Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2017., 01:28   #261
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post

Ali uvijek mi je dobra ona: Ljudi koji vam ne donesu juhu kad ste bolesni, nisu bitni!
Meni je draža ona: Uzdaj se u se....

Ili mozda - juhu ću tražiti samo kad je zaista trebam, i to od onog za kog znam da dobro kuha...
Common Sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 08:33   #262
Jest, treba se uzdat u sebe, treba nac pravu snagu za bolje danas {i joś bolje sutra}

Ako je źivot dar {a postoje argumenti da je}, śteta je da taj dar skuplja praśinu, da se ne upozna puna ćarolija źivota. Opet, lośi glasovi se na lokalnim, a joś viśe globalnim razinama ćuju znatno dalje nego dobri, i zato je vjerojatno viśe primjećeno to zaboravljanje dobrote i ljubaznosti kao źivotnih navika, kao źivotnih vrijednosti.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 08:51   #263
Jesu
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 19:18   #264
Zanimljivo kako ljudi najčešće, kad se spomenu vrline poput, dobrote, ljubaznosti i sl., gledaju na to kao na nešto što njima treba biti dano od okoline. Možda bi bilo dobro se zapitati koliko sami posjedujemo određene vrline i koliko ih možemo pružiti okolini. I ako ih iskreno i voljno pružamo, onda nema potrebe to naglašavati, uzdizati se, kititi se šarolikim perjem pauna. Možda bi vlastitu ljubaznost i dobrotu bilo dobro usmjeriti prema onima kojima toga manjka, da i oni sami uvide da posjeduju iste te vrline, duboko zakopane u sebi, koje jednako tako mogu ponuditi okolini. Sve je to povezano, svi smo povezani.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 01:16   #265
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Zanimljivo kako ljudi najčešće, kad se spomenu vrline poput, dobrote, ljubaznosti i sl., gledaju na to kao na nešto što njima treba biti dano od okoline. Možda bi bilo dobro se zapitati koliko sami posjedujemo određene vrline i koliko ih možemo pružiti okolini. I ako ih iskreno i voljno pružamo, onda nema potrebe to naglašavati, uzdizati se, kititi se šarolikim perjem pauna. Možda bi vlastitu ljubaznost i dobrotu bilo dobro usmjeriti prema onima kojima toga manjka, da i oni sami uvide da posjeduju iste te vrline, duboko zakopane u sebi, koje jednako tako mogu ponuditi okolini. Sve je to povezano, svi smo povezani.
Slažem se sa svime. A da nastavim u poslovičnom stilu - nije bezveze ni ona - Dobro će se dobrim vratiti. Naravno, ako to ne gledamo kroz prizmu očekivanja uzvrata od osobe kojoj smo nešto dobro napravili. Ono vraćeno "dobro" je u vlastitom osjećaju. Ponašam se u skladu sa zadanim si vrijednostima i zbog toga se osjećam dobro, neovisno o tome što realno dobijem za uzvrat od okoline. Uostalom nije ni bitno. Kategorički imperativ....Ako u nekog usput i potaknem pozitivnu promjenu...super za njega.
Common Sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 01:15   #266
Dobrote I ljubaznosti sve je manje ali se jos mogu sresti. U zadnjih par godina sam provela u samoci jer nisam htjela da se izlazem da me neko povrijedi..svojim ponasanjem ili nekim iskoristavanjem.
Ja vjecni optimista dajem samo dobro iz sebe jer ubjedjena sam da se tako i vraca ali sam zakljucila da se ne vrati do ljudi koji su te povrijedili nego jednostavno dodju neki drugi bolji ljudi u tvoji zivot.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 14:14   #267
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Zanimljivo kako ljudi najčešće, kad se spomenu vrline poput, dobrote, ljubaznosti i sl., gledaju na to kao na nešto što njima treba biti dano od okoline. Možda bi bilo dobro se zapitati koliko sami posjedujemo određene vrline i koliko ih možemo pružiti okolini. I ako ih iskreno i voljno pružamo, onda nema potrebe to naglašavati, uzdizati se, kititi se šarolikim perjem pauna. Možda bi vlastitu ljubaznost i dobrotu bilo dobro usmjeriti prema onima kojima toga manjka, da i oni sami uvide da posjeduju iste te vrline, duboko zakopane u sebi, koje jednako tako mogu ponuditi okolini. Sve je to povezano, svi smo povezani.

potpis na sve

po ovom forumu svi nešto izvoljevaju, ljute se kao razmažena djeca kad ne dobiju igračku, boje se da im neko nešto ne ukrade, a pitam se koliko daju.

ili možda nemaju što dati jer ih je negativnost toliko iscrpila da nemaju grama energije u sebi
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 23:41   #268
Nažalost, dobrotu i ljubaznost mnogi tretiraju kao dokaz slabosti, nedostatak samoinicijative, nedovoljno borbenosti... Neki te smatraju bedastim i naivnim ako si ljubazan a još ako si i dobar stvar je još gora. Ljudi je cijene u teoriji ali u praksi se stvari mijenjaju i vode večinom iskorištavanju pojedinca. Ako ne znaš postaviti granicu neki bi te "pojeli". Ne možeš biti zločest ako nisi takav rođen niti dobar ako si rođen pokvaren, to mi je kazao jedan stariji čovjek koji ima puno životnog iskustva iza sebe. Ako si već rođen dobar tad treba pazitit koliko ćeš i kome ćeš tu dobrotu davati. Samo pitanje mjere inače te nema!!
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 23:54   #269
Da, ako si dobar i povremeno naivan, to je u ovim modernijim vremenima, to je vise nekih mutnijih igara i to je vise situacija koje se mogu daleko vise komplicirati, a nazalost nekoliko manjih gresaka moze zasjeniti stotine dobrih stvari.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.