Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2010., 17:10   #81
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
što je s razdobljem prije njihova razumijevanja?
Koji to postupak djeteta koje još ni ne razumije što čini krivo zaslužuje šamar?
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 17:11   #82
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
zapravo, vrlo slično. govoriš, puno govoriš. igraš se. pričaš. malo dijete, ovisno o situaciji, uzmeš u krilo i odneseš ako svojim ponašanjem ugrožava sebe ili druge.
ovo ne ide na tebe.
čini mi se da je danas postalo popularno svakog proglasiti "indigo djetetom", sve ispade i budalaštine objasniti djetetovom prirodom, posvećujući apsolutno svo vrijeme na odgoj svog podmladka. društvo sve više produžuje djetinjstvo tim podmlacima, ljudi su sve manje odgovorni u dvadesetima, tridesetima.
Pokušava se naći razlog i objašnjenje za sve.
nisam sigurna da je ovo najmudriji način, ovo razdoblje pustih razgovora, i ne odrastaju svi odrazgovarani u zdrave, zrele jedinke, dok ovi okruženi manje svjesnim roditeljima ili nedobog nekom osobom koja zna lupit po guzi postaju siledžije koje dalje prenose tijelo boli na svog podmladka.
vjerujem da je razgovor apsolutno bitan, najbolji element u odgoju. vjerujem da je militantno svako spenkanje kategorizirati "lošim odgojem, nasilništvom, neznanjem roditelja".
i nemaju ljudi svaki put snage/živaca po nti put nešto oduzeti iz ruku klincu , i nisu zbog toga roditelji iz pakla.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.

Zadnje uređivanje Pješčani sat : 22.11.2010. at 17:17.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 17:13   #83
ljudi dragi fakat ste pretjerali, nitko tu ne mlatari djecu ko volove u kupusima
broj samara koji sam dobila u zivotu (izuzevsi onaj od bivseg jer sam mu vratila duplom mjerom ) mogu nabrojati na prste jedne ruke, sjecam ih se dva, tri i sjecam se da sam ih zasluzila
sestra i ja smo izrasle u dva sasvim normalna celjadeta u normalnim vezama s normalnim ljudima
moji roditelji nisu nasilnici, dapace mrava na cesti ne bi zgazili
i obadvije imamo tolko dobar odnos s njima da svi zivimo dan danas u istoj kuci

pa radite istrazivanje oko toga
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 17:15   #84
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ovo ne ide na tebe.
čini mi se da je danas postalo popularno svakog progalisti "indigo djetetom", sve ispade i budalaštine objasniti djetetovom prirodom, posvećujući apsolutno svo vrijeme na odgoj svog podmladka. društvo sve više produžuje djetinjstvo tim podmlacima, ljudi su sve manje odgovorni u dvadesetima, tridesetima.
Pokušava se naći zrazlog i objašnjenje za sve.
nisam sigurna da je ovo najmudriji način, ovo razdoblje pustih razgovora, i ne odrastaju svi odrazgovarani u zdrave, zrele jedinke, dok ovi okruženi manje svjesnim roditeljima ili nedobog nekom osobom koja zna lupit po guzi postaju siledžije koje dalje prenose tijelo boli na svog podmladka.
vjerujem da je razgovor apsolutno bitan, najbolji element u odgoju. vjerujem da je militantno svako spenkanje kategorizirati "lošim odgojem, nasilništvom, neznanjem roditelja".
i nemaju ljudi svaki put snage/živaca po nti put nešto oduzeti iz ruku klincu , i nisu zbog toga roditelji iz pakla.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 17:20   #85
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
a sto se tice pesa..heznes ga malo novinama po guzi , novinama zato sto ne bole , po guzi zato da ne bi po faci slucajno...i fakat skuze
Fakat skuže i uz dosljedno ponavljanje te nagrađivanje i kojekakva poticanja pozitivnog ponašanja.
Udaranje psa je metoda koju koriste osobe koje su lijene utrošiti nešto više vremena u odgoj psa/informiranje o istom. Po meni - ako nemaš vremena, onda niti ne nabavljaš psa.
Jako, jako, jako sam protiv udaranja u odgoju.

