Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2010., 13:45   #1
Fizičko kažnjavanje djece

Izdvojeno s Misterija

Herp


... zašto CZSS i pravobraniteljica za djecu ne prošetaju forumima, zatraže od providera podatke o debilima koji uvjeravaju druge da je ok mlatit djecu jer bacaju igračke i hodaju po kauču, i zatim natjeraju državno odvjetništvo da podigne optužnice za zlostavljanje i poticanje na kriminalne radnje?!?!?!

Jebeni debili se hvale svojim odgojem, čovječe! I podučavaju nove naraštaje
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!

Zadnje uređivanje Herp : 22.11.2010. at 17:39.
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 14:06   #2
i nas su tukli i roditelji i učitelji, netko dobio i od milicajaca, neki prošli torturu u JNA... pa nitko nema traume. još se znamo zajebavati na račun toga.
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 14:17   #3
Quote:
Zego kaže: Pogledaj post
i nas su tukli i roditelji i učitelji, netko dobio i od milicajaca, neki prošli torturu u JNA... pa nitko nema traume. još se znamo zajebavati na račun toga.
E, i ja sam vidjela urokanog džankija u kućnoj veži i ispred zgrade mi je bio kockarski obračun i djed me vozio na motoru bez kacige u vrtićko doba i evo sad sam dobro ispala i ništa mi ne fali.

I nekog su silovali, nekom se baka objesila na luster, a netko ima geler u nozi pa je "dobro ispao".
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 14:19   #4
Quote:
Zego kaže: Pogledaj post
i nas su tukli i roditelji i učitelji, netko dobio i od milicajaca, neki prošli torturu u JNA... pa nitko nema traume. još se znamo zajebavati na račun toga.
Eto, a mene su tukli, i nisam dobro ispala. A ni drugi koje su tukli nisu baš dobro ispali. Neki. I šta ćemo sad?
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 14:30   #5
Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
Eto, a mene su tukli, i nisam dobro ispala. A ni drugi koje su tukli nisu baš dobro ispali. Neki. I šta ćemo sad?
uzasno mi je nejjasno zapravo to kad te netko pita "da li tuces djecu"
da li samar spada u to ili ne? jer meni je asocijacija na "tuci" nekoga ono....ubiti boga u njemu
tak su meni rekli da kak mogu tuci pesa a tu i tamo kad je bio mali sam ga znala novinama malo heznuti po guzi, i to tolko lagano da nije nis ni naucio od toga nego se krenuo jos i igrati s novinama
al ajmeeee tuces pesa...ono da, mlataram ga po cijele dane
jednom je pobro i neku kao cusku po gubici jer mi je skoro ugrizo gosta kojeg smo imali, mislim kaj sam trebala pogladit ga po glavi i reci "daj jos grizi"
od onda mu nes takvo nikad vise nije palo na pamet

i na slican nacin mislim da cu i dijete odgajati, occasional samarcic nece nikoga ubiti, i ja sam ih tu i tamo dobila ko dijete i sve sam ih zasluzila i ziva sam i zdrava i relativno cak i normalna
a bila sam zajebano dijete odprilike ko i moj pesek sada govno malo razmazeno koje misli da moze sve kaj mu se sprdne

hocu reci...nekoj djeci ne mozes autoritet nametnuti samo povisenim tonom, jednostavno ne mozes, ne reagiraju na to, al kad ih malo mlatnes pec pec po ruci skuzit ce...jel to znaci tuci djecu po nekome nemam pojma
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 14:33   #6
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
uzasno mi je nejjasno zapravo to kad te netko pita "da li tuces djecu" da li samar spada u to ili ne? jer meni je asocijacija na "tuci" nekoga ono....ubiti boga u njemu
tak su meni rekli da kak mogu tuci pesa a tu i tamo kad je bio mali sam ga znala novinama malo heznuti po guzi, i to tolko lagano da nije nis ni naucio od toga nego se krenuo jos i igrati s novinama
al ajmeeee tuces pesa...ono da, mlataram ga po cijele dane
jednom je pobro i neku kao cusku po gubici jer mi je skoro ugrizo gosta kojeg smo imali, mislim kaj sam trebala pogladit ga po glavi i reci "daj jos grizi"
od onda mu nes takvo nikad vise nije palo na pamet

i na slican nacin mislim da cu i dijete odgajati, occasional samarcic nece nikoga ubiti, i ja sam ih tu i tamo dobila ko dijete i sve sam ih zasluzila i ziva sam i zdrava i relativno cak i normalna
a bila sam zajebano dijete odprilike ko i moj pesek sada govno malo razmazeno koje misli da moze sve kaj mu se sprdne
Spada.
I dijete nije pes. I nikad nisam vidla da netko dijete tuče novinama, tako da ne znam što bih mislila o drugom dijelu tvog posta
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 14:38   #7
Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
Spada.
I dijete nije pes. I nikad nisam vidla da netko dijete tuče novinama, tako da ne znam što bih mislila o drugom dijelu tvog posta
ok, ako samar spada u izraz "tuci djecu" onda su me tukli
mislim sori al ono...moji bi se samo nasmijali na to...pobrala sam svega mozda dva, tri samara i nisam ostala emocionalno zakinuta zbog toga
dapace, naucila sam se pameti
jedan je dobro se sjecam bio kad smo dosli u goste i ja sam se zderala "fuj necu to jesti" i pobacala svu hranu na pod
a imala sam nekih dobrih 7,8 godina
da, bila sam divno djete

