Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2008., 19:12   #81
ja ih još nemam ,a otvorila sam se 2 cm i u utorak mi je 37 tjedan
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 19:49   #82
ja sam 35 tjedan i jučer me nešto po prvi put oštro zašarafilo u donjem dijelu trbuha, ali to je možda jer sam dizala krevet i saginjala se a nisam smjela. svašta i od mene !


inače nemam kontrakcija, zasad.
Audrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 14:47   #83
Menstrualni bolovi u trudnoci

Drage moje trudnice i mame,

ja sam u 27+1 i od kada sam zatrudnila imam menstrualne bolove u vrijeme kada bi trebala dobiti mengu. Ponekad su stvarno jaki bolovi i naravno, moja GIN kaze da je to normalno i uobicajeno, a na hitnoj su i rekli da to nije normalno pa sam bila i u bolnici 2 dana na promatranju. Sve su pregledali i sve je u savrsenom redu i sa bebom i samnom.

imate li vi slicno iskustvo i kaj s time napraviti?
uniqoue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 14:53   #84
Quote:
uniqoue kaže: Pogledaj post
Drage moje trudnice i mame,

ja sam u 27+1 i od kada sam zatrudnila imam menstrualne bolove u vrijeme kada bi trebala dobiti mengu. Ponekad su stvarno jaki bolovi i naravno, moja GIN kaze da je to normalno i uobicajeno, a na hitnoj su i rekli da to nije normalno pa sam bila i u bolnici 2 dana na promatranju. Sve su pregledali i sve je u savrsenom redu i sa bebom i samnom.

imate li vi slicno iskustvo i kaj s time napraviti?
Ja sam čula da neke žene imaju prvih par mjeseci( do 4mj) takve bolove, ali baš da s 27+1 imaš to mi se čini malo dugo.Jel te jako boli ili onak tek toliko da te podsjeti malo?
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 14:55   #85
Quote:
uniqoue kaže: Pogledaj post
Drage moje trudnice i mame,

ja sam u 27+1 i od kada sam zatrudnila imam menstrualne bolove u vrijeme kada bi trebala dobiti mengu. Ponekad su stvarno jaki bolovi i naravno, moja GIN kaze da je to normalno i uobicajeno, a na hitnoj su i rekli da to nije normalno pa sam bila i u bolnici 2 dana na promatranju. Sve su pregledali i sve je u savrsenom redu i sa bebom i samnom.

imate li vi slicno iskustvo i kaj s time napraviti?
Imala sam samo jedanput jake menstrualne bolove u 29. tjednu i isto sam završila u Petrovoj na kontroli.Uglavnom sve je bilo u redu. Izgleda da je to sasvim normalno ali ipak drži pod kontrolom jer ti grčevi mogu značiti i početak trudova kako su meni tamo rekli. Sretno
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 14:58   #86
pa onak, pocnu me kriza boliti i desni ili lijevi jajnik, cijeli jedan dan, sutra vise ne ali fakat me zna rasturati, osobito navecer kada legnem u krevet. nije ono kao kada krvaris nego taman prije nego trebas dobiti mengu. i meni su na hitnoj rekli da u prva 3 mjeseca je normalno, ali poslije je indikacija da nesto nije u redu ali nisu nis otkrili.

cak me zna boliti i izmedu menge, kad bi kakti trebala biti ovulacija koja mene inace strasno boli...
uniqoue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 23:26   #87
Quote:
uniqoue kaže: Pogledaj post
pa onak, pocnu me kriza boliti i desni ili lijevi jajnik, cijeli jedan dan, sutra vise ne ali fakat me zna rasturati, osobito navecer kada legnem u krevet. nije ono kao kada krvaris nego taman prije nego trebas dobiti mengu. i meni su na hitnoj rekli da u prva 3 mjeseca je normalno, ali poslije je indikacija da nesto nije u redu ali nisu nis otkrili.

cak me zna boliti i izmedu menge, kad bi kakti trebala biti ovulacija koja mene inace strasno boli...
A da to nisu one HB kontrakcije, koje pripremaju maternicu za porod??
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:34   #88
Meni su se javili bolovi identični menstrualnima dan-dva prije poroda. Stoga, budi oprezna!
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 13:00   #89
ja imam istih problema, mene svaki da bolucka trbuh, jajnici ili crijeva (ili kaj god da je to lijevo i desno dole u trbuhu)...gin mi je rekao da je ormalo sve dok to isu jaki grčevi.
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 13:05   #90
mene tu i tamo malo zašarafi al to traje kratko...kao da me samo "podsjeti" na bol
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 15:42   #91
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
A da to nisu one HB kontrakcije, koje pripremaju maternicu za porod??
nisu, nisu. to tocno osjetim kao zatezanje maternice, a ovo su bas kao menstrualni bolovi. i opet danas gin kaze sve super i da ne brinem da je to tak kod nekih zena. uf..uopce mi nije svejedno, bas me to bedira.

al danas sam opet cula svoje malo srceko kak kuca i presretna sam !!!
uniqoue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 02:10   #92
Meni

Meni isto tako..snažan pritisak na spolovilo kao da će ispasti van, a u 36. sam tjednu.
lipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 21:25   #93
ja sam u 28. tjednu i već ih negdje tjedan dana osjećam..

