Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2010., 10:12   #41
Mojem je malom pedijatrica koja je bila na zamjeni isto dala Sumamed, nakon tri tjedna kašljanja onog pravog, tuberaškog, s tim da mali isto nije imao temp. i niš se na plućima nije čulo i grlo mu je bilo malo crveno, a inače je funkcionirao bez problema, Ja sam mu šašava to dala, jer nam stvarno niš drugo nije pomagalo, pa sam mu u očaju dala to i sirup od smrekovih iglica. Smirio mu se kašalj nakon tjedan dana i kad se naša ped. vratila nije baš bila oduševljena kad je čula da je pio Sumamed. Inače je mali zdrav, svako jutro pojede žlicu meda na tašte i sve bolesti koje je imao (šarlah, vod. koz.) preboli je i bez temp. i bez ikakvih problema. Samo nas vječito muči to šmrcanje i nešto rjeđe kašalj. Jadan, stalno me pita: mama, kad ću konačno ozdravit? Ja si sve nekak mislim da to pokupi u vrtiću. Prošli sam ga tjedan samoinicijativno vodila na vađenje brisa iz nosa i grla. U nosu je imao streptokok pneumokok, meni to grozno zvuči, ali pedica mi je rekla da ako je njemu sad bolje(a je, jer je to radio prije tjedan dana), da ga samo inhaliram i dala mi je Sinersul ako mu se to počne slijevati u grlo i ako mu bude baš jako loše, ali da prije dođem k njoj.Njemu nos još malo curi, više ne kašlje, ali ja ne znam hoće li se to samo od sebe povući i kaj je najpametnije da radim??!!
danijela m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 10:16   #42
Pa Sinersul je isto antibiotik

Danijela...samo ga inhaliraj, davaj mu topli chaj, mozesh ga mazati sa eukaliptusovom kremom protiv prehlade...i puno fizioloshke u nosich!

A shto se tiche ako mu se pochne slijevati u grlo...ja bih radje posegnula za sljezom (on razrjedjuje sluz)....ili u najgorem sluchaju bisolvom ili fluimukan...je kemija, al bolje to nego antibiotik
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 10:33   #43
Ma, znam da je antibiotik. To mi je dala baš ako bi mu preko vikenda bilo loše da mu dam, ali nisam mu dala, kak sam donesla doma tak i stoji neotvoren. Inače mislim da je naša ped, jedna od rijetkih koja daje antibiotike, radije mi na papir napiše tri-četiri domaća lijeka i tek ako to ne pomaže onda šalje vadit krv i antib. Ja malom dajem i trputčev sirup od dr. Teissa, nekad pomaže, nekad ne.Sve smo živo isprobali, od crne rotkve, karameliziranog šećera i glavice luka iznad uzglavlja dok spava(ovo zadnje samo kod jake prehlade i začepljenog nosa).Nisam mu još jedino probala ni sa čime mazat prsa jer sam naišla na sto savjeta (od svinjske masti, masl. ulja, dr. teiss masti) a ne znam kaj je najbolje.
danijela m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 11:04   #44
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Fala....dijete ima 3 godine...znachi moze....super, treba mi vishe tih prirodnih recepticha, jer smo skoro sve pokushali...i nbilo je samo trenutno olakshanje, a kasnije opet ista pricha...makar mozda dobro radimo, jer nije iz virusne doshlo do bakterijske zaraze...

