Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2006., 22:44   #41
Quote:
doriva kaže:
kako će proći bivši radnici, odnosno penzioneri?
Prema dosadašnjim informacijama dobiti će po duplo nižoj cijeni nego u javnoj ponudi, a to će biti provedeno 6 mjeseci nakon javne ponude.
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 01:16   #42
Quote:
ja i bash ja kaže:
da ta dionica ima potencijal profitabilnog rasta ili obećaje dobru dividendu, ne bi je išli prodavati
Nema ova prodaja veze s ekonomijom, nego s politikom, kao i bezbroj puta do sada. Trebaju se isplatiti penzioneri, jer ipak su izbori za godinu dana
Ekonomski, ponuda dionica po 900 kn je tragičan potez države.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 05:11   #43
I kaj mislite, jel se isplati izać iz fondova i ubacit 38.000 kn u Inu
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 09:12   #44
Mislim da smo malo zanemarili brojku da se nama običnim građanima
nudi 1.500.000 dionica INE , što ako se podijeli sa 42 koliko se maximalno moze upisati po JMBG-u i nije neka količina. cca 36.000 ljudi
Mislim da će toliko ljudi sigurno odriješiti kesu ( čitaj dignuti kredit ) .
OK nece mozda svi upisati 42 dionice , neki će se zadovoljiti iznosom od 10 ili 20 dionica što nas dovodi do cca 60.000 ljudi. Nakon toga usljediti će rezanje max broja dionica sa 42 na manje , vjerojatno postotkom od prijavljenih.
Preostaje samo nalog brokeru i kupovina prvog dana na burzi.
Što se tiče cijene mislim da će ona zasigurno biti iznad nominale ali do zvijezda neće doći bar godinu i pol od trenutka stavljanja na burzu . Jer bonusi i posebne pogodnosti će učiniti svoje.
Ulaganje u INU ? Dugoročno dobar potez !
plavi23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 09:21   #45
Quote:
banderas kaže:
Nema ova prodaja veze s ekonomijom, nego s politikom, kao i bezbroj puta do sada. Trebaju se isplatiti penzioneri, jer ipak su izbori za godinu dana
Ekonomski, ponuda dionica po 900 kn je tragičan potez države.
A kaj češ, ogrebi se dok možeš, državu će tako i tako upropastit.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 09:29   #46
Quote:
plavi23 kaže:
Preostaje samo nalog brokeru i kupovina prvog dana na burzi.
Što se tiče cijene mislim da će ona zasigurno biti iznad nominale ali do zvijezda neće doći bar godinu i pol od trenutka stavljanja na burzu . Jer bonusi i posebne pogodnosti će učiniti svoje.
Razmišljanje ti je malo kontradiktorno.
Očekuješ toliku potražnju da planiraš dodatno kupovati na burzi, a sa druge strane ne očekuješ brzi porast.
Što misliš koliku cijenu očekuju oni koji će prvih dana prodavati (tj koliku zaradu?).
Fondovi imaju viška love, a s obzirom na kojim su razinama ostale dionice nema više puno kvalitetnih prilika za ulazak, a kotira i u Londonu gdje nisu baš navikli da se ovakve firme trže oko knjigovodstvene
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 15:00   #47
Za spy-a.
Možda sam se malo nespretno izrazio . Nije upitno da će cijena INA-e već u startu biti puno veća od nominale ( koliko naravno neznam ) ali na krivulji cijene zasigurno će biti vidljivo u obliku doline šesti mjesec i dodijela dionica zaposlenicima, istek godine i dodijela bonus dionica i istek godine za zaposlenike ( cca godina i šest mjesci ). Ono što je moje mišljenje da pravi rast cijene dionice INE sljedi nakon toga perioda.
Mojim prijasnjim postom želio sam potaknuti temu kako ćemo svi mi koji zelimo kupiti INA-u zapravo zbog male ponudene kolicine doći do tek simbolicnih kolicina dionica ( daleko manje od 42 po JMBG-u ) ili vlada opće mišljenje da INA-a ljude nezanima pa će svatkom od nas pored godisnjeg izvjestaja INA-e stajati brojka 42-dionice i da će se mozda jos i fondovi namastiti?
plavi23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 17:15   #48
Evo ja gledao kazetu sa svadbe da vidim s kojom sve rodbinom raspolažem za upis .
Ili plan B otvorit firmu u EU pa ostatak tako kupovati.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 22:56   #49
Quote:
BUFFET kaže:
Ili plan B otvorit firmu u EU pa ostatak tako kupovati.
Ne da mi se sad tražiti link, ali u ovom dijelu možeš i ti kupovati, bez obzira na ponudu za građane, ako ostane viška tj, samo što nećeš imati pravo na onih 10+1 nakon godinu dana.
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 11:20   #50
A kad će te dionice u prodaju? Jel možda definiran datum?
tsunami1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 11:23   #51
Quote:
tsunami1 kaže:
A kad će te dionice u prodaju? Jel možda definiran datum?
U studenom
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 11:33   #52
Quote:
spy kaže:
Izgleda da će stvarno biti po 900 kn.

