Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2012., 07:52   #21
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Nadam se fonetski pisano,a ovo Raul ipak bolje ne,previše mi nogometaško-sapuničarski zvuči za naše krajeve.
Baš me briga kaj misliš. Najbolje da se zove Ivan, Ivana, Marija, Ana... Ziher.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 08:39   #22
Quote:
Afrodita Diana kaže: Pogledaj post
Baš me briga kaj misliš. Najbolje da se zove Ivan, Ivana, Marija, Ana... Ziher.
Nije rečeno da je najbolje zvati se Ivan, Ivana, Marija, Ana niti itko govori što je najbolje ili najgore,ali Raul sigurno nije normalno ime za Hrvata. Po toj logici možeš sina nazvati i Cuauhtémoc po nogometašu Cuauhtémocu Blancu,kad se već radi o meksikančenju imena u nas ili mišljenju da je to bolje od tradicionalnih imena. Nema neke velike razlike između Raul i Cuauhtémoc za Hrvata,približno je jednako nakaradno. Mene to davanje imena klincima po likovima iz serija i stranih nogometnih klubova najviše podsjeća na praksu kod jedne pomalo garave nacionalne manjine koja se bavi trgovinom bakrom i voli imena Diego Armando,Nehru,Sadat,Gringo i Sandokan.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 09:11   #23
Quote:
Afrodita Diana kaže: Pogledaj post
Moja će se curica zvati Letizia Isabelle, a dečkić Raul Sebastian.
Sedam stvari kojima "dobri roditelji" sjebu djecu za cijeli život

Pogledati #7.

Čestitam!
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 09:17   #24
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Nije rečeno da je najbolje zvati se Ivan, Ivana, Marija, Ana niti itko govori što je najbolje ili najgore,ali Raul sigurno nije normalno ime za Hrvata. Po toj logici možeš sina nazvati i Cuauhtémoc po nogometašu Cuauhtémocu Blancu,kad se već radi o meksikančenju imena u nas ili mišljenju da je to bolje od tradicionalnih imena. Nema neke velike razlike između Raul i Cuauhtémoc za Hrvata,približno je jednako nakaradno. Mene to davanje imena klincima po likovima iz serija i stranih nogometnih klubova najviše podsjeća na praksu kod jedne pomalo garave nacionalne manjine koja se bavi trgovinom bakrom i voli imena Diego Armando,Nehru,Sadat,Gringo i Sandokan.
Čudno bi za naše podneblje bilo i Wilfrid i Kunigunda, ali još uvijek su prihvatljivija od psećih imena. Čak se intelektualci više iživljavaju na imenima vlastite djece nego obični ljudi. Mislim da će dijete biti zadovoljnije da ga se zove Stipe ili Marijana nego Hefest, Perun ili Artemida.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 09:21   #25
Quote:
Afrodita Diana kaže: Pogledaj post
Moja će se curica zvati Letizia Isabelle, a dečkić Raul Sebastian.
Ma, 100 ljudi 100 čudi. Meni su imena baš dobra. Osim Raul zato što me asocira previše na meksičke sapunice. Ali ne u smislu da mi je nakaradno ili neobično nego mi je u istom rangu ne sviđanja kao i npr. Gordan.
__________________
''People take different roads seeking fulfillment and happiness. Just because they're not on your road doesn't mean they've gotten lost.'' Dalai Lama
Na oblaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 09:22   #26
Quote:
Afrodita Diana kaže: Pogledaj post
Baš me briga kaj misliš. Najbolje da se zove Ivan, Ivana, Marija, Ana... Ziher.
Nee, nazovi ga Popocatepetl, British Petrol, Latrodectus Tredecimguttatus ili Joker.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 09:30   #27
Quote:
Na oblaku kaže: Pogledaj post
Ma, 100 ljudi 100 čudi. Meni su imena baš dobra. Osim Raul zato što me asocira previše na meksičke sapunice. Ali ne u smislu da mi je nakaradno ili neobično nego mi je u istom rangu ne sviđanja kao i npr. Gordan.
Speedy Gonzales je lijepo meksičko ime i ne podsjeća na sapunice.
http://youtu.be/gFJoSQ54CrQ
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 09:46   #28
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Čudno bi za naše podneblje bilo i Wilfrid i Kunigunda, ali još uvijek su prihvatljivija od psećih imena. Čak se intelektualci više iživljavaju na imenima vlastite djece nego obični ljudi.
Kojih psećih imena naprimjer? Ne bi rekao da to rade intelektualci,prije likovi tipa Dino Drpić i Nives Celzijus ili poneki estradnjaci i slični cirkusanti.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 09:49   #29
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Mislim da će dijete biti zadovoljnije da ga se zove Stipe ili Marijana nego Hefest, Perun ili Artemida.
Pa nikad nisam ni čuo da se netko zove Hefest ili Perun,za Artemidu isto ne znam,ali sjećam se jedne Artemije prije nekih 7,8 godina na tv(samo što mi je to ime,iako neuobičajeno,ipak normalno u odnosu na Nia,Gia i Ria koje i nisu imena).
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 09:55   #30
Quote:
Na oblaku kaže: Pogledaj post
Ma, 100 ljudi 100 čudi. Meni su imena baš dobra. Osim Raul zato što me asocira previše na meksičke sapunice. Ali ne u smislu da mi je nakaradno ili neobično nego mi je u istom rangu ne sviđanja kao i npr. Gordan.
Pa baš su dobra. Kaj ste počeli s Hefestom, Antigonom itd...

