Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2015., 12:45   #21
[QUOTE=Loreanna;54718748]A banka zna što je u mom sefu kako točno?
(Čitaj: da i znaju ne smiju mi reć da znaju :

jesi ikad stavljala keš u sef, nemoj pričat dok nisi probala,

nemože se keš u sef , pa naravno da skupa gledate kad se stavljaju predmeti u sef, tak bi im mogla stavit bombu ili obogaćeni uranij plutonij ti misliš da su oni budale, pričaš napamet, a nemaš pojma
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 12:47   #22
[QUOTE=Loui;54720082]
Quote:
Loreanna kaže: Pogledaj post
A banka zna što je u mom sefu kako točno?
(Čitaj: da i znaju ne smiju mi reć da znaju :

jesi ikad stavljala keš u sef, nemoj pričat dok nisi probala,

nemože se keš u sef , pa naravno da skupa gledate kad se stavljaju predmeti u sef, tak bi im mogla stavit bombu ili obogaćeni uranij plutonij ti misliš da su oni budale, pričaš napamet, a nemaš pojma
Volim vidjeti znanje i iskustvo zajedno... Pa tko se tome ne bi veselio....


Edit: Sad vidim de je ovo ipak Lues napisao, ne Loreana

Znaci, kako mali perica zamislja sefove i proceduru u bankama
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!

Zadnje uređivanje Garofeeder : 30.06.2015. at 13:03.
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 13:04   #23
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
To su mislili i Ciprani i Grci.
Čuj, zato mu kažem pola na banku pola doma u frižideru.


Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
jesi ikad stavljala keš u sef, nemoj pričat dok nisi probala,

nemože se keš u sef , pa naravno da skupa gledate kad se stavljaju predmeti u sef, tak bi im mogla stavit bombu ili obogaćeni uranij plutonij ti misliš da su oni budale, pričaš napamet, a nemaš pojma


Da i jesam, sve bih ti sad na forumu napisala je, jesam

Meni je tak drago kad netko priča o nečemu o čemu nema pojma..
Sada već ulazimo u off, ali daj mi reci jesi kad imao sef u banci?? Ili si samo gledao filmove pa misliš da znaš kako to funkcionira? Ili pak imaš svoju ideju kak bi to trebalo izgledat?
Loreanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 13:12   #24
Uglavnom, autorice, kao što i sama vidiš ovi na forumu su dali svakakva mišljenja i ideje. Moj savjet je da se sama bolje informiraš i čitaš a ne da pitaš ove wannabe investitore na forumu.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 15:06   #25
Kak si tak bistra, priznaj da nisi bila u banci i da su ti dopustili stavit keš u sef, jedino ak si sakrila u dno o kutije s nakitom a da oni to nisu skužili , priznaj da lažeš i nećeš se sad osramotiti da sam te dotukao s tvojim izmišljotinama, naravno da sam bio u banci i nedaju keš u sef , priznaj istina oslobađa
Pa vidiš da ti se i drugi forumaši smiju koliko si bistra
Jedino ak si bila u banci Kalamburgud internešnal bank ili Suzex Bank
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 15:51   #26
http://www.slobodnadalmacija.hr/Bizn...7/Default.aspx

"Ipak, pojedine banke s kojima smo kontaktirali ne dozvoljavaju držanje keša u svojim sefovima. Razlog tome je, neslužbeno doznajemo, taj što je novac neprepoznatljiv predmet. Ne može ga se identificirati, pa tako ni dokazati ili osporiti u slučaju prijave krađe, dok se porijeklo ili vlasništvo dijamantne ogrlice ili umjetničke slike može ‘pratiti’. "

Bit će da je Loui u pravu
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 17:15   #27
Toooo Mrcina majstoreeee hahahaaaa