Ok, priznajem da o odgoju djece nemam apsolutno nikakvog pojma.
Ali, jebemusve, ako bez udaranja možeš odgojiti psa, ne vidim zašto ne bi mogao i dijete.
Naime, djetetu doslovce možeš rastumačiti neke stvari. Psu ne možeš, pa opet može naučiti sve što je potrebno i bez udaraca.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 17:21   #86
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ovo ne ide na tebe.
čini mi se da je danas postalo popularno svakog progalisti "indigo djetetom", sve ispade i budalaštine objasniti djetetovom prirodom, posvećujući apsolutno svo vrijeme na odgoj svog podmladka. društvo sve više produžuje djetinjstvo tim podmlacima, ljudi su sve manje odgovorni u dvadesetima, tridesetima.
Pokušava se naći zrazlog i objašnjenje za sve.
nisam sigurna da je ovo najmudriji način, ovo razdoblje pustih razgovora, i ne odrastaju svi odrazgovarani u zdrave, zrele jedinke, dok ovi okruženi manje svjesnim roditeljima ili nedobog nekom osobom koja zna lupit po guzi postaju siledžije koje dalje prenose tijelo boli na svog podmladka.
vjerujem da je razgovor apsolutno bitan, najbolji element u odgoju. vjerujem da je militantno svako spenkanje kategorizirati "lošim odgojem, nasilništvom, neznanjem roditelja".
i nemaju ljudi svaki put snage/živaca po nti put nešto oduzeti iz ruku klincu , i nisu zbog toga roditelji iz pakla.
ima puno preseravanja, slažem se. te indigo te kristalna te emo te ova te ona...odjebaus miki maus.

htjedoh reći da odgoj nije puko držanje monologa o xy temi već isključivo praksa uz teoriju. pri tom smatram da je od iznimne važnosti biti dosljedan (doduše, to zna bit prilično zajebano i nije uvijek provedivo, al bi bilo dobro trudit se oko toga). vjerujem da djecu treba učiti odgovornosti, a to im zorno pokazati primjerom. ne ponašat se prema njima kao prema nesposobnim isprdcima već u skladu s njihovom dobi. dodavat im sadržaj tako da ga mogu apsorbirati, malo po malo. samo problem je kad se od klinaca puno očekuje, a ništa im se ili malo dalo. e, sad, šta je malo, šta je puno, šta je taman...? jebiga, nije lako bit roditelj, a još je teže bit dobar roditelj s vagom koja to više ili manje precizno izmjeri.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 17:22   #87
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Fakat skuže i uz dosljedno ponavljanje te nagrađivanje i poticanje pozitivnog ponašanja.
Udaranje psa je metoda koju koriste osobe koje su lijene utrošiti nešto više vremena u odgoj psa/informiranje o istom. Po meni - ako nemaš vremena, onda niti ne nabavljaš psa.
Jako, jako, jako sam protiv udaranja u odgoju.

Ok, priznajem da o odgoju djece nemam apsolutno nikakvog pojma.
Ali, jebemusve, ako bez udaranja možeš odgojiti psa, ne vidim zašto ne bi mogao i dijete.
Naime, djetetu doslovce možeš rastumačiti neke stvari. Psu ne možeš, pa opet može naučiti sve što je potrebno i bez udaraca.
evo odi pitaj mojeg psa kolko je jadan istraumatiziran od toga kaj sam ga ko malog par puta lupila novinama po guzi, evo ga sjedi mi u krilu i glodje komad sira i fala na pitanju, we're doing just fine

