Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2011., 14:55   #1121
update eucerin krema s hijaluronskom kiselinom: potrošila teglicu. Koža veselo svježa, krema fantastično ugodna.... lice visi ko i prije. znala sam.... dobro, zaigrala sam se malo.... iduci put idem po ovo iz mullera za 50-60 kuna. Za svježinu, dosta....
vlatka10000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 12:07   #1122
Ja sam prestala vjerovati u kreme koje nisu na pumpicu, jer sam čitala da ako nisu tako zaštićene, sastojci se raspadaju. Što vi cure velite na to?
Pikova dama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 12:08   #1123
http://hr.kolektiva.net/zagreb-i/820...lonu-aquamarin
Monniika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 09:35   #1124
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
i koliko vidim - tu smo stali..
znači, najstarija sam.. :-)
Iako baš nisam previše aktivna na forumu što se tiče pisanja,
prijavljujem 54 god.
Što se tiče antiage kremica, ja imam najbolja iskustva s retinolom. I to ne nužno s najskupljim proizvodima. Meni je jako bitno da krema bude dovoljno hranjiva, pogotovo zimi.
Shelby is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 09:39   #1125
Quote:
Shelby kaže: Pogledaj post
Iako baš nisam previše aktivna na forumu što se tiče pisanja,
prijavljujem 54 god.
Što se tiče antiage kremica, ja imam najbolja iskustva s retinolom. I to ne nužno s najskupljim proizvodima. Meni je jako bitno da krema bude dovoljno hranjiva, pogotovo zimi.
slažem se. i ljeti mi je jako bitna ta hranjiva krema navečer, mom licu jednostavno ne pašu one vodenaste brzoupijajuće noćne kreme. ako već imam takvu kremu onda preko nje još malo stavim neke jače kreme inače se ujutro budim kao jesenji list suha i uvela.
ove zime sam imala odlična iskustva sa nikeolovom kremom od ruže, ful je hranjiva i masna ali odlična krema.stavljala sam ju čak i preko dnevne po zimi i pasala mi je jako.
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 15:23   #1126
Quote:
kikibela kaže: Pogledaj post
slažem se. i ljeti mi je jako bitna ta hranjiva krema navečer, mom licu jednostavno ne pašu one vodenaste brzoupijajuće noćne kreme. ako već imam takvu kremu onda preko nje još malo stavim neke jače kreme inače se ujutro budim kao jesenji list suha i uvela.
ove zime sam imala odlična iskustva sa nikeolovom kremom od ruže, ful je hranjiva i masna ali odlična krema.stavljala sam ju čak i preko dnevne po zimi i pasala mi je jako.
Slažem se i ja s tobom. Inače sam mišljenja da zrela koža treba malo više "masnoće". Moje je lice bolje i sa običnim Rosalom ili Green Line, koji su dosta hranjive, nego s najskupljom kremom koja je vodenasta i suha, pogotovo zimi kad je bura.
Shelby is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 18:36   #1127
pa da nastavimo tamo gdje smo stale prije godinu dana

koji tretmani, kreme, serumi su vam dali najbolje rezultate?


Clinically Proven Effective
Tretinoin (Retin A, Renova)
Retinoids
Alpha-hydroxy Acids
Estrogens
Vitamin C
Vitamin C derivatives
Anhydrous vitamin C combo
Vitamin C + E + ferulic acid





osim estrogenskih krema probala sam sve od navedenog. slazem se da su rezultati

e sad me zanima sto ste vi koke probale da ste bile zadovoljne rezultatima?
meni je recimo q10 bas dobro djelovao na kozu.
hijaluronska mi je radila kontraefekt, isusila me

koje su vase tajne kreme ili sastojci

posebno me zanima koza vrata, jer tu, kako sam vec napisala na jednoj drugoj temi, osjecam promjene koje ne zelim
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 00:29   #1128
ohooo vidim da cu se razgovarati sama sa sobom

xena, zenoooo, diii siiiii!!!!!!!!!

dodji, podijeli svoja nova otkrica
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 11:39   #1129
a to ti je zato jer mi ostali kupimo savjete od tebe i ostalih iskusnih forumasica. ja nemam sta novo reci sto ovdje vec nije obradjeno x puta
runolistSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 11:50   #1130
eh draga, ali nemam ja vremena proucavati nekoliko problema paralelno