i taj samar skoro pa nisam ni osjetila, vise se mama derala na mene...s punim pravom ako mene pitas

a sto se tice pesa..heznes ga malo novinama po guzi , novinama zato sto ne bole , po guzi zato da ne bi po faci slucajno...i fakat skuze

mislim gle, ja sam ko mala bila ko moj pes sada, bog dragi mi nije mogao na lijep nacin neke stvari objasniti
odi upoznaj dva klinca od frendice jedne moje...niko nema mira od njih, jedan proljeva sokove po stolu, drugi mlatara sakama po namjestaju...a nista im se ne smije reci
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 14:39   #8
Quote:
Zego kaže: Pogledaj post
i nas su tukli i roditelji i učitelji, netko dobio i od milicajaca, neki prošli torturu u JNA... pa nitko nema traume. još se znamo zajebavati na račun toga.
pobogu, Zego, šta je s tobom?
i meni su granate padale na glavu i gađalo me snajperom kad trčim po vodu, stari je isto bio nezgodnog karaktera i svašta priređivao što mi u životu nije trebalo, a vidjela sam i mrtvih ljudi kad nisam trebala.

šta ja znam jesam li sjebana. jesam li?
i to znači da treba sjebati i one koji imaju šansu za dobar, normalan start u životu? daj, saberi se.
zašto bi bilo ok da neko tuče svoje dijete, jer si ti prošao torturu u JNA, a nemaš traume?
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 14:39   #9
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
i na slican nacin mislim da cu i dijete odgajati, occasional samarcic nece nikoga ubiti, i ja sam ih tu i tamo dobila ko dijete i sve sam ih zasluzila i ziva sam i zdrava i relativno cak i normalna
Molim te, nemoj. Zaista. Sa djecom se sve može razgovorom riješiti. Roditelji lupe dijete jer izgube kontrolu, jer su isfrustrirani... Dijete ne treba ispaštati zbog toga, koliko god nestašno bilo.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 14:42   #10
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
ok, ako samar spada u izraz "tuci djecu" onda su me tukli
mislim sori al ono...moji bi se samo nasmijali na to...pobrala sam svega mozda dva, tri samara i nisam ostala emocionalno zakinuta zbog toga
dapace, naucila sam se pameti
jedan je dobro se sjecam bio kad smo dosli u goste i ja sam se zderala "fuj necu to jesti" i pobacala svu hranu na pod
a imala sam nekih dobrih 7,8 godina
da, bila sam divno djete

i taj samar skoro pa nisam ni osjetila, vise se mama derala na mene...s punim pravom ako mene pitas

a sto se tice pesa..heznes ga malo novinama po guzi , novinama zato sto ne bole , po guzi zato da ne bi po faci slucajno...i fakat skuze

mislim gle, ja sam ko mala bila ko moj pes sada, bog dragi mi nije mogao na lijep nacin neke stvari objasniti
odi upoznaj dva klinca od frendice jedne moje...niko nema mira od njih, jedan proljeva sokove po stolu, drugi mlatara sakama po namjestaju...a nista im se ne smije reci
Nemam što dodati na ono što sam prije rekla. djeca nisu pesi, ne vidim nikakvu poveznicu između dresure psa i odgoja djeteta, a šamaranje djeteta je šamaranje djeteta, a ne odgoj. I protuzakonito je. I neefikasno. Ti nemaš pojma bi li naučila da se u gostima ne baca hrana na pod i na drugi način osim šamarom, jerbo tvoji starci nisu ni pokušali drugim načinom. Štajaznam, poznajem dosta ljudi koji su o bacanju hrane u gostima spoznali sve što je trebalo i bez šamaranja.
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 14:58   #11
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
pobogu, Zego, šta je s tobom?
i meni su granate padale na glavu i gađalo me snajperom kad trčim po vodu, stari je isto bio nezgodnog karaktera i svašta priređivao što mi u životu nije trebalo, a vidjela sam i mrtvih ljudi kad nisam trebala.