bas pretjerujete ljudi dragi

i da btw mi smo odustali od kosp-a za socijalizaciju pasa jer podrzavaju mlacenje i samaranje a s tim se nikako ne slazem sto se tice odgoja pasa
cak imaju neke pse i na onim davilicama....uzas
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 17:25   #88
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ovo ne ide na tebe.
čini mi se da je danas postalo popularno svakog proglasiti "indigo djetetom", sve ispade i budalaštine objasniti djetetovom prirodom, posvećujući apsolutno svo vrijeme na odgoj svog podmladka. društvo sve više produžuje djetinjstvo tim podmlacima, ljudi su sve manje odgovorni u dvadesetima, tridesetima.
Pokušava se naći razlog i objašnjenje za sve.
nisam sigurna da je ovo najmudriji način, ovo razdoblje pustih razgovora, i ne odrastaju svi odrazgovarani u zdrave, zrele jedinke, dok ovi okruženi manje svjesnim roditeljima ili nedobog nekom osobom koja zna lupit po guzi postaju siledžije koje dalje prenose tijelo boli na svog podmladka.
vjerujem da je razgovor apsolutno bitan, najbolji element u odgoju. vjerujem da je militantno svako spenkanje kategorizirati "lošim odgojem, nasilništvom, neznanjem roditelja".
i nemaju ljudi svaki put snage/živaca po nti put nešto oduzeti iz ruku klincu , i nisu zbog toga roditelji iz pakla.
ja tebe tako volim čitati

jer neke stvari koje se meni motaju po glavi tako fino sročiš da je to milina.


inače, da se vratimo na ontopic jer mislim da je svaka daljna rasprava na ovoj temi too much (prećerali smo ga i ovako) - nije mi jasno zašto sam, bez obzira na to koliko dugo spavala, u 6 ujutro toliko željna sna. ono, svejedno mi je zaspala u 10 ili u 2 ujutro, do 8 sam nefunkcionalna /polufunkcionalna.
__________________
akutna nejebica je stvar trenutka.
onog trenutka kada shvatiš da je zadnja stvar koja se digla u tvojoj blizini parket (c) shishachpudli
themoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 17:29   #89
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Fakat skuže i uz dosljedno ponavljanje te nagrađivanje i kojekakva poticanja pozitivnog ponašanja.
Udaranje psa je metoda koju koriste osobe koje su lijene utrošiti nešto više vremena u odgoj psa/informiranje o istom. Po meni - ako nemaš vremena, onda niti ne nabavljaš psa.
Jako, jako, jako sam protiv udaranja u odgoju.


na vlastitom primjeru znam što se dogodilo nakon 'bravo, super si to napravila', a što nakon mlaćenja po dupetu. nakon mlaćenja po dupetu osjećala sam se loše i vrlo često ponovila pizdariju, a nakon pohvale htjela bit još bolja.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 17:31   #90
da, mislim da nam oni na psihologiji zavide

znala sam ja unaprijed da u vezi sa ovim pitanjem ima jako puno suprotnih mišljenja. ja kad branim fizičko kažnjavanje, ja ne mislim na new age i ine gluposti koje je Pješčana navela kao primjere. I jesu glupi.

Jedina stvar koja mene fascinira u ovoj temi jeste kako ljudi brane svoje roditelje, govoreći da su bili krasni ljudi. Ne vidim da je iko pokušao nekome reći da mu roditelji nisu krasni, dobri i dragi ljudi.

No, krasni, dobri i dragi ljudi griješe. Po mom skromnom mišljenju, udariti dijete je znak poraza i greške, i slažem se u potpunosti sa provincijalkom, koja je ispričala svoju priču iz iskustva. Ona je nekiput udarila dijete po guzi. Sviđa mi se njeno pisanje, slažem se sa njom, i mislim da je pametna osoba. Ali je pogriješila. I ona to zna, i priznaje, umjesto da sebi traži opravdanja.

Baš kao i neki roditelji.

Inače, ako je pogrešno udariti ženu, koja je od muškarca fizički slabija, ali je za razliku od djeteta odrasla osoba, i može povrijediti mnogo dublje i gore nego što to može nesvjesno dijete, pogrešno je udarati djecu, užasno pogrešno. Pogrešno je udarati i muškarca - udarac je i psihički porazan, nije bitno da li ga fizički boli.

Inače, svako će odgajati svoje dijete kako mu paše. Ja u ovom momentu malo maštam, da će postojati neki forum gdje će se prepirati naša djeca, o nama
Voljela bih to vidjeti
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...