ubi me u pojam hiperpigmentacija i pojede mi sve slobodno vrijeme.
skoro da mi je postala hobi
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 12:16   #1131
Da se pridružim klubu
iako sam godinicu do 40, koža mi je zadnjih mjeseci totalno poludjela, više niti jedna krema nije odgovarala,a zadnje sam koristila Guerlaine Royale Abeille za suhu kožu pa je ispalo da sam alergična na royal jelli ili ti matičnu mlječ. Onda sam uzela neku Intensiv od Dermalogice za suhu kožu i anti age, ap sam jedva preživjela zimu s time, stalno stavljala Carita Serum de lagon. Ni to nije bilo dovoljno pa sam uzela Thalgo Comfort kremu az vrlo suhu kožu. Ajde ona mi je malo pomogla, al mi smrdi na cimet koji ne podnosim.
na kraju mi se pojavio dermatitis po kapcima
I onda sam obavila neke ginekološke pretrage i ispalo je da me hormoni mrdaju na sve strane , stari se...
Tu sam pukla, proučavala prirodnu kozmetiku i sama smiksala mješavinu ulja za noć koja mi je super.Kupila sam i hidrolate od bušina i ruže koji se koriste umjesto tonika. Onda sam angažirala forumašicu Starletu koja je i aromaterapeut i složila mi je dnevnu kremu. Konačno mi koža nije isušena.
Sad za hladnije vrijeme koje dolazi mislim da ću trebati i jaču kremu i malo jaču uljnu mješavinu za noć.
uz to sam skužila da me roza Sensibio micelarna jako isušuje i sada šminku skidam s nerafiniranim suncokretovim uljem i vlažnim blazinicama.

Zadnje uređivanje Mirella : 14.08.2012. at 12:37.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 15:09   #1132
Ajd da se i ja upisem u ovu grupu,ja sam 1 - 40 uh,poslije ovog cu krknut jedan antidepresiv.
Ja sam ovu zimu koristila Lancome Visionnaire serum,Lancome Genefique nutrics danju,a navecer Fade Out kremu zbog moje uzasne melasme.
Okolocna zadnja mi je neka od kozjeg mlijeka,i cisto mi je ok.Nije skupa 35 kn.
Zimi je lice bez fleka,al i pored mackanja kremama dehidrirano,a ljeti je ok sto se tice dehidracije,al flekavo.
Osim ovog gore navedenog ima tu jos svega sto ja mackam periodicno,hijaurlonski lada losion,c serum Avalon,razne testere,argan ulje,kokos ulje...za ovu zimu cu jos ubacit ulje divlje ruze i jos poneko
Probala bi retin,al se plasim moje nediscipline s suncem.
Btw. mene jos zanima sta oralno unosite od anti age produkta,tipa vitamina..
Ja pijem astaxanthin 4-5 mjeseci godisnje od 5mg,pa pauza.Omega 3,Vitamin c od 1000mg,Solgar Hair Skin Nails sto iskreno preporucujem svima,jer su savrsene.
Planiram narucit Alpha Lipoic kiselinu...ima li jos nesto u korist nasih godina i koze?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 15:23   #1133
Samantha pa mi smo isto godište
ja ću isto za zimu miksati macerat centella u ulju ploda divlje ruže. To je još bolje za kožu i u to ću dodati arganovo ulje i ulje nara, te standardno ulje marelice. od eteričnih ulja tu ide i sjemenke mrkve protiv fleka i eter. ulje nerolija za kapilare.
Ne pijem ništa posebno, osim po zimi Beta glucan za imunitet koji baš i nema veze s mladošću.
Razmišljala sam uzeti one kapsule noćurka http://www.terra-organica.hr/nocurak...-pranarom.html, mada ja iz osobnih razloga zazirem od svih tih kapsula il tableta koje se moraju razgraditi kroz jetru. Doduše te bi mi kapsule valjda pomogle i kod ovih šorajućih hormona.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 15:39   #1134
Evo da vam se i ja pridružim. Ja sam 1.5 godinicu do 40, skoro godinu dana na retinu, sa extra super isušenom i dehidriranom kožom, hiperpigmentacijom koja se opet pojačala ovo ljeto, a preko zime sam je skoro rješila sa niacinamidom.
Puno sam eksperimentirala i sa prirodnom kozmetikom, ali imam osjećaj da mi sva ta ulja samo sjednu na kožu koja i dalje zateže.
Zapravo nije mi koža suha nego dehidrirana i peruta se zbog retina.
Fanatik sam što se tiče krema sa spf, ali još nisam naišla na neku koja bi mi 100% pasala.
Ovo ljeto sam uspjela izvesti da mi lice bude svjetlije od ostatka tijela za bar 2 nijanse i to izgleda grozno.
Pijem omegu 3, plibex, bioastin, tu i tamo vitamin c.

Redovno koristim ulja s polisorbatom, bioderma micelarnu, hada labo losion, home made vitamin c serum, retin a. A što se ostalog tiče, stalno eksperimentiram s nečim novim. U zadnje vrijeme sam malo nabrijana na azijsku kozmetiku.