šta ja znam jesam li sjebana. jesam li?
i to znači da treba sjebati i one koji imaju šansu za dobar, normalan start u životu? daj, saberi se.
zašto bi bilo ok da neko tuče svoje dijete, jer si ti prošao torturu u JNA, a nemaš traume?
nisam rat spominjao.
jel tko ima živi primjer sjebanog zato što ga je stari koji put remenom ili učitelj ravnalom po rukama?

tko je sjeban sjeban je radi nečeg drugog. genetike i okoline. pod okolinom bi mogli uvrstiti život sa roditeljima koji su međusobno bili nasilni i negativna "ulica".
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 14:58   #12
ja sam u životu od staraca dobila možda 2-3 šamara. i to onda kad mi se preko nekoliko puta reklo da to ne radim.
nikad nisam dobila šamar zbog nepospremljenih igračaka, nenapravljenog domaćeg, hranu nikad nisam bacala jer sam uvijek voljela jesti i slično.

i ne zamjeram im ništa, dapače, s njima imam idiličan i vrlo zdrav, sad već prijateljski odnos, a tako je bilo i u najgorem pubertetskom razdoblju.

pretjerano mi je ljude koji su djetetu par puta dali šamar prozivati obiteljskim nasilnicima, ali isto tako ne podržavam mlaćenje djece ko vola u kupusu jer su roditelji nesposobni za normalan odgoj.
__________________
akutna nejebica je stvar trenutka.
onog trenutka kada shvatiš da je zadnja stvar koja se digla u tvojoj blizini parket (c) shishachpudli
themoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 15:02   #13
Quote:
themoment kaže: Pogledaj post

pretjerano mi je ljude koji su djetetu par puta dali šamar prozivati obiteljskim nasilnicima, ali isto tako ne podržavam mlaćenje djece ko vola u kupusu jer su roditelji nesposobni za normalan odgoj.
i to dvoje treba razdvajati. jest da je teško definirati granicu.
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 15:15   #14
Quote:
Zego kaže: Pogledaj post
nisam rat spominjao.
jel tko ima živi primjer sjebanog zato što ga je stari koji put remenom ili učitelj ravnalom po rukama?

tko je sjeban sjeban je radi nečeg drugog. genetike i okoline. pod okolinom bi mogli uvrstiti život sa roditeljima koji su međusobno bili nasilni i negativna "ulica".
jesi siguran? ja sam sigurna da nije tako.
nije uopće stvar u tome - ako nastavimo praviti greške svojih roditelja i primjenjivati ih na svojoj djeci, odnosno, ako budemo bespogovorno prihvatili greške i loše običaje doba u kojemu smo MI odrastali (pa bio to ili ne bio rat), bit će to ništa drugo do liječenje kompleksa na svojoj vlastitoj djeci, i prenošenje nečeg lošeg i prevaziđenog u nove generacije.

to ti je kao ono, kad mlad čovjek ima depresiju, pa kažu: Daj mu motiku, pa da vidiš kako će ga proći depresija/Daj mu po guzici pa nek vidi šta je depresija...

Zašto bi mladi čovjek trpio, ako smo mi imali miliciju, šamare, motike, itd, itd. Nekoć je svašta nešto, svagdje u svijetu bilo dobro i normalno. Danas nije.

To ne znači da su naši roditelji, nužno, bili odvratni, zli ljudi, koji su nas masovno zlostavljali, sa namjerom da nas sjebu. Ali ne znači ni da mi moramo ponavljati njihove greške, koje su, itekako, na nas utjecale. I greške njihovih roditelja. I tako u nedogled.
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 15:19   #15
Quote:
Zego kaže: Pogledaj post
i to dvoje treba razdvajati. jest da je teško definirati granicu.
Nije teško definirati granicu - granica zlostavljanja je tamo gdje roditelj počne koristiti svoju superiornu snagu i/ili intelekt kako bi ponizio i na neki način ozlijedio svoje dijete jer nema kontrolu sam nad sobom, a od djeteta očekuje da je ima, i to instantly.

točka.

novi red.
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 15:20   #16
da se razmemo. nitko to ne podržava. ali ne treba dreku i medijsku pompu stvarati zbog izdvojenog slučaja kao što se dešavalo u par navrata.
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 15:21   #17
Quote:
Zego kaže: Pogledaj post
da se razmemo. nitko to ne podržava. ali ne treba dreku i medijsku pompu stvarati zbog izdvojenog slučaja kao što se dešavalo u par navrata.
Treba. Jer to nisu "slučajevi" premda su izdvojeni, jelte.
Nego djeca.
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 15:22   #18
Quote:
Zego kaže: Pogledaj post
da se razmemo. nitko to ne podržava. ali ne treba dreku i medijsku pompu stvarati zbog izdvojenog slučaja kao što se dešavalo u par navrata.
O čemu ti sada pričaš? Da, zbog svakog udarca treba dizati pompu jer nijedan nije bezazlen.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 15:26   #19
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
to ti je kao ono, kad mlad čovjek ima depresiju, pa kažu: Daj mu motiku, pa da vidiš kako će ga proći depresija/Daj mu po guzici pa nek vidi šta je depresija...
pa vele, u radu je spas. kaj ne? kad me nešto hebe isto se primim posla i prođe me.
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 15:29   #20
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
O čemu ti sada pričaš? Da, zbog svakog udarca treba dizati pompu jer nijedan nije bezazlen.
molim te opiši, kako nisu bezazleni i koje su posljedice.
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:34.