Zadnje uređivanje MelodyNine : 22.11.2010. at 17:38.
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 17:37   #91
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post


na vlastitom primjeru znam što se dogodilo nakon 'bravo, super si to napravila', a što nakon mlaćenja po dupetu. nakon mlaćenja po dupetu osjećala sam se loše i vrlo često ponovila pizdariju, a nakon pohvale htjela bit još bolja.
joj daj molim te se mlatni novinama po guzici i reci mi jer boli, ne boli nego je malo neugodno, i upravo to je poanta da reagiraju na miris novina tak da je nakon jedanput, dvaput dovoljno da im samo pokazes novine i nece vise ponoviti sto god vec ne smiju raditi

stvarno pretjerujete, al bas ste prekardasili u svakom pogledu
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 17:45   #92
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
da, mislim da nam oni na psihologiji zavide

...

Jedina stvar koja mene fascinira u ovoj temi jeste kako ljudi brane svoje roditelje, govoreći da su bili krasni ljudi. Ne vidim da je iko pokušao nekome reći da mu roditelji nisu krasni, dobri i dragi ljudi.

...

Inače, svako će odgajati svoje dijete kako mu paše. Ja u ovom momentu malo maštam, da će postojati neki forum gdje će se prepirati naša djeca, o nama
Voljela bih to vidjeti
ipak smo jezičave, tko će se s tim mjeriti

ja sam govorila o svojim roditeljima jer iz vlastitog iskustva ne mogu govoriti. samo sam rekla da ja te njihove šamare nisam vidila ko grešku. nekad sam stvarno bila nemoguća i nije da nisu probali prvo ufino.

nego, aj dosta
reci ti meni zašto sam ja umorna u 6 ujutro nakon 8 sati sna?
__________________
akutna nejebica je stvar trenutka.
onog trenutka kada shvatiš da je zadnja stvar koja se digla u tvojoj blizini parket (c) shishachpudli
themoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 17:47   #93
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
evo odi pitaj mojeg psa kolko je jadan istraumatiziran od toga kaj sam ga ko malog par puta lupila novinama po guzi, evo ga sjedi mi u krilu i glodje komad sira i fala na pitanju, we're doing just fine
Uopće se ne radi o tome.
Pokušaj shvatiti da su i odgoj psa i odgoj djeteta obaveza i odgovornost onoga tko se odlučio na nabavku psa/djeteta.
Upravo zato, ako si ih već nabavila, dužna si odabrati metodu odgoja koja je bolja/povoljnija/ugodnija za psa/dijete, a ne onu koja će tebi ušparati vremena.


Što se sira tiče – masni sirevi nisu dobri za pse (eventualno komadićak kao nagrada, ali "nu ti komad sira pa ga glođi i budi miran" nikako)

Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
cak imaju neke pse i na onim davilicama....uzas
Pravilno korištena davilica nezamjenjiva je u radu sa službenim pasminama.

Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
joj daj molim te se mlatni novinama po guzici i reci mi jer boli, ne boli nego je malo neugodno, i upravo to je poanta da reagiraju na miris novina tak da je nakon jedanput, dvaput dovoljno da im samo pokazes novine i nece vise ponoviti sto god vec ne smiju raditi
Ne radi se tu o boli. Naime, bol nije jedina negativna emocija koju takvim odgojem možeš izazvati.
Već o neugodi, strahu i povezivanju vlasnika sa tim osjećajima.
Bespotrebno.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 17:49   #94
Mislim da su danas djeca prezaštićena. Danas se roditelji ne bi smjeli ni derat na djecu, jer je to odmah zlostavljanje. Mislim da roditelj ima pravo (a ponekad i potrebu) malo lagano nalupat svoje dijete, znate onako pljusku po guzici. Naravno da sam protiv zlostavljanja djece i ne znam kakvog šamaranja, ali ponekad lagana pljuska (ako dijete stvarno napravi nešto loše) je opravdana.
Kim Lynn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 17:51   #95
Quote:
themoment kaže: Pogledaj post
nego, aj dosta
reci ti meni zašto sam ja umorna u 6 ujutro nakon 8 sati sna?
negdje sam čitala da je baš u šest ujutro, nakon dovoljno sati sna, tijelo spremno i odmorno, za buđenje, no mozak još nije dobar ili obrnuto, izguglat ću.
uglavnom, nešto od dvoga još nije spremno.
tako da je optimalno vrijeme osam ujutro, plus osam sati sna
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 17:54   #96
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Uopće se ne radi o tome.
Pokušaj shvatiti da su i odgoj psa i odgoj djeteta obaveza i odgovornost onoga tko se odlučio na nabavku psa/djeteta.
Upravo zato, ako si ih već nabavila, dužna si odabrati metodu odgoja koja je bolja/povoljnija/ugodnija za psa/dijete, a ne onu koja će tebi ušparati vremena.


