Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2006., 20:30   #81
da, istina je da vam na merkuru neće puknut anesteziju(pozdrav prof. Katičić)
a kolega trebor bi trebao shvatit da je objašnjenje čist jednostavno.. štednja u zdravstvu
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 23:01   #82
Quote:
Emericzy kaže:
O gastroskopiji ću vam pričati kad ju obavim. Vrlo skoro.
tip: uzmi nešto što fino i blago miriši a ne iritira dodatno želudac (maramica s kapljicom ulja lavande il nečega) i stavi pod nos kad legneš. ako radiš budan.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 00:16   #83
Quote:
alexxx kaže:
tip: uzmi nešto što fino i blago miriši a ne iritira dodatno želudac (maramica s kapljicom ulja lavande il nečega) i stavi pod nos kad legneš. ako radiš budan.
Hvala!
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 21:54   #84
Quote:
strangelove kaže:
da, istina je da vam na merkuru neće puknut anesteziju(pozdrav prof. Katičić)
a kolega trebor bi trebao shvatit da je objašnjenje čist jednostavno.. štednja u zdravstvu
Ma jok! Opće poznato je da se u zdravstvu ne štedi iako su usta puna priča o tome tako da je ovdje riječ o čistom ...hm...komoditetu recimo....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 15:04   #85
yeah right
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 18:11   #86
bio sam prošle godine na kolonoskopiji u 05. mjesecu kod najgoreg stanja bolesti
dijagnoza chr. ulc. colitis.
mogu samo reći da me nikad ništa nije tako bolilo,oblio me hladni znoj i zamračilo mi se.
danas sam bio kod dr.(sad sam u nekom zdravom stanju) i on mi kaže "kontrolna kolonoskopija" opet mrak na oči brrrr...
valjda neće boliti onako .....
 
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 22:09   #87
jel zna netko u kojoj se još bolnici može obaviti kolonoskopija sa općom an. jer su mi na rebru rekli da ne rade sa općom,osim u zaraznoj?
cesma is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 22:56   #88
može se u svakoj ali samo ako se dogovoriš s anesteziološkom službom. Neće ti to u kolonoskopskoj ambulanti nitko ponuditi iz čista mira.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 23:35   #89
Quote:
trebor kaže:
može se u svakoj ali samo ako se dogovoriš s anesteziološkom službom. Neće ti to u kolonoskopskoj ambulanti nitko ponuditi iz čista mira.
ma frendica mi radi u kir. šoku pa su joj svejedno rekli kad je pitala za mene da bih trebala obaviti,da ne rade u općoj.baš su p....
cesma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 13:47   #90
E bok. Ja bio u poliklinici dr. BATES. Uzeo opću anesteziju. Ništ osjetio samo bio gladan jako jako poslije i imao neke vjetrove. Toplo preporučam ako imate 2400 Kn.
qwqw is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 13:55   #91
Quote:
qwqw kaže:
E bok. Ja bio u poliklinici dr. BATES. Uzeo opću anesteziju. Ništ osjetio samo bio gladan jako jako poslije i imao neke vjetrove. Toplo preporučam ako imate 2400 Kn.
Meni je ta klinika odlična.

Inače, bio na gastroskopiji u 'Suncu' na Jarunu. Odvratno, ali podnošljivo. Izuzetno ljubazan i vješt tim sestre i liječnice. Usrdno se nadam da neće trebati ponovni pregled, ali ako hoće, jebiga, preživjet ču.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 15:33   #92
Quote:
Hrvach kaže:
ja sam radila kolonoskopiju i isto tako moram reći da nije bilo nikakve anestezije
meni je zapravo najveći problem odraditi čišćenje crijeva a kad krenem u zahvat i dobijem taj osjećaj napuhavanja crijeva sestra koja asistira doktoru mi puno pomogne
ona nekak ''tiska'' s prednje strane tj. trbuh i tak mi olakša
već mi je bad vratiti se natrag u normalu nego obaviti kolonoskopiju

pa za operaciju hemeroida sam dobila lokalnu anesteziju ali kol. ništa

nije bol već neugoda...
hm,što dan prije ne smiješ jesti, klistiraju te,što već???neko mi je rekao da vrte na bok pa leđa ako se sjećam kod pregleda??ne kontam to upuhivanje zraka,čime ???
demetrius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 19:56   #93
gle, prije kolonoskopije moraš biti i na propisanoj dijeti, dobiješ upute od sestre kada se ideš upisati na kolonoskopiju
i moraš obaviti čišćenje crijeva koje traje skoro jedan cijeli dan (doslovno visiš na wc stalno) jer popiješ sirup za čišćenje koje ti isto tako oni kažu koji
ležiš na boku dok te pregledavaju

ja sam imala osjećaj kao da napuhuju zrak u tebe (što ne znači da ti to i rade)
fizički rečeno- on ti gura crijevo sa kamerom u guzicu a tebi se fakat prdi i misliš da ćeš doka usrati do glave (zato on i ima gumenu pregaču na sebi)
imala sam u crijevima osjećaj pečenja, onak malo, pa su mi objasnili da je to zbog svijetla na kameri
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 19:58   #94
Quote:
qwqw kaže:
E bok. Ja bio u poliklinici dr. BATES. Uzeo opću anesteziju. Ništ osjetio samo bio gladan jako jako poslije i imao neke vjetrove. Toplo preporučam ako imate 2400 Kn.


bezobrazno skupo
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 21:36   #95
Quote:
Hrvach kaže:

ja sam imala osjećaj kao da napuhuju zrak u tebe (što ne znači da ti to i rade)
Imala si dobar osjećaj i baš to su radili.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 21:46   #96
eto, demetrius, onda bi to bilo to što se tiče kolonoskopije sa moje strane

još samo da trebor riješi moju dilemu je li crijevo za kolonoskopiju isto kao i za gastroskopiju, koristi li se jednako? (samo drugi otvor)
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 21:56   #97
Pa vidi, mogu ti reći kako je to kod mene. U endoskopskoj ambulanti se uvijek prvo rade gastroskopije a tek nakon toga kolonoskopije.
Za te pretrage rabe se zasebni endoskopi tj oni što idu u usta ne idu u pakšu.

No oni su, tu si u pravu, jako slični po gabaritima i ja se, moram ti to priznati ne bi uopće začudio previše da se jedni te isti endoskopi negdje dalje nakon gastroskopija, čiščenja i dezinfekcije koriste i za onu drugu rupu.
Samo se nadam da se tamo, ako se to radi, endoskopi između bolesnika dobro operu i dezinficiraju....inače bljakić....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 22:16   #98
a ja se nadam da mi neće trebati gastroskopija.....
(inače, ta dvojba mi je u glavi više do pet godina)
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 23:57   #99
Quote:
Hrvach kaže:
gle, prije kolonoskopije moraš biti i na propisanoj dijeti, dobiješ upute od sestre kada se ideš upisati na kolonoskopiju
i moraš obaviti čišćenje crijeva koje traje skoro jedan cijeli dan (doslovno visiš na wc stalno) jer popiješ sirup za čišćenje koje ti isto tako oni kažu koji
ležiš na boku dok te pregledavaju

ja sam imala osjećaj kao da napuhuju zrak u tebe (što ne znači da ti to i rade)
fizički rečeno- on ti gura crijevo sa kamerom u guzicu a tebi se fakat prdi i misliš da ćeš doka usrati do glave (zato on i ima gumenu pregaču na sebi)
imala sam u crijevima osjećaj pečenja, onak malo, pa su mi objasnili da je to zbog svijetla na kameri
neki put me trbuh bezrazložno boli pa je doktorica ovo tvoje propuhivanje predložila ako se bude nastavilo,dobro ja već mislio da ti usisivač nabije i upuhuje zrak da ti se crijeva rašire da se može kamerom ući,ja bi mu se isprdio u facu ,ne znam kome je neugodnije tebi ili njemu,ispraznit na njega se ne možeš kad si prazna,taj glupi jelovnik s djetom,zašto ne klistiranje 1 min prije pregleda i gotovo,još mi gore izgleda kroz usta za gastro,udaviš se,di je ona nova japanska kuglica s kamerom koju progutaš i snima te iznutra.
demetrius is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 00:02   #100
,zašto ne klistiranje 1 min prije pregleda i gotovo.



zato što je njima ovako normalnije i jednostavnije da ti to sve obaviš doma
i po mom mišljenju (ispravite ako griješim) klistir obuhvaća samo završni dio debelog crijeva
a ovak se isprazniš skroz, crijeva čista ko puška
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.