Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2015., 15:18   #4421
nova Konzum zgoda:
zbog njihovih konstantnih sranja već dugo me nije bilo u Konzumu, no hajd, prije 2 dana ipak svratih usput kupit kivi. Cijena na polici bila je 11,99 po paketu (1kg).
Cijena na blagajni bila je 13,99.
Požalim se, dečko na blagajni promrmlja da je cijena 13,99 i da je cijena na polici stara. Kao da bi se to mene trebalo ticat ...
Platila sam pa lagano popizdila - jer takvi propusti kod njih su učestali, koliko me sjećanje služi - i ne budi lijena vratila se do police, uzela ploćicu s cijenom na kojoj piše ''kivi, 1kg, 11,99'' - gurnula je blagajniku pod nos i raspalila deračinu da sam sita njihove nonšalantnosti, da to nije prvi put da im artikli na policima imaju jednu cijenu a na blagajni drugu i da sam sita toga da od stalno prave budale od svojih kupaca.
Vratio mi je te jebene 2 kune, fučkaš to, ali zbilja, dok sam još češće kupovala u Konzumu, u nekoliko navrata mi se dogodilo da sam tek kad bih pogledala račun kod kuće, shvatila da su neke od cijena na policama bile drugačije (naravno, niže).
Konstantno nas rade kretenima, a mi čak i kad to skužimo (ako skužimo), prijeđemo preko toga, jer tko će se svađat zbog par kuna?
Pa dokle više? Dođe trenutak kad jednostavno popizdiš ...
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 20:06   #4422
ja se svađam zbog svake kune

ja nikad ne platim više, ak na polici piše 11.99, a na pultu 13.99 opće me ne zanima dal su cijenu "zaboravil" maknuti, zahtjevam cijenu od 11.99 i dobim jer znaju da se s menom ne vredi svađati, a i jako pazim kad sve blokiraju da im slučajno još koji artikl nema istu cijenu

kolko ja znam po novome ak uočite krivu cijenu proizvod dobijete u pola cijene
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 23:26   #4423
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
nova Konzum zgoda...

Dogodilo se i meni nekoliko puta, vratila sam se, dali su mi proizvod u pola (izložene) cijene, odnosno vratili preplaćeni novac.
Još da su se i ispričali
Loreanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 23:42   #4424
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
nova Konzum zgoda:
zbog njihovih konstantnih sranja već dugo me nije bilo u Konzumu, no hajd, prije 2 dana ipak svratih usput kupit kivi. Cijena na polici bila je 11,99 po paketu (1kg).
Cijena na blagajni bila je 13,99.
Požalim se, dečko na blagajni promrmlja da je cijena 13,99 i da je cijena na polici stara. Kao da bi se to mene trebalo ticat ...
Platila sam pa lagano popizdila - jer takvi propusti kod njih su učestali, koliko me sjećanje služi - i ne budi lijena vratila se do police, uzela ploćicu s cijenom na kojoj piše ''kivi, 1kg, 11,99'' - gurnula je blagajniku pod nos i raspalila deračinu da sam sita njihove nonšalantnosti, da to nije prvi put da im artikli na policima imaju jednu cijenu a na blagajni drugu i da sam sita toga da od stalno prave budale od svojih kupaca.
Vratio mi je te jebene 2 kune, fučkaš to, ali zbilja, dok sam još češće kupovala u Konzumu, u nekoliko navrata mi se dogodilo da sam tek kad bih pogledala račun kod kuće, shvatila da su neke od cijena na policama bile drugačije (naravno, niže).
Konstantno nas rade kretenima, a mi čak i kad to skužimo (ako skužimo), prijeđemo preko toga, jer tko će se svađat zbog par kuna?
Pa dokle više? Dođe trenutak kad jednostavno popizdiš ...
trebalo ti je taj kivi naplatit 6 kn tj u pola cijene. Ja se uvik sa zadovoljstvom vratim i tražim u pola cjene. Sad sam pametnija pa da uštedim puta pregledam račun ispred trgovine umjesto doma.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 10:36   #4425
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
trebalo ti je taj kivi naplatit 6 kn tj u pola cijene. Ja se uvik sa zadovoljstvom vratim i tražim u pola cjene. Sad sam pametnija pa da uštedim puta pregledam račun ispred trgovine umjesto doma.
uh, šteta, nisam znala da mogu to dobit za pola cijene
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 13:25   #4426
To pregledavanje računa prolazi ako imaš par artikala...

