Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2019., 10:40   #1
Papirus

Bok biljoljupci,
Imam pitanje o papirusu, ali nisam našla ni jednu temu u pretrazi pa evo, otvaram novu

Ljetos sam zdipila stabljičicu papirusa i postavila sam ju kišobranom prema dolje u teglicu vode. Teglica je trenutno zatvorena, a papirus je tek nedavno pustio tri mladice. Promatram ih kroz vodu i čine se okej, međutim lagano počinju gubiti boju i vjerujem da ih trebam presaditi, no usred smo zime pa ne znam je li to pametno. Ako imate iskustava sa papirusom, pliz pliz pomozite jer jako dugo želim tu biljčicu - zgođušna mi je takva jednostavna, a i ima divnu povijest/povezanost sa pismenošću.

U kakvu zemlju da ju piknem? Rasla je iz pijeska tamo gdje sam ju ubrala, ali znam da joj treba dosta vode. Treba mi pomoć i sa orijentacijom biljke itd. Svako vaše iskustvo s ovom biljčicom mi je dragocjeno
mahunarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 12:25   #2
Pikni ga u što lakšu zemlju, bilo koja kupovna uz dodatak riječnog pijeska. Možeš dodati malo perlita ili vermikulita ako imaš.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 14:13   #3
Može, tnx Biljko

A osvjetljenje? Rekla mi mama da su oni imali papirus u uredu prije dvadeset godina i da je dugo uspjevao bez prozora i pod klimom. Brine me i temperatura zraka..

No dobro, kad-tad ću javiti kako je uspjelo
mahunarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 09:47   #4
Više mu odgovara svjetlo mjesto. Odgovara mu normalna sobna temperatura a veći problem zimi je suhi zrak.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.