Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2007., 16:01   #41
I tako ja dodjem na plac na Britancu, prodjem sve kumice i zakljucim da mi treba vise toga iz Konzuma i da cu prvo tamo pa onda kod kumice. Kupujem laganini u Konzumu, dodjem do povrca i snimim KUMICU u punoj ratnoj opremi (rubac, suknja, fertun) kako trpa salate i paradajze u kutiju.
Kasnije dodjem na plac preko ceste i vidim kumicu sa kineskim salatama kak se dere DOOOMACE ŠALATICE IZVOOOOLTE! direkt z Domaslovca.
ya right. enough said.
marika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 10:27   #42
re

Prestrašno.

A za Konzum...meni su oni najlošiji trgovački lanac u HR (uz Kerum u koji ni ne ulazim).
Tania is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 13:16   #43
kerum je zakon
izbor je veći a o vrećicama sam sve već rekla
doduše, ovde u zagrebu ni ne znam di ima neki veliki kerum
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 13:55   #44
Quote:
marika kaže: Pogledaj post
Kupujem laganini u Konzumu, dodjem do povrca i snimim KUMICU u punoj ratnoj opremi (rubac, suknja, fertun) kako trpa salate i paradajze u kutiju.
Kasnije dodjem na plac preko ceste i vidim kumicu sa kineskim salatama kak se dere DOOOMACE ŠALATICE IZVOOOOLTE! direkt z Domaslovca.
ya right. enough said.
i meni se čini da je na žalost tako
što znači da se treba potkovati u znanju o povrću (neki dan sam naučila kako razlikovati domaći češnjak od kineskog)

A na placu me nerviraju suncobrani crvene boje kad biram rajčicu ili jagode. Doma tek skužim da su pod suncobranom puuuno crveniji...
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 10:52   #45
PAKT MIŠKOVIĆ-TODORIĆ: NOVI GOSPODARI BALKANA

Vlasnik Delta Holdinga, strateški partner vlasnika Agrokora, svojim je otmičarima platio 3,5 milijuna eura otkupnine za manje od 24 sata


Snimio: Aleksandar Anđić
Piše: Darko Hudelist


Zna se tko je danas Miroslav Mišković u Srbiji, a ubrzo će se, nakon njegova udruživanja sa Zagrepčaninom Ivicom Todorićem, znati i tko je on u čitavoj tzv. regiji.
Za Miškovića se u Srbiji službeno (u medijima, u poslovnim krugovima, svagdje) tvrdi: da je "najmoćniji srpski privrednik", "najutjecajniji srpski poduzetnik", "najvažniji srpski nepartijski politički faktor"; ovo posljednje zajedno s udrugom "Privrednik", koju tvori 36 elitnih srpskih biznismena, na čelu - uz Danka Đunića, vlasnika beogradskoga Ekonomskog instituta - upravo s njime, vlasnikom kompanije Delta Holding, Miškovićem.
Novac i utjecaj
Beogradski tjednik "Standard", u broju od 14. srpnja 2006., svrstao je Miroslava Miškovića na drugo mjesto na ljestvici najutjecajnijih Srba. Ispred Miškovića samo je srbijanski premijer Vojislav Koštunica, dok su neposredno iza njega srbijanski predsjednik Boris Tadić i ministar financija u Vladi Srbije Mlađan Dinkić.
Lani je, u istovrsnoj anketi, Mišković zauzeo treće mjesto. Njegova je moć, dakle, u usponu.

