Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2007., 22:11   #21
PBZ stambena štednja, pa nakon pet godina ćemo joj prebaciti negdje lovu ili...?
Imann is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 13:41   #22
Quote:
moja volja kaže: Pogledaj post
Baš sam zvala savjetnika u alianz i je to je vid štednje...ja i muž smo osigurani i uplačujemo osiguranje do svoje 52 godine i onda taj novac koji sam uplaćivala dobijem nazad kad istekne osiguranje. to je životno osiguranje. a u merkuru smo obiteljski osigurani od nezgoda...to nije osiguranje...ja sam malo pobrkala lončiće...
To bi vec islo. Nije da se pravim pametna, ali samo malo upozorenje, da te slucajno netko ne namusa na nesto sto nije... u toj sam bransi... vjeruj svasta se dogada.
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 09:25   #23
Ma oke...i ja sam se zabrinula dok mi mm nije rekao da sam pobrkala lončiće...hehehe
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 11:19   #24
ok, jel zna netko nešto više o investicijskim fondovima? razmišljam o tome, al nisam baš pretjerano upućena.... štedim maloj za faks
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 11:35   #25
imaš ovdje sve o inv. fondovima
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 11:40   #26
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
imaš ovdje sve o inv. fondovima
hvala na kvadrat, uopće se nisam sjetila tamo pogledati
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 10:43   #27
Dječja štednja

Evo mene zanima da li je koja od budućih mamica ali i onih koje to već jesu, razmišljale o otvaranju dječje štednje nakon što se bebica rodi?
Ja o tome razmišljam dosta, ali zbunjuju me savjeti sa strane. Naime, ja sam htjela otvorit baš dječju štednju u nekoj od banaka, ali savjeti sa strane uglavnom spominju ulaganje u fondove. I šta sad?
Uglavnom, koja od vas to planira ili ima već za svoje dijete.
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 10:44   #28
Quote:
juliška kaže: Pogledaj post
Evo mene zanima da li je koja od budućih mamica ali i onih koje to već jesu, razmišljale o otvaranju dječje štednje nakon što se bebica rodi?
Ja o tome razmišljam dosta, ali zbunjuju me savjeti sa strane. Naime, ja sam htjela otvorit baš dječju štednju u nekoj od banaka, ali savjeti sa strane uglavnom spominju ulaganje u fondove. I šta sad?
Uglavnom, koja od vas to planira ili ima već za svoje dijete.
ma koja štednja? treba osnovati zakladu u njegovo ime.. isfurati ju i eto životni problemi klinca su riješeni.

Ovako štednjom zrno po zrno pogača... noga do noge stonoga
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 10:45   #29
a sad bez zeke.... ma ok je to stvar. vjerujem da su mnogi već to počeli uplaćivati.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 11:04   #30
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
a sad bez zeke.... ma ok je to stvar. vjerujem da su mnogi već to počeli uplaćivati.

A gle, ja na to gledam ovako. Sve će biti u redu (bar se nadam) dok smo ja i mm živi i zdravi i sposobni za radit i privređivat. Ruku na srce stanje u državi nam baš i nije najbolje, slijedom toga tko zna što će biti za 10, 15 godina. Može biti bolje može biti i gore. Sa dječjom štednjom bih bila barem sigurna da će imati neki novac jednog dana. Bilo za školovanje, za život, možda stan jednog dana. Znam da gledam previše u budućnost, ali jbg takva sam po prirodi.
Ti ne planiraš nikakvu štednju u djetetovo ime?
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 11:24   #31
Quote:
juliška kaže: Pogledaj post
A gle, ja na to gledam ovako. Sve će biti u redu (bar se nadam) dok smo ja i mm živi i zdravi i sposobni za radit i privređivat. Ruku na srce stanje u državi nam baš i nije najbolje, slijedom toga tko zna što će biti za 10, 15 godina. Može biti bolje može biti i gore. Sa dječjom štednjom bih bila barem sigurna da će imati neki novac jednog dana. Bilo za školovanje, za život, možda stan jednog dana. Znam da gledam previše u budućnost, ali jbg takva sam po prirodi.
Ti ne planiraš nikakvu štednju u djetetovo ime?
ma ne, to je ok stvar. Samo mislim da mu ne treba to reći odmah. Već kada budu situacije da se treba skupit novac, onda mu reći evo za tvoje školovanje smo štedjeli.

Pa mislim mu to uplatiti.... samo moram se sabrati u koju banku (koja nudi najbolje uvjete)

si se raspitivala?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 11:25   #32
Quote:
juliška kaže: Pogledaj post
A gle, ja na to gledam ovako. Sve će biti u redu (bar se nadam) dok smo ja i mm živi i zdravi i sposobni za radit i privređivat. Ruku na srce stanje u državi nam baš i nije najbolje, slijedom toga tko zna što će biti za 10, 15 godina. Može biti bolje može biti i gore. Sa dječjom štednjom bih bila barem sigurna da će imati neki novac jednog dana. Bilo za školovanje, za život, možda stan jednog dana. Znam da gledam previše u budućnost, ali jbg takva sam po prirodi.
Ti ne planiraš nikakvu štednju u djetetovo ime?
ma ne, to je ok stvar. Samo mislim da mu ne treba to reći odmah. Već kada budu situacije da se treba skupit novac, onda mu reći evo za tvoje školovanje smo štedjeli.

Pa mislim mu to uplatiti.... samo moram se sabrati u koju banku (koja nudi najbolje uvjete)

si se raspitivala?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 11:37   #33
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ma ne, to je ok stvar. Samo mislim da mu ne treba to reći odmah. Već kada budu situacije da se treba skupit novac, onda mu reći evo za tvoje školovanje smo štedjeli.

Pa mislim mu to uplatiti.... samo moram se sabrati u koju banku (koja nudi najbolje uvjete)

si se raspitivala?

Nisam još, jer jedan kolega koji inače ima veze sa financijama i poslovanjem u bankama mi je dao savjet da je puno bolje uložit u fondove gdje su ti novci dostupni uvijek, možeš ih povuć kada ti god zatreba lova. Fora u štednji u banci je ta da ako ju prekineš ranije da dobiješ jako malo van. Iako ne mislim prekidat tu štednju, nego ne daj bože da se desi nešto za što ti treba velika lova (bolnica i sl.).
Djetetu ne planiram odmah reći da mu plaćamo štednju, nego kada bude stariji. Negdje oko faksa da ima svoje novce i sl.
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 11:41   #34
Fondovi?! nadam se da on ne misli na dioničke ili mješovite jer njima je prinos najveći a ipak padaju strmoglavo i rastu.

Možda je mislio na obvezničke ili novčane fondove.

Pa mogla bi mu onda uplatiti stambenu štednju. svaki mjesec 50 EUR i godišnje dobije se lijepa kamata i državna poticajna stredstva.

to mi puno sigurnije i pametnije od fondova
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 11:46   #35
Na to sam i mislila. Svaki mjesec ja i mm položimo novce, pa možda ulete bake i dedice........... Hm, skupilo bi se toga. Pa još poticaj, pa ovisi od banke do banke ali neke i same daju dodatni poticaj i tak. Treba se malo raspitat. Ići ću ovih dana po bankama pa se raspitivam i skupljat brošurice.
Znam da je u Njemačkoj i Austriji to normalno da se odmah po rođenju otvara neka štednja. Kod nas i nije to neka praksa. Kada sam to spomenula svojim kolegicama gledale su me kao pile glistu. Kao ono: "dok imam ja, imat će dijete", "neću ga učit na luksuz" i tak. Ja ne smatram da je dječja štednja luksuz, nego potreba. Ali to sam samo ja.
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 13:54   #36
Quote:
juliška kaže: Pogledaj post
Fora u štednji u banci je ta da ako ju prekineš ranije da dobiješ jako malo van. Iako ne mislim prekidat tu štednju, nego ne daj bože da se desi nešto za što ti treba velika lova (bolnica i sl.).
ne kuzim ovaj dio, na sta mislis?pa ako samo uplacujes stednju, moras dobiti u bilo kojem trenu zatrazis sve sta ti je na knjizici....

ma mi nemamo neke novce sa strane pa fondovi otpadaju...svakako cu joj za pocetak otvoriti djecju stednju tipa pcelica, bubaspara ili sl. i uplacivati svaki put kad nesto stigne (npr. barba je sugerirao da se nista ne brinem, nego da samo otvorim maloj stednju pa sam shvatila da bi nesto udijelio) i kad se nakon dosta vremena skupi veca svota, vjerojatno cu je prebacit u stambenu stednju na njeno ime radi poticaja....bolje mi je tako nego se obvezat da cu odmah od pocetka uplacivati odredjeni dio kojeg mozda necu imati za tu stambenu...
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 15:03   #37
Ja isti intenzivno razmisljam o tome. Deckima nisam nista otvarala i razj.., smo sve ovce koje su dobili za rodenje i krstitke, a toga se dosta skupilo. Za sada sam dio L. love stavila u ZB, na Pcelicu. Nju imamo odprije.Posto nam se blize krstitke, htjela bi jos smjestiti novce na sigurno. Ja bi opciju da nemogu dignuti novce kad god hocu. To mi je bezveze, jer prvom prilikom kad ce mi nesto trebati budem ih dignula.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 15:19   #38
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
ne kuzim ovaj dio, na sta mislis?pa ako samo uplacujes stednju, moras dobiti u bilo kojem trenu zatrazis sve sta ti je na knjizici....

ma mi nemamo neke novce sa strane pa fondovi otpadaju...svakako cu joj za pocetak otvoriti djecju stednju tipa pcelica, bubaspara ili sl. i uplacivati svaki put kad nesto stigne (npr. barba je sugerirao da se nista ne brinem, nego da samo otvorim maloj stednju pa sam shvatila da bi nesto udijelio) i kad se nakon dosta vremena skupi veca svota, vjerojatno cu je prebacit u stambenu stednju na njeno ime radi poticaja....bolje mi je tako nego se obvezat da cu odmah od pocetka uplacivati odredjeni dio kojeg mozda necu imati za tu stambenu...

To je ovo. Kada otvoriš štednju npr. na 5 godina (neke banke štednju imaju limitiranu vremenski) i odlučiš prekinut štednju nakon npr. 3 god. jer ti novci zatrebaju, ti gubiš državni poticaj koji si dobila protekle tri godine i gubiš onu kamatu koju ti banka sama daje (visina kamate ti ovisi od banke do banke) i još plaćaš izlaznu naknadu (visina izlazne naknade je u postotku i opet ovisi od banke do banke i ovisi o vremenu štednje kao i ciljnom iznosu). Tako da gubiš jako puno. Kao i stambena štednja. Odluči ju prekinut ranije i dobiješ upola manje od ciljnog iznosa (ja tako prošla, pa na kraju odustala od dizanja novaca).
Zato mislim da banke nisu sigurne. Jedino ako se nudi neki drugi tip štednje o čemu bih svakako razmislila.
A fondovi :ne znam: ja nisam sigurna sa tim fondovima. Dosta dobiješ a dosta i gubiš a nemam baš sad love da mogu riskirat 1000 eura ako nekom fondu pade vrijednost. Dvoumim se. Zato sam tražila mišljenje mama i budućih mama tu na forumu. Koju štednju imate i da li ste zadovoljni.
Mojoj kolegici je njezina mama otvorila dječju štednju i klincu poklonila kao poklon za krstitke.
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 15:21   #39
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Ja isti intenzivno razmisljam o tome. Deckima nisam nista otvarala i razj.., smo sve ovce koje su dobili za rodenje i krstitke, a toga se dosta skupilo. Za sada sam dio L. love stavila u ZB, na Pcelicu. Nju imamo odprije.Posto nam se blize krstitke, htjela bi jos smjestiti novce na sigurno. Ja bi opciju da nemogu dignuti novce kad god hocu. To mi je bezveze, jer prvom prilikom kad ce mi nesto trebati budem ih dignula.

Da li si zadovoljna Zagrebačkom bankom i Pčelicom? Koji su uvjeti? Ako znaš.
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 15:37   #40
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
ne kuzim ovaj dio, na sta mislis?pa ako samo uplacujes stednju, moras dobiti u bilo kojem trenu zatrazis sve sta ti je na knjizici....
Ako se u banci otvori štednja na djetetovo ime, takozvana "dječja štednja", roditelji ne mogu taj novac uzeti bez potvrde nadležnog Centra za socijalnu skrb, jer taj novac više nije roditeljski već djetetov.

Inače, štedimo našem klincu od samog rođenja, nekad u šali znamo reći da je skupio više love nego što mi imamo, ali te novce držimo na posebno oročenom računu koji je na moje ime, a suprug ima punomoć na njega. Zaključili smo da nam je taj novac tako dostupniji u slučaju neke važne potrebe, a ne moramo se "peglat" s institucijama. Uglavnom, kad god imamo neki "višak" uplatimo dio na taj račun, svotica će do njegove punoljetnosti biti sasvim pristojna, ali s njom će on raspolagati tek kad mi odlučimo.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.