Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2017., 12:13   #1
U kojem razdoblju života ste bili najsretniji i zašto?

Za mene je to od 5. do 8. razreda osnovne škole i čitave 4 godine srednje škole.

Neopterećenost brigama, neopterećenost politikom (jako važna stvar za sreću!), malo učenja uz odličan uspjeh, puno prijatelja, zezanje SVAKI dan, JAKO puno smijeha (danas me rijetko što brutalno nasmije), otkrivanje i formiranje ukusa u glazbi, filmu, igrama uz masovnu konzumaciju istog, više vremena za SVE. E da, nismo imali Facebook niti mobitel skoro do pred kraj srednje škole.

Nekima je "đačko doba" bilo pakao, meni je najsretnije razdoblje života za koje ne vjerujem da će ga ikakva kasnija etapa u životu nadmašiti, osim ako ne dobijem na lotu.

Kakva su vaša iskustva?
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:17   #2
fakultet, definitivno.
imala sam svoju slobodu, odselila od kuće, a nisam se bavila egzistencijalnim pitanjima.

gdje ćeš bolje od toga.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:38   #3
Srednja škola i fakultet.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:40   #4
Od fakulteta mi je bila sretna samo prva godina, kasnije je došla bezvoljnost, prokrastinacija, raspad kruga prijatelja i interes za politiku i gospodarstvo što je tu u HR onako vječni izvor frustracija
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:42   #5
Sjećam se profesora u srednjoj školi kako su, skoro pa svaki dan, govorili da ćemo se sjećati srednje škole kao najljepšeg perioda u životu kasnije i da se ne trebamo žaliti.

A mi tada uvijek gunđali na nešto i umišljali da smo najugroženija vrsta na svijetu.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:42   #6
Pa ne znam, rekao bih da sam sada u najsretnijem periodu svog života, unatoč nekim prihičkim problemima koji konstantno smetaju mislim da sam ponajviše izgrađen, znam što želim od života, najviše stvaram, sretan sam... Zalim za slobodnim vremenom kojeg sam nekada imao zaista na pretek a danas bi mi bilo malo da dan traje 48 sati, i žalim za prvim godinama veze kada nije bilo nikakvih problema ni obveza, samo smo se jebavali i uživali...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:49   #7
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Sjećam se profesora u srednjoj školi kako su, skoro pa svaki dan, govorili da ćemo se sjećati srednje škole kao najljepšeg perioda u životu kasnije i da se ne trebamo žaliti.

A mi tada uvijek gunđali na nešto i umišljali da smo najugroženija vrsta na svijetu.
O da... onda ti vrijeme pokaže koliko su profesori ipak bili u pravu. :nostalgija:
Na faksu nam pak govore da nam nikad neće biti tako lijepo na poslu kao u studentskim danima.

Zanima me jel i penzioneri govore radnicima da im nikad neće biti tako lijepo kao u radničkim danima?
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:53   #8
Mislim da je to vezano uz odgovornosti. U srednjoj školi i na fakultetu, ipak, većina ljudi ne nosi na svojim leđima egzistenciju, posao, djecu i mnoge druge obaveze pa je to ono rečeno u stilu: "Opustite se dok možete i ne žalite se."
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:53   #9
20-25
Samostalan, bez obaveza, zdrav i glup - savrsena kombinacija.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 16:07   #10
zasigurno četrdesete, sve što sam morao odraditi do tada odrađeno, sada radim samo ono što želim, a još mogu fizički i psihički sve što poželim...
__________________
women own sex, men own commitment
Jura Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 18:10   #11
Definitivno srednja i 7. i 8. raz osnovne.
Najgore za sad faks, nikad se bjednije nisam osjećao kao ovih par godina
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 20:20   #12
Dani u srednjoj bili su mi najveseliji, najljepši, najbezbrižniji, na faksu isto nije bilo loše, ali dio te neke totalne bezbrižnosti ipak je nestao. Postala sam zabrinutija.

A najsretnija i najispunjenija sam bila nakon što sam stvorila vlastitu obitelj i dok su djeca bila baš skroz mala.
E, tada sam prštala i od sreće i od energije, nigdje nisam vidjela ni problem ni prepreku.
Sve mi je bilo prelako, preslatko i predobro - i doma, i na poslu, i u društvu, sve je bilo potpuno i zaokruženo.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 20:29   #13
nikada...možda negdje između 7. i 10. -te godine života
orah-pita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 21:10   #14
Srednja škola, najviše društva, prijatelja, izlazaka, kava, žao mi je što toga nije bilo i više.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 21:26   #15
Quote:
jura veliki kaže: Pogledaj post
zasigurno četrdesete, sve što sam morao odraditi do tada odrađeno, sada radim samo ono što želim, a još mogu fizički i psihički sve što poželim...
Veselim se četrdesetima...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 21:35   #16
Pa možda negdje od kraja srednje, početka faksa pa sve do kraja studiranja. Bilo je to tako jedno divno i bezbrižno razdoblje, s puno druženja, zajebancije, izlazaka, kada su me sitnice veselile, kada sam imao puno manje novaca nego sada, ali bio sam sretiniji. Kada bi s ekipom izašao u parkić sa pedesetak kuna i zabavio se bolje nego u najskupljim klubovima...
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 21:46   #17
Smile

To je definitivno razdoblje srednje škole te zadnja tri razreda osnovne.
Mislim da u četrdesetima uživamo u sebi samima, dosta smo tog postigli i izgradili sebe kao ličnost, prihvatili sebe takvima kakvi jesmo.
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 21:59   #18
4-5 osnovne,nije bilo straha i tuge...

Najbolje godina života
woow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 22:04   #19
Bio sam vrlo sretan prośle godine kada sam tri mjeseca proveo na radnom mjestu kada sam radio ono śto volim i napokon sam se osjecao dijelom kolektiva, ono śto mi je u srednjoj bilo nezamislivo.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 01:44   #20
srednja i prva faksa imala sam kasnije i možda bolje godine, ali nikad blizu one čari iz srednje
Trina Moe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.