Evo ti ga na sad, ptičice, Mrcina ti je rekel hahahahaa, ti misliš da sam ja budala, sigurno si bila u Kalamburgud Impex bank of Tajikistan, tam možeš stavit i nuklearni otpad u sef nemaš brige .hahahaaa

odi u Zagrebačku banku pa buš vidla kaj će ti reć ismijat će te ko malu bebu hahaaa

pa nisu bankari budale da ti misliš da ćeš njih zahebat, oćeš malo sutra, pa tjeraju te da staviš na štednju da ti mogu poplašit pare kaj si smiješna stara ,jučer si se rodila i misliš da si svu pamet popila, ima ovdje i malo starejših iskusnjara kaj

ja sam ti u lovi stara, i znam sve rupe i cake u ovoj državi, sve s lovom znam, di šta kako, najbolja štednja je ulaganje u biznis, tu je prinos 100% godišnje, kakve banke dionice zlato, samo oplođavat novac kroz rad i biznis
samo mene pitaj ja ću ti sve objasnit ,mi smo generacijski biznismeni i sve cake znamo

Zadnje uređivanje Loui : 30.06.2015. at 17:31.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 17:21   #28
Quote:
markom1989 kaže: Pogledaj post
Ako trazite siguran prinos (koji ce biti oko 3% na godisnjoj razini) tada odaberite neku manju banku.
dječja štednja 4%
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 17:29   #29
Možda se procedure razlikuju od banke do banke, no, po mom iskustvu nitko nije s tobom dok barataš svojim sefom.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 17:35   #30
Mozda, samo mozda, ovo prekine laprdanje o sefovima onih koji ih ocito nisu niti vidjeli :

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Evo ti copy/paste iz opcih uvjeta poslovanja jedne druge (hrvatske) banke... Malo si pogledaj i boldani dio... Banka zapravo ocekuje da u sefu drzis novac...

Članak 24.
24.1. Ugovorom o sefu obvezuje se Banka dati na uporabu korisniku sef za određeno razdoblje, a Klijent
se obvezuje za to platiti Banci određenu naknadu.
Banka poduzima sve potrebne mjere da osigura dobrostanje sefa i nadzor nad njim.
24.2. Pristup sefu može se dopustiti samo Klijentu ili njegovu ovlašteniku, na temelju pisane punomoći
izdane u skladu s člankom 23. ovih Općih uvjeta.
24.3. Klijent, korisnik sefa, odnosno ovlaštene osobe, ne smiju staviti u svoj sef predmet koji može ugroziti
sigurnost Banke ili drugih sefova. U slučaju da se Klijent, odnosno ovlaštene osobe, ne drže te
obveze, Banka može izjaviti da raskida ugovor o sefu.
24.4. Ako Klijent korisnik sefa, ne plati Banci makar samo jedan obrok naknade po dospjelosti, Banka
može raskinuti ugovor nakon proteka mjesec dana nakon što se Klijent korisnik sefa, preporučenim
pismom opomene na naplatu.
24.5. Ukoliko raskine ugovor, Banka može pozvati Klijenta, korisnika sefa, da isprazni sef i da joj preda
ključ. Ako Klijent korisnik sefa to ne učini, Bankamože zahtijevati da se sef otvori putem suda, utvrdi
njegov sadržaj i nađene stvari stave u sudski pologili povjere Banci na čuvanje.
24.6. Banka ima pravo prvenstva naplate dužne naknade nastale iz ugovora o sefu iz novčanog iznosa
koji je pronađen u sefu, a i iz cijene dobivene prodajom drugih vrijednosti nađenih u sefu.

24.7. U slučaju smrti Korisnika sefa, Banka će dozvoliti pristup sefu samo temeljem pravomoćnih odluka
i/ili ugovora iz članka 9. ovih Općih uvjeta.
Ako nasljednik odnosno osobe koje polažu pravo na pristup sefu, temeljem rješenja o nasljeđivanju
i/ili druge dokumentacije iz članka 9. ovih Općih uvjeta nije u posjedu ključa sefa/kartice ili drugog
sredstva potrebnog za pristup sefu, dužan je Banci platiti trošk
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 17:50   #31
Mene su curiknuli iz Zabe, kažu nemre , pa sam mislio da je to pravilo i za PBZ, Raifficu, Splitsku itd....ko zna možda ove velike nedaju lovu u sef a male daju ali nisi naivan dati lovu u sef Kalamburgud Banci...pusti ti to šta piše odi od banke do banke i pitaj jel smijem stavit 100.000kn u sef svi će ti reći nemože garantiram

