Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2006., 14:37   #1
Braniteljski fond

Ima li netko tko bi malo pojasnio situaciju oko braniteljskog fonda?
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 21:02   #2
Sve kaj znam, a pisalo je u srijedu u 24 sata, do sredine travnja bi svi branitelji trebali doma dobiti obračun bodova, tj. broj udjela u fondu.
Kak sam zračunal, meni pripada 1016 bodova ili udjela u fondu. Samo kaj ne znam, koja je vrijednost udjela. Ak je 1 kn - pušiona, ak je 10 kn tak - tak, ak je 100 kn, nitko sretniji od mene. Bumo videli, možda bu i 100 €
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 21:12   #3
Quote:
fishenwalc kaže:
Sve kaj znam, a pisalo je u srijedu u 24 sata, do sredine travnja bi svi branitelji trebali doma dobiti obračun bodova, tj. broj udjela u fondu.
Koliko ja znam, a znam slabo, ti bodovi nisu vezani uz vrijednost nego uz udjel, a tek nakon što se napravi procjena portfelja moći će se razgovarati o nofcima, konkretno
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 21:16   #4
Ja sam sebi izračunao i pripada mi 222 boda , a to znači da si na ratištu proveo puno više nego ja.


Koja je vrjednost udjela neznaju još ni oni izgleda , strpi se doznat ćemo
Čini mi se da je fond veličine (ako se ne varam ) negdje oko 300 miliona eura !!!

Dobit ćemo navodno dionice a onda ih nećemo moći prodati oko 3 godine valjda , a poslije kako bude , znači možeš ih prodat kao i ja ali tek
negdje na proljeće 2010 . godine , barem sam ja tako skužil
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 21:29   #5
E kad će ta 2010. godina
jedva čekam
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 21:33   #6
Dečki, lakše s tim prodavanjem

Jeste imali pravo na PIF-ove?
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 21:33   #7
Aha, piše i da je imovina fonda 2 milijarde i 166 miliona kuna
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 21:34   #8
Quote:
spy kaže:
Dečki, lakše s tim prodavanjem

Jeste imali pravo na PIF-ove?
Reci meni laiku, kaj je to ??
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 21:36   #9
Quote:
fishenwalc kaže:
Reci meni laiku, kaj je to ??
To su isto branitelji dobivali, prije 6-7 godina, zato i pitam
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 21:41   #10
Quote:
spy kaže:
To su isto branitelji dobivali, prije 6-7 godina, zato i pitam
Čim nemam pojima kaj je to, sve ti je jasno
Sve kaj sam dobil su 2 štambilja o sudjelovanju u ratu i oslobođenje od poreza kad sam kupil auto
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 21:56   #11
Quote:
fishenwalc kaže:
Čim nemam pojima kaj je to, sve ti je jasno
Bolje da nemaš, sada sam pogledao zakon, radilo se o braniteljima-stradalnicima, nego što sam htio reći, kod takve masovne podjele, je problem što ljudi isto tako masovno počnu prodavati, tako da je vrlo niska cijena na tržištu, recimo u toj podjeli koju sam spomenuo su branitelji, kada su dobili te dionice, prodavali po 10-20 kn , a sada je cijena 10 puta veća, zato sam i napisao da ne treba žuriti sa prodajom, a zato su i oni postavili zabranu tri godine, ali to opet nema veze jer nakon tri godine opet se može dogoditi rasprodaja, zato polako
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 12:21   #12
Je Spy, potpuno si u pravu.
Kak sam čekal 10 - 15 godina od rata, tak bum i još ove 3, pa ak treba, još 5-6, dok malo cijena ne poraste.
A onda bu jedan Raić ili Todorić goli qurac za mene.
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 12:42   #13
dakle, da krenem redom.
sudjelovanje u borbenom sektoru do 01.05.1991. nosi 5 bodova po danu, od 02.05.1991. - 15.01.1992. nosi 8 bodova po danu. nakon toga 1 bod po danu (osim '95. Bljesak i Oluja, sad nisam siguran 3 ili 5 bodova po danu). Neborbeni sektor cijelo vrijeme 1 bod po danu.
Kad se sve zbroji i pomnoži, ako imaš recimo 3000 bodova to se podijeli sa 100 i dobijaš 30 udjela u fondu branitelja.
obavijesti o bodovima i udjelima u fondu uskoro bi trebali početi stizati na kućne adrese, stoga ako ste se selili riješite prebivalište u MUP-u, jer od njih uzimaju adrese.
Što se tiče prodaje dionica do toga neće doći ni nakon 3 godine, naime dionice NE MOGU IZ FONDA. Ipak, moći će ih se prepustiti fondu uz određenu nadoknadu. međutim, čuju se neke priče (koliko u njima ima istine i zakonske osnove ne znam) da će se moći prodati dionice nekome unutar fonda. Znači branitelj branitelju što opet znači ostanak dionica u fondu.
i na kraju, prve dividende bi navodno trebale biti isplaćene ove godine.
Budući radim na poslovima djelomično povezanim s tim, čim nešto službeno saznam, obećavam da ću ovdje napisati (naravno ako vas zanima)
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 13:31   #14
Znači, ovo kaj je pisalo u 24 sata, nije istina
broj bodova = broj udjela
sad sam razočaran

borbeni sektor, datumi idu ovak:

5.8.1990. - 1.5.1991. x 5 bodova po danu
2.5.1991. - 15.1.1992. x 8 bodova po danu
16.1.1992. - 30.4.1995. x 1 bod po danu
1.5.1995. - 31.8.1995. x 3 bodova po danu
1.9.1995. - 30.6.1996. x 1 bod po danu

izvor 24 sata (ak lažu oni, lažem i ja)
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 13:34   #15
2 vorpatril

Ti si službeno zadužen, da nas redovno izvještavaš o razvoju događaja
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 13:41   #16
je, bodovi su točni, ali izračun (ono 3000/100) tako ide.
kolika je vrijednost boda ne zna se. Erste grupa upravlja fondom (kako ono kažu u dobroj namjeri), znači nadamo se pošteno i savjesno.
S obzirom da je to složena problematika volio bih da postoji službeno priopćenje o tome. Otišao sam na službenu stranicu Ministarstva branitelja, obitelji i međugeneracijske solidarnosti i tamo još ništa ne piše (istina bio u petak - ako je od tada nešto promjenjeno ispričavam se).
sve što budem službeno (čitaj: zakonski, provjereno) saznao napisat ću ovdje.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 18:44   #17
situacija je takva da branitelji nece dobiti nista ili u najboljem slucaju 2 posto od onog sto im je obecano. iako su na obecanjima datim braniteljima danasnje face na vlasti dobile glasove. pa sami branitelji vele da ne vjeruju da ce ikad vidjeti dividende od t-coma. pa zasto i bi kad t-com ( a i druge zakamuflirane 'hrvatske' firme) nije hrvatska firma. najveca telekomunikacijska kompanija u hrvatskoj je njemacka i kao takva nista ne duguje braniteljima. pogledajte te silne reklame? da nemaju para mos misliti.. da ne kazem da nijedna HRVATSKA telefonska, mobilna firma nema nikakve sanse da se probije na hrvatsko trziste. to je samo jos jedan u nizu apsurda...
tenalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 16:01   #18
Quote:
tenalena kaže:
pa sami branitelji vele da ne vjeruju da ce ikad vidjeti dividende od t-coma. pa zasto i bi kad t-com ( a i druge zakamuflirane 'hrvatske' firme) nije hrvatska firma.
Gle, ako branitelji dobiju dionice T-com i on isplaćuje dividendu onda se dividende isplaćuju po dionici i dobivaju ih svi dioničari imali oni jednu dionicu ili 50% firme, bili stranci ili branitelji.
Nije da ja branim strane firme, ali niko nikome ništa ne isplaćuje zato jer ga voli.
Jel će branitelji dobiti lovu od Agrokora pošto je vlasnik iz Hrvatske pa ih sigurno jako voli... neće jer nemaju dionice od te firme.
A na kraju krajeva, radi se o fondu, a ne o pojedinim dionicama, znači, oni će imati udjele u fondu a ne pojedine dionice
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 22:02   #19
da se nadovežem. Sva poduzeća koja idu u privatizaciju 7% njihovih dionica MORAJU ići u fond branitelja. Upravljanjem fondom stječe se dobit i tako dobivena dobit svih dionica će se dijeliti po gore navedenom načinu izračuna udjela u fondu. Mislim da je to jako lijepo zamišljeno i ujedno i najpravednije jer ne postoji drugi način za jednaku podjelu.

Inače, obećao sam napisati detalje u vezi fonda, obavijesti braniteljima itd, ali nismo još ništa službeno dobili. Saznao sam nešto neslužbeno ali ne bih to htio prenositi u slučaju da se pokaže kasnije netočnim.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 10:21   #20
osim staza u HV , da li u izracun ulazi i sudjelovanje u narodnoj zastiti???
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.