NOVI GOSPODARI BALKANA
peregrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 22:36   #46
Konzum, smeće.
Gužva na blagajnama.
Roba samo K plus.
Ali obit će im se to o glavu, neka, neka
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:29   #47
evo maloprije se vratio iz Konzuma. 10 blagajni, radi samo jedn a nas 15 čeka na red.... e moji konzumaši
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 22:35   #48
"Nedavno je rečeno, kako će Vlada mjeriti nekakvo bogatstvo. Osobno neću moći zadovoljiti nijedan kriterij. Da ja ne primam plaću, da mi ne rade sin i kćer i da tata nema penziju teško bih u današnje vrijeme izvukao kraj s krajem."
http://www.vjesnik.com/html/2000/11/....asp?r=zag&c=1
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 13:24   #49
nema više ni onih socijalnih vrećica, ja sam jutro dobila onu još socijalniju onu šta se voće pakira u nju
ma zamisli obraza!!!
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 14:38   #50
Quote:
Eagle30 kaže: Pogledaj post
Konzum, smeće.
Gužva na blagajnama.
Roba samo K plus.
Ali obit će im se to o glavu, neka, neka
E, upravo htjedoh to napisati.
BTW, govorim o SuperKonzumu u Splitu.
Stanje je sve gore i gore, vrlo blizu neizdrživo lošeg.
- kase katastrofa, uvijek ih radi premalo. Uz to, na onoj brzoj za mali broj artikala ne drže se reda već uzimaju u promet i one s kolicima. I u ono mrtvo vrime kad nema kupca ni za vidit (npr. 14:45) oni lijepo ostave samo jednu kasu da radi, tako da praktički nema tog vremena tijekom dana kad tamo nema redova na kasama.
- čini mi se da su zaposlenice/i bitno nezadovoljnije nego prije godinu-dvije. Vidim to i jako mi smeta.
- skraćivanje asortimana je katastrofalno. Izbaciti Gavrilović i MiP, a nuditi u zamjenu samo PIK i K plus, te još niz sličnih primjera je pozdrav s pameću.

Što se mene tiče, adio SuperKonzum. A lokalpatrioti i priglupi kvazi desničari samo neka me nastave pitati kako mogu veliku "spizu" raditi u Mercatora (jer je to po njima strani, da ne rečem čiji dućan) i još k tomu voziti do njega 5 km (a SuperKonzum mi ispred nosa).
Najbolji (pokriveni) parking, praonica auta (najmanje bitno), najbolja usluga, najveći asortiman, najfiniji dućan. Ukratko, tamo sam gospodin kupac. I idem tamo npr. i nedjeljom za napraviti račun od 30 ili 50 kn, uopće mi nije teško.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 16:22   #51
Ma ja konzum ne koristim,tako često jedino kad mi je nepto jako jako hiiiitno...............................
Opasny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 10:29   #52
obratite pažnju na brašno, puno je žižica.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 15:07   #53
http://www.net.hr/vijesti/page/2007/07/12/0150006.html
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 21:44   #54
sir i konzum

kupovao dragi nedavno sir u konzumu u pothodniku, dosao do frizdera i gleda, gleda, i nis ne kuzi. na pol sireva izrazena cijena u kili i konacna cijena svakog komada, a na nekima samo u kili(pa si ti sad misli koliko dodje taj komad od 16,5 dkg) a na drugima konacna cijena(bez koliko je to po kili). pozove tetu, teti ne budi lijeno i onda do kase da vidi konacnu cijenu(hebga, kad nema kalkulator). vrati se ona i kaze to vam je ... kn, dragi uzme drugi komad i pita a koliko ovaj. i tako jadna zena pet puta gore dolje, al svaka cast, ne skida osmijeh s lica. nakon petog puta, pita nju dragi jeste shvatili poantu. a ona na to da nije do nje. njene nemocne rijeci inspiraraju dragog da poantu pokaze visim instancama i pozove on voditelja trgovine. dodje doticni i mrtav hladan( ni oprostite, ni greska, ni nismo stigli tek stavili na police ni bilo koja uobicajena laz) veli da je to POLITIKA FIRME i da ne vidi u tome nista krivo
e pa sad, pitam pametnije od sebe, jel postoji kakav zakon koji propisuje ispravnu deklaraciju i jel se moze prijaviti ducan koji ne stavlja ispravno izrazenu cijenu na vagane proizvode?
jer ja naime, obozavam pisati dopise
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 22:14   #55
u konzumu mi se jedino svidja to sto mi je blizu i sto imaju one srpske banini slatkise (mmmmmmm...), ali ima daleko vise minusa nego pluseva:

- nadrkane tete u superkonzumu (jer moraju primat' ambalazu pa sve ljude koji ju donesu tretiraju k'o posljednje propalitete)
- vrecice...da...vec sam par puta dobila onu za voce!
- spore i totalno ignorantne na odjelu s kruhom i na blagajnama (u cast izuzecima). ono... skupi se 15-20 ljudi i tek onda ova zove kolegicu...umjesto da ju nazove telefonom ili otrci po nju ili da je tuka spremna jerbo nista ne radi (fakat su flegma) ili da je netko sa kamerom i razglasom zaduzen za to, ona se dere pred svim kupcima i doziva ju k'o da su brdjanke
- krivo postavljene cijene (na polici za neke proizvode pise recimo 8.99, a isti proizvod vec mjesecima kosta 2-3 kn vise...i onda se za*ebes ako si na knap s parama) i onaj laznjak ''trajno niska cijena'' ispod proizvoda kojima je cijena cak i povisena
- smanjen izbor
- cesto nema kesten pireaaaaaaaa ...
- kad stave voce i povrce na akciju, onda je ful trulo da ni svinje ne bi jele (a i inace su im kasete cesto pune plijesni)
- i imam dojam k'o da sam ne znam kol'ko uzrujala njenu visost ako ju slucajno nesto pitam dok slaze stvari na police... samoposluga u doslovnom smislu.

zato ja lijepo uglavnom skoknem do interspara... boli me uvo za hrvatsko, ja sam se trudila, a oni sve s*ebu... u sparu me jedino smeta to sto ne mozes sam izvagati voce i povrce.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 11:13   #56
Quote:
e pa sad, pitam pametnije od sebe, jel postoji kakav zakon koji propisuje ispravnu deklaraciju i jel se moze prijaviti ducan koji ne stavlja ispravno izrazenu cijenu na vagane proizvode?
jer ja naime, obozavam pisati dopise
Prema Zakonu o zaštiti potrošača, za svaki proizvod treba biti istaknuta cijena po kilogramu/litri ili slično, kao i cijena za pojedinačno zapakirani proizvod. Ako se radi o egaliziranom proizvodu (dakle, sa unaprijed određenom masom, kao što je originalno pakiranje keksa, maramica i slično), tada se cijena za pakiranje ističe ispod ili iznad proizvoda, kao i na svakom pojedinačnom proizvodu. Ako se radi o proizvodu neujednačene mase, ispod proizvoda ili na nedvojben način, mora biti istaknuta cijena po jedinici mase/volumena, a na svakom pojedinom proizvodu cijena tog pakiranja.
Nisam bila nejasna?

Dalje, ukoliko vas traže da vam pregledaju privatne stvari na izlasku iz trgovine, opravdano možete zahtijevati da se pozove policija, jer se pretres može raditi samo radi osnovane sumnje, nikako po naredbi kojekakvih menađerčića.Dakle, ako misle da ste nešto drpili, nek zovnu policjote, pa nek vas onda oni pregledaju.
ledena19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 13:32   #57
hvala ledena, al dal to znaci ako on stavi cijenu tamo negdje metar od proizvoda, a ne odmah ispod, pa ti gledas i gledas sto sati dok ne skuzis koji je tvoj, jel im ista mozes?
ako prigovoris, najcesce dobijes odgovor "pa to kupci pomaknu"
ajde, javite se svi kojima je hobi cupanje cijena iz onih plasticnih vodilica i pomicanje pod krivi proizvod
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 12:49   #58
Kljuka je uz pomoć Fonda dogurao do monopolioste.Kljuku jednostavno treba bojkotirati iz milion razloga.Onaj tko ne želi, neka jednostavno ne kupuje kod njega,ali ne samo danas.Kljuki nije pomogao samo Fond, nego i njegovi dobavljači, dozvoljavajući mu da kupljenu robu plaća do godinu dana.
Omega A is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 17:47   #59
Quote:
jezebel_brave kaže: Pogledaj post

- nadrkane tete u superkonzumu (jer moraju primat' ambalazu pa sve ljude koji ju donesu tretiraju k'o posljednje propalitete)
...........
s ovim se potpuno slažem... a najjače mi je kad se na onoj kasi proderu kad zovu drugu prodavačicu kao da smo u kamenom dobu... Svašta!

Zadnje uređivanje Edgar : 30.07.2007. at 20:27. Reason: nepotreban quote, dodijeljen žuti
L3go is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 30.07.2007., 11:07   #60
Quote:
funnygirl33 kaže: Pogledaj post
Naši ljudi su lijeni pa ne znaju kazniti pružatelje usluga ................
potpisujem. I ja tako razmišljam. I djelujem. Ako nemres globalno, barme djeluj lokalno!
__________________
It's fabulous darling.

Zadnje uređivanje Edgar : 30.07.2007. at 20:29. Reason: nepotreban quote, dodijeljen žuti
BabyNicky is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.