario007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 16:24   #219
Moji limun prskaju na način da razrijede Čarli u dosta vode i time blago poprskaju radije nego da uzimaju kakav insekticidit. Vjerojatno mu nije pogodovala promjena tla, možda je doživio svojevrsni šok i nedostaje mu sigurno kakvih minerala. Mi imamo u vrtu malog mjesečara i isto je počeo žutjeti i listovi se povijati, ali smo kupili tekuće gnjojivo za agrume i već nakon 15 dana se vidjelo da se popravio. Za početak nabavi nešto takvo, nekakov tekuće gnjojivo. I možda da potražiš savjet od nekog stručnjaka ili susjeda koji također imaju limune jer su ti ljudi obično puni dobrih savjeta za uzgoj. Istina, neobično je da je bolje uspjevao u Zagrebu, nego na otoku, ali možda ga je promjena malo dotukla, ali ne vjerujem da se neće popraviti.
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 21:48   #220
Gle ovako! I sam sam imao malo problema sa svojim limunom i riješio sam ga pomoću ovog xxxxx foruma. Čovjek je stvarno doktor za agrume. Pokušaj! Nemaš što izgubiti!
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...

Zadnje uređivanje laella : 11.06.2008. at 23:58.
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:20.