Ili uzmeš nešto na akciji, zapamtiš cijenu te na blagajni paziš ili provjeriš ispred trgovine.

Ali ako uzmeš puna kolica, sigurno ne možeš zapamtiti cijenu svakoga artikla, koliko je bilo na polici a koliko je isprintano na računu.

I zato, reklamirajte SVAKU kunu kada primjetite, jer tko zna koliko nas oderu kada kupujemo malo veće količine.

Vrijedi za svaku trgovinu, ne samo za konzum.
FatAndUgly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 20:42   #4427
Obično ne kupujem u konzumu ista osim mlijeka, hrenovki i par sitnica koje mi trebaju a ne da mi se ici u shopping centar u interspar. Vec se xy puta dogodilo da roba u tom kvartovskom konzumu bude jako loše kvalitete; domaćice budu tvrde i vidi se da se čokolada na njima otopila po ponovo stvrdnula, napolitanke budu stare i mekane i slično. Danas sam uzela veliku Milku s keksima i kad sam došla doma i otvorila je, vidjela sam da je sva pobijelila i stvrdnula se. Vratila sam se i pokazala je voditeljici, a ona mi je ponudila drugu. Uzela sam drugu i pred njom je otvorila i ta me bila sva bijela. Nakon toga mi je ponudila tu drugu u pola cijene, odbila sam i dobila povrat novca bez ikakvog problema. Pogledale smo i rok trajanja i vidjele da je rok 10.4.2015. Valjda imaju problem sa skladištenjem, ali barem su svi zaposlenici korektni i ljubazni.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 10:18   #4428
Milke se kupuju u Mulleru, kao i nutella
europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 10:50   #4429
Konzum je trenutno najuvjerljivije najlošiji trgovački lanac. Sve je loše, organizacija polica, čistoća, usklađenost cijena na policama i blagajni, cijene ne k-plus proizvoda, ljubaznost zaposlenika, loša kvaliteta proizvoda uslijed lošeg skladištenja i rukovanja, asortiman proizvoda itd itd. Kad gledam Zagreb, u Konzume idu samo još penzići koji misle da je to hrvatsko i jeftino. Al ono fakat, kad uđem u Konzum bilo gdje u Zagrebu kao da sam ušao u starački dom. Još kad vidim penziće sa računima u ruci ispred mene na blagajni padne mi mrak na oči.
Za neprehrambene proizvode top 1 je trenutno Muller a za prehrambene po meni Spar (kvaliteta i akcijske cijene) te Kaufland zbog niskih cijena generalno. Konzum ne može ni prismrditi Sparu recimo u ponudi vina, eko proizvoda i delikatesa.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 12:32   #4430
U lokalnom Konzumu opca narodna buna, samo jos fale baklje i vile - zbog "pada sistema" blagajne naplacuju samo regularne cijene, ne akcijske

Dobar taj selektivni "pad sistema"
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 20:09   #4431
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Konzum je trenutno najuvjerljivije najlošiji trgovački lanac.
hvala bogu ima toliko izbora da nikad u životu ne moram kupovati kod lažnog cvjećara.
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 21:51   #4432
http://www.index.hr/vijesti/clanak/u...az/811199.aspx