Što se sira tiče – masni sirevi nisu dobri za pse (eventualno komadićak kao nagrada, ali "nu ti komad sira pa ga glođi i budi miran" nikako)



Pravilno korištena davilica nezamjenjiva je u radu sa službenim pasminama.





Ne radi se tu o boli. Naime, bol nije jedina negativna emocija koju takvim odgojem možeš izazvati.
Već o neugodi, strahu i povezivanju vlasnika sa tim osjećajima.
Bespotrebno.

nije masan nego je svjezi,i dapace preporuca se psima s problematicnim zelucem, znam o odgoju pasa vise od vecine jer sam imala pune ruke posla sa svojim jednim malim davezom
i pol zivota sam tome posvetila tak da....can it

naglasak na ovo pravilno, ono sto sam ja vidjela nije bilo nimalo pravilno koristena davilica
zanimljivo je da se slazes s davilicom koja je na jakom losem glasu a s novinama ne, stvarno zanimljivo

mog psa mene nije strah niti zelim da ga bude strah
i savrseno je dobro odgojen i sretan pas, koliko mi to vidimo, a uostalom i svi koji nas znaju

karakteri su im razliciti isto kao i kod djece, nekima ce biti dosta par puta reci ne i nagraditi ih i voila odgojen pas, nekima horda ponavljanja i "ne" i "ma" nece znaciti nista puno i oko njih se treba vise raditi i teze ih je socijalizirati
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 17:54   #97
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
negdje sam čitala da je baš u šest ujutro, nakon dovoljno sati sna, tijelo spremno i odmorno, za buđenje, no mozak još nije dobar ili obrnuto, izguglat ću.
uglavnom, nešto od dvoga još nije spremno.
tako da je optimalno vrijeme osam ujutro, plus osam sati sna
ja bi po sebi rekla da mi mozak nije spreman

damn, znači moram tražit novi posao i počet se budit u 8.

edit: samoj sebi. tek sad vidjeh da se tema odvojila.
ćutim odsad.
__________________
akutna nejebica je stvar trenutka.
onog trenutka kada shvatiš da je zadnja stvar koja se digla u tvojoj blizini parket (c) shishachpudli
themoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 17:54   #98
kaj spada autorici posta pod ''fizičko kažnjavanje djece'' ? al molim točno.

drugo - nije fora u tome da dijete zaboli kad ga tresneš po dupetu nego da se uplaši i da shvati ko je autoritet.

i najbitnije kakva DEMOKRACIJA s djetetom od 3 godine ?!
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 18:00   #99
Quote:
TheWho kaže: Pogledaj post
kaj spada autorici posta pod ''fizičko kažnjavanje djece'' ? al molim točno.

drugo - nije fora u tome da dijete zaboli kad ga tresneš po dupetu nego da se uplaši i da shvati ko je autoritet.

i najbitnije kakva DEMOKRACIJA s djetetom od 3 godine ?!
joj nemoj molim te, sad ce i tebe razapeti, bjezi dok mozes
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 18:07   #100
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
joj nemoj molim te, sad ce i tebe razapeti, bjezi dok mozes
a znam da oće a kaj sad
jebeš forum ak nemreš reć kaj misliš !

evo ja sam dobivala po pajdari tu i tam kad je trebalo al nikad nisam bila plava ali sam znala kaj se smije kaj ne smije i amen !!
da bi se ja hitila u dućanu i urlala ak nekaj ne dobijem nema teorije ! a danas se svaki klinjo i klinka bacaju ko budale ! mene je to sram gledati majke mi! a starci kraj njih ono... nema me i baš me briga - stav.e pa jebemu sve ! ak se odmalena ne nauče (pa makar i fliskom po guzici) kaj smiju i kaj ne smiju te ko je autoritet onda ga jebite.
dakle - NE ubit boga u njemu al prknut ga prek ''pelene''... ne vidim problem!
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.