Ovo su čist ok imena. Nisu toliko česta, a opet nisu ni toliko čudna.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 09:56   #31
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Speedy Gonzales je lijepo meksičko ime i ne podsjeća na sapunice.
http://youtu.be/gFJoSQ54CrQ
..hm.. "Speedy" bas i nije meksicko...
Michelagnola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 09:56   #32
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Nee, nazovi ga Popocatepetl, British Petrol, Latrodectus Tredecimguttatus ili Joker.
da, da, kak fora. Hvala na prijedlogu!!! Baš zakon!!!
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 09:57   #33
Quote:
Afrodita Diana kaže: Pogledaj post
Pa baš su dobra. Kaj ste počeli s Hefestom, Antigonom itd...

Ovo su čist ok imena. Nisu toliko česta, a opet nisu ni toliko čudna.
Meni je prihvatljivije Antigona nego Raul,iako neću dati ni jedno ni drugo.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 09:59   #34
Quote:
Michelagnola kaže: Pogledaj post
..hm.. "Speedy" bas i nije meksicko...
Spanglish to je danas također u modi.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 10:04   #35
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Meni je prihvatljivije Antigona nego Raul,iako neću dati ni jedno ni drugo.
Zamisli, a meni baš suprotno.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 10:13   #36
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Speedy Gonzales je lijepo meksičko ime i ne podsjeća na sapunice.
http://youtu.be/gFJoSQ54CrQ
Dobar je i ovaj Meksikanac nevezan za sapunice,Frito Bandito.

http://www.youtube.com/watch?v=fOUilxJWm24
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 10:23   #37
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Pa nikad nisam ni čuo da se netko zove Hefest ili Perun,za Artemidu isto ne znam...
... nisam nikada upoznala nekog Hefesta ili Peruna, no zato jesam Artemidu, dapace imala je sestru Afroditu.. i tvorile su (i jos uvijek tvore) obitelj koja je imala u vlasnistvu jednu odlicnu slasticarnicu.. ..
Michelagnola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 10:27   #38
Quote:
Michelagnola kaže: Pogledaj post
... nisam nikada upoznala nekog Hefesta ili Peruna, no zato jesam Artemidu, dapace imala je sestru Afroditu.. i tvorile su (i jos uvijek tvore) obitelj koja je imala u vlasnistvu jednu odlicnu slasticarnicu.. ..
Afrodita i obiteljska slastičarnica me tjeraju na zaključak da su u pitanju Aljbanci kao takvi.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 10:52   #39
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Afrodita i obiteljska slastičarnica me tjeraju na zaključak da su u pitanju Aljbanci kao takvi.
.. a tko drugi..
Michelagnola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 11:01   #40
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Što je to? Jednojajčani pekinezeri ili SMS?
Primjer roditeljske kreativnosti...

***
btw Pipi Duge Čarape... Astrid je zapravo Zvjezdana. Bilo ih je u mojoj osnovnoj dvije (Astridice, Zvjezdana se ne sjećam) i u nekoj (našoj) knjizi za tinejdžere jedna.


Znam i Danaju, Dafne, Bugu (čudno, ne i Tugu ) ...

Meni je recimo zanimljivo da u je Splitu (Dalmaciji?) često muško ime Aljoša.
BlackQ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.