Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2023., 01:31   #2641
Quote:
fashfit kaže: Pogledaj post
Ima netko iskustva s atopijskim na vlasistu? Po tijelu je pod kontrolom, a za vlasiste nikako ne mozemo naci odgovarajuci sampon. Izgleda kao tjemenica kod beba, a vec ima2god i 10 mjeseci. Trenutno smo na samponu linola forte, i bude dobro kad se opere, ali za par dana opet sve suho

Poslano sa mog SM-A336B koristeći Tapatalk

Moja curka (2,5 god) je imala zute mrlje po glavi, sad peremo s Mustela pjenicom za tjemenicu i vise ih nema. Uzela u Bipi onu na kojoj pise atopic


Sent from my iPhone using Tapatalk
MommyShark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 13:38   #2642
Što bi preporučili kao najbolje za teži oblik ADa?
Avene xeracalm mlijeko
Ducray Dexyane krema
Fanehowler is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2023., 18:55   #2643
je li eucerin atopi control akut krema jača (djelotvornija) od eucerin atopi control losiona?

imam losion, nula bodova.
Carmen 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2023., 21:57   #2644
Quote:
Fanehowler kaže: Pogledaj post
Što bi preporučili kao najbolje za teži oblik ADa?
Avene xeracalm mlijeko
Ducray Dexyane krema
Ja bih preporučio 2% ulja njemačke kamilice umješati u losion koji inače koristite za AD (iako to nije idealni nosač za hidrofobno ulje kamilice, ali može da posluži). Mazati 2 puta dnevno, po potrebi i češće. Ispitivanja do sada na osobama sa AD daju obećavajuće rezultate. Mehanizam je sličan djelovanju imunomodulatora ali je prirodni proizvod, GRAS, potpuno neškodljiv. Preko 5 godina radim na proizvodnji eteričnog ulja njemačke kamilice a trebaće još najmanje 2 godine da se razvije preparat u obliku nanoemulgela koji bi se mogao koristiti za upala stanja kože, uključujući AD.
David Kamilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2024., 18:22   #2645
https://easyimg.io/g/eultkr0g1

Pozdrav ekipa, evo saljem pitanje i ovdje, dal ovo slici ADu kako tvrde dermatolog i pedijatar?
Meni to nije ni slicno ADu, ne prolazi sad vec mjesec dana, malo se ubazilo od elocoma al danas opet izbija.
Dodatno, na drugom djetetu sam jucer primijetila iza koljena na pregibima istu stvar.
AD nije zarazan,a drugo dijete nikad nije ni imalo AD, mala je imala sa godinu dana i to je prvo sto je doktorima na pameti- aha imala je AD i sad se vratilo.
Ali AD nam se smirio nakon silnih krema i balzama, ovo nikako ne prolazi, luda sam vec
AllYearAround is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.