Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2016., 10:44   #21
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Mislim da se radi o onim najnižim i najprimitivnijim faktorima. Treba se samo zapitati koje osobine su poželjne kod muškaraca, a koje kod žena (gledano iz kuta suprotnog spola). Govorimo o prosjecima u velikim populacijama. Muškarci ponajprije biraju na temelju izgleda, a žene ipak više biraju na temelju nekakve sposobnosti i ozbiljnosti. Ne tvrdim ja to, ali milijune puta se reklo da žene u muškarcima traže zaštitnike, svjesno ili nesvjesno. Ta zaštita može biti fizička, može biti financijska, materijalna, intelektualna itd. Dok sve oko ponašanja muškaraca govori da oni ponajprije biraju guzice i sise (neću lagati, na mojoj curi sam prvo primijetio sise). Fizička ljepota je veća kod mlađih cura, a mehanizmi rada i zarađivanja jasno pokazuju da su muškarci s više godina u prosjeku samostalniji i sposobniji brinuti se o sebi i drugima. Pošto te dvije tendencije povlače u suprotnim smjerovima onda je jasno da u prosjeku postoji razlika u godinama u korist muškaraca.

Još jednom ću ponoviti da govorim o prosjecima, naravno da ima puno primjera gdje je žena starija od muškarca i to funkcionira.
Muški padaju na ono kaj vide, žene na ono kaj čuju
Zato često vidimo prezgodnu žensku s fizički ni prosječnim tipom (no koji ima financijsko-materijalni adut npr.), dok obratan slučaj, zgodan tip i fizički ni prosječna ženska, ja još nisam vidio. Zapravo jesam (I. Majoli i njen bivši koji ju samo financijski iskoristio).
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 14:23   #22
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Muški padaju na ono kaj vide, žene na ono kaj čuju
Znači kao što žene ulažu u svolju ljepotu, tako bi i muški trebali više ulagati u svoju blagoglagoljivost.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 17:41   #23
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 18:25   #24
Dakle ispada da žene od muškaraca žele novac, kako bi se novcem mogle više uljepšavati, kako bi ljepotom više privukle muškarce, kako bi od njih dobile novac, kako bi se novcem mogle više uljepšavati, kako bi ...
Drugim rječima imamo začarani krug, tj. još uvijek nitko ne zna što i zašto žene zapravo žele.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 19:17   #25
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Drugim rječima imamo začarani krug, tj. još uvijek nitko ne zna što i zašto žene zapravo žele.
To je čak i Freud priznao:
Quote:
The great question that has never been answered, and which I have not yet been able to answer, despite my thirty years of research into the feminine soul, is 'What does a woman want?'
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 19:41   #26
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Muški padaju na ono kaj vide, žene na ono kaj čuju
Zato često vidimo prezgodnu žensku s fizički ni prosječnim tipom (no koji ima financijsko-materijalni adut npr.), dok obratan slučaj, zgodan tip i fizički ni prosječna ženska, ja još nisam vidio. Zapravo jesam (I. Majoli i njen bivši koji ju samo financijski iskoristio).
Većina istraživanja pokazuje da su vjenčani parovi sličnog izgleda, odnosno atraktivnosti. To jest, u većini slučajeva muž i žena su jednako atraktivni. Ali u principu muževi koji su ružniji od svoje žene su sretniji u braku i ženi pružaju veću podršku; a muževi koji su ljepši od svoje žene su nesretniji i pružaju ženi manju podršku. Kod žena taj princip ne vrijedi - u principu, žena je sretna ako je muž sretan i nesretna ako je on nesretan.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 19:42   #27
Može se uočiti da ženske u šopingu u načelu izgledaju zadovoljno, iz čega slijedi da tokom šopinga imaju to što žele:

Pošto su na slici samo ženske, metodom eliminacije eliminirali smo sve muškarčeve kvalitete, osim jedne. Zaključujemo da je to ta koju žele
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 09:46   #28
Ljudska vrsta postoji postoji par milijuna godina, poznata povijest, računajući tu i mlađe kameno doba je potpuno zanemariva u tom rasponu.
Seksualna zrelost u ljudskoj vrsti počinje oko 11-12 godine. Sve žene koje su birale partnere svoje dobi (11-12) su izumrle (i njihova eventualna djeca) jer je partner bio premlad da im osigura hranu. Preživjele su (i prenijele svoj genetski kod dalje) samo one koje su birale muškarce dovoljno stare da mogu loviti (i nešto uloviti). Vrlo jednostavno: evolucija na djelu-Charles Darwin.
Lem13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 10:22   #29
Quote:
Lem13 kaže: Pogledaj post
Ljudska vrsta postoji postoji par milijuna godina, poznata povijest, računajući tu i mlađe kameno doba je potpuno zanemariva u tom rasponu.
Seksualna zrelost u ljudskoj vrsti počinje oko 11-12 godine. Sve žene koje su birale partnere svoje dobi (11-12) su izumrle (i njihova eventualna djeca) jer je partner bio premlad da im osigura hranu. Preživjele su (i prenijele svoj genetski kod dalje) samo one koje su birale muškarce dovoljno stare da mogu loviti (i nešto uloviti). Vrlo jednostavno: evolucija na djelu-Charles Darwin.
Vidi post #1 točka 1.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 11:09   #30
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Vidi post #1 točka 1.
Ona nije genetski predisponirana da traži kada ima 25 godina onog s 28, nego da traži približno 3-5 godina starijeg. U periodu nastanka i razvoja vrste razmnožavanje nije počinjalo s 25 nego s 11-12. Do selekcije nije došlo na principu ona ima toliko, on onoliko, nego na principu ona se može razmnožiti, a on je sposoban osigurati hranu. Svi ostali (koji nisu tako postupili) su umrli. Dakle stvar ne funkcionira na principu "ja imam toliko godina pa ću ovo ili ono".
Lem13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 17:37   #31
Čitam ovu temu sa vremenskim odmakom i još uvijek mi se moje objašnjenje u prvom postu čini prilično uvjerljivim.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 10:26   #32
Jako dobra tema. Žene biraju starije zato sto im nije bitan izgled vec im je bitno da ih se moze zadovoljiti. Npr ima primjera di lik ima 60 a cura 30 i oni su u vezi ( cura Slobodna a on moze jebat i dobro im je... I ne on nije milioner ni nist slicno). Shodno tome muski vole ( puno) mladje cure zato sto im se mora dignuti i izgled im je jako bitan zbog tog i zato je rijetkost da su par starija zenska i mladji muski. I takodjer muski različito stare od ženskih... Lik od 60 god ce sebi nac zenu puno prije nego zena od 60 .... I ima jako puno primjera di su muski sto su stariji sve su ljepši i zgodniji. Npr dobar primjer je hr President Milanović usporedba sada kako izgleda i prije 15 god sada je puno ljepši nego prije a primjer zenske koja je s vremenom ljepša kako stari ne postoji u svijetu...
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 10:50   #33
Niitko nije uzeo u obzir da do prije cca 50-tak godina nisu žene birale budućeg muža već su to činili njihovi očevi i, ako nije bilo očeva, starija braća. I tako je danas još uvijek u mnogim državama svijeta.

I imovina je prije bila garancija preživljavanja a ne zadovoljavanje želje za šopingom. Nije bilo supermarketa, ako je urod podbacio umiralo se od gladi odnosno neishranjenosti.
__________________
Ni jedan organizam ne može stajati sam za sebe. Evolucija prvih živih organizama odvijala se zajedno s pretvorbom planetarne površine iz neorganskog okruženja u samoregulirajuću biosferu. Život je značajka planeta a ne pojedinih organizama.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.