Bar mislim da su to kontrakcije - nekoliko puta dnevno mi je trbuh tvrd kao lopta i nije uopće ugodno
dia1410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 22:04   #94
Meni su pocele negdje oko 27 tjedna. Vise ih bude kada pretjeram sa poslom i ne odmaram se. Stvrdne mi se trbuh i nakon 10-tak sekundi popusti. Tako mi je bilo i u proslim trudnocama.
Sve je to normalno. Nije ugodno ali isto tako nije ni sjena onome sto nas tek ceka
La Vita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 00:23   #95
neznam jesu li to kontrakcije, ali mene vec dva tjedna boli zdjelica i izmedu nogu, bas kao da netko siri kosti...
jako neugodan osjecaj koji mi ne dozvoljava ni sjedenje, ni lezanje, ni hodanje, nikakvu aktivnost koja traje duze od cca 15tak minuta u komadu....

i to boli cijeli dan i po noci sa kracim prekidima.....
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 13:04   #96
Quote:
Dancica kaže: Pogledaj post
neznam jesu li to kontrakcije, ali mene vec dva tjedna boli zdjelica i izmedu nogu, bas kao da netko siri kosti...
jako neugodan osjecaj koji mi ne dozvoljava ni sjedenje, ni lezanje, ni hodanje, nikakvu aktivnost koja traje duze od cca 15tak minuta u komadu....

i to boli cijeli dan i po noci sa kracim prekidima.....
a u kojem si tjednu? mene tak boli već 2 tjedna... grozno nešto,uopće noge ne mogu skupiti hodam ko pingvin

al to ti nisu kontrakcije,to je širenje kostiju zdjelice,priprema za porod

mene muče baš grčevi..jučer me malo bolio donji dio trbuha i nešto me dolje probolo par puta tako da sam se morala primiti za prvo kaj sam našla u blizini i sve zvijezde sam vidla... grozno gotova sam na porodu
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 09:51   #97
I kosti zdjelice i sve živo bolucka...probala sam jastuk staviti između nogu, ali nikako mi ne paše...
a najgore mi je što stalno mislim da sam nešto zaboravila i da neću stići još ne znam što obaviti prije nego što rodim.
Smiješna sam sama sebi..a valjda to iščekivanje me psihički ubija....
lipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 09:55   #98
Smile pozdrav trudnilice

ja sam u 36, tjednu i do jučer sam imala najljepšu trudnoću na svijetu;nikakvi bolovi,komplikacije....ništa za što mogu reći j a o.(moram biti zahvalna Bogu na tome).
a onda me sinoć tako počelo boljeti u donjem dijelu trbuha da sam mislila da ću se poroditi doma na krevetu.nisam znala da li me više presjeca ili probada ili kaj se događa.spolovilo me rasturalo,a svakih 5 min trći na wc.
sa kontrakcijama do sad nisam imala iskustava,ili ako jesam nisu bile uopće strašne pa ih nisam ni skužila.ovo mi je prva trudnoća i totalni sam laik.
a moja bebica....jučer sam je prvi put osjetila da se miče tako jako nisko,imala sam osjećaj da bih je mogla vidjeti da se mogu sagnuti tako jako.i probala sam ležati i na lijevom i na desnom boku,ali iskreno ne znam koliko mi je to pomoglo. iza mene je skoro skroz ne prespavana noć (što od straha,što od bolova,što od straha..)ali sad kao da je bolje.

molim vas da mi date savjet: dali da se zabrinjavam ili je to normalno. da odem giniću ili...?
unaprijed hvala i evo vam pusa
caps lock is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 21:05   #99
Ja sad zadnja dva dana imam kontrakcije navečer....boli i steže trbuh..okameni se....
Koliko to može trajati? Do termina ili možda prije završiti porodom?
Ima li tko kakva iskustva?
lipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 02:49   #100
i ja imam ove bolove...
i to prilicno jake... na momente se osjecam kao da cu procuriti
znam da sam citala da je to normalno na pocetku trudnoce, ali se opet brinem..

do koje mjere su normalni ti bolovi..
mene ono boli kao nekoliko sat prije M.. oni grcevi kad pocnu... i bas onaj neugodni bol u donjem stomaku
to traje par min i prestane, a onda opet.. i tako evo vec 2-3 dana jako intezivno, narocito kad lezim...
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.