Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2003., 17:45   #1
Čitate li Tomića?

Ono što on piše nije bogznašto, ali čovjek ima smisla za humor!
Umirem od smijeha nad svakom njegovom pričom, živa komedija
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 21:01   #2
Mislim da je Tomić više pisac za mase, benigni populist sa pokojom duhovitom doskočicom nego što ima nešto stvarno za reći. Čitao sam kratke priče "Zaboravio sam gdje sam parkirao" - solidno. Pročitao sam i roman "Što je muškarac bez brkova" - to je zapravo više novela, s nešto jeftinog folk-humora i obiljem plastičnih likova, zapravo jako loš. "NNNI" nisam čitao, a mislim da i neću. Čini mi se da je Tomić zapravo nešto kao muški pandan Arijani Čulini. Kvalitetniji je kao kolumnist nego kao pisac. Ali ko voli nek izvoli.
kampfwagen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 21:17   #3
Trgam se na Tomiceve kolumne u Jutarnjem
Price mu nisu bas toliko dobre, ali kolumne su mu stvarno sjajne
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 21:19   #4
Quote:
Sudden Sid kaže:
Trgam se na Tomiceve kolumne u Jutarnjem
Price mu nisu bas toliko dobre, ali kolumne su mu stvarno sjajne
Sjećaš se kad je ono za Thompsona napisao da mu ima više porculana u zubima nego u kavenom setu za 6 osoba?
kampfwagen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 21:20   #5
Najveći mi je gušt subotom ujutro polako doručkovati, piti kavu i čitati Tomićevu kolumnu u Jutarnjem Knjige su mu, nažalost, prilično bezvezne.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 22:40   #6
Quote:
kampfwagen kaže:
Sjećaš se kad je ono za Thompsona napisao da mu ima više porculana u zubima nego u kavenom setu za 6 osoba?
Kak se ne bih sjecao?
A kad je pisao o crkvi Jezerinca - "Dolaze pali Hrvati a Bog kaze Pavlu:`Pustaj ove preko reda, ovi su moji prijatelji Hrvati`"
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2003., 00:21   #7
Quote:
Inkvizitor kaže:
______________

U potpunosti se slažem.

Njegova zbirka kolumni "Smotra folklora" je najbolje što je izdao od knjiga.
E ovu sam danas posudila, pročitala par stranica koliko sam stigla na poslu i super, za pet. Ostalo sve pročitala osim one nove NNN.
Moja jedna frendica kaže mi kako mogu čitati taj shit, ona to ni prstom ne bi takla - pa meni su dosadili ozbiljni romani i pisci, ono...trenutno mi treba tako nešto da me "digne", da umrem od smijeha, da me oraspoloži kada sam out.

Kolumne nisam nikada čitala, nisam znala da ih piše...joj sada kada se kolumni dohvatimmm...
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2003., 00:26   #8
Quote:
Sudden Sid kaže:
Kak se ne bih sjecao?
A kad je pisao o crkvi Jezerinca - "Dolaze pali Hrvati a Bog kaze Pavlu:`Pustaj ove preko reda, ovi su moji prijatelji Hrvati`"
Joj ovo je za deset
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2003., 00:59   #9
tomic mi je zakon, bas kao sto netko kaze - za procitat ga u subot ujutro i odvalit se.
Zaboravio sam gdje sam parkirao mi je dobra, Muskarac bez brkova isto tako, a Smotra folklora super. NNNI mi nije bas nesto!
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 07:37   #10
Kolumne su mrak, a knjige... pa lagano štivo za smijati se na plaži. Pročitala zadnju (Ništa nas ne smije iznenaditi), mogu reći da me nasmijala, sjetila sam se nekih priča i fora koje su mi pričali brat, dečko i frendovi dok su bili u vojsci. Ali bilo mi je fora sjetiti se nekih stvari iz bivše nam države.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 22:39   #11
"NNNI" je prilično neatraktivno štivo iz dva razloga: a) žene ne služe vojsku pa ne mogu shvatiti o čemu on zapravo govori
b)60% mlađih od 27 godina danas ide u civilku pa ni oni ne shvaćaju atmosferu Tomićevog romana.
S druge strane nema šanse ni na inozemnom tržištu jer šta zapadnjacima znače neka opća mjesta iz ex-jugoslavenske prošlosti?
kampfwagen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 14:31   #12
"Zaboravio sam gdje sam parkirao" je fina knjiga. Ima uspona i padova, ali za prvu knjigu to je više nego dobro.
Kolumne su mu zabavne, a romane mi se ne da čitati jer mi se ne čini da ću u njima naći nešto previše novo, a nemam baš vremena za ćitanje i moram vršiti strogu selekciju.
Woe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2003., 09:02   #13
Jutarnji ne čitam, no te njegove pričice mi nisu nešt...čitala sam Užas i veliki troškovi - bezveze, i Što je muškarac bez brkova - uopće nije smiješno
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 11:13   #14
Ja sam plakala od smijeha čitajući "Što je muškarac bez brkova", sjećam se, stajala sam na tramvajskoj stanici i glasno grcala od smjeha dok me ekipa na stanici gledala ispod oka...

Trebaš malo poznavati taj kraj i mentalitet da bi se mogao od srca nasmijati .... čula sam da je pola imotskog popiz*** kada je priča izašla i htjelu su ga "kamenovati" zbog toga- osvetio im se u kolumni jutarnjeg, hehe.
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 16:17   #15
pa pretpostavljam da Muskarac bez brkova vise nasmijava one kojima je blizak mentalitet ljudi opisanih u romanu. mene je knjiga nasmijavala cijelo vrijeme citanja jer sam imala i sliku a ne samo ton, obzirom da poznajem opisani mentalitet i kraj
( uostalom i Tomic ga zna u dusu).
opaska: Imocani nisu popiz**** zbog Muskarca, nego Tomica ne vole zbog njegovih stavova koje iznosi u kolumni u Jutarnjem!

ne bih usporedjivala Tomica sa Culinom, iako se slazem da Tomiceve knjige mozemo svrstati u populisticku literaturu. Culina mi je isforsirana , ima nekih stoseva, ali mi je Tomic lucidniji i duhovitiji - i prirodan.

kao kolumnist Tomic mi je odlican i bez pretjerivanja, nasmijava(o) me je do suza. doduse, cini mi se kao da se nekako razvodnio u zadnje vrijeme. jel se to cini samo meni?
__________________
"iskustvo se ne moze prenositi...
prenosi se znanje,umijece i mudrost koja je proistekla iz necijeg iskustva."
milci is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2003., 22:31   #16
Quote:
milci kaže:
pa pretpostavljam da Muskarac bez brkova vise nasmijava one kojima je blizak mentalitet ljudi opisanih u romanu. mene je knjiga nasmijavala cijelo vrijeme citanja jer sam imala i sliku a ne samo ton, obzirom da poznajem opisani mentalitet i kraj
( uostalom i Tomic ga zna u dusu).
Mislim da smo svi više-manje siti sprdanja sa ruralnim mitologemima dalmatinsko-hercegovačkog krša i da je vrijeme da se napiše nešto novo i nešto bolje.
Da, u Hrvatskoj ima dosta seljačina. Zapravo ima ih možda čak negdje oko 75% u općoj demografskoj slici države. To sam znao i prije serije "Naši i vaši" i prije Tomićeva romana. Prepoznat ćete ih kao glasače HDZ-a, vozače bijelih mercedesa i žderače pečene janjetine.
Problem nije toliko u tome što Tomić piše o prežvakanoj temi, koliko u tome što on o tome piše LOŠE, barem šta se tiče "Muškarca bez brkova" koji je neuspio početnički roman. I mene je začudilo kako je Tomić uspio napisati tako lošu knjigu s obzirom da je iza sebe već imao neke objavljene knjige.
kampfwagen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2003., 09:11   #17
Quote:
kampfwagen kaže:
Mislim Prepoznat ćete ih kao glasače HDZ-a, vozače bijelih mercedesa i žderače pečene janjetine.
jel nužno tim redoslijedom ili ako pikneš bilo koji od 3 ponuđene mogućnosti dobiješ seljaka?

ja naime, volim janjentinu - pa mi trebaš da mi kažeš di mi je mjesto
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2003., 09:53   #18
[QUOTE]kampfwagen kaže:
[B]Mislim da smo svi više-manje siti sprdanja sa ruralnim mitologemima dalmatinsko-hercegovačkog krša i da je vrijeme da se napiše nešto novo i nešto bolje.
Da, u Hrvatskoj ima dosta seljačina. Zapravo ima ih možda čak negdje oko 75% u općoj demografskoj slici države. To sam znao i prije serije "Naši i vaši" i prije Tomićeva romana. Prepoznat ćete ih kao glasače HDZ-a, vozače bijelih mercedesa i žderače pečene janjetine.


You've missed the point ! ili sam možda ja?!
Tomiću uopće nije bila namjera "sprdanje sa ruralnim mitologemima dalmatinsko-hercegovačkog krša" , a ponajmanje ovim romanom dokazivati da su u Hrvatskoj , u općoj demografskoj slici države seljačine zastupljene sa 75%!!

njegov roman nije tako pretenciozan!
__________________
"iskustvo se ne moze prenositi...
prenosi se znanje,umijece i mudrost koja je proistekla iz necijeg iskustva."
milci is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2003., 10:01   #19
paše mi kao usputno kratko štivo i kolumne.
za posvetiti više vremena ne.
btw. sjećam se jednog sjajnog intrvjua s arsenom dedićem u playboju.
mislim da je prije novinar, kolumnist i kroničar, no pisac.
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2003., 10:08   #20
Quote:
mudrica kaže:
paše mi kao usputno kratko štivo i kolumne.
za posvetiti više vremena ne.
btw. sjećam se jednog sjajnog intrvjua s arsenom dedićem u playboju.
mislim da je prije novinar, kolumnist i kroničar, no pisac.
meni je to jedan od sjajnijih/zabavnijih intervjua koje sam pročitala!
Zafrkant Tomić intervjuira starog cinika Arsena!

mudrice, jel' se sjećaš Tomićeve primjedbe Arsenu:" kao da ste se povukli u sebe?"
"pa neću valjda u tebe!" odgovori Arsen.
ja se tu nisam prestajala smijati.
__________________
"iskustvo se ne moze prenositi...
prenosi se znanje,umijece i mudrost koja je proistekla iz necijeg iskustva."
milci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.