Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2011., 21:34   #201
Ništa se ne zna dok se ne sazna.
Dino007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 14:18   #202
Quote:
nix444 kaže: Pogledaj post
tu ti je sve ljepo objašnjeno:
Dubrovački pomorski kapetan uvjeren je da grad leži na piramidama. Egiptolog tvrdi kako su ih zapravo podigli - ilirski graditelji!

DUBROVNIK - Dubrovački pomorski kapetan Pero Metković uvjeren je da gradski predio Lapad leži na piramidama koje mogu postati nova turistička atrakcija Grada.

Egiptolog hobist s 15-godišnjim iskustvom u istraživanju faraonskih grobnica u Gizi i Sahari, tvrdi kako konfiguracija tla u Lapadu nedvojbeno upućuje na postojanje cijelog lanca piramida.

- Konusni oblik brda Petka potvrđuje da je tu nekad bila piramida. I sva ostala uzvišenja na tom prostoru, od Montovjerne do Babina kuka su piramidalna , o čemu svjedoče pravilno poslagani kameni blokovi u širem okruženju, koji nikako ne mogu biti djelo prirode, nego ljudskih ruku - kaže 64-godišnji Metković, koji se uz aktivno navegavanje na stranim tankerima kod kuće bavi turizmom.

Vlasnik je male turističke agencije "Ultra agent" koja turu dubrovačkim piramidama namjerava ponuditi agentima kao novinu u gradskom turističkom itinereru.

- Nadam se da će moja inicijativa naići na dobar odaziv, to više što nije bez osnove. Dugo istražujem piramide, od Kaira do Visokog. Teorija istraživača Semira Osmanagića o bosanskim piramidama ponukala me da se i sam pozabavim proučavanjem dubrovačkih lokaliteta, gdje sam pronašao dosta sličnosti s onima u BiH. Prošlog proljeća posjetio sam albansko povijesno nalazište Butrint i, putujući autobusom cestom usječenom u brdo, prepoznao formacije kamenih blokova slične dubrovačkim. To me učvrstilo u uvjerenju da i naš Lapad počiva na piramidama - priča dubrovački zanesenjak.

Na upit kako su stari egipatski arhitekti uopće dospjeli do juga Jadrana, pojašnjava kako su dubrovačke piramide zapravo podigli - ilirski graditelji.

- O ostavštini ilirske kulture svjedoče obrisi kamenja i golemi kameni blokovi koji su za razliku od vodoravno položenih egipatskih, u prostor postavljeni koso . U dubrovačkoj okolici od Konavala do Pelješca mnogo je ilirskih gradina na suhozidovima iznad kraških udolina, sličnih blokovima koje sam pronašao u Lapadu - veli Pero Metković koji misli kako su u davnini osim Dubrovnika ilirski morepolovci kolonizirali veći dio danas poznatog svijeta, od Amerike do Indonezije.


'Stvaranje planeta' na Amazonu

Područje interesa kapetana Metkovića seže i dalje od povijesti i egiptologije. U ponudi virtualne Amazon knjižare njegova je knjiga "Stvaranje planeta", za koju autor tvrdi da donosi novo viđenje postanka svemira i ima potencijal za filmsko uprizorenje u žanru znanstvene fantastike.

jel netko vjeruje ovom tipu?
evo slike
umjesto "iliri" stavi "srbi" i stavi fotku jovana deretića. ostatak texta može ostati isti, kao i povijest bolesti ova dva lika
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 16:03   #203
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Dobro pitanje.

Po mome mišljenju, to ne može biti istina. Zašto? Zato jer mi o tome ništa neznamo. Povijest je počela prije 5.000 godina i piramide su sagradili egipčani.

Kako možemo u to biti sigurni? Zato jer te teorije govore o tome na takav način kao da je to nekakva tajna ili zavjera. Neki na primjer kažu da su piramide gradili vanzemaljci. Po meni , da su vanzemaljci stvarno došli biližo kada u povjesti ili prije povjesti, od tog trenutka bi povjest počela.

