Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2017., 16:24   #1241
Od jučer 8.12.2017. imam krvarenje iz debelog crijeva, vidljivo na wc papiru. Dosta obilno, svježa krv, ne tamna, bez ugrušaka. Nikakvih bolova nema, ni proljeva, ni temperature, ničega.

Inače imam deset dijagnoza, liječim tlak, šećer, KOPB, srce: fibrilacija atrija, začepljenje Cx, prošireno, varikozne vene potkoljenica itd. Uzimam dnevno 13 tableta i sprej za lakše disanje. Izdvajam Amiodaron i Mertefarin protiv ugrušaka, te povezujem krvarenje s niskim protrombinskim vremenom, pv 0,20-0,40, možda!?

Prije 30ak god. pri komplikaciji hemeroida nađena mi je povreda sluznice na dubini 6,5 cm, reko dr da ću to kad-tad morati operirati. Nadam se da to nije sad puno polipa !

Preksutra 11.12. idem svojoj liječnici po uputnicu i krećem na pregled, vjerojatno sve moguće rektalno, analno, naravno s kolono itd. Pa ću opisivati promptno i sukcesivno kaj i kak sam prošao, nadam se !
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 23:26   #1242
Ako je obilno radije nazovi hitnu službu za savjet ili im odi tamo. Kad sam ja imao sličan problem naručili su me na kolonoskopiju tek za 8 mjeseci, vezama sam ubrzao srećom. Dakle slobodno odi u hitnu ako je obilno pa će te zadržat i prregledat sve. Lako moguće da nije strašno, ne želim ti napravit paniku, ja bi to napravio u tvom slučaju čisto da se ne igram.
Alist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 18:36   #1243
K vragu, za kolono više ne naručuju ovdje kod mene. Popunili 10.mj. 1918. Moram tražit dalje. Na hitnoj našli sve b.o. i preporučuju kolono.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 22:44   #1244
Šteta. Sretno!
Alist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 15:26   #1245
Thumbs up

Bila sam na kolonoskopiji i preživjela. Prije pretrage imala sam stalno krvarenje, nekad vise nekad manje. A nekad i cijela školjka od krvi uz ti i bolove u crijevima. Umirala sam od straha i mislila da je rak. Na kraju sve je ok, jedino hemeroidi. Tako da ne paničarite kad vidite krv ili vas boli. Ne mora na kraju ništa biti opasno. Ja vučem već 10 ak godina te tegobe. Za čišćenje crijeva kupila sam Moviprep, popila 2 l toga i 1 l obične vode dan prije kolonoskopije. Odličan prasak okusa cedevite, a bolova nikakvih od njega, i počne djelovatin nakon 1-2sata kad krenete piti. Ništa ne boli, uvjerit ćete se i sami. A sto se tiče pretrage, tamo sam dobila još i klistir. Pretraga je trajala nekih 15 ak minuta, ne boli, na par mjesta malo zaboli kao grčevi ali stvarno se da izdržati. Moj savjet bez panike i bit će sve dobro.
Lubenica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 20:07   #1246
Dobio sam termin 28.12., u 11 sati, netko je odustao, valjda radi blagdana. Ja počinjem s pripremom prehrane na sam Božić, a proces čišćenja 27. s Moviprepom. Savjetovano mi je uzeti po 1 normabel i spazmex ili dva spazmexa. Javim se čim dojdem k sebi.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 12:05   #1247
Imam pitanje za vas kolonoskopicare. S obzirom na rapidno tjelesno propadanje (30 kg u 4 mj) bezbroj pretraga i 3 djelomicne kolono konacno mi je video kapsula pokazala terminalni ileitis (misle da je 95% Kron, ali sad traze ponovno kolono s biopsijama tog podrucja jer dr koja mi je radila kolono u anesteziji nije biserka uzela biopsije pa sad moram ponovno). Uglavnom, jesu kome od vas na kolono s biopsijama potvrdili krona u terminalnom ileumu? Hvala
cromania is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:52   #1248
Evo danas obavio. Ništa strašno, a moglo je i bolje da sam se uspio bolje očistiti. Jbg, tri dana sam bio na dijeti s čajevima, jogurtom, pire, žganci i sl. Dijeta skinuta s neta, od jedne privatne klinike, jelovnik za svaki obrok kroz tri dana. Zadnji dan uzeo Moviprep točno po uputi, litru na večer i litru u jutro prije pretrage. Mislio sam da sam savršeno čist. Međutim, vraga.

