Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2014., 00:10   #121
Ova tema me baš dotakla...
Ja se ne usuđujem otvoriti rođenoj sestri, jer je sve skoro uvijek iskorištavala protiv mene, na ovaj ili onaj način.
Dok, potpunom strancu istresem sve do malog mozga

Valjda očekujemo nešto pozitivno od ljudi kojima izražavamo emocije do gole kože, a kad se razočaramo, to nije samo razočarenje, već metak u čelo.
Pa onda i prestanemo skroz.
Sa strancima je valjda stvar da znamo da ih više nećemo imati u životu, pa nas i ne mogu povrijediti.

A sa glumom je opasno, nekako iscrpi, pa kad sam ostaneš svašta može biti.
Ja sam sa anksioznošću u visokom levelu, pribjegavala pretvaranju radikalnih emocija iz 1 u 0. Tj. potpunu ranjivost i žrtveno janje u sebi sam pretvarala u bijes, agresivnost i borila se sa nadređenima. Sam Bog me spasio neprimjerenog rječnika, da mi ne mogu ništa i izborila sam se za pravdu (koliko god to zvučalo čudno). Ali sam poslije 10 minuta plakala sama u WC-u.
Slomilo me...mislim i dalje me lomi svaki put kad glumim...
Ma treba to sve poslat u al' onda se rodi krivica, i to me dobro
I onda bih najradije samo bila ravnodušna
__________________
Ona je tamno-smeđe kose... brineta je i čita o Bogu./What in the world can make a brown-eyed girl turn blue?/I'm playing the villain, baby. Just like you want./Knjige nikad o tome ne govore. Roditelji nikad o tome ne govore. Ali pauci to znaju. _
bellinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 06:34   #122
Slažem se s oboje. Gluma zaista iscrpi i ne isplati se. Bolje da te gledaju kao čudaka ili odbace, pa da se dobro osjećaš sama sa sobom. A sa strancima je zaista lako otvoreno pričati
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 11:06   #123
Mnogi ljudi cijeli zivot glume i zive zivot koji ni trunku nije njihov. Zato ga i upropaste.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 00:04   #124
Sto manje otkrivas svoje slabe tacke, to postoji manje sanse da te neko povrijedi. Pogotovo kad si sa rodbinom koja cijeli zivot na neki nacin koristi tvoje slabosti. Sto manje znaju o tebi, to bolje.. jer ti jos uvijek imas rodbinu nisi odbacen... tu je gluma neizbjezna sa obje strane. ( jer ko te bolje poznaje nego neko tvoj.. znace oni da ti glumis ali ce to tolerisati)
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 13:50   #125
eto ja mislim da sam ja diplomirala skrivanje emocija.Osobno mogu reći da me nitko ni ne zna od ljudi sa kojima sam svaki dan u kontaktu i smatraju me totalno drugačijom osobom od onoga što sam ja ustvari.Ne trebam ni spominjati da se u obitelji osjećam malo neprimjetno i manje vrijedno zbog toga jer nisam zapravo u skladu sa idealom mlade osobe koju zamišljaju moji ukućani pa zapravo imam osjećaj odmalena da nikoga nije ni briga za moje osjećaje i nisam sa nikim ni navikla pričati o njima.
Možda zato i izgledam hladnokrvno i ostavljam dojam da nikoga ne volim i da me za ništa nije briga,a zapravo nije tako-jednostano sam navikla kroz život bježati od emocija jer sam vidjela što one mogu ljudima napraviti sa životom ...
Sila nečista is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 17:13   #126
Sta mogu napraviti?
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 17:55   #127
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Sta mogu napraviti?
Emocije su poput slamčica koje u tebe zabijaju razni pojedinci i kolektivi, pa ti zatim sišu energiju.

Krivnja i strah najpoznatiji su primjeri kako netko/nešto uspostavlja energetsku dominaciju nad nekime.
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 21:06   #128
Niko nista ne moze napraviti sto mi ne dozvolimo
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 09:00   #129
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Sto manje otkrivas svoje slabe tacke, to postoji manje sanse da te neko povrijedi.
i m anje sanse da osjetis zivot i sve ono dobro (pored negativnoga) sto pruza

zivis u sjeni .. ( https://www.youtube.com/watch?v=Iz-8CSa9xj8 )
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 09:01   #130
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Niko nista ne moze napraviti sto mi ne dozvolimo
shizofrena izjava po mom nestrucnom misljenju .. nadam se da ti je moja realna perspektiva jasna ... nije bas da si se sama stvorila za pocetak .. a onda dalje .......... ima toga podosta sto su ti radili i sumnjam da vise nikada nece
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 13:48   #131
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Niko nista ne moze napraviti sto mi ne dozvolimo
Istina, ako smo kadri razmišljati svojom glavom.
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 23:41   #132
Po mom misljenju daleko od toga. Logicno, jer sam ja pisala svoje stajaliste. Da se razumijemo, pojam radjanja se ne moze porediti sa svjesnim periodom zivota kada covjek stice sposobnost da sam rasudjuje o stvarima. Tema toga kada i gdje smo se rodili je miljama daleko od ovoga o cemu sam govorila. Govorila sam o svjesnim, odraslim osobama koje uvijek imaju izbor kako ce primiti stvari koje im se desavaju u zivotu i samim tim koliko svoje moci dati drugima. Izbor uvijek postoji i oni koji tvrde suprotno samo traze sebi opravdanja. Sve ima dvije strane. To je moje misljenje.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 01:58   #133
Skrivam zato što ljudi uglavnom ne razumiju i kad se otvoriš i pokažeš emocije, nekako kao da te počnu sažaljevati ili čak i manje poštivati, u smislu ma ona je sjebana, baš je jadna. Društvo je postalo takvo da si kul kad si hladan i ništa te ne dotiče i to je poželjna osobina, a emocije su "za slabiće".
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 06:16   #134
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
Skrivam zato što ljudi uglavnom ne razumiju i kad se otvoriš i pokažeš emocije, nekako kao da te počnu sažaljevati ili čak i manje poštivati, u smislu ma ona je sjebana, baš je jadna. Društvo je postalo takvo da si kul kad si hladan i ništa te ne dotiče i to je poželjna osobina, a emocije su "za slabiće".
Ima svakakvih ljudi. Među njima onih koji emocije smatraju slabošću, ali i drugačijih koji emotivnost veoma cijene. Potraži društvo koje će te bolje razumjeti.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 23:10   #135
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Ima svakakvih ljudi. Među njima onih koji emocije smatraju slabošću, ali i drugačijih koji emotivnost veoma cijene. Potraži društvo koje će te bolje razumjeti.
Strpljen- spasen.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 00:37   #136
Blokade, strahovi, nepravde i precvrsti relativno losiji principi
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 02:50   #137
Ljudi skrivaju emocije zbog straha, neki ih ne znaju ni pokazati jer u obitelji nisu to naučili a neki znaju da pokazivanje emocija uvijek znači jednu dozu slabosti.
Čim si osjetljiv - slabić si. To je tako a uvijek ima onih koji jedva dočekaju nečije slabosti jer su sami isfrustrirani i u kurcu. Pogotovo oni koji se drže da ih ništa ne može pokolebati, da imaju sve konce u rukama. Tu bi psihijatri imali pune ruke posla! Zdrav pojedinac bi trebao bit sposoban za izražavanje emocija, ako to nije slučaj tad čovjek ima problem. To je moje mišljenje.
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.