A probat chemo...nasha jadna Zufljica je popila toliko bljakastih stvari da che mozda i ovo
Ako sam pohvatala, dijete 3 godine, sklono virusnim bronhitisima:
--prije zime bi trebala provest kuru od 6tjedana sa:
1.Spechiasoll Epid flu sirup--propolis s echinaceom 2 puta po zlicicu
2.Kalinji ulje--3 puta po 3 kapi
3.Echinacea kapi od Childlife s njihovim vit.C
IZABERI SAMO JEDNO!
--uz to možes probati uvesti naviku pijenja caja od domacih proizvodaca neku mjesavinu za disne puteve u koju stavis žličicu Radovan Petrovic Med za imunitet ili za bronhitis--ako ces piti ovo pod 1. onda za bronhitis
--kupi ovlaživac zraka bez obzira na sta se grijes u njega dodaj et.ulje eukaliptus radiata
--svaki dan fizioloska u nos
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 11:17   #45
rtg1....fala puno...mozda da probam nesh od "tvojih" proizvodjacha...evo shto mi korisitmo vech mjesecima:

- kapanje fizioloshke
- inhaliranje
- uzimanje PROSPALaid - propolis sa echinaceom i c vitaminom
- chajevi sljez i majchina dushica
- mazanje sa vitamelom biljnim melemom i vicksom
- eusin kapi kao etericno ulje palimo
- pili i zeleni med i mjeshani punomasan med sa cvetnim prahom i propolisom


Mi provadjamo "metode" od 2mj. 2010...imali stanku samo preko ljeta....dakle jadnoj maloj je inhaliranje jedna od igara, a zlichiche imuniteta su joj postali slatkishi

Vidjet chemo...pokushat chemo sa onom repom i nekim od navedenih preparata.....ipak to nismo koristili
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 15:31   #46
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Mislim, ovo nije za antibiotik, nikakav, a pogotovo ne sumamed.

Ako je to tako sve istina, ženska ti em truje dijete em baca novac poreznih obveznika.

Onak, baš ju treba prijaviti nekome. Ne znam kome.
E pa i ja mislim tako....ma nije ovo prvi put da se to događa...par puta sam tražila vađenje krvi kad je ona propisivala antibiotik i zbilja niti jednom nije bio potreban...tak da već otprilike znam kad treba a kad ne...mislim, zbilja tužno...ja moram izigravat doktora i borit se sa vlastitim crnim mislima jer što ako nešto pođe krivo jer ja nisam dala antibiotik...eto šogorica živi u Samoboru i njenoj djeci pedica NIKAD al baš ono nikad nije dala antibiotik bez vađenja krvi...a moj dječarac ih se do sad napio, ma užas, ni neznam broja...mada eto od kad ja reagiram na ovaj način antibiotici su nam zadnja solucija...
Ona meni truje dijete a ja nemogu ništa...jedino učiti učiti učiti i biti bolji dr. od nje
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 15:40   #47
Mi smo jučer probali zaprženi šećer sa mlijekom i eto mogu reći da je danas lagano krenulo iskašljavanje...još je i popio to nakon inhaliranja i kaže mmmmmmmmmm...fino

Ovo sa fiziološkom...kak to? Kupim u ljekarni kao kapi ili???

I definitivno treba ovlaživač zraka, imamo radijatore i baš je suh zrak, ja stavim mokri ručnik preko noći...mogla bi i po danu....

Dakle nastavljamo sa mlijekom i surupom za iskašljavanje i nadamo se najboljem, hvala svima na savjetima:klap::klap::klap:
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 16:44   #48
Quote:
lucylu kaže: Pogledaj post
Mi smo jučer probali zaprženi šećer sa mlijekom i eto mogu reći da je danas lagano krenulo iskašljavanje...još je i popio to nakon inhaliranja i kaže mmmmmmmmmm...fino

Ovo sa fiziološkom...kak to? Kupim u ljekarni kao kapi ili???

I definitivno treba ovlaživač zraka, imamo radijatore i baš je suh zrak, ja stavim mokri ručnik preko noći...mogla bi i po danu....

Dakle nastavljamo sa mlijekom i surupom za iskašljavanje i nadamo se najboljem, hvala svima na savjetima:klap::klap::klap:
Kupi pola litre fizioloske, spricu od 10ml, zelenu iglu, bocicu sterilnu s kapljkom od 10ml i za 12 kuna ukupno imas kapi za nos do faksa..
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 19:19   #49
tnx...
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.