Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2013., 12:25   #7681
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
sta je s alternativnim nacinima rada s ucenicima pod tim mislim na odstupanje od klasicnih predavanja i usmenog ispitivanja te kontrolnih ispita...
da li se moze pristupit ucenicima na neki nacin kao na fakultetu da se kroz seminare/referate neke radove i slicno u njima potakne zainteresiranost i da na taj nacin budu i ocjenjeni naravno uz neku vrstu ispitivanja ali ne strogog vec kroz razgovor/izlaganje teme i slicno...
Ne da može - mora.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Old 14.03.2013., 12:28   #7682
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Ne da može - mora.
ok tnx nece im onda bit dosadno

nego mozes li bubnit od oka neku cifru za pola radnog vrimena za nekog tko nikad nije predavana u SS... spominju se neki koef. ali meni je sigurno najnizi... pa cisto neki iznos okvirni...
batelant is offline  
Old 14.03.2013., 12:31   #7683
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
ok tnx nece im onda bit dosadno

nego mozes li bubnit od oka neku cifru za pola radnog vrimena za nekog tko nikad nije predavana u SS... spominju se neki koef. ali meni je sigurno najnizi... pa cisto neki iznos okvirni...
Jako davno sam radila na pola radnog vremena, tako da mogu bubnut, ali cifra neće imati nikakvu vjerodostojnost.

Zar ne možeš to pitati u računovodstvu škole (ženu koja radi obračun plaća)?
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Old 14.03.2013., 12:35   #7684
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Jako davno sam radila na pola radnog vremena, tako da mogu bubnut, ali cifra neće imati nikakvu vjerodostojnost.

Zar ne možeš to pitati u računovodstvu škole (ženu koja radi obračun plaća)?
pa mogu naravno... nego eto aj ti bubni nece te nitko vikat... je li oko 2.000,00 kn?

sta je s naknadom za prijevoz kako se to plaća? dobija sam upitnik u kojem moran ispunit i zaokruzit vrstu prijevoza pa kako se placa po kilometrazi a kako za javni prijevoz jer mi se cini da bi dobija vise za javni nego za kilometrazu ako placaju po zonama za misecnu pretplatu...

Zadnje uređivanje batelant : 14.03.2013. at 12:45.
batelant is offline  
Old 14.03.2013., 12:45   #7685
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
pa mogu naravno... nego eto aj ti bubni nece te nitko vikat... je li oko 2.000,00 kn?
Ma nije problem što će netko vikati nego što ću ti dati krivu informaciju, s obzirom da ne znam.

Mislim da je tu negdje, između 2 i 2 i pol tisuće.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Old 14.03.2013., 12:46   #7686
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Ma nije problem što će netko vikati nego što ću ti dati krivu informaciju, s obzirom da ne znam.

Mislim da je tu negdje, između 2 i 2 i pol tisuće.
a dobro je to to je r'n'r

aj se osvrni i na ovo pitanje o transportu putnim troskovima... tnx!
batelant is offline  
Old 14.03.2013., 12:54   #7687
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
a dobro je to to je r'n'r

aj se osvrni i na ovo pitanje o transportu putnim troskovima... tnx!
O putnim troškovima nemam zaista blage veze. Imam ugovor na neodređeno, puno radno vrijeme i plaćenu godišnju tramvajsku kartu. Godinama.

Kako se to rješava u drugim gradovima i/ili ugovorima - ne znam.

Znam samo da bih na tvom mjestu ova i slična pitanja uputila računovotkinji, tajnici/pravnici i po potrebi administratorici u referadi škole u kojoj sam zaposlena.