Doktor se dosta mučio, ljutkao, prigovarao, ja se snebivao, kako je to moguće? Na više mjesta našlo se nečiste tekućine koja je zalijevala instrument. Reko sam mu da napravi što može, a što ne, ne. Ali bio je temeljit i pretraga je trajala 45 minuta. Želim naglasiti da prilikom pretrage, a ova se smatra težom NEMA BOLOVA. Čak i onda kad je doktor rekao da će sad malo zaboljeti, valjda na nekom prelazu - nije zaboljelo. Ništa. Povremeno se osjeti lagana, bezazlena, trbušna nadutost, ali samo na sekundu dvije, čim se pomakne kateter i to prestaje, pa se ponovi za par minuta itd. Nisu mi dali, na moje čuđenje prdit, nego tek kad je sve bilo gotovo. Možda zbog tekućine u crijevu? Pošprico bi valjda i njega i sestru i instrumenat!? Katater u tijelu jedva da se osjeti, ali bez ikakve boli. Ono što je meni bilo najgore bilo je pečenje šupka, jer imam i hemeroide. I to prvih pola sata, ništa, ali prema kraju, od silnog manevriranja "šlaufom" zbog nečistoće, dosta se to iziritiralo. Sve u svemu, ništa. Pretraga nije opravdala svoj image grozne. Ne vidim uopće potrebu za sedacijom, anestezijom, ovaj neznatni pritisak i "šarafljenje" su skoro svakodnevna pojava u tekućem životu. Ne velim da je kod svakog isto, nismo svi isto građeni, da reko mi doktor da mi je crijevo dosta zgužvano. A ja sam očekivao tunel, jer imam prošireno srce i uvećanu jetru, pa reko možda ... ali nije. Možda uzeti samo normabel da si opušten, ne napet i da ne osluškuješ stalno i strahuješ sad će, sad će me zaboljet. Nema boli, samo nagon za prdenjem.

Ja sam s doktorom i sestrom vodio poluozbiljan razgovor u stilu:

Doktore jesmo pri kraju? (Nismo još ni pola) U jebem ti, trne mi ruka ( ...)
Doktore, podne prošlo, ima sat na instrumentu, ajmo na ručak. ( Naručite !!!)
Dr. napumpan sam ko traktorska guma eksplodiraću. (hja, treba nam malo zraka)
Peče me šupak, ajmo mi pomalo doma. (Evo u izlaznom smo dijelu)

I to je to. Ispričao sam se zbog lošeg čišćenja i stekao dojam da to njma nije ništa novo i da se češće događa, kimali su i vjerovali da sam se zbilja potrudio, a ispalo ovak šlampasto.


Na kraju kad su mi dozvolili prdenje, odrapio sam samo jedan od skoro pola minute i više taj dan ništa. Pojeo doma normalno ručak bez ikakvog problema. Malo još sjedim na stranu radi "šupe", pa me žena zajebava da kakav bi ja bio peder kad kukam zbog ovo malo tankog šlaufa? Ha, ha, vidjet ćemo nju, ona još skuplja hrabrost.

U situaciji kad se mjesecima čeka pretraga, zahvalan sam nepoznatom Štefu koji je odustao, da svetke i svoj imendan ne provede na dijeti s čajem i jogurtom, sjedeći na školjki, pored pečenog purana, odojka i ostalih svećarskih mirakulica.

Pozdrav svima, ne zamjerite na postu, želim samo ohrabriti one koji su temeljem internetskog i rekla-kazala informiranja, opterećeni neutemeljenim predrasudama, kao što sam i sam bio !
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 17:14   #1249
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Želim naglasiti da prilikom pretrage, a ova se smatra težom NEMA BOLOVA. Čak i onda kad je doktor rekao da će sad malo zaboljeti, valjda na nekom prelazu - nije zaboljelo. Ništa. Povremeno se osjeti lagana, bezazlena, trbušna nadutost, ali samo na sekundu dvije, čim se pomakne kateter i to prestaje, pa se ponovi za par minuta itd. Nisu mi dali, na moje čuđenje prdit, nego tek kad je sve bilo gotovo. Možda zbog tekućine u crijevu? Pošprico bi valjda i njega i sestru i instrumenat!
To je individualno! Kod mene je svaki put bilo bolno, ne nepodnošljivo ali dosta. Ne daju ti pustit zrak zato što crijevo kolabira i mota se oko tog instrumenta onda pa em ne vidi em možda postoji mogućnost ozljede.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 31.12.2017. at 11:54. Reason: Q
Alist is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 23:58   #1250
Ne napisah da mi je nađeno 7-8 polipa, sesilnih koji se teže uklanjaju, niski su, bez "vrata". Kolonoskopija koja mi je rađena je samo dijagnostička, aparat ne uklanja polipe, tako da sad tražim po Hr gdje bih što prije mogao obaviti polipektomiju. Vezom, poznanstvom, mitom se ne želim poslužiti ni po cijenu života.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 20:45   #1251
Ha kako je kod nas il privatno il veza, nažalost
Alist is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 21:00   #1252
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Evo danas obavio. Ništa strašno, a moglo je i bolje da sam se uspio bolje očistiti. Jbg, tri dana sam bio na dijeti s čajevima, jogurtom, pire, žganci i sl. Dijeta skinuta s neta, od jedne privatne klinike, jelovnik za svaki obrok kroz tri dana. Zadnji dan uzeo Moviprep točno po uputi, litru na večer i litru u jutro prije pretrage. Mislio sam da sam savršeno čist. Međutim, vraga.
popio si tekućinu, ali savjet je da se nakon litre Moviprepa koji se pije u intervalima od 10-15 minuta po 250 ml i onda nakon što si popio tu tekućinu slijedi još 1/2 litre tekućine u vidu vode ili čaja, može i bistra juha. Isto i nakon jutarnje doze koja se mora popiti u cjelosti najkasnije do 8.30 ako je pregled u kasnim jutarnjim satima, znači trebao si početi s pripremom negdje oko 7 ujutro da bi bio čist za pregled.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 14:36   #1253
Ako na kolonoskopiji vide velikog parazita u stomaku, vade li ga negdje na operaciji na zivo?