Zbog ovakvih članaka najbolji način borbe je ne kupovati kod tog ratnog profitera i svih ostalih za koje znate kako su se obogatili. Stranih lanaca ima, u EU smo i stvarno ima izbora. Neka mu propadne biznis i to što prije to bolje po te ljude koji su prisiljeni raditi po tim uvjetima. I ne dajte se zaplašiti nekakvim pričama kako on hrani 10000 obitelji. Jadne te obitelji sa majkama i očevima koje rade minimalno 10 sati dnevno svaki dan za 3000 kn svaki dan.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 23:55   #4433
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/u...az/811199.aspx

Zbog ovakvih članaka najbolji način borbe je ne kupovati kod tog ratnog profitera i svih ostalih za koje znate kako su se obogatili. Stranih lanaca ima, u EU smo i stvarno ima izbora. Neka mu propadne biznis i to što prije to bolje po te ljude koji su prisiljeni raditi po tim uvjetima. I ne dajte se zaplašiti nekakvim pričama kako on hrani 10000 obitelji. Jadne te obitelji sa majkama i očevima koje rade minimalno 10 sati dnevno svaki dan za 3000 kn svaki dan.
Ok,kul...mrzis Toteka(ne volim ga nit ja..) al ajmo bit malo ozbiljniji od djece iza zgrede u pjesceniku...
te upotrijebit razum i argumente(uz pljuvacinu)..

jel imas neke dokaze da je Konzum najgori trgovacki lanac na podrucju RH?!

Kako treba bit organzicija polica!?(obzirom da znas kako neteba bit..!?) i ove ostale stvari koje si nabrojao..
te iste spocitavas Konzumu a ne vidis to isto(i GORE) kod ducana u stranom vlasnistvu za koje tvdis.."da imamo izbor"()..?!

Te molim te lijepo,navedi koliko su place(ako znas,a dajes si za pravo da nesto govoris..valjda o cemu imas vrlo dobra saznjanja)...u drugim trgovackim lancima(moze samo strane,koje preferiras) toga tipa...
te navedi uvjete rada tamo...?!
npr.Billa,Kaufland...

A usput proseci malo po svijetu(ako si ikad bio igdje izvan ZGa ili HR)...po trgovackim centrima toga tipa,pa nam u kratko elaboriraj..kakve su tamo place i stanice,uvjeti rada na spram njihvog trzista rada..
Recimo mozes krenut od velebajnog Teska,Asana,WolMakrta..Targeta,Coopa..
zivo me zanima...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 00:05   #4434
Tipično indexovo propagandno smeće od teksta. Koje je palo na plodno tlo - u zemlju socijalizmom zatrovanog naroda. Umjesto da ova narikača bude sretna što uopće radi u državi s preko 300 tisuća zaposlenih ona još kuka. A s kakvim stavom pristupa radu, što se vidi iz njenih komentara, nije neka naročita šteta za Konzum što je ostao bez nje. Poslodavci se neće trgati za njom. To joj je najgora kazna.
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 00:25   #4435
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
Tipično indexovo propagandno smeće od teksta. Koje je palo na plodno tlo - u zemlju socijalizmom zatrovanog naroda. Umjesto da ova narikača bude sretna što uopće radi u državi s preko 300 tisuća zaposlenih ona još kuka. A s kakvim stavom pristupa radu, što se vidi iz njenih komentara, nije neka naročita šteta za Konzum što je ostao bez nje. Poslodavci se neće trgati za njom. To joj je najgora kazna.
Jedina dovoljna kazna za Todorića bi bila da mu država nacionalizira svu imovinu Agrokora i njega zbog ovih stvari stavi u rešt.
Srećom pa ćemo što prije propasti uz ovakve.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 00:31   #4436
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Jedina dovoljna kazna za Todorića bi bila da mu država nacionalizira svu imovinu Agrokora i njega zbog ovih stvari stavi u rešt.
Srećom pa ćemo što prije propasti uz ovakve.

Odličan dokaz mojoj tvrdnji. Ti si najbolji pokazatelj socijalističke zatucanosti i silne mržnje koju Hrvati gaje prema poduzetništvu i bogatima. Kao što sam na jednoj drugoj temi napisao: neplaćanje prekovremenog Hrvati stavljaju u rang s pedofilijom. Za to bi izmislili novi, deseti krug pakla. Nema većeg zla od toga.

To je ostavština bahatih radničkih vijeća iz vremena samoupravljanja. "Ne možeš ti mene tako malo platiti, koliko ja malo mogu raditi!"
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 00:43   #4437
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
To je ostavština bahatih radničkih vijeća iz vremena samoupravljanja. "Ne možeš ti mene tako malo platiti, koliko ja malo mogu raditi!"
Što je u tome loše? Malo ću raditi pa ću i malo imati i sve ok.
Problem je kada za Todorića zakon ne vrijedi pa moraš puno raditi, a malo dobiti, a u slučaju prekovremenih i ne dobiti.
Svima je nama jasno da tip ucjenjuje državu mogućim socijalnim buntom ako propadne i da mu se zato kod ovakvih slučajeva izlazi u susret, ali običnom narodu je već pun kufera i njega, i onog drugog ucjenjivača Ribiča.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 00:47   #4438
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/u...az/811199.aspx

Zbog ovakvih članaka najbolji način borbe je ne kupovati kod tog ratnog profitera
Meni nije jasno što je ona s time htjela postići?
Ako joj je dosta tog posla trebala je dati otkaz, ne vjerujem da je mislila da će nakon ovoga postati sveta krava i odraditi svojih 8 sati i otići kući.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 00:52   #4439
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post

Odličan dokaz mojoj tvrdnji. Ti si najbolji pokazatelj socijalističke zatucanosti i silne mržnje koju Hrvati gaje prema poduzetništvu i bogatima. Kao što sam na jednoj drugoj temi napisao: neplaćanje prekovremenog Hrvati stavljaju u rang s pedofilijom. Za to bi izmislili novi, deseti krug pakla. Nema većeg zla od toga.

To je ostavština bahatih radničkih vijeća iz vremena samoupravljanja. "Ne možeš ti mene tako malo platiti, koliko ja malo mogu raditi!"
Ajde nas prosvijetli zašto je neplaćanje prekovremenog rada super stvar, i po tvome bi je izgleda trebalo bar tolerirati ako već ne nagraditi?
jebemumater, ako je satnica 15kn, ok plati radnika svih 8 ili 12 sati što je radio. A ne ga platiš 8 a 4 fino za đabe. Dali ista ta trgovkinja može uzeti 3 miljeka s police, 2 plati 3 za đabe, ako već radi đabe?
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 00:58   #4440
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Što je u tome loše? Malo ću raditi pa ću i malo imati i sve ok.
Problem je kada za Todorića zakon ne vrijedi pa moraš puno raditi, a malo dobiti, a u slučaju prekovremenih i ne dobiti.
Svima je nama jasno da tip ucjenjuje državu mogućim socijalnim buntom ako propadne i da mu se zato kod ovakvih slučajeva izlazi u susret, ali običnom narodu je već pun kufera i njega, i onog drugog ucjenjivača Ribiča.
Za Todorića? Taj zakon se ne tiče nikog, čak ni državu al' uvijek je ljepše srat po Todoriću jer je on postao ventil za ispoljavanje mržnje. Uvijek sam se pitao gdje su ti kritičari neplaćenog prekovremenog radili u životu. Jer to što oni traže zapravo malo tko ispunjava, ne samo u Hrvatskoj nego i svijetu. Većina poslova zahtjeva da kad je potrebno ostaneš radit i puno dulje i da ti to nitko ne plati odnosno da svakodnevno posao nosiš kući, da odrađuješ stvari doma, da rješavaš papirologiju, da se educiraš, završavaš projekte itd...Uglavnom to ljudi bespogovorno prihvate, kao svoju dužnost da završe posao kojeg su se prihvatili, kao dio radne etike al' eto uvijek postoje neki koji žive u paralelnom svemiru sa sasvim drugim životnim iskustvima i pravilima.
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.