Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2008., 14:22   #21
Bavim se windsurfom i mogu reć da je zakon i da ga preporučujem svakom. Poznajem dosta ljudi koji su putovali na svjetske destinacije (hawaii, južna afrika...) i provali surfboarding i svi se složili u jednom. Windsurf je bolji. Bolji iz razloga šta je kompliciraniji, zbog jedra naravno. Uostalom, možeš sa jedrom i daskom na iste valove kao samo sa daskom s time da nema gužve na moru, plus skokovi, trikovi... Zamisli 20ak surfera na dasci koji hvataju isti val.

Ima par surf spotova u Grčkoj, južna Italija, Kanrski otoci...

Moja preporuka ti je da provaš Windsurf iz nekoliko razloga:
-imaš škole po čitavom jadranu i na jarunu (a možeš i sam naučit kao i 50% windsurfera)
-vjetra uvijek ima i ne moraš putovat izvan zemlje

http://www.youtube.com/watch?v=ces_CtBnopA
Oceanic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 00:43   #22
Air surf

http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_...=vimeo.com&sho
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 22:20   #23
Probaj kitesurf..daska je slična surf dasci, uz dodatak zmaja koji te vuče.Mnogo više adrenalina čini mi se, plus imaš nekoliko centara na Jadranu sa školama i opremom.Oprema je malo skuplja, ali uvijek možeš nabavit polovno.

http://www.youtube.com/watch?v=tAMa_a2566I

ili kiteboarding..daska je malo drugačija, kraća i kockasta recimo

bol na braču

http://www.youtube.com/watch?v=RI-73Tx_zL8
ketty81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 18:26   #24
Cool

alo evo da napisem par stvari o surfanju i windsurfu za windsurf je najbolje učiti negdije di manje puše jer npr bol na braću i viganj imaju svakodnevni maestral i jake struje i nije lako za početnike u Puli imamo 5 windsurfing centrova di se može krenuti u školu a cijena za 8h sa instruktorom i opremom je 800kn pa evo i nekih linkova za Zagreb www.wsurf.net , Pula www.windsurfing.hr Bol www.johnnywindsurfing.hr(tako nesto probajte u google)

Surfanje na valovima je pak malo drugacije kod nas se moze surfati na valovima po južnom vjetru i napravi se val od 1,2m a postoji spot za windsurf gdje val zna biti i 5,6m ko ne vjeruje nek pogleda na http://gallery.windsurfing.hr/thumbn...bum=107&page=1
evo i linka za surf http://gallery.windsurfing.hr/thumbnails.php?album=104 Nažalost kod nas nema škole surfanja na valovima ali evo koga zanima nek prati prognozu i kad vidi da ce biti jakog juga neka dode do pule i raspita se malo...

Zanima nekog nesto detaljnije?
electricitypu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 14:42   #25
surfanje u hrvatskoj, škola surfanja u zagrebu

Pozdrav!

U Hrvatskoj, tj. u Zagrebu postoji surf i windsurf klub u kojem možete naučiti surfati na valovima i jedriti na dasci.
Zove se surf klub "Tri strijele".

U Hrvatskoj se može surfati i u Hrvatskoj ima valova za surfanje, za one koji misle da nema.

Škola surfanja se održava i u Maroku u organizaciji surf kluba "Tri strijele". Link za škola surfanja Maroko...

Surfati možete i u Medulinu, Istri, Italiji, nekim Jadranskim otocima...

Ako vas zanima škola jedrenja na dasci ili windsurf, kliknite na ovaj link.

Javite se ekipi iz Tri strijele da vam daju više informacija i nauče vas surfati!
fanatic.surf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 18:44   #26
Krivi link za windsurfing: kliknite na ovaj dolje!
škola jedrenja na dasci ili windsurfing

Pozdrav!
fanatic.surf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 15:06   #27
Zanima me sve vezano za kitesurfing!!! Kažu da je to najextremniji sport od svih daskaških sportova na vodi. Gdje imaju škole, koliko je vremena potrebno za samostalno upravljanje... ako netko već ima iskustva s tim bio bi mu zahvalan za par savjeta!!!
manga8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 10:26   #28
Quote:
manga8 kaže: Pogledaj post
Zanima me sve vezano za kitesurfing!!! Kažu da je to najextremniji sport od svih daskaških sportova na vodi. Gdje imaju škole, koliko je vremena potrebno za samostalno upravljanje... ako netko već ima iskustva s tim bio bi mu zahvalan za par savjeta!!!
Ima jedan windsurferski vic o kite-surfingu:

"Što je najteže u kitesurfingu?"
"Priznati mami da si gej"

Kite je naime dosta lagan za naučiti (za razliku od windsurfa)... i nije baš popularan među wsurferima, a bogami niti kupačima.
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 17:26   #29
Quote:
fanatic.surf kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

U Hrvatskoj, tj. u Zagrebu postoji surf i windsurf klub u kojem možete naučiti surfati na valovima i jedriti na dasci.
Zove se surf klub "Tri strijele".

U Hrvatskoj se može surfati i u Hrvatskoj ima valova za surfanje, za one koji misle da nema.

Škola surfanja se održava i u Maroku u organizaciji surf kluba "Tri strijele". Link za škola surfanja Maroko...

