Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2008., 14:28   #101
Quote:
Baskerka kaže: Pogledaj post
Mi smo predali zahtjev prije nekih par tjedana u centru za soc. rad. Dobili smo poziv na komisiju slijedeći tjedan. Zna li netko da li će nam komisija odmah reći odluku ili se i to čeka?
neće komisija ništa reći odmah. nama su rekli da očekujem odluku, usmenu za cca 2 tjedna a pismeno rješenje i do 1,5 mjesec. no eto prošla 3 tjedna a mi još ne znamo ništa
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 14:32   #102
Quote:
Cuska Frntifljuska kaže: Pogledaj post
Bok svima!

Dajte mi, molim vas recite kada se treba pokrenuti postupak zamolbe za produzenje? Mi imamo totalno specificnu situaciju. Mala nam je operirana sa mjesec¸dana i izvadjena joj je leca iz oka. Sada nosi kontaktnu lecu koju svako malo izvadi iz oka i zatim ju treba naci negdje po podu , a trebala bi ju nositi stalno. Treba poseban nadzor, pokrivanje zdravog oka itd. Zbog toga svega nema sanse da ju damo u jaslice niti na cuvanje, jer nije nimalo lako staviti malom djetetu kontaktnu lecu i ne mozemo riskirati da se ta posebna, dosta vrijedna leca izgubi. Ja se nadam da cu moci dobiti produzenje. Dakle, da li da to trazim prije isteka porodiljnog ili mogu tek naknadno?
Cuska, svakako kreni s postupkom kad malena bude imala oko 6 mjeseci.Raspitaj se koja vam sva liječnička dokumentacija treba.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 21:23   #103
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
Cuska, svakako kreni s postupkom kad malena bude imala oko 6 mjeseci.Raspitaj se koja vam sva liječnička dokumentacija treba.
Cvjeticu, hvala ti ! Raspitat cu se kod pedice kako da pokrenem postupak.
Cuska Frntifljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 10:56   #104
Quote:
Cuska Frntifljuska kaže: Pogledaj post
Cvjeticu, hvala ti ! Raspitat cu se kod pedice kako da pokrenem postupak.
Cuska, pedica ti neće imati potpune informacije. nazovi Centar za socijalnu skrb u svojoj općini i tamo zatraži potpune info. mislim ja znam što traže od liječničke dokumentacija ,ali malo mi je suludo da će i za Vaš slučaj to tražiti...
nalaz fizijatra
neuropedijatra
orl
oftalmolog
najbolje nazovi čim prije( ne znam kolika je sad tvoja curica) da znaš ako trebaš sve to obaviti da se možeš naručiti po bolnicama jer sad dolazi vrijeme godišnjih pa ....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 13:57   #105
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
neće komisija ništa reći odmah. nama su rekli da očekujem odluku, usmenu za cca 2 tjedna a pismeno rješenje i do 1,5 mjesec. no eto prošla 3 tjedna a mi još ne znamo ništa
Bili smo na komisiji i pedijatrica nam je rekla da će ona sigurno dati preporuku za produljenje, ali još mora s ostatkom komisije vijećati. Nije mogla reći niti otprilike koliko bi bilo produljenje. Zna li netko koliki je minimum - jel 6 mjeseci?
Baskerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 14:59   #106
mi dobili 10 mjeseci.
ne vjerujem da ću koristiti sve,ali do cijepljenja sigurno.
E sad, da li netko zna, ukoliko se koristi pravo na pola radnog vremena, u firmi se dobiva pola plaće,a ostatak daje CZSS. da li CZSS daju punu polovicu( tako sam ja dobila info, ali nisam provjerila) ili?

Baski, mislim da ispod 6 mjeseci ne daju.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 15:21   #107
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
E sad, da li netko zna, ukoliko se koristi pravo na pola radnog vremena, u firmi se dobiva pola plaće,a ostatak daje CZSS. da li CZSS daju punu polovicu( tako sam ja dobila info, ali nisam provjerila) ili?
Ne znam da li je isti sistem jer ja imam rješenje na 4 sata do mirovine al meni je ovako: pola plaće dobijem od firme, drugu polovicu (umanjenu za 300-400 kn) od czss, zašto je umanjeno nitko mi ne zna objasniti, trebalo bi biti u lipu isto
Centar NE uplaćuje doprinose u prvi stup mirovinskog!
Naknadu prije isplate oporezuju (iako ne bi smjeli) a novac NE uplaćuju u porezni sustav tako da nemaš ni pravo povrata.
Enigma. Lopovi
Budući da ću ja duuugoo radit 4 sata mirovina će mi biti jako mala i idem na muževu grbaču


E da, i kreditno si nesposobna , ako tražiš kredit banka ti priznaje samo plaću od firme, za centar ih nije briga. Al dobro, sve to nije strašno ako ćeš radit ta 4 sata godinu dana , meni je
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 10:01   #108
hvala Tija
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 13:02   #109
Maja M što je s tvog pola radnog vremena?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 22:03   #110
Mi dobili produljenje 11 mjeseci.
Baskerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 22:07   #111
cure vidim da mame malih vježbača traže produljenje.... mislim da ću i ja... a kakvi su kriteriji i koliko prije se treba krenuti u akciju (vidjeh koji sve dokumenti trebaju).....
i npr. oftalmolog treba (iako ne kužim zašto treba nama??) i onda moramo na pregled u bolnicu?
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 22:13   #112
Quote:
Mijaja kaže: Pogledaj post
cure vidim da mame malih vježbača traže produljenje.... mislim da ću i ja... a kakvi su kriteriji i koliko prije se treba krenuti u akciju (vidjeh koji sve dokumenti trebaju).....
i npr. oftalmolog treba (iako ne kužim zašto treba nama??) i onda moramo na pregled u bolnicu?
Mi smo krenuli u "akciju" s cca 9 mjeseci - predali zahtjev u Centru za soc.rad. Prije par tjedana bili na komisiji, danas dobili rješenje. Sve skupa trajalo oko 2 mjeseca.
Baskerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 22:15   #113
meni smrdali rješenje... tražila sam ispravak.
Baski što ti piše u rješenju od kad je važeće od dana 1. rodjendana ili?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 22:21   #114
Nisam još dobila pismeno rješenje, nego su mi javili telefonski. Nešto je rekla kao da je produljenje do lipnja (L. je rođen krajem srpnja), ali da će mi objasniti točno kako to ide kad dođem. Ja sam isto mislila da to ide od datuma rođenja, a ne od tada kada se komisija nalazi.
Baskerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 22:23   #115
treba od datuma rodjenja ali ja na preuzimanju nisam ni skužila.rekli su napisati ispravak. zvat ću u ponedjeljak.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 23:13   #116
Evo da malo rifrešam temu i da vam dam nekoliko novih informacija........

Meni se malena vodi kao rizično dijete i imam pravo produljit porodiljni radi njege djeteta...........e, sad, do sad je to vodio CZSS, odnosno nadležan soc.radnik, e, ali zakon se promjenio i sad to treba vodit HZZO.......i tu je kvaka..........CZSS mi ne želi uzet dokumente jer mi porodiljni ističe 5.2. jer od 1.1. takve slučajeve vodi HZZO, a na HZZO-u nemaju pojma kako će to ići, pa me šeću od službe do službe........
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 23:38   #117
Quote:
madcox kaže: Pogledaj post
Evo da malo rifrešam temu i da vam dam nekoliko novih informacija........

Meni se malena vodi kao rizično dijete i imam pravo produljit porodiljni radi njege djeteta...........e, sad, do sad je to vodio CZSS, odnosno nadležan soc.radnik, e, ali zakon se promjenio i sad to treba vodit HZZO.......i tu je kvaka..........CZSS mi ne želi uzet dokumente jer mi porodiljni ističe 5.2. jer od 1.1. takve slučajeve vodi HZZO, a na HZZO-u nemaju pojma kako će to ići, pa me šeću od službe do službe........
HA???? Od kuda sad to da preuzima HZZO. Pa to je prije vodio HZZO,a onda je prebačeno na centar za soc.rad.
tanyab is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 19:51   #118
od 01.01. se sve mjenja, jel zna netko kako ide od tada?
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 23:12   #119
vec sam pitala i znam da imam pravo na to ali nekako me malo sram pred komisijom jer meni je moj bebac zdrav kad vidim šta sve ima.ja cu tražiti radi distonije,ali on ujedno ima i e.coli i stalno uzima profilaksu.da li oni u komisiji postavljaju neka pitanja,da li dijete ide na pregled ili odlucuju samo na temelju nalaza,preporuka itd.
Magaivago is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:18   #120
Quote:
Magaivago kaže: Pogledaj post
vec sam pitala i znam da imam pravo na to ali nekako me malo sram pred komisijom jer meni je moj bebac zdrav kad vidim šta sve ima.ja cu tražiti radi distonije,ali on ujedno ima i e.coli i stalno uzima profilaksu.da li oni u komisiji postavljaju neka pitanja,da li dijete ide na pregled ili odlucuju samo na temelju nalaza,preporuka itd.
Ja sam prije mjesec dana bila na komisiji dijete je oregledala pedijatrica samo tek toliko uho ,grlo ,malo presluša ,a meni postavila par pitanja o zdravlju djeteta tipa koliko zubi ima ,što jede ,puže li itd,onda odmah ideš socijalnom radniku koji postavlja pitanja o uvjetima,plaći i sl.,i psiholog koji se malo poigra s djetetom .Ništa strašno,Ja sad čekam rješenje
Bina26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.