I još nemam bora
Nika4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 15:41   #1135
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Samantha pa mi smo isto godište
ja ću isto za zimu miksati macerat centella u ulju ploda divlje ruže. To je još bolje za kožu i u to ću dodati arganovo ulje i ulje nara, te standardno ulje marelice. od eteričnih ulja tu ide i sjemenke mrkve protiv fleka i eter. ulje nerolija za kapilare.
Ne pijem ništa posebno, osim po zimi Beta glucan za imunitet koji baš i nema veze s mladošću.
Razmišljala sam uzeti one kapsule noćurka http://www.terra-organica.hr/nocurak...-pranarom.html, mada ja iz osobnih razloga zazirem od svih tih kapsula il tableta koje se moraju razgraditi kroz jetru. Doduše te bi mi kapsule valjda pomogle i kod ovih šorajućih hormona.
Taj Beta glucan,za sto je on sve,jer ovdje je glavni sastojak jedne kreme za hipergmentaciju koju proizvodi jedan kao popularan kirurg plasticar..i ja se dvoumila dal da je kupim il ne...
A za jetru,moze moja svasta podnijeti
Da ja sam taj nocurak mislila uzet zbog PMS,koji me zna unistiti.Citala sam da smiruje malo
Btw. Mirela retin jos nisi probala?Il nisam sve pohvatala ko ga koristi.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 15:48   #1136
Nisam isprobavala retin jer mislim da mi još uvijek ne treba. Nepravilnosti na mom licu nisu neke velike, bora nemam osim jedne između obrva od mrštenja,a kod nje bi pomogao jedino botox kojeg ne želim. Uz to koža mi je osjetljiva, tako da mi je eksperimentiranje s retinom za sada nepotrebno. Ulje ploda divlje ruže sadrži prirodni retin koliko sam shvatila, ali to nije takva super količina da ne bih to probala.
Koliko ja znam Beta Glucan je za dizanje imuniteta, nisam znala da može imati kozmetički učinak
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 17:07   #1137
ajde, krenula konstruktivna rasprava
sad smo u godinama kad treba citati sastav, a ne vjerovati nazivu kreme. napr. coq10 serum, a potpuno bijeli ili jos gore, proziran

Quote:
Samantha kaže: Pogledaj post
Planiram narucit Alpha Lipoic kiselinu...ima li jos nesto u korist nasih godina i koze?
a sto mislis sa ala?
sama raditi serum ili kupiti gotov?
ako kupujes gotov proizvod, al kiseline bi trebalo biti cca 5%, a to iritira. rijetko koja kuca ce si dozvoliti tako jak proizvod, jer ce nakon prvih reakcija prodaja zatajiti.

samantha, ako ti se da i imas vremena, napisem ti neke smjerove koje bi se isplatilo istraziti, jer ja stvarno ne stizem

Quote:
Nika4 kaže: Pogledaj post
izmiksanim
Redovno koristim ulja s polisorbatom, bioderma micelarnu, hada labo losion, home made vitamin c serum, retin a.)
sto je hada losion?
nikad cula




beta glucan iz zobi se godinama koristi za njegu koze.
trebao bi potaknuti proizvodnju kolagena, ucvrscuje kozu, zacjeljuje rane, hidratizira....
uglavnom nije dokazano da se upija u dublje slojeve koze, pa je ta proizvodnja kolagena vrlo upitna

Zadnje uređivanje top-secret-koka : 14.08.2012. at 17:18.
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 17:11   #1138
Hada labo toner - japanska vodica sa hijaluronskom kiselinom, kao neki tonik
http://www.makeupalley.com/product/s...d-Brand/Toners
Nika4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 17:16   #1139
Nika, vidim da koristiš Bioderma micelarnu, ja sam dugo koristila njihovu rozu micelarnu, ali mi je ona jako dehidrirala kožu. Dugo mi ej trebalo da shvatim da mi baš ona to čini.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 17:31   #1140
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post


a sto mislis sa ala?
sama raditi serum ili kupiti gotov?
ako kupujes gotov proizvod, al kiseline bi trebalo biti cca 5%, a to iritira. rijetko koja kuca ce si dozvoliti tako jak proizvod, jer ce nakon prvih reakcija prodaja zatajiti.

samantha, ako ti se da i imas vremena, napisem ti neke smjerove koje bi se isplatilo istraziti, jer ja stvarno ne stizem



sto je hada losion?
nikad cula




beta glucan iz zobi se godinama koristi za njegu koze.
trebao bi potaknuti proizvodnju kolagena, ucvrscuje kozu, zacjeljuje rane, hidratizira....
uglavnom nije dokazano da se upija u dublje slojeve koze, pa je ta proizvodnja kolagena vrlo upitna
Koka ja sam ti duduk za te vase home pripravke,citam vas al ja i miksanja krava i balet
ja sam mislila na vitamine alpha lipoic acid...
http://www.healthmonthly.co.uk/swans..._lipoic_acid_1

Ja bi rado istrazila to sto nudis,al toliki sam laik,da se plasim da nista necu znati..ajd mi sibni na pm..linkove da vidim o cemu se radi...
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.