Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2018., 15:22   #1161
Nemaš apsolutno nikakve brige, nisi bio u nikakvom dodiru sa zaraženom krvi, a šansa da bi si prenio HIV virus napuhujući kondom (koji je još bio na hladnom 12 sati) je astronomski mala.
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 15:33   #1162
Quote:
doopeen kaže: Pogledaj post
Nemaš apsolutno nikakve brige, nisi bio u nikakvom dodiru sa zaraženom krvi, a šansa da bi si prenio HIV virus napuhujući kondom (koji je još bio na hladnom 12 sati) je astronomski mala.
Cijenim odgovor mnogo, zaista sam se prepao previše... toliko da više nisam mogao ni racionalno da razmišljam.
JohnSnoww is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 16:49   #1163
Quote:
JohnSnoww kaže: Pogledaj post
Molim vas odgovor bilo tko...
Virus HIV-a je iznimno termolabilan. Na zraku ne živi dulje od 10-ak sekundi. Zbog toga se mora dogoditi vrlo delikatna situacija da uopće dođe do transmisije.

Tijekom spolnog odnosa nemaš straha od HIV-a ako si kondom koristio od početka i ispravno, a kasnije, sve i da na njemu jest bilo virusa, on se na zraku raspao.

Nadam se da ti je ovo pomoglo
Pancake is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 17:32   #1164
Obično guglanje dovelo bi te do nekih pametnijih zaključaka od ovih do kojih si ti sam došao.

Savjet za sljedeći put - u seks je dobro uključiti i ruke. A u životu općenito mozak.
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 17:54   #1165
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Obično guglanje dovelo bi te do nekih pametnijih zaključaka od ovih do kojih si ti sam došao.

Savjet za sljedeći put - u seks je dobro uključiti i ruke. A u životu općenito mozak.
Guglao sam, ali bilo je tu mnogo izvora, nisam mogao da odlucim koje je izvor poudan a koji nisu i zbog toga sam završio na forumu sa ovim postom. Kad postaneš anksiozan više nisi u stanju da racionalno razmišli pa se odlucis da podijelis to s ljudima koji imaju više znanja od tebe.
A sto se tice savjeta. ODLIČAN! Potpisujem!
JohnSnoww is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 17:56   #1166
Quote:
Pancake kaže: Pogledaj post
Virus HIV-a je iznimno termolabilan. Na zraku ne živi dulje od 10-ak sekundi. Zbog toga se mora dogoditi vrlo delikatna situacija da uopće dođe do transmisije.

Tijekom spolnog odnosa nemaš straha od HIV-a ako si kondom koristio od početka i ispravno, a kasnije, sve i da na njemu jest bilo virusa, on se na zraku raspao.

Nadam se da ti je ovo pomoglo
Hvala mnogo. Znači apsolutno nemam nikakvog razloga da budem zabrinut???
JohnSnoww is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 18:07   #1167
Quote:
JohnSnoww kaže: Pogledaj post
Hvala mnogo. Znači apsolutno nemam nikakvog razloga da budem zabrinut???
Ima. HIV nije jedini opasan virus koji se prenosi spolnim putem, plus imas sad i nove sorte sifilisa koje su smrtonosne u dosta slucajeva jer ne reagiraju na terapije. Dakle, bilo bi vrlo promucurno ubuduce ne stavljati rabljene kondome u usta
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 18:52   #1168
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Ima. HIV nije jedini opasan virus koji se prenosi spolnim putem, plus imas sad i nove sorte sifilisa koje su smrtonosne u dosta slucajeva jer ne reagiraju na terapije. Dakle, bilo bi vrlo promucurno ubuduce ne stavljati rabljene kondome u usta
Nadam se da nisam "uhvatio" ništa, prošlo je dosta vremena.
Treba čovjek biti pažljiv, i razmisliti prije nego nešto uradi.
Hvala ti na informacijama i savjetima. Mnogo cijenim ovo, postupio sam kao idiot koji nema veći IQ od 44.
JohnSnoww is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 22:42   #1169
Quote:
JohnSnoww kaže: Pogledaj post

Kad sam izašao iz stana, zastitu sam bacio u jednu rupu ispred njene zgrade i otišao kući.

... isti taj kondom je pukao ispred mene na udaljenosti od nekih 1m jer sam ga okacio o neku ogradu.
a tamo nigdje nema kanti ili kontejnera za smeće, ili ti to samo ne razumiješ čemu služe? ti se toliko bojiš zaraze, ali nemaš problema da neki čistač ulice ili zrinjevca skuplja tvoje rabljene kondome okolo?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 01:53   #1170
Unhappy

Help

Zivim u Austriji i imam 23 godine, gay sam, prosle godine sam imao tek prvog decka i prvi sex, prekinuli, onda drugi decko, opet prekid i Adele na replay ... s oba uvijek zastita sve 5

I onda sam upoznao jednog decka s nasih prostora, bio je dosta stariji (41) pa sam odbijao se naci s njim, no dopisivali smo se neka dva mjeseca

23. januara se nasao ispred mog stana, i ok pustio sam ga unutra ... nisam htio nista, ali opet je on inzistirao i inzistirao, i onda sam vec vidio gdje vode stvari, pa sam mu dodao kondom, nakon 5 minuta skinuo ga je, i tako smo imali nezasticeni sex mozda 3-4 minute i ja sam rekao da prestanemo, nije na pocetku htio, ali na kraju je popustio

Tocno 2 tjedna nakon (8. februar i 9. februar) sam dobio grlobolju i glavobolju, otisao sam doktoru koji je rekao da sam danas 100-i koji je dosao s tim simptomom, dao mi nesto za grlo i to je sve za 2 dana prestalo, 10. februara sam imao jos bolove u misicima nogu jer sam prethodna dva dana samo lezao i spavao (kao kad nakon dugo vremena ides trcati 10km, pa sutra imas upalu)


I tako ja odem guglati simptome kad ono izmedju ostalih HIV Od tada jedino o cemu razmisljam je suicid i jedino sta radim je guglam hiv, ponekad napravim pauzu da nesto jedem i u miru se isplacem, pa nazad na google

Odmah sam nazvao ovog lika, on se jos izderao na mene, kao 1000% je zdrav, kontrolira se, spava samo s curama bla bla, dolazim sutra i idemo se zajedno testirati ... ja kao ok ne trebas sve 5 cao .. ali ne vjerujem mu bas (srbin je)

Danas sam napokon otisao na testiranje, sve ovo sam njima ispricao, da bi mi oni rekli da mogu kuci i da se testirati vrijedi tek 3. mjeseca nakon moguce infekcije (dakle kraj aprila) ... mhm dakle taman jos 8 tjedana besanih noci, ali u svakom zlu nesto dobro -> bar imam vremena za super emotivno oprostajno pismo

____


Prvo moram reci da od svih gay ljudi sama ja zadnja koja zasluzuje hiv, nit pujem nit pusim (kamo li droge, vidio sam preko igala se moze zaraziti), a sex u zivotu sam imao oko 10-ak puta
Vecina moga godista tjedno promjeni 3 partnera, koliko sam ih ja imao u 23g

____

Moje pitanje je jel se mogu negdje vec sada testirati a ne cekati 3mj i jel mislite da imam velike sanse biti zarazen ?

Oral Quick s Amazona ???
BlueShirt94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 08:49   #1171
Koliko je meni poznato hiv testovi četvrte generacije ( combo ili duo) pouzdani su 98-99 posto već nakon četiri tjedna. Stav je medicinske struke da se test ponovi nakon tri mjeseca iz razloga što nekim ljudima treba duže za pojavu antitijela. I svakako treba testiranje ponoviti nakon tri mjeseca.

Combo ili duo test traži antitijela i antigen a antigen se pojavljuje već nakon kojih 15 dana i test ga može detektirati. Postoji DNA PCR test koji možeš napraviti već nakon dva tjedna ali ti testovi su skuplji u odnosu na ove regularne ali opet nisu skupi.

Znam da se jako bojiš i da si u velikom strahu ali testiraj se i znati ćeš na čemu si. Vjerujem da u Austriji imaju klinike za besplatno testiranje. Isto tako, hrpa privatnih klinika nudi testiranje za jako male novce.

S obzirom da si imao visokorizični odnos uz testiranje na hiv, napravi i testove na hepatitis b (ukoliko nisi cijepljen) i c. Za to ćeš morati pričekati malo duže, optimalno je nakon šest mjeseci nakon rizične aktivnosti.

Oral quick test je pouzdan nakon tri mjeseca tako da ti on neće biti sada trenutno od velike koristi.

Sretno!
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 13:53   #1172
Hvala na odgovoru

Novac mi nije bitan, rekli su mi da mogu do kucnog doktora ali tamo nije anonimno, ili u kliniku, ali tamo te cesto odbiju ako nemas jace simptome (nemam nikakve) posto je kod nas za HIV testiranje je zaduzena ustanova (Gesundheitsamt), pa te tu proslijede

Probali su me utjesiti, posto mi je doktor tada rekao da imam samo laringitis (taj tjedan su bile bolesne takodjer meni 4 bliske osobe) i posto su simptomi trajali manje od 2 dana, ali nista mi to ne vredi, jos sam rekao kako sam 1. dan ucio zajedno s frendicom, a sutra dan mi se ona javila kako lezi s temperaturom i nece na predavanje, a oni kao aha eto vidis samo bezveze panicaris


Uglavnom idem tamo u srijedu, taj dan se radi brzi test, vidit cemo, najgore mi je sta sam tu sam i imam 100 obaveza na faxu, ne znam sta ce bit ako bude pozitivno, prvo cu nazvati zenu i djecu od Srbina i unistiti mu zivot
BlueShirt94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 19:28   #1173
Unhappy Brinem li se previse (HIV)

Pozdrav forumasi,

Nisam gay, ali sam probao s jednim deckom nezasticeni analni seks.
Rekao je da je imao 2 odnosa s 2 razlicita lika dosad te da su oba rekla da nemaju bolest i da su koristili kondom.
On je htio da ga "oplodim", sto sam i ucinio.
Ako je to sto on govori istina, postoji vrlo mala sansa da sam dobio HIV ako su mu ti decki lagali ili ako nisu ni oni znali da imaju.
Ili im je mozda malo napuko kondom nemam pojma sve je moguce.

To je bilo 4.6.
Proslo je vec 5 dana od toga ja se najnormalnije osjecam.

Planiram ic na testiranje za 3mjeseca (4.9.)

Brinem li se previse ?
Martar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 21:29   #1174
Brines se taman. Nezasticeni spolni odnos s usputnim partnerom je prilicno losa ideja. Ako ne vec zbog HIV-a onda zbog citavog niza drugih sranja koje mozes pobrati. Kod nas je relativno malo oboljelih a i sanse prijenosa od jednog odnosa nisu toliko velike, tako da je sansa da si pobrao HIV dosta mala tako da nema mjesta panici, ali svakako nije lose testirati se na HIV, hepatitis i druge spolno prenosive bolesti.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 21:34   #1175
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Brines se taman. Nezasticeni spolni odnos s usputnim partnerom je prilicno losa ideja. Ako ne vec zbog HIV-a onda zbog citavog niza drugih sranja koje mozes pobrati. Kod nas je relativno malo oboljelih a i sanse prijenosa od jednog odnosa nisu toliko velike, tako da je sansa da si pobrao HIV dosta mala tako da nema mjesta panici, ali svakako nije lose testirati se na HIV, hepatitis i druge spolno prenosive bolesti.
Kako da se smirim sad jer moram to potluno zaboravit i uciti
A to mi zaokupira misli i ne mogu se fokusirat na ucenje ?
Martar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 09:58   #1176
Bio homo ili hetero, nezaštićeni odnos nije dobra ideja. Mogućnost da pokupiš neku spolno prenosivu bolest je realna.
Znam kako se osjećaš jer sam jednom bila u sličnoj situaciji. Sve što sad možeš napraviti je sačekati testiranje i slijedeći put biti pametniji. Možda postoji neki telefon za savjetovanje kojem se možeš obratiti. Uglavnom, razgovarati o takvim strahovima može pomoći.

Poslano sa mog TA-1032 koristeći Tapatalk
__________________
Potrebno je biti mudar da bi se razumijela mudrost; glazba ne znači ništa ako je publika glupa.
vanilymili is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 11:00   #1177
Wink

Quote:
vanilymili kaže: Pogledaj post
Bio homo ili hetero, nezaštićeni odnos nije dobra ideja. Mogućnost da pokupiš neku spolno prenosivu bolest je realna.
Znam kako se osjećaš jer sam jednom bila u sličnoj situaciji. Sve što sad možeš napraviti je sačekati testiranje i slijedeći put biti pametniji. Možda postoji neki telefon za savjetovanje kojem se možeš obratiti. Uglavnom, razgovarati o takvim strahovima može pomoći.

Poslano sa mog TA-1032 koristeći Tapatalk
Hvala
Znao sam ja kako se dobiju bolesti
Al odlucio sam mu vjerovati da je uvijek imao zasticen seks.
Sad ovisi o njemu jel bio iskren ja vjerujem da je bio
Martar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 11:18   #1178
Quote:
markomestar kaže: Pogledaj post
Hvala
Znao sam ja kako se dobiju bolesti
Al odlucio sam mu vjerovati da je uvijek imao zasticen seks.
Sad ovisi o njemu jel bio iskren ja vjerujem da je bio
Svi znamo da se spolno prenosive bolesti mogu dobiti nezaštićenim spolnim odnosom. Upravo je u tome poanta da se unatoč tome znanju odlučimo vjerovati. A, koliko ta osoba zaslužuje toliku dozu povjerenja, e to je već druga priča. Najbolje je da se uopće ne dovodimo u tu situaciju, moje mišljenje....

Poslano sa mog TA-1032 koristeći Tapatalk
__________________
Potrebno je biti mudar da bi se razumijela mudrost; glazba ne znači ništa ako je publika glupa.
vanilymili is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 11:36   #1179
Wink

Quote:
vanilymili kaže: Pogledaj post
Svi znamo da se spolno prenosive bolesti mogu dobiti nezaštićenim spolnim odnosom. Upravo je u tome poanta da se unatoč tome znanju odlučimo vjerovati. A, koliko ta osoba zaslužuje toliku dozu povjerenja, e to je već druga priča. Najbolje je da se uopće ne dovodimo u tu situaciju, moje mišljenje....

Poslano sa mog TA-1032 koristeći Tapatalk
On ima 17 god
Tako da je jako mala sansa jer je imao samo 2 partnera i oba su koristili zastitu (po njegovim rijecimal
Martar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 23:57   #1180
Quote:
markomestar kaže: Pogledaj post
Nisam gay...

Rekao je da je imao 2 odnosa s 2 razlicita lika dosad te da su oba rekla da nemaju bolest i da su koristili kondom.
dobro veli dr House - SVI lažu. računaj na to.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.