Jel se tako radi negdje u hr?
kuhanikrompir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 21:07   #1254
A što su ti to vidjeli, aligatora?
Nosonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 10:09   #1255
Iskustvo i pitanje

Razlog
Evo obavio sam danas kolonoskopiju nakon dugo odgađanja i straha. Razlog pretrage: duže vrijeme (>7 god) problemi s hemoroidima - manja ili veća krvarenja nakon stolice. Savjetovano mi je uraditi kolonoskopiju do 40-e godine zbog obiteljske pojavnosti raka d. crijeva (mamina sestra).

Pregledao sam ovaj forum uzduž i po preko i koliko je pomogao, toliko je i odmogao.

Priprema
Uzeo MOVIPREP i ajme. Očekivao sam gadan okus ali ovo mi je bilo fuuj. Sluzavo, slano i slatko istovremeno. Jedva popio. Čak su mi je druga litra bile teža za opiti nego prva. Dva dana prije nisam jeo meso, dan prije samo doručak i ostatak dana, sokovi, Donat i voda. I bio sam relativno dobro očišćen, ali ostalo je malo tekućine, međutim ništa strašno i doktor je to uspio isprati.

Postupak
Došao sam nervozan i u iščekivanju što će biti. Legao na bok u smiješnim gaćicama i krenulo. lagao bih kad bi rekao da je lagodno, nije. Na trenutke kad je upuhivao zrak bilo je iznimno neugodno čak i bolno, ali to je trajalo 10-ak sek. Malo se osjeti, ali onak više usput, kad prolazi kroz crijevo. Došao je do kraja do tankog crijeva. Poslije jak osjećaj napetosti i napuhanosti crijeva, a što prođe nakon 10-ak min.

Nalaz
Našao je nekoliko divertikula i ono što je mene zbediralo našao je polip od cca 3 mm. Uzet je uzorak i ide na PHD. On misli da je sve ok, ali čekam nalaz. Ima li netko iskustvo da je tako mali poli ispao beštija? Ja se nadam da je sve ok, ali nikad ne znaš...

Sve u svemu, može se izdržati iako nije najugodnije i ako si time pomažete izbjeći veće probleme - odlučite se za to što prije!
nintzch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2018., 13:02   #1256
U četvrtak sam bio na UZV abdomena, i gastrić mi je pregledao abdomen dodirom uz naravno kompletni abdomen UZVa, dok je stisnuo lijevo od pupka osjetio sam onak malu bol, niš značajno, rekao mi je da napravim djelomičnu kolonskopiju, pošto na tom djelu di sam osjetio laganu bol se nalazi debelo crijevo..
Jučer se očistio sa dulcolax tabletama, bome, navečer je to izišlo sve van, a ujutro je još nekaj malo vode izišlo, crijeva čista za pregled..

Danas bio na djelomičnoj kolonoskopiji (mada kolko čitam sad na nalazu, napravljena je parcijalna kolonoskopija) cca 60cm..
Naručen u 11.30, u 11.25 sam već na stolu bio.. Pregled je trajao cca 20-25min. mogu reć da mi je koma bilo, mislio sam da bum se razletio od tog upuhanog zraka, a prdio sam sve u 16 Još sad imam grčeve..
Uglavnom sve je uredno, imam hemiće ll stupnja, al veli da je to zanemarivo.

Anus, Rektum i Sigma, nalaz uredan.
Dijagnoza: Colon Spasticum Susp.. Noduli Haemorrhoidales Int. GR.ll
Colon desc: nalaz uredan do desne fleksure!
Crijeva su mi vijugava, probal je sve načine da pogleda još malo dalje, al eto, nije išlo, grčevi su bili jači
Taman dok je izvlačio van crijevo, veli mi: "pa sve je ok, nema ničeg" rekao sam mu za hemiće, on veli: "ma to je ništa".

Napisao mi je da uzimam Colospa Retard..
A baš putem do poliklinike sam si nekak mislil, aj budem totalnu napravil, al nakon i ove djelomične, ne znam jel bi uopće izdržao cijelu kolonoskopiju, gastrić veli da nema potrebe za tim; eto mislio sam preventivno napravit, al i sestra mi je rekla da jednostavno nema potrebe (pošto sam ju pitao za rak debelog crijeva, veli da rak debelog crijeva rijetko zahvaća mlađu populaciju)

Ak bi išao sljedeći put, to bi onda bilo pod anestezijom, al eto, imam takva vijugava crijeva; kolko sam ovdje čitao, neki su dost dobro podnjeli kolonoskopiju i brže su bili gotovi sa totalnom kolonskopijom, nego ja sa (koja je trajala skoro pola sata) djelomičnoj, mada gastrić je temeljit, tražio je na neke nepravilnosti al ništa nije našao..

Zaključak, sve je u najboljem redu sa crijevima, osim kaj su malo osjetljivija zahvaljujući SICu, a i mali hemići su zanemarivi, dok se god držim pravila (kretanje, pravilna prehrana itd).
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2018., 13:03   #1257
--------------------------
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2018., 18:18   #1258
Kad te je tvoj doktor perkutirao (kad je prislonio prst na trbušnu stijenku pa prstom druge ruke lupkao po tom prvom prstu položenom na trbuh) lijevo od pupka, gdje si osjetio bol, kakav je komentar bio?
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2018., 19:21   #1259
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Kad te je tvoj doktor perkutirao (kad je prislonio prst na trbušnu stijenku pa prstom druge ruke lupkao po tom prvom prstu položenom na trbuh) lijevo od pupka, gdje si osjetio bol, kakav je komentar bio?
Mislim da nije lupkao, neg je s prstima isao po redu i stiskao na odredjena mjesta.
Ha gle, to cak nije bila neka (ne u onom smislu da me bas boli na sam stisak) bol, ne znam kak da ti objasnim, on je stisnuo na to mjesto s prstima, jer mi je cijeli abdomen pregledaval s rukom i ispitivao, da li me boli i sl. Cijeli abdomen je bil ok, samo na tom mjestu je bila, "diskretna bol" to je od nalaza sa UZVa abdomena.

Naravno prije UZVa, rekel sam mu da imam SIC.

Komentar je bio, da napravim hormone stitnjace (koje su u redu) i djelomicnu kolonoskopiju (parcijalna). Pital sam ga jel treba totalna, rekel je da ne treba. Dok sam ga pitao, kaj se nalazi na toj strani, rekel je, debelo crijevo i pitao sam ga o cem bi se tu radilo, veli da ne zna dok ne vidi i tu mi je bacil bubu u uho

Cak sam svoju doktoricu pitao, prije neg kaj sam isel na kolonskopiju o cem bi se tu radilo, veli da bi nis strasno, al po njezinom misljenju, veli da su moguce divertikule, od silnog naprezanja crijeva, cini mi se da je to negdje na pregibu (nije ni cudo, kad je neka stresna situacija, imam i po 3-4 stolice dnevno, sad nedavno, dok sam bio u toj "fazi" pod utjecajem SICa, imao 4 stolice prijepodne)
Sad mi je jasnije dok neko veli da su crijeva drugi mozak..
Dijagnoza
D.G: Colon Spasticum Susp.

Po njegovim rijecima, nis ozbiljno, samo pripazit na prehranu i naravno pripisal colospa retard, jos cu razmislit dal cu ih uzimat.. Zadnji put mi nisu bas nekaj pomogli, doduse nisam ih ni dugo koristil.

Na stolu lezal cca 25min. I samo je vrtil crijevo gore dolje, 1cm napred, 2 cm nazad i onda analiziral, dost je dugo to trajalo i temeljito Al izgledalo mi je to cijelu vjecnost..
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2018., 13:25   #1260
Upravo napravio totalnu kolonoskopiju i moram reći da opravdava svoju reputaciju. Kad mi je došla do početka tankog crijeva bolovi su bili skoro neizdržljivi. Sad mi je žao kaj nisam išao pod anesteziju, al bar je gotovo.
PolucijaZraka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.