Tamo možeš dobiti točne odgovore i izračune, a ovo ovdje su sve samo naklapanja.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Old 14.03.2013., 13:39   #7688
Quote:
studeni1971 kaže: Pogledaj post
Imam osjećaj da su došla vremena,kada pojedini učenici nesmiju dobit 4.Molim komentar prosvjetnih djelatnika.
To ovisi o nastavniku. Nema šanse da će meni netko dobiti zaključno 4, a da remeti nastavu tokom cijele godine. Pitanje je poštuju li nastavnici i učitelji sami sebe da ne rade ustupke i dozvoljavaju da se po njima gazi. Valjda je to stvar karaktera.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Old 14.03.2013., 14:08   #7689
Quote:
-doom kaže: Pogledaj post
To ovisi o nastavniku. Nema šanse da će meni netko dobiti zaključno 4, a da remeti nastavu tokom cijele godine. Pitanje je poštuju li nastavnici i učitelji sami sebe da ne rade ustupke i dozvoljavaju da se po njima gazi. Valjda je to stvar karaktera.
Kada sam ja išao u školu,ocjene su bile pravilnije raspoređene.Ovo danas nema veze s vezom.U jednom razredu može biti par tvrdih petica,nekoliko četvorki,i ostalog....U ovakvim okolnostima danas,učenici koji vrijede su debelo oštećeni.
studeni1971 is offline  
Old 14.03.2013., 14:27   #7690
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
pa mogu naravno... nego eto aj ti bubni nece te nitko vikat... je li oko 2.000,00 kn?

sta je s naknadom za prijevoz kako se to plaća? dobija sam upitnik u kojem moran ispunit i zaokruzit vrstu prijevoza pa kako se placa po kilometrazi a kako za javni prijevoz jer mi se cini da bi dobija vise za javni nego za kilometrazu ako placaju po zonama za misecnu pretplatu...
Ako si VSS, nemas strucni i staz, racunaj 2100.
destroyer is offline  
Old 14.03.2013., 16:21   #7691
Quote:
studeni1971 kaže: Pogledaj post
Kada sam ja išao u školu,ocjene su bile pravilnije raspoređene.Ovo danas nema veze s vezom.U jednom razredu može biti par tvrdih petica,nekoliko četvorki,i ostalog....U ovakvim okolnostima danas,učenici koji vrijede su debelo oštećeni.
Istina. To i ja tvrdim onima koji mi savjetuju da uvijek dam višu ocjenu kad se mislim, da se zato nitko neće buniti, kao, nikome ne štetiš. Pa, štetiš, itekako. Potajno se nadam da će netko uvesti reda i pročešljati sve te puste petice, a ponajviše da će roditelji najzad odgovarati za te pritiske.
Dosta mi je više bajki o razredima genijalcima kao i o savršenim i kompetentnim nastavnicima kojima 90 posto razreda ima zaključene petice.
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Old 14.03.2013., 18:29   #7692
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Imam pitanje vezano uz GO.

Mijenjam kolegicu koja je na porodiljnom do 25.3. (barem mislim da je do tada, nebitno) i tada planira koristiti GO tako da se na posao vrati tek 7.5.

Tajnica je izračunala da se treba vratiti 7.5. I danas mi kaže tajnica da kolegica nema pravo koristiti cijeli GO jer ona nije razrednik, pa će joj sad dati 10 dana manje godišnjeg, a ostatak će dobiti tamo poslije 15.6, kada razrednici imaju posla oko svojih razreda, kolegica nema kaj raditi, pa će ići na GO. Da je to, navodno, novo pravilo MZOŠ-a.

Meni o tih 10ak dana ovisi hoću li dobivati preko ljeta naknadu s burze, pa me zanima može li mi netko potvrditi ili negirati ovu informaciju.

I također, mogu li ja dobiti isplatu za svojih 9 dana GO? Trebam li to pismeno tražiti? Ide li ta isplata odmah na idućoj plaći, ako mi mogu uopće isplatiti...
Što se tiče tvoje zamjene, tajnica je pravilno rasporedila njezin godišnji odmor. Tebi ako prestaje radni odnos, a nećeš iskoristiti GO imaš pravo na naknadu za neiskorišteni GO, svih 9 dana. Ne moraš tražiti to pisano jer ti tajnica prilikom uručenja dokumentacije treba dati i potvrdu ili odluku o neikorištenom GO odnosno isplaćenoj naknadi. Isplata će ti ići sa slijedećom plaćom.
Cherry is offline  
Old 14.03.2013., 18:31   #7693
meni je još gore, jer imam izbornu nastavu i po defaultu moram uvijek dati veću ocjenu, ne daj bože da dam nekom jedan, međutim ja dajem i jedinice i dvojke i baš me briga, na kraju će imati zaključno dva i bok!
crystalmaiden is offline  
Old 14.03.2013., 19:14   #7694
Thumbs up

Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Istina. To i ja tvrdim onima koji mi savjetuju da uvijek dam višu ocjenu kad se mislim, da se zato nitko neće buniti, kao, nikome ne štetiš. Pa, štetiš, itekako. Potajno se nadam da će netko uvesti reda i pročešljati sve te puste petice, a ponajviše da će roditelji najzad odgovarati za te pritiske.
Dosta mi je više bajki o razredima genijalcima kao i o savršenim i kompetentnim nastavnicima kojima 90 posto razreda ima zaključene petice.
Daroviti učenici koji znaju i vrijede,ne mogu doći do izražaja pored pojedinih profesora koji pod pritiskom roditelja djele "petarde" šakom i kapom.Pa ne može u jednom razredu biti 90% petica.Potpisujem od riječi do riječi.
studeni1971 is offline  
Old 14.03.2013., 19:33   #7695
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Kemija - profesor kemije
- diplomirani inženjer kemije
- diplomirani inženjer kemijske tehnologije
- diplomirani inženjer prehrambene tehnologije

ovo je zastarjelo - treba pisati - diplomirani inženjer biotehnologije
Ne brise se, vec se dodatno dopunjuje sa dipl.ing.biotehnologije i dipl. kemijski inzenjer.
dipl.ing. biotehnologije dodan je i za biologiju.
Stingray is offline  
Old 15.03.2013., 00:22   #7696
Quote:
Cherry kaže: Pogledaj post
Što se tiče tvoje zamjene, tajnica je pravilno rasporedila njezin godišnji odmor.
MORA li ona na taj način iskoristiti GO ili može sve dane odjednom?
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Old 15.03.2013., 01:54   #7697
Quote:
Stingray kaže: Pogledaj post
Ne brise se, vec se dodatno dopunjuje sa dipl.ing.biotehnologije i dipl. kemijski inzenjer.
dipl.ing. biotehnologije dodan je i za biologiju.
hvala ti, to sam po struci! dobro da znam!

ali prehrambeni tehnolozi nemaju veze s kemijom
manchild is offline  
Old 16.03.2013., 12:19   #7698
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
MORA li ona na taj način iskoristiti GO ili može sve dane odjednom?

Mora ga tako iskoristiti jer prema zakonu učiteji/nastavnici koriste GO za vrijeme praznika (zimski/proljetni/ljetni).
Kako ona nije razrednik GO MORA koristiti od 15.6. do 30.6. (10 dana). Tajnica je dobro izračunala, dio koristi nakon povratka s porodiljnog, a dio nakon 15.6.
Znam da tebi to ne odgovara, ali evo tako je, jedino ako bi ta gospođa nakon isteka prvog dijela GO otvorila odmah bolovanje do 15.6 (probaj razgovarati sa njom i tako se dogovoriti, ako je moguće).
Cherry is offline  
Old 16.03.2013., 21:16   #7699
Quote:
Cherry kaže: Pogledaj post
Mora ga tako iskoristiti jer prema zakonu učiteji/nastavnici koriste GO za vrijeme praznika (zimski/proljetni/ljetni).
Kako ona nije razrednik GO MORA koristiti od 15.6. do 30.6. (10 dana). Tajnica je dobro izračunala, dio koristi nakon povratka s porodiljnog, a dio nakon 15.6.
Znam da tebi to ne odgovara, ali evo tako je, jedino ako bi ta gospođa nakon isteka prvog dijela GO otvorila odmah bolovanje do 15.6 (probaj razgovarati sa njom i tako se dogovoriti, ako je moguće).
Iskreno, neugodno mi je tražiti ju da uzme toliko bolovanja.

Uglavnom, tražim posao od 23.4, ako zatrebate djelatnika, slobodno mi se javite.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Old 17.03.2013., 12:19   #7700
Pozdrav
Upravo je natječaj u tijeku u jednoj srednjoj školi na koji se namjeravam prijaviti pa me zanima sljedeće:
U toj školi ravnatelj favorizira svog ženskog kandidata. Ja sam muško.
E sad, od 58 zaposlenika u toj školi, 46 je žena, a 12 muških, tj. 79% naprema 21%.
U slučaju da na natječaju izaberu tog ženskog kandidata koji mi je po sekvencama ravnopravan, dali se mogu žaliti na diskriminaciju? Tj. jel postoji neki zakon na koji se mogu pozvati da poništim taj natječaj?
Hvala
__________________
Where The Wild Things Are....
Milko63 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:04.