Surfati možete i u Medulinu, Istri, Italiji, nekim Jadranskim otocima...

Ako vas zanima škola jedrenja na dasci ili windsurf, kliknite na ovaj link.

Javite se ekipi iz Tri strijele da vam daju više informacija i nauče vas surfati!
Hi! mene zanima di se u hrvatskoj moze tocno surfat, ali surf, ne windsurf, kitesurf, wake..cisti surf s daskom?ti kazes da se u hrvatskoj moze, ali di? ja sam nacula da se na peljescu moze surfat , al nemam nikakve podatke. momak mi je iz juzne amerike, surfer i obozava surfat, al nema srece s valovima u hrvatskoj...
ani5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 17:31   #30
Quote:
electricitypu kaže: Pogledaj post
alo evo da napisem par stvari o surfanju i windsurfu za windsurf je najbolje učiti negdije di manje puše jer npr bol na braću i viganj imaju svakodnevni maestral i jake struje i nije lako za početnike u Puli imamo 5 windsurfing centrova di se može krenuti u školu a cijena za 8h sa instruktorom i opremom je 800kn pa evo i nekih linkova za Zagreb www.wsurf.net , Pula www.windsurfing.hr Bol www.johnnywindsurfing.hr(tako nesto probajte u google)

Surfanje na valovima je pak malo drugacije kod nas se moze surfati na valovima po južnom vjetru i napravi se val od 1,2m a postoji spot za windsurf gdje val zna biti i 5,6m ko ne vjeruje nek pogleda na http://gallery.windsurfing.hr/thumbn...bum=107&page=1
evo i linka za surf http://gallery.windsurfing.hr/thumbnails.php?album=104 Nažalost kod nas nema škole surfanja na valovima ali evo koga zanima nek prati prognozu i kad vidi da ce biti jakog juga neka dode do pule i raspita se malo...

Zanima nekog nesto detaljnije?
E, di su snimljenje slike surfera (one na navedenom surf linku).? jel to hrv ili??
ani5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 10:42   #31
Pa piše ti - Barbariga.
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 14:37   #32
Pozdrav svima!!

Evo jedna zanimljiva informacija za sve koje sudjeluju u ovoj raspravi: početkom 2010. godine je konačno i u Hrvatskoj osnovan prvi domaći klub koji se bavi isključivo surfanjem na valovima, Kohola surf klub!

Osim već uobičajenih škola surfanja u Portugalu, prije nekih mjesec dana vratili smo se sa našeg prvog organiziranog surfanja sa Kanara, (evo jedan report na DNA portalu kako nam je bilo) Na sljedeći surf kamp u Portugalu krećemo već kroz desetak dana, a za jesen spremamo portugalski surf kamp u trajanju od mjesec dana (24.9.-22.10.) sa 4 termina po tjedan dana.

Puno je jednostavnije i brže naučiti surfati na valovima u europskim zemljama koje se nalaze na oceanu (Portugal, Španjolska, Francuska..), pošto su oceanski valovi općenito pravilniji i konstantniji, a plaže na kojima se održavaju škole imaju pješčano dno. Surfati se može i kod nas na nekoliko mjesta u Istri (najpoznatiji spot je u Medulinu, zatim Brabariga, Dajla itd), a bitno je da je obala plitka i otvorena na južni vjetar. No valovi su u Hrvatskoj su nepravilni, a obala kamenita, tako da ti uvjeti nisu preporučljivi za početnike.

Iako na prvi pogled samo surfanje na valovima i destinacije na kojima možete surfati izgledaju daleke i skupe, za surfanje će vam trebati samo daska i surf odijelo u hladnijim krajevima (nema dodatnih troškova tipa skipass i sličnih) a cijene avionskih karata low cost kompanija su u zadnjih par godina drastično pale (npr. za Lisabon jeftinije karte iz regije kreću već od ispod 100E, a letovi iz Zagreba od 150-200E). Iz tog razloga vas tjedan dana surfanja na atlantskom oceanu ispadne jednako kao i recimo skijanje ili bordanje u Francuskoj.

Ako imate bilo kakvih pitanja u vezi surfanja na valovima, slobodno nam se javite ovdje ili preko sitea Kohola surf kluba, a možete nas pratiti i na našem Facebooku!

Aloha!!
__________________
"You can`t stop the waves, but you can learn to surf!!!"

Zadnje uređivanje KoholaSurf : 29.04.2011. at 14:39. Reason: ispravak
KoholaSurf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 18:38   #33
Quote:
manga8 kaže: Pogledaj post
Zanima me sve vezano za kitesurfing!!! Kažu da je to najextremniji sport od svih daskaških sportova na vodi. Gdje imaju škole, koliko je vremena potrebno za samostalno upravljanje... ako netko već ima iskustva s tim bio bi mu zahvalan za par savjeta!!!
Ako nisi još krenuo, imaš u Rijeci Ri-fun klub, super je ekipa, imaju izlete i škole pa se možeš javit. Ja sam krenuo prošle godine, treba ti 3-5 dana da se provoziš. Kite je super i ne obaziri se na windsurfere, to ti je otprilike kao skijaši-borderi, međusobna prepucavanja, valjda su ljubomorni jer je kite atraktivniji Ja si za par dana otvaram ovogodišnju sezonu u Francuskoj
Sharkie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:28.