nitko nije otišao pitati ali svi laprdaju, nemojte pričat dok ne probate,
možda je ovoj Loreni i uspjelo stavit u neku lijevu banku ali to nije pravilo
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 17:55   #32
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Možda se procedure razlikuju od banke do banke, no, po mom iskustvu nitko nije s tobom dok barataš svojim sefom.


-Stipe
Naravno.

A i da stoji njih 5 s tobom, sve će ti reć amo otvori tu kuvertu da vidimo jesu unutra samo ugovori ili ima i koja novčanica
Loreanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 18:02   #33
Znači protiv pravila banke bi to napravila, fino, pa zato nam i je država takva zato što se ne drži nitko pravila. Švicarci Šveđani nisu takvi, njima je u genu zapisano da se drže pravila, i prijave odmah svakog tko krši pravila, ak baciš papirić na cestu., E Bosno i Balkane nikad ćemo Europljani biti, već barbari s istoka.

Došao moj frend na velesajam u Njemačkoj i nešto su pitali za suradnju jednu firmu na štandu a ovi ih pitaju od kud ste, ovi će Kroatien, a švabo njima odmahne rukom i veeli" Aaaaaaa Kroatien" i odmahne rukom....eto zato takvo mišljenje svi imaju o nama jer se nitko ne drži pravila, barbari s istoka iz ruskih stepa , to smo mi za njih
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 15:14   #34
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
http://www.slobodnadalmacija.hr/Bizn...7/Default.aspx

"Ipak, pojedine banke s kojima smo kontaktirali ne dozvoljavaju držanje keša u svojim sefovima. Razlog tome je, neslužbeno doznajemo, taj što je novac neprepoznatljiv predmet. Ne može ga se identificirati, pa tako ni dokazati ili osporiti u slučaju prijave krađe, dok se porijeklo ili vlasništvo dijamantne ogrlice ili umjetničke slike može ‘pratiti’. "

Bit će da je Loui u pravu
koja bankarska provala (a oni rade jel s čim ono ), od kad to novčanice nemaju serijske brojeve (što ima tako dobrih lažnih da mogu proć svaku provjeru ), doslovno se svaka razlikuje, za dijamante baš i nisam siguran (mislim na nebrušene) i za grumen zlata da se može baš pravilno identificirat. Jeb... led morali bi raditi masenu spekstroskopiju da utvrde je li to isti grumen (a i za to nije sugurno jer mogu biti iz istog nalazišta pa ti utvrdi koji je koji).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 15:33   #35
moj prijedlog uložiti u nešto što godišnje daje više od inflacije barem 2x. prihod reinvestirati, kvartalno provjeravati situaciju i donositi odluke i po potrebi mijenjati udjele imovine koju ste izabrali držati. Naravno rizično imovinu ćešće kontrolirati.

Krivi period za ulaganje u bilo što na duži rok (sve stvari su na vazi, i kud će koja imovina krenuti nitko zapravo sa sigurnošću ne zna) a deset godina je ohoho vremena za sadašnju situaciju. ja bih na vašem mjestu proučio svu moguću dostupnu literaturu o investiranju (i kod toga ne zaboravite da svako svoga konja hvali, što jako dobro vidite iz priloženih prijedloga ) imate dosta prijedloga na ovom forumu što izabrati i za literaturu, u međuvremenu izabrao neki novčani fond ili depozit (max godina dana, u tom periodu već bi ste trebali znati što odabrati). I birajte imovinu koju je lako i brzo unovčiti.
Čak nezanemariti i fondove (naročito dividedne fondove) u izboru u što uložiti. Naravno u svemu u tome voditi računa u tajmingu. vidi potpis
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.