Ne mogu zamisliti inteligentna bića koja dolaze na zemlju i nikako ne žele da nam se jave. To se zapravo protivi svemu što znamo o inteligentnim bičima. Inteligentna bića su radoznala i normalno bi bilo da žele stupiti u kontakt sa drugim inteligentnim bičima.

Možemo li zamisliti Kristofora kolumba koji dolazi u Ameriku i bježi da se ne susretne sa domorocima?
Po meni, slažem se s danikenom kad je rekao - što starije, to viša tehnologija.
Dakle nešto u cijeloj priči fali.

Kad gledam one ruševine puma-punka ili thuanaca, gdje su usred ničega razbacane stotine granitnih višetonskih lego-blokova potpuno ravnih stranica i indentacija koje je apsolutno nemoguće napraviti ručno, ili kod onih piramidskih hramova s blokovima koje ni danas nemogu dići niti najveće brodogradilišne dizalice , a ljudi iz kamenog doba su navodno njima gradili kao mi s opekama, nešto tu nedostaje.

dakle najvj.su to građevine iz doba dolaska ljudi na planetu, vj. stare stotine tisuća godina. Najvj. smo mi lokalna naseobina nekakve međuplanetarne civilizacije, a vremenom smo možda već vodili jedan nukl.rat i podivljali te izgubili sjećanje i tehnologiju s kojom smo došli; ili nas je možda napala neka druga izvanzem. frakcija naše civilizacije, ili posve druga međuplanetarna civilizacija.

inače što se tiče sfinge recimo, na njoj je sad već nepobitno dokazana erozija vode, što zanči da je puno starija od par tisuća godina. Najvjerojatnije je glava iz lavlje (glava je vidljivo nreporporcionalno mala u odn. na tijelo, i u puno boljem stanju od tijela, ne računajući nos), u doba faraona preklesana.
Također je svakome s zrncem mozga jasno da je sfinga bila povezana s izlaskom sunca u zviježđu lava (okrenuta na istok i u pravcu ekliptike, tj. izlaska zvj.lava), pa je time još vjerojatnije da je prvotno i glava bila lavlja.
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 02.04.2011. at 16:35.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 17:08   #204
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Dobro pitanje.

Po mome mišljenju, to ne može biti istina. Zašto? Zato jer mi o tome ništa neznamo. Povijest je počela prije 5.000 godina i piramide su sagradili egipčani.

Kako možemo u to biti sigurni? Zato jer te teorije govore o tome na takav način kao da je to nekakva tajna ili zavjera. Neki na primjer kažu da su piramide gradili vanzemaljci. Po meni , da su vanzemaljci stvarno došli biližo kada u povjesti ili prije povjesti, od tog trenutka bi povjest počela.

Ne mogu zamisliti inteligentna bića koja dolaze na zemlju i nikako ne žele da nam se jave. To se zapravo protivi svemu što znamo o inteligentnim bičima. Inteligentna bića su radoznala i normalno bi bilo da žele stupiti u kontakt sa drugim inteligentnim bičima.

Možemo li zamisliti Kristofora kolumba koji dolazi u Ameriku i bježi da se ne susretne sa domorocima?

Vidi se da nisi uopće upućen u temu pa i nećemo o tome ali zanimljivo je ovo tvoje mišljenje da bi se vanzemaljci obratili nama ljudima jer su kao puno inteligentniji i napredniji pa samim time i radoznali. I mi smo puno napredniji od majmuna i inteligentniji, a i radoznaliji, gle čuda, čak ih hvatamo i odvodimo u zoološke vrtove i na kojekakva istraživanja, čipiramo ih i slično. E sad, zamisli da živimo na Mjesecu pa ne možemo baš često do zemlje nego samo povremeno svratimo, šta bi majmuni mislili o nama i bi li imali kakvih dokaza za naše postojanje? Nebi, bilo bi samo jedan majmun reko drugome pa jedni vjeruju jer su i oni vidjeli kojekakve letjelice po zraku, neke čudne naprave u tijelu majmuna, bili oteti, a drugi su skeptici jer zamisli, pa ljudi su puno inteligentniji od nas, zašto nam se nebi obratili?
E sad samo zamjeni uloge, mi smo majmuni, a venzemaljci ljudi. Naše ponašanje prema životinjama je jednako kao i vanzemaljaca prema nama, možda nam se i pokušavaju obratiti ali mi smo jednostavno preglupi da to vidimo i shvatimo pa kao nižu vrstu onda nas barem proučavaju zbog vlastitog interesa i navrate u našu džunglu ponekad, čisto da nas malo snime, eventualno nekoga otmu za neki pokusić ili da ubace kakvu napravicu i to je to, nema razlike.
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 19:43   #205
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Vidi se da nisi uopće upućen u temu pa i nećemo o tome ali zanimljivo je ovo tvoje mišljenje da bi se vanzemaljci obratili nama ljudima jer su kao puno inteligentniji i napredniji pa samim time i radoznali. I mi smo puno napredniji od majmuna i inteligentniji, a i radoznaliji, gle čuda, čak ih hvatamo i odvodimo u zoološke vrtove i na kojekakva istraživanja, čipiramo ih i slično. E sad, zamisli da živimo na Mjesecu pa ne možemo baš često do zemlje nego samo povremeno svratimo, šta bi majmuni mislili o nama i bi li imali kakvih dokaza za naše postojanje? Nebi, bilo bi samo jedan majmun reko drugome pa jedni vjeruju jer su i oni vidjeli kojekakve letjelice po zraku, neke čudne naprave u tijelu majmuna, bili oteti, a drugi su skeptici jer zamisli, pa ljudi su puno inteligentniji od nas, zašto nam se nebi obratili?
E sad samo zamjeni uloge, mi smo majmuni, a venzemaljci ljudi. Naše ponašanje prema životinjama je jednako kao i vanzemaljaca prema nama, možda nam se i pokušavaju obratiti ali mi smo jednostavno preglupi da to vidimo i shvatimo pa kao nižu vrstu onda nas barem proučavaju zbog vlastitog interesa i navrate u našu džunglu ponekad, čisto da nas malo snime, eventualno nekoga otmu za neki pokusić ili da ubace kakvu napravicu i to je to, nema razlike.
Odličan post
Dino007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 22:07   #206
Quote:
dakle najvj.su to građevine iz doba dolaska ljudi na planetu, vj. stare stotine tisuća godina. Najvj. smo mi lokalna naseobina nekakve međuplanetarne civilizacije, a vremenom smo možda već vodili jedan nukl.rat i podivljali te izgubili sjećanje i tehnologiju s kojom smo došli; ili nas je možda napala neka druga izvanzem. frakcija naše civilizacije, ili posve druga međuplanetarna civilizacija.
Ja mislim da smo mi zapravo ono šta se naziva...virus. Točnije rak, jer taktičkim manipulacijama žderemo i ubijamo jedni druge s ciljem...da hranimo naše iluzije.
Baš me zanima kakva če biti sljedeča civilizacija, jer je ova izgubila svaki smisao.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 22:08   #207
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Vidi se da nisi uopće upućen u temu pa i nećemo o tome ali zanimljivo je ovo tvoje mišljenje da bi se vanzemaljci obratili nama ljudima jer su kao puno inteligentniji i napredniji pa samim time i radoznali. I mi smo puno napredniji od majmuna i inteligentniji, a i radoznaliji, gle čuda, čak ih hvatamo i odvodimo u zoološke vrtove i na kojekakva istraživanja, čipiramo ih i slično. E sad, zamisli da živimo na Mjesecu pa ne možemo baš često do zemlje nego samo povremeno svratimo, šta bi majmuni mislili o nama i bi li imali kakvih dokaza za naše postojanje? Nebi, bilo bi samo jedan majmun reko drugome pa jedni vjeruju jer su i oni vidjeli kojekakve letjelice po zraku, neke čudne naprave u tijelu majmuna, bili oteti, a drugi su skeptici jer zamisli, pa ljudi su puno inteligentniji od nas, zašto nam se nebi obratili?
E sad samo zamjeni uloge, mi smo majmuni, a venzemaljci ljudi. Naše ponašanje prema životinjama je jednako kao i vanzemaljaca prema nama, možda nam se i pokušavaju obratiti ali mi smo jednostavno preglupi da to vidimo i shvatimo pa kao nižu vrstu onda nas barem proučavaju zbog vlastitog interesa i navrate u našu džunglu ponekad, čisto da nas malo snime, eventualno nekoga otmu za neki pokusić ili da ubace kakvu napravicu i to je to, nema razlike.
i to je jedna mogućnost - zoološki rezervat zemlja;
Jasno je da s geldišta neke izvanzemaljske civilizacije najdragocjeniji resurs zemlje nije niti ruda (npr. sičinova teorija o zlatu, ili o drugim rudama je potpuna glupost) niti možda čak ni biološki organizmi (teorije genetske manipulacije), nego baš mogućnost da se uživo proučava biološko/društveno/tehn. razvoj jedne druge potpuno strane civilizacije.

Jasno je i da bi svaki utjecaj izvana to remetio, baš kao što ljudi pri proučavanju života majmuna ili nilskih konja oblače kamuflažne kostime i na sl. načine što manje piokušavaju remetiti predmet promatranja (što je kolega lenas84 primjetio) , a što je i u skladu s ponašanjem ufo-a, koji su prisutni ali (uglavnom) ne interaktiraju s zemaljskim životom (mada je to druga tema, vezana za ufo-e, a ne stare građevine)

moje je osobno mišljenje da su ljudi potencijalno puno moćnija i inteligentnija bića nego što su upće svjesni , i da mi pripadamo jednoj puno većoj civilizaciji, samo smo to privremeno zaboravili; ili možda ne samo privremeno , jer je cijela ljudska civilizacija na zemlji zadnjih par tisuća godina konstantno namjerno zaglupljivana i negativno selekcionirana (podjarmljivanjem ljudi i selekcioniranjem samo poslušnih i radišnih, a odstranjivanjem svih koji su nešto pokušavali misliti svojom glavom izvan sustava - pa smo dobili rasu ljudske marve - hrvati su tipičan primjer: 20 godina ih jebu u mozak a niko još nije beknuo, 20 godina nema jedne demonstracije (osim zadnjih par dana) jer se marva boji demonstrirati, tj. boji se svoje snage ).
Zato danas imamo još uvijek ugl. po cijelom svijetu kolektivističke pokrete , nacionalizme i zatupljujuće religije, ljdu i jednostavno neznaju misliti, nego je 99% njihovog pogleda na svijet preuzeto po inerciji od roditelja ili lokalne tradicije, ljudi maštaju o velikim vođama i čobanima, umjesto da se bore za svoju slobodu razmišljanja oni se bore za tuđe naučene ideje, koje još i nisu u njohovom interesu. Al dobro, i to je druga priča.
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 02.04.2011. at 22:30.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 09:00   #208
Quote:
sirovina kaže: Pogledaj post
Po meni, slažem se s danikenom kad je rekao - što starije, to viša tehnologija.
Dakle nešto u cijeloj priči fali.

Kad gledam one ruševine puma-punka ili thuanaca, gdje su usred ničega razbacane stotine granitnih višetonskih lego-blokova potpuno ravnih stranica i indentacija koje je apsolutno nemoguće napraviti ručno, ili kod onih piramidskih hramova s blokovima koje ni danas nemogu dići niti najveće brodogradilišne dizalice , a ljudi iz kamenog doba su navodno njima gradili kao mi s opekama, nešto tu nedostaje.

dakle najvj.su to građevine iz doba dolaska ljudi na planetu, vj. stare stotine tisuća godina. Najvj. smo mi lokalna naseobina nekakve međuplanetarne civilizacije, a vremenom smo možda već vodili jedan nukl.rat i podivljali te izgubili sjećanje i tehnologiju s kojom smo došli; ili nas je možda napala neka druga izvanzem. frakcija naše civilizacije, ili posve druga međuplanetarna civilizacija.

inače što se tiče sfinge recimo, na njoj je sad već nepobitno dokazana erozija vode, što zanči da je puno starija od par tisuća godina. Najvjerojatnije je glava iz lavlje (glava je vidljivo nreporporcionalno mala u odn. na tijelo, i u puno boljem stanju od tijela, ne računajući nos), u doba faraona preklesana.
Također je svakome s zrncem mozga jasno da je sfinga bila povezana s izlaskom sunca u zviježđu lava (okrenuta na istok i u pravcu ekliptike, tj. izlaska zvj.lava), pa je time još vjerojatnije da je prvotno i glava bila lavlja.
Neznam kako to mogu biti točne teorije. Da su postojali ljudi i tehnologije, oni nebi nestali. A nemoguče je da se nebi pronašli arheološki ostaci. Tumačenja piramida su nastala u 20 stolječu.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 09:08   #209
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Vidi se da nisi uopće upućen u temu pa i nećemo o tome ali zanimljivo je ovo tvoje mišljenje da bi se vanzemaljci obratili nama ljudima jer su kao puno inteligentniji i napredniji pa samim time i radoznali. I mi smo puno napredniji od majmuna i inteligentniji, a i radoznaliji, gle čuda, čak ih hvatamo i odvodimo u zoološke vrtove i na kojekakva istraživanja, čipiramo ih i slično. E sad, zamisli da živimo na Mjesecu pa ne možemo baš često do zemlje nego samo povremeno svratimo, šta bi majmuni mislili o nama i bi li imali kakvih dokaza za naše postojanje? Nebi, bilo bi samo jedan majmun reko drugome pa jedni vjeruju jer su i oni vidjeli kojekakve letjelice po zraku, neke čudne naprave u tijelu majmuna, bili oteti, a drugi su skeptici jer zamisli, pa ljudi su puno inteligentniji od nas, zašto nam se nebi obratili?
E sad samo zamjeni uloge, mi smo majmuni, a venzemaljci ljudi. Naše ponašanje prema životinjama je jednako kao i vanzemaljaca prema nama, možda nam se i pokušavaju obratiti ali mi smo jednostavno preglupi da to vidimo i shvatimo pa kao nižu vrstu onda nas barem proučavaju zbog vlastitog interesa i navrate u našu džunglu ponekad, čisto da nas malo snime, eventualno nekoga otmu za neki pokusić ili da ubace kakvu napravicu i to je to, nema razlike.
To se ne može uspoređivati.

Majmuni nemaju kulturu, ne grade zgrade, ne poznaju jezike, neznaju matematiku, fiziku, kemiju itd. Ako dolaze vanzemaljci, oni dolaze iz dubokog svemira i očigledno imaju cilj, a taj cilj je pronači druge inteligentne stvorove. Zar onda nebi bilo čudno da nisu došli i izgradili civilizaciju.

Piramide se jednostavno ne uklapaju u tenologiju. To je samo umjetno brdo koje je napravljeno najvjerojatnije da bude grobnica, a ostalo su fantastične priče.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 09:12   #210
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Ja mislim da smo mi zapravo ono šta se naziva...virus. Točnije rak, jer taktičkim manipulacijama žderemo i ubijamo jedni druge s ciljem...da hranimo naše iluzije.
Baš me zanima kakva če biti sljedeča civilizacija, jer je ova izgubila svaki smisao.
Sva živa bića mogu pretvarati neorgansku materiju u organsku i neka to čine neposredno. Sva ostala bića žderu i ubijaju da požderali druga živa bića. Zbog toga smo mi i pripitomili domaće životinje da bismo se njima hranili.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 18:13   #211
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
To se ne može uspoređivati.

Majmuni nemaju kulturu, ne grade zgrade, ne poznaju jezike, neznaju matematiku, fiziku, kemiju itd. Ako dolaze vanzemaljci, oni dolaze iz dubokog svemira i očigledno imaju cilj, a taj cilj je pronači druge inteligentne stvorove. Zar onda nebi bilo čudno da nisu došli i izgradili civilizaciju.

Piramide se jednostavno ne uklapaju u tenologiju. To je samo umjetno brdo koje je napravljeno najvjerojatnije da bude grobnica, a ostalo su fantastične priče.
Itekako je za usporedbu, a ti uopće nisi shvatio poantu usporedbe.

A šta ti znači to da nemaju kulturu? U usporedbi sa naprednim vanzemaljcima možda i mi ispadamo kao da nemamo kulturu. Inače majmuni kao i ostale životinje grade nastambe ili iskorištavaju prirodne tvorevine za svoje stanište, jezike itekako znaju ali svoj jezik, jer je dokazano da mnoge životinje komuniciraju među sobom, to što ga mi ne razumijemo ne znači da ne postoji. Sve životinje znaju brojati, ali samo do 4 kao i neka plemena koja nemaju doticaj sa nama ostalim ljudima jer su izolirana. Znaju brojati do 4, a sve više od toga je za njih mnogo, dakle ne postoji broj pet nego mnogo što bi značilo da je za njih 5 ili tisuću isto jer jednostavno ne znaju prebrojati. Također u obzir uzimaju i fiziku, baš majmuni primjerice jer u svojoj glavi uzimaju u obzir svoju težinu, stanje grane kada primjerice penju se po njoj, udaljenost, kut i sve ostalo kako bi mogli ocijeniti mogu li doskočiti na nju... da se razumijemo, nisu nipribližno našem nivou ali tvrditi da nešto neznaju je smiješno, a petljati se u teme o kojima ne znaš ni osnove je još smiješnije.
Ovu tvoju izjavu o piramidama ću zanemariti isključivo zbog tvoje riječi NAJVJEROJATNIJE.
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 10:30   #212
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Itekako je za usporedbu, a ti uopće nisi shvatio poantu usporedbe.

A šta ti znači to da nemaju kulturu? U usporedbi sa naprednim vanzemaljcima možda i mi ispadamo kao da nemamo kulturu. Inače majmuni kao i ostale životinje grade nastambe ili iskorištavaju prirodne tvorevine za svoje stanište, jezike itekako znaju ali svoj jezik, jer je dokazano da mnoge životinje komuniciraju među sobom, to što ga mi ne razumijemo ne znači da ne postoji. Sve životinje znaju brojati, ali samo do 4 kao i neka plemena koja nemaju doticaj sa nama ostalim ljudima jer su izolirana. Znaju brojati do 4, a sve više od toga je za njih mnogo, dakle ne postoji broj pet nego mnogo što bi značilo da je za njih 5 ili tisuću isto jer jednostavno ne znaju prebrojati. Također u obzir uzimaju i fiziku, baš majmuni primjerice jer u svojoj glavi uzimaju u obzir svoju težinu, stanje grane kada primjerice penju se po njoj, udaljenost, kut i sve ostalo kako bi mogli ocijeniti mogu li doskočiti na nju... da se razumijemo, nisu nipribližno našem nivou ali tvrditi da nešto neznaju je smiješno, a petljati se u teme o kojima ne znaš ni osnove je još smiješnije.
Ovu tvoju izjavu o piramidama ću zanemariti isključivo zbog tvoje riječi NAJVJEROJATNIJE.
Varaš se ako misliš da sam ja neupučen. A najlakše je nekome reći da ne razumije.

Međutim, sve te priče o piramidama, atlantidi, NLOima itd su utemeljene na polu znanjima, zato se kaže pseudo znanosti. Ono što ti misliš da ti znaš o tome i da ti razumiješ su samo poluistine vješto plasirane metodom agresivne propagande popularizatora tih ideja.

Na primjer, morao bi pronači u riječniku značenje riječi kultura. U našu kulturnu baštinu spada sve ono što smo izgradili i napravili a što nije moglo nastati prirodnim putem bez inteligencije. Vanzemaljci bi te znakove na zemlji svakako primjetili.

Majmuni i druge životinje toga nemaju.

Nemaju jezik i neznaju brojiti. O ovoj tvojoj teoriji o broju 4 neznam što bih rekao osim da to nije poznato kao činjenica.

Ljudska civilizacija je stara 5.000 godina, tako da ni piramide ne mogu biti starije od tog datuma. Na zemlji još nitko nije pronašao uvjerljive dokaze da nije tako.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 10:49   #213
Ah te piramide, stalno neka svađa oko hrpa kamenja ili gomila zemlje. I još neki imaju obraza reći kako ne potječemo od majmuna!

Hej ti mandrile tamo, odmah da si sišao sa moje piramide! Inače ti šaljem Osmana Semiranagića da ti čita horore za laku noć!
gugi the lizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 16:56   #214
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Varaš se ako misliš da sam ja neupučen. A najlakše je nekome reći da ne razumije.

Međutim, sve te priče o piramidama, atlantidi, NLOima itd su utemeljene na polu znanjima, zato se kaže pseudo znanosti. Ono što ti misliš da ti znaš o tome i da ti razumiješ su samo poluistine vješto plasirane metodom agresivne propagande popularizatora tih ideja.

Na primjer, morao bi pronači u riječniku značenje riječi kultura. U našu kulturnu baštinu spada sve ono što smo izgradili i napravili a što nije moglo nastati prirodnim putem bez inteligencije. Vanzemaljci bi te znakove na zemlji svakako primjetili.

Majmuni i druge životinje toga nemaju.

Nemaju jezik i neznaju brojiti. O ovoj tvojoj teoriji o broju 4 neznam što bih rekao osim da to nije poznato kao činjenica.

Ljudska civilizacija je stara 5.000 godina, tako da ni piramide ne mogu biti starije od tog datuma. Na zemlji još nitko nije pronašao uvjerljive dokaze da nije tako.
Ne znam gdje si ti vidio da ja spominjem piramide, nlo-e i posebno atlantidu? Izričito sam rekao da s tobom neću o tome jer je iz tvojih riječi itekako vidljivo da ne znaš puno o istome.

Što se tiče kulture to sam također objasnio al očito nisi shvatio poantu.
Ako nemaju jezik reci mi onda kako seto oni sorazumijevaju, a očito je da se sporazumijevaju? To što ti ne znaš za činjenicu da određene životinje znaju brojati to je tvoj problem, ali to je činjenica, čak i znanstveno dokazana. Kao što sam rekao, čak i neka autohtona i zaštićena ljudska plemena također znaju brojati.
Čak i službena znanost kaže da je civilizacija starija od tvojih navedenih 5 000 godina tako da ne znam odakle ti tvoja ideja o samo 5 000. No dobro, vjerojatno ono šta si ti htio reći je da nisu postojale civilizacije prije zadnjeg ledenog doba, a ja mislim da jesu. Onaj tko želi znati naći će i hrpu dokaza. Kad smo već kodpiramida onda je sfinga dokaz za koju je dokazano da je na nju tujecala erozija vode za razliku od piramide, a gle čuda, voda u tolikim količinama koja bi toprouzrokovala je na tom području bilaprije ledenog doba. Da ne govorimo o raznim potopljenim gradovima, a spomenut ću samo onaj jedan kod Japana.

Al ponavljam, bez uvrede ali s tobom stvarno nema potrebe raspravljati otome jer ne znaš ni osnove. Odvoji si koju godinicu paprouči malo materijal dostupan na internetu, materijal saviše izvora koji tvrde različito, onda malo povežeš sve to u jednu veću sliku i dobiješ odgovor. Tada se vratišpa ćemo opet razgovarati.

Živ ti meni bio.
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 17:21   #215
Za kulturu je potrebna civilizacija. Civilizacija podrazumeva neku tehologiju. Tehnologija ostavlja neke tragove. Jednog dana ako nas ne bude neko će pronaći Kip slobode ili one planine u americi gde su isklesani ameirički predsednici. Mi nemamo ni jedan jedini dokaz o nekom nalazu koji bi uputio na drevnu civilizaciju i tu na tu priču ide tačka.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 17:34   #216
Veliku piramidu ( Great Pyramid) sagradili su Atlantiđani.
prije 10643 godina.
Sagrađena je i služi za hvatanje kosmičku energiju.
Kosmička energija je služila za mnoge stvari. Moć, transport, lječenje, kontrola misli, klimatizacija,...itd.
Sfingu je sagrađena u isto vrijeme
Svrha : Hram.
Dali još uvijek neko misli da su jadni robovi vukli to silno kamenje, ooo Bože...
Zvučna frekvencija sve rješava, isto kao što su na Tibetu sagrađeni hramovi, na vrh brda.
Šteta što se neki stručni ljudi nebave više sa tim stvarima... strah??... hmmm..ubrzo će sve biti puno jasnije
Postoje brojne knjige : Ljudska Devolucija, Alternativne povijesti, Zabranjena povijest, Zabranjena arheologija-Skrivena povijest ljudske vrste.
SVJETLO BIĆE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 18:02   #217
Piramide su bile izgrađene kao energetski akumulatori i prijenosni uređaji. Njih su napravili sljedbenici od onih koje mi zovemo Atlantiđani, koji su naravno, naši starosjedioci u duhovnom smislu. One nisu bile izgrađene da budu oznaka za bilo što.
I naravno, nisu grobnice!
Pogledom iznutra, u njima nema nikakvih oznaka i obilježja, bilo kakvih natpisa. Osim onih poslije napisanih (i to totalno krivo napisano, pisao ih je nepismeni tupan i to je bilo opće prihvaćeno) kako bi se stekla slava i pripisale zasluge. Ni jedan iole stručan Egiptolog neće spomeniti tko je našao natpis da je Piramida Keopsova, budući da je to velika laž.
SVJETLO BIĆE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 19:36   #218
Kako se to zida zvučnom frekvencijom? Živo me interesuje da znam, pa da napravm soničnu bauštelu i namlatim novaca,
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 21:05   #219
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Kako se to zida zvučnom frekvencijom? Živo me interesuje da znam, pa da napravm soničnu bauštelu i namlatim novaca,
Prenosi se predmet sa točke A do točke B. Tibetanci imaju svoje instrumente , neke velike kao trube koje ispuštaju frekvenciju,zvučni ,konstantno i čine predmete bestežinskim, tako da se snjima lako manipulira
A i zidovi Jerihona su bili srušeni zvukom, čitaj malo , jako je zanimljivo uzeti i taj način kao mogučnost, zašto ne. Trebalo bi pokušati to odraditi. ukoliko budem experimentirala sa zvukom , prosvijetlit ću Vas
SVJETLO BIĆE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 22:23   #220
Quote:
SVJETLO BIĆE kaže: Pogledaj post
Prenosi se predmet sa točke A do točke B. Tibetanci imaju svoje instrumente , neke velike kao trube koje ispuštaju frekvenciju,zvučni ,konstantno i čine predmete bestežinskim, tako da se snjima lako manipulira
A i zidovi Jerihona su bili srušeni zvukom, čitaj malo , jako je zanimljivo uzeti i taj način kao mogučnost, zašto ne. Trebalo bi pokušati to odraditi. ukoliko budem experimentirala sa zvukom , prosvijetlit ću Vas
Odakle ti ti zanimljivi podaci?
Dino007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.