Pa zašto onda dijeliti 38000 sa 1900 a ne sa 900?
Opet odbijemo 42,22 dionice.

Još kada bi otplata bila na neke ratice, to bi bilo sjajno. Ima li kakvih novosti glede toga???
Kako neko napisao; daj da pobrojim svu rodbinu koju imam...

Netko je pričao da nas 40-tak tisuća osoba idu u INU, to nije niti čudan podatak.
Trebalo bi javno postaviti pitanje (ANKETU) na ovom forumu, koliko je ljudi u kreditima... i to bi bilo to!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 12:36   #53
za radnike INE će sigurno biti na kredu...
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 21:42   #54
Pozdrav svima! Osobno mislim da ce dionica valjda biti dosta,pratim temu po ostalim forumima o mogucem manjku dionica itd, pa evo danas imao nesto slobodnog pa prolutao po kaficima i koje kuda, bacio ljudima bubu u uho (da napomenem , radi se uglavnom o vlasnicima manjih firmi i obrtnicima) da Ina ide u privatizaciju i da je to oki za kupiti dionice. NIKTKO nema pojma o tome i svi komentiraju da je to jako rizicno da je burza kocka itd itd,kazu bolje vrabac u rucii nego sokol na Velebitu.Malo je ljudi kod nas infor.pismeno a kamoli burzovno a da ne govorimo o gro. stanovnistva koje je kreditno optereceno pa mu ni na kraj pameti nije kupnja dionica NEKAKVE Ine.
ex Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 21:48   #55
Dok ima takvih pošteno je da se pismeni bogate . Uz sve dostupne informacije badava sami su si krivi.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 08:42   #56
A zna li se ista preciznjije o povoljnim kreditima koje ce vlada nuditi za kupnju dionica, ili jos nismo upoznati s detaljima?
LovaLova is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 09:25   #57
Procitajte Članak u Poslovnom dnevniku ovo sada je sve faza ispitivanja trzista
Prava cijena i uvijeti plaćanja biti će poznati tek prilikom IPO-a
plavi23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 15:02   #58
Hoće li nam Ivo dati INU još povoljnije???
Dolazi nam Izborna Godina, a triba glasova, triba...


IPO Ine ipak ulazi u prvi kvartal izborne godine? (09.10.2006)

Prodaja Plivinih dionica postala je idealan nadomjestak za povrat duga umirovljenicima, na koji je Vlada računala od privatizacije Ine.
Prema informacijama Poslovnog dnevnika, Povjerenstvo za privatizaciju Ine trebalo bi odlučiti o promjeni “time tablea“ javne ponude Ininih dionica, odnosno odgodi izlistavanja 15 posto Ine u odnosu na planirane rokove. Premda nikad nije formalno definirano, uvrštenje Ininih dionica na burzu očekivalo se najkasnije do nove godine, a taj su dojam svojim izjavama potkrepljivali i državni dužnosnici. No kako se čuje, prolongaciju nameće tehnički apsekt uvršenja u kotaciju na inoburzi (riječ je o London Stock Exchangeu) jer je procedura bitno zahtjevnija nego uvrštenje na domaću burzu, što iziskuje i više vremena za kvalitetnu pripremu uvrštenja..
Zbog toga je Povjerenstvu (Vladi) predložen novi rok koji bi konačnu realizaciju IPO-a mogao odvesti u prvi kvartal sljedeće godine. Takav razvoj događaja Vladi zapravo ide na ruku, osobito sad kad je sasvim izgledno da će 2,5 milijardi kuna potrebnih za isplatu druge rate duga umirovljenicima namiriti iz prodaje paketa Plivinih dionica. Manevrom preseljenja Plivinih dionica iz portfelja HZMO-a u Umirovljenički fond Vlada nije samo pronašla rješenje za odgovor na javnu ponudu, nego je posve otklonila žurbu zbog druge faze privatizacije Ine na koju ju je prisiljavalja obveza vraćanja duga umirovljenicima zato što je prvotno planirano da se sredstva za tu umirovljeničku “božićnicu“ osiguraju prodajom Ine ili HT-a. Pliva je postala idealan nadomjestak za Inu, a Povjerenstvo je ishodilo više vremena za osmišljavanje i definiranje ostalih segmenata ove faze privatizacije Ine, između ostalog, i prodaje sedam posto dionica radnicima. Budući da taj vrlo težak privatizacijski krug (radničko/sindikalni apetiti su u ovom slučaju vrlo visoki) Vlada mora zatvoriti šest mjeseci nakon provedbe IPO-a, predah koji će uslijediti zbog odgode izlistavanja zapravo će joj jako dobro doći..
Ne treba zaboraviti da je odobravanjem privatizacijskog modela za drugu fazu privatizacije Ine (što je bila jedna od strukturinih mjera iz stand by aranžmana potpisanog s MMF-om) Vlada formalno ispunila tu obvezu, ali i da je prošlotjednim “otkazom“ svjetskom monetarnom policajcu zapravo otklonila svaku mogućnost da eventualno bude prozivana za nove odgode. Prebačaj IPO-a u izbornu godinu velik je dobitak za vladajuću stranku.Premda se javno ne govori hoće li određeni dio od 15 do 17-postotnog paketa Ine odmah biti ponuđeno institucionalnim investitorima, a koliko će ići građanima koji imaju prioritet, zna se da s ovom privatizacijskom promidžbom vladajuća stranka računa kao s vlastitom predizbornom agitacijskom platformom. Slijed sretnih okolnosti u ovome slučaju doista joj je išao na ruku.

Nezaobilazni regulatori
Poznavatelji procedure kažu kako je u ovoj fazi procesa moće očekivati prihvaćanje prospekta i njegovo slanje na odobrenje Hanfi, odnosno regulatoru na LSE, a oba regulatora moraju prospektu dati zeleno svjetlo. Paraleno s tim trebale bi se pokrenuti prezentacije analitičarima, odnosno javnosti te road show uprave i savjetnika u svim važnijim poslovnim centrima. Sve te aktivnosti zajedno bi trebale, kažu upućeni, trajati najmanje dva-tri tjedna. Istodobno, nakon odobrenja prospekta predaju se zahtjevi burzama za uvrštenjem. Budući da će Ina u Hrvatskoj ići u prvu kotaciju u koju prema pravilima ZSE ide tvrtke s minimalno 25 posto free floata, od Hanfe će se morati tražiti odobrenje i za to uvrštenje. Slično je bilo i u slučaju Croatia osiguranja.
izvor: www.poslovni.hr
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 18:13   #59
Sada ćemo vidjeti koliko vrijede ovi iz poslovnog dnevnika ako je info točna onda se mogu smatrati glasnogovornicima za privatizaciju ine!

Koliko ja vidim svi zapravo prenose njihovu vijest , neka me netko ispravi ako nisam u pravu!?
plavi23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 13:59   #60
A odakle zaključak da će se Ina dati još povoljnije? Ja vidim samo da je